Hygge - Prostě šťastný způsob života

Hygge - Prostě šťastný způsob života https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336735/bmid_hygge-proste-stastny-zpusob-zivota-5F2-336735.png 3 787 206

Proč jsou Dánové nejšťastnějšími lidmi na světě? Odpovědí je hygge, říká Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí v Kodani. Hygge je pocit, který zažíváte během bouřky, když jste v pohodlných ponožkách schoulení na pohovce, přikrytí měkkou dekou. Je to ten pocit, když u stolu osvětleném svíčkami společně se svými milovanými jíte své oblíbené jídlo a povídáte si. Je to pocit, který se vás zmocní, když se s šálkem oblíbené kávy v ruce díváte na rudé ranní světlo na jasné modré obloze. Hygge je o atmosféře a prožitku. Je to o sdílení se s lidmi, které máme rádi. Pocit domova. Pocit bezpečí. Pocit vnitřního klidu a blaženosti. Tato kniha vám nabídne rady a tipy, jak know-how nejšťastnějšího národa na světě můžete využít ve svém životě i vy. • Udělejte si pohodlí. Dejte si přestávku. • Buďte tady a teď. Vypněte telefony. • Ztlumte světlo. Zapalte svíčky. • Nalijte si víno. Pusťte si svůj oblíbený film. • Budujte vztahy. Udělejte si čas na své blízké. • Přestaňte jíst jen a pouze zdravě. Dort je zcela rozhodně hygge. • Žijte dnes tak, jako by už zítřek nikdy neměl přijít.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Jota

The Little Book of Hygge , 2016

TheAneta
02.09.2019 1 z 5

Milá kniha s pěknými obrázky. Obsahem však nijak nepřekvapí. Pro mě to bylo takové odpočinkové čtení.

chaera
14.07.2019 3 z 5

Po grafické stránce naprosto nádherné dílo. Po obsahové stránce mě až tak nezaujalo. Nevím, ale mám pocit, že mi nedala nic nového a že jsem četla pouze informace, které už dávno vím. Navíc bych si knihu určitě více užila, kdybych ji četla v papírové verzi a ne jako e-knihu. 3.5/5

Ďumbierka
28.06.2019 2 z 5

Ja som asi čakala viac. Už som jednu knižku o Hygge čítala a tá ma dostala. A na túto som sa dala zlákať nádhernou obálkou a tým, že ju písal riaditeľ inštitútu pre Šťastie. No a asi preto som čakala viac pohody, možno prepracovanejšie fotky a viac fotiek . Na mňa tu bolo veľa grafov a takýchto “technických” info a ja som čakala viac knižku na pohodu, podanú nie tak odborne , ale skôr s láskou a pre ľudí, od srdca ❤️. No táto knižka to má asi tak, že buď čitateľa zaujme alebo nie.

hroneczek
18.06.2019 2 z 5

Kniha zajímavá, konečně vím, co znamená hygge. Nicméně jsem ráda, že jsem si knihu jen půjčila a nekupovala, čekala jsem trochu více.

marketa536
13.06.2019 2 z 5

Čekala jsem více, tohle byla spíše taková encyklopedie :/
Hvězdičky dávám kvůli hezkému zpracování (obrázky).

Dendyna
30.05.2019 4 z 5

Už číst tuhle knížku je vlastně "Hygge".

hapac
21.05.2019 4 z 5

Jak napsala Bublinka - knížka se čte sama, ale hezčí život nám nezajistí, jenom pootevře dvířka.

Bublinka.
12.04.2019

Hele, jestli jste prostě naštvaní na celej svět a tak nějak všelijak nešťastní, tak knížka to za vás nevyřeší. Ale může pootevřít dvířka k tomu si udělat život hezčí a hlavně na 288 stránkách vám hromadou slov sdělí to, že se hlavně máte radovat z maličkostí.

Čte se sama, font, uspořádání textu, obrázků dělá ze čtení knihy značně příjemnou činnost.

Zania
27.03.2019

Pěkně zpracovaná knížka. Dokáže nabudit a hlavně inspirovat při zařízení domácnosti. V průběhu prohlížení fotek si člověk uvědomí v jakých maličkostech se odráží síla štěstí.

