Inovátoři

Inovátoři https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254702/bmid_inovatori-254702.jpg 4 107 27

V roce 2011 se z Isaacsonova převratného životopisu zakladatele Applu Steva Jobse stal globální fenomén a jedna z nejprodávanějších knih literatury faktu všech dob. Nyní Walter Isaacson přichází s příběhem lidí, kteří nástup Jobse a digitálního věku umožnili. Pokud chcete pochopit, jak k inovacím skutečně dochází a jak spolupráce vede ke kreativitě, pak jsou Inovátoři tou správnou volbou. Tato kniha má naději stát se klasickým textem o dějinách digitální revoluce a nepostradatelným průvodcem světem inovací. Isaacsonova mistrná sága začíná Adou Lovelaceovou, dcerou lorda Byrona, jež se ve čtyřicátých letech 19. století stala průkopnicí počítačového programování. Zkoumá fascinující osobnosti, které stvořily stávající digitální revoluci, jako například Vannevara Bushe, Alana Turinga, Johna von Neumanna, J. C. R. Licklidera, Douga Engelbarta, Roberta Noyce, Billa Gatese, Steva Wozniaka, Steva Jobse, Tima Bernerse-Lea a Larryho Page. Tento příběh vypráví o tom, jakým způsobem uvažovali a proč byli tak vynalézaví. Je také vyprávěním o jejich schopnosti spolupracovat a osvojit si umění týmové spolupráce, díky níž pak byli ještě kreativnější. Nacházíme se v éře, která inovace, tvořivost a týmovou spolupráci podporuje. Inovátoři nám ukazují, jak k těmto jevům dochází.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Práh

The Innovators: How a Group of Hackers, Geniuses and Geeks Created the Digital Revolution , 2014

pravnik
07.08.2017 3 z 5

Historie vývoje počítačů, software a internetu. Hodně informací a jmen.

tlllk
06.02.2017 5 z 5

čím ďalej lepšie,

ten úvod ma moc nenadchol ale pri polovodičoch to nabralo tempo. Zaujímavý bol pre mňa postreh viacerých menovaných , že dnešná generácia ma v podstate ku programovaniu ďalej ako tá ich...

Randyz1986
11.12.2016 5 z 5

Jedna z nejzajímavějších a nejlepších knížek jaké jsem kdy četl / poslouchal. Je krásně namluvená a po těch více jak dvaceti hodinách mluveného slova mě mrzelo, že už je konec. Vlastním ji i v tištěné podobě, protože si troufám tvrdit, že je to něco jako bible IT věku. Určitě doporučuji všem lidem z oboru, ale nejen jim. Člověk si uvědomí spoustu souvislostí a dozví se o tom jak funguje společnost, co se týče vynalézavosti, spolupráce a inovací. Bál jsem se přehršle dat a faktů, ale je to spíše takový jeden dlouhý pravdivý příběh, psaný poutavou a nenásilnou formou, ze kterého se člověk dozví spoustu užitečných věcí a zajímavostí.

xxtom
20.09.2016 4 z 5

Poutavě psaná kniha o historii a vývoji počítačů a jejich tvůrcích.

valda
22.08.2016 4 z 5

Walter Isaacson je autor životopisu Steva Jobse, který se mi dost líbil. Pravděpodobně aby mohl psát o Jobsovi, tak strávil spoustu času studování oboru IT. A tak si myslím, že v něm vznikl přetlak o tomto zajímavém oboru něco napsat. Zároveň si pravděpodobně chtěl taky odpočinout od toho, že píše životopisy pořád z pohledu jenom jednoho člověka. A chtěl napsat něco, co by bylo více o historii IT, než jenom o pár lidech, kteří IT nejvíce proslavili. Za spoustou "vynálezů" v IT stojí lidé, nebo skupiny lidí, o kterých se dnes nedočtete ani v podrobnějších encyklopediích. Je to často proto, protože ti lidé byli sice geniální a vymysleli něco revolučního, ale protože to neuměli prodat, tak jejich slávu nakonec převzal někdo asertivnější jako třeba Steve Jobs. No a o těchto lidech je právě tato knížka. Je celkem dost rozsáhlá, takže v ní je dost o historii počítačů, internetu, operačních systémů, sítí apod.
Každopádně je to ale docela pořádná porce a jak píše jiri.janak, tak někdy těch osob, kteří se na různých "vynálezech" podílelo, je tolik, že není moc prostor jít více do detailu. Myslím, že každá kapitola této knihy by vystačila na samostatnou knihu stejného rozsahu.

jiri.janak
16.02.2016 3 z 5

Jako souhrn historie IT super. Ale od poloviny knihy dramaticky přibývá jmen lidí, kteří měli větší či menší roli, až se v tom člověk začne trochu ztrácet (několikrát jsem musel listovat zpět, abych se ujistil, kdo někdo na koho se autor zpětně odkazuje byl). A u žádného z těch lidí se nejde moc do hloubky, spíš se tak jakoby klouže po povrchu - kde se narodil, v jakém prostředí vyrostl, kde na nápad přišel a co bylo pak. A tak to jde pořád do kola. Knížka se mi líbila, ale ... ale čekal jsem něco jiného - čekal jsem, že si autor vybere 5-7 osobností a u těch půjde až na dřeň.

hana1070
18.11.2015 5 z 5

Isaacson to vzal od Adama, resp. od Ady. Ada Lovelaceová, dcera lorda Byrona, v první polovině 19. století popsala jako první základy strojového programování a předpověděla využití počítačů např. při skládání hudby. Více než sto let ale trvalo, než se objevili její následovníci, kteří se pustili do vymýšlení konceptu univerzálních počítačů. Velkou roli v rozvoji počítačů sehrála válka, kdy armáda financovala stroje schopné vypočítat dráhu střel či prolomit nepřátelské šifry. Dozvíme se o univerzitních počítačích Mark I nebo ENIAC, s překvapením zjistíme, kolik žen se podílelo na tvorbě softwaru pro první počítače, nebo kam se mohly ubírat cesty internetu.

Do Isaacsonova hledáčku se na více než šesti stech stránkách dostávají osamělí géniové i nadšenci, kteří na své objevy přišli díky týmové spolupráci. Sdílení (a kradení si) nápadů, vzájemná inspirace, kreativita, snaha přispět k celkovému dílu, to je základ dnešního technologického pokroku. Pro mě byla tahle kniha velkou a vzrušující jízdou na kolotoči zvaném technický pokrok. Bylo nemožné se od ní odtrhnout.