Ideální manžel

Ideální manžel https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3183/bmid_idealni-manzel-nlk-3183.jpeg 4 359 58

Slavná „salonní komedie“ mistra břitkého anglického humoru. Vyhrají intriky a korupce nad čestnými postoji? I takové otázky si klade konverzační komedie, která s neodolatelným kritickým humorem líčí londýnské vyšší kruhy z doby, kdy se zde pohyboval i slavný a provokativní autor Oscar Wilde.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

An Ideal Husband , 1895

Blondebookdevil
23.07.2019 4 z 5

Ze začátku pro mě bylo komplikované se orientovat v postavách, ale když se pak řešilo jen vydírání Roberta Chilterna, trochu se to zlepšilo.
Zároveň mi vadí, že v této edici se často objevují překlepy jak v řeči postav, tak v jejich jménech. Jak je důležité míti Filipa pro mě bylo o cosi pestřejší a zábavnější, proto dávám o * méně.
A teď... Existuje tedy ideální manžel?

antonin0999
30.12.2018 5 z 5

Ve Wildově dramatu se snoubí romantická komedie s nádechem thrilleru. Napětí, které vytvořil, by člověk nejen rád viděl v divadle, ale snad si jej i zahrál. V každém je trocha dobra a trocha zla a je jen na nás, na čí stranu se přidáme.
Neházejte mincí a tento skvost si přečtěte!

RemiBlack
26.12.2018 5 z 5

2018/68
Já mám pro Wildeova díla (a pro konverzační komedie obzvlášť) prostě slabost. Jak je důležité míti Filipa bylo sice lepší, ale i tak... Baví mě to. :D Postavy typu lady Mabel, lord Goring nebo jeho otec. Na jedné straně dokonalí angličtí gentlemani, na druhé... prostě lord Goring ♥. Ty životní filozofie, dekadentní (sarkastický, cynický) humor - nádhera. A jak to všechno do sebe zapadá. Styl Oscara Wilda (Wildea? Wildeho? Who cares...) má v sobě jakousi úžasnou lehkost. Zkaženost londýnské společnosti (nevím proč, napadá mě jen přirovnání jako "sto let starý punk rock v oblecích, kdy půlka lidí to jenom předstírá" :D) a milion intrik do toho. 4,5*

Jessica007
10.11.2018 4 z 5

Pěkná knížka od Oscara Wildea. Jedná se o divadelní hru, o komedii. Vtip, břitkost, intriky, podvody, čest, láska, poctivost a solidnost, o to vše a další jde v této komedii. Myslím, že je aktuální i v dnešní době. Jedná se o konverzační komedii a člověk se při čtení zasměje a řekla bych, že ještě více zamyslí. Dá se úspěch koupit? Je to úspěch, pokud je něčeho dosaženo nepoctivou cestou? Je to vše tak aktuální.

amaenium
04.11.2018 4 z 5

Další osobité dílo z pera Oscara Wilda. Skvěle a poutavě napsané, zachycující klasickou londýnskou smetánku, řešící korupci a mezilidské vztahy. Tento scénář, napsaný v minilosti, ovšem platící i v současnosti.

jitrnic
31.10.2018 3 z 5

Autorův typický styl - elegantní a duchaplné nic. Postavy zpočátku kouzelně cynické a sarkastické procházejí spíše nepravděpodobným vývojem, příběh je pak korunován ještě méně pravděpodobným závěrem.

Michajela.cz
21.10.2018 5 z 5

Co dodat? Prostě Oscar Wilde....to se nevochodí žejo :)

heliiinka
06.07.2018 5 z 5

Bylo to vtipné, mělo to spád a zamotanosti bylo taky dostatek. Zábava na pár hodin a lord Goring je opradu symatický.

Deena_
03.02.2018 4 z 5

Uprimne Oscar Wilde nikdy nezklame! Pribeh je vzdy poutavy a bavi me. Jedinne co mi delalo u tohoto dila problem bylo vyznat se v postavach.

Lu_Si
27.01.2018 5 z 5

Pěkné, líbí se mi autorův styl psaní, který dodá náboj i celkem jednoduchému příběhu.

Bumeso
26.12.2017 4 z 5

Velmi pěkné počtení...

Mayy
25.11.2017 5 z 5

Jedním dechem....

Litocha
15.09.2017 4 z 5

Prostinká zápletka, ale těžiště je stejně v přehršli bonmotů, sarkastických poznámek a dodnes platných postřehů o živočichovi zvaném člověk.

HaniSebi
11.06.2017 5 z 5

Knížku jsem si objednala až když jsem se zamilovala do stejnojmenného filmu s dokonalým Rupertem Everettem v hlavní roli a musím říct, že nezklamala. Miluji Oscara Wilda a jeho dialogy plné anglického humoru. Lorda Goringa musí zbožňovat každý.

Devil-Ivet
03.05.2017 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Na prknech to musí být znamenité.

Pazďa
26.03.2017 4 z 5

Zábavné konverzační drama s nenáročnou zápletkou a příjemně ubíhajícím dějem.

Lucie2
14.03.2017 4 z 5

Oddechové humorné čtení. Lord Goring mě baví!

Richelle
05.03.2017 3 z 5

Kniha se čte velice dobře a rychle. Byl to právě název, který mě zaujal nejvíce.

MayB2
20.02.2017 5 z 5

Tak mám pocit, že se lidstvo za 120 let nikam neposunulo. Pořád řeší stejné problémy – korupce, zneužití postavení, vydírání... Brilantní dialogy, jiskřivý humor.

cincina
22.01.2017 5 z 5

Oscara Wildea absolutně zbožňuju, takže přečíst si od něj další knížku je pouze a jenom radost :) Ideální manžel je taková velmi zvláštní oddechovka, kterou jsem přelouskala za pár dní a dost jsem se u toho nasmála :)