Hygge a polibky

Hygge a polibky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392237/bmid_hygge-a-polibky-mNe-392237.jpg 3 285 89

Když se životní plány začnou párat jako svetr, je čas na změnu. Šestadvacetiletá Bo byla vždy pečlivá a opatrná. I přesto se v práci dočkala výpovědi pro nadbytečnost a životní plány se jí teď začínají párat jako nepovedený svetr. Bo horečnatě shání nové zaměstnání, ale kamarádka Kirsten ji přesvědčí, aby spolu odjely na dovolenou, na chatu její matky postavenou na nejsevernějším cípu Severního Jutska. Bo se zastydí, že o tomto dánském kraji nikdy neslyšela. „Jaké tam bude počasí?“ zajímá se Bo, zatímco hledá na webové stránce aerolinek letenky. „Mizerné,“ odvětí Kirsten věcně. „Londýn je proti Skagenu středomořské letovisko. A teď v listopadu je tam patnáct hodin denně tma. Ale do Dánska se přece nikdo nejezdí opalovat. Potřebuješ změnit prostředí, oprášit ze sebe pavučiny. A věř mi, ve Skagenu to bude hračka. V tom domě je útulno, i když se venku nedá vydržet, a kromě toho nikdy nevíš, koho dalšího tam můžeš poznat.“ Pár dalších kliknutí a už není cesty zpět. Život Bo začne nabírat docela nový směr. Kniha pro čtenáře ze všech koutů světa, kteří umějí ocenit dánské umění hygge.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Hygge and Kisses

kadz
10.10.2020

Hygge.. Koncept, který je opravdu dokonaly.. Kniha je spíš pro teenagery, ale přečíst se dala. Odpočinkové čtení.

sedlackovab
18.08.2020 4 z 5

Krásný koncept Hygge, děj méně povedený.

Libi.livres
17.08.2020 4 z 5

Po této knize jsem sáhla, jelikož hygge je mému srdci opravdu blízké, takže jsem i tuto knihu s krásnou zimní obálkou prostě musela mít. Navíc příběh sliboval příjemné odpočinkové čtení s kouzelnou atmosférou.
Musím říci, že se nakonec opravdu jednalo o lehké a oddechové čtení, které Vás příjemně naladí do pohodové atmosféry. Příběh hezky plynul, ale začátek než Bo odjela do dánského Skagenu mi přišel až zbytečně dlouhý, jelikož až tam začalo to pravé hygge dobrodružství a kniha dostala spád. Tato část odehrávající se v malém městečku Skagen byla opravdu okouzlující, kdy na Vás dýchalo všudypřítomné hygge a seznamovali jste se s prostředím chaty, kde Bo pobývala, městečkem a jeho netknutým přírodním okolím, pěkně vykreslenými hrdiny, kteří tam byli s ní, místními dobrotami a dánskými zvyklostmi, to mě opravdu bavilo a knihu jsem si v těchto okamžicích užívala. Po návratu Bo z Dánska následovala další část, kdy změnila směr svého života a kniha se pomalu uzavřela.
Knihu doporučuji jako odpočinkové čtení díky, kterému se nenásilně seznámíte s dánským životním stylem hygge. Na druhou stranu musím říct, že kromě pasáží odehrávajících se ve Skagenu, na mě kniha působila trochu vlažně včetně hrdinky, a mnohem více se mi líbila kniha Život zn.: hygge, která je psána v podobném hygge duchu, ale na rozdíl od této, ve mně zanechala více pocitů, nadšení a radosti ze samotného čtení.

Kopretina
15.07.2020 5 z 5

Moje první setkání s hygge v době, kdy hygge potřebuji. Jindy bych knihu asi moc neocenila, tentokrát mi sedla.

FairyD.
24.06.2020 3 z 5

Podľa môjho názoru kniha bola dosť nezáživná, nejako som sa nedokázala začítať.

LadyCotton
22.01.2020 3 z 5

Kniha je fajn ale cca prvních 100 stránek je za trest - je to o ničem a strašně natahované. Ta správná zábava totiž začíná až když Bo odjede do Dánska.
Takže ano, pokud si chcete udělat svou hygge chvilku s knihou, tak proč ne ale nemyslím si, že se k ní ještě někdy vrátíte...

Luciska13
15.01.2020 4 z 5

Pohodová kniha plná tepla, útulna a dobré nálady, která umí potěšit. Rozhodně doporučuji na zimní dlouhé večery a na období zkoušek, kdy potřebujete aspoň na chvíli vypnout. Až nápadně připomíná knihu Kavárna v Kodani, a tak neudělejte stejnou chybu jako já a nečtěte je hned po sobě, je to potom místy zmatek...

KateTheBlogger
08.01.2020 3 z 5

Taková slaďárna no... oddychové vánoční čtení, které Vás pohladí po duši, příjemné, čtivé, jednoduché.

eva3992
26.12.2019 3 z 5

Hygge a polibky, Clara Christensenová

Příběh šestadvacetileté Bo, která dostala výpověď v práci a její život se začíná hroutit. Kamarádka Kirsten ji přesvědčí, aby odjely na dovolenou do Dánska, na chatu. Bo nakonec souhlasí a její život dostane nový směr.

Po knížce jsem sáhla jako po vánoční oddychovce, což kniha splnila. První polovina knihy, kdy se s Bo seznamujeme, chodí do práce a prožívá románek mi bohužel připomnělo knihu Má mě rád, nemá mě rád, kterou považuji za to nejhorší, co jsem letos četla. Ve druhé části, kdy Bo cestuje do Dánska a pak přemýšlí, co se životem, mě bavila podstatně víc, tam jsem od knížky opravdu dostala to, co jsem očekávala.
Je to jednoduchý příběh bez velkých zvratů. Neurazí, nenadchne. Prostě dobrý (za 3).

LucySmile
21.12.2019 2 z 5

Po přečtení této knihu jsem si řekla: "No konečně!" Dost se to vleklo a příběh celkem o ničem. Popravdě jsem od toho