3nitka
26.03.2019 2 z 5

Módna záležitosť. Sviečky, deky, vankúše, drevo. Myslím, že kto chce byť šťastný a spokojný, tak väčšinou aj takým je. Je to totiž naša voľba. Niekto je spokojný aj na drevenej lavici, niekto nebude spokojný ani na luxusnom gauči.

kristynameri
17.03.2019 3 z 5

Upřímně kniha mi nic nového nepřinesla, ale jsem ráda, že ji mám. Je to milá kniha s hezkými obrázky. Když jsem ji četla, měla jsem v sobě příjemný pocit, je moc hezky zpracovaná, ale jak už jsem psala-nic nového jsem se nedozvěděla.

Joannebro
13.03.2019 2 z 5

Kniha vizuálně opravdu hezky zpracovaná, to musím ocenit. Myšlenka Hygge je opravdu zajímavá a líbí se mi takové ty maličkosti, které to celé utváří. ALE - Kniha na mě působí jak článek někde na internetu nebo v časopise. Autor se často opakuje a občas mi to přijde komické, jak z takových drobností jako je zapalování svíček, zachumlání do deky a tak dale dokáže udělat takovou vědu. Přiznám se, že knihu mám hlavně kvůli její vizuální stránce. Občas do ní nakouknu ale nemyslím si, že je to něco k čemu si sednu a přečtu to.

PanKérka
19.02.2019 4 z 5

Milá knížka, kterou rychle zhltenete. Graficka je zpracovaná opravdu krásně, obsahově to žádné převratného informace nejsou, ale je to příjemné počtení. Člověk se alespoň zamyslí nad tím, že by všechny ty, vlastně běžné věci, které tvoří hygge, mohl zase trochu zařadit do svého uspěchaného života.

Balenka
07.02.2019 2 z 5

Keby bola táto kniha článok v časopise, povedala by som si, že super, aké pekné myšlienky o tom, čo robí ľudí šťastnými, spokojnými.. Ale rozpísať to na knihu, ktorá má cca 250 strán je troška dosť. Vzhľadom na rozsah sa jednoducho musia myšlienky opakovať (niektoré aj viackrát) a potom to už je troška nudné..

Roux
02.02.2019 4 z 5

Hygge, to je taková milá nenáročná knížečka, která Vám zkrátí čekání u lékaře a ještě ji zvládnete přečíst celou - mluvím z vlastní zkušenosti.

amenufus
27.01.2019 3 z 5

Mě se líbila. Neměla jsem od ní žádná očekávání. Pěkně zpracováno, zajímavě doplněno statistikami, recepty. Proč ne ????

Leusee
09.01.2019 1 z 5

Kniížka, kde se autor rozepisuje na 300 stránkách o tom, že zapálení svíček vám dá pocit pohody. Za mě velká ztráta času. Knížku doporučuju jen k alkoholové hře, kdy budete číst nahlas a pokaždé, když zazní slovo "hygge", dáte si panáka. Věřte mi, po třech stránkách budete namol.
Dávám jednu hvězdičku za hezké fotky a ilustrace.

bzung
07.01.2019 2 z 5

Kniha má krásnou obálku a grafickou úpravu, ale obsahově je plná banalit a na téměř 300 stránkách rozebírá téma hodící se spíše na dvě dvoustrany tématického časopisu. Takové bonvivánské tlachání, jak jsme ti Dánové strašně cool, vlastně my tomu říkáme Hygge a jsme nejšťastnější na světě, protože to o sobě tvrdíme v průzkumech. Dej si tlusté ponožky, horký čaj, flák vepřového s knedlíkem, zapal svíčku, pozvi pár přátel na sklenku, plať vysoké daně, a budeš šťastný taky.
Bod za zmíněnou grafickou úpravu a druhý pro autora za pozitivní přístup k životu.

Adelajda_4
04.01.2019 4 z 5

Kniha je rozdělena do několika tematických celků a svým způsobem nás učí, jak se radovat z maličkostí. Kniha je moc hezky vizuálně zpracovaná, na první pohled zaujme přebal a uvnitř se nachází množství nádherných designových fotografií. Co se ale týče samotného textu, je sice roztomilý, ale nic moc převratného jsem se nedozvěděla, asi mám hygge v krvi :D.

432830
31.12.2018 3 z 5

Krásné obrázky, úžasný způsob života...

domov vztahy štěstí přátelé životní pohoda, hygge svíčky

Meik Wiking
dánská, 1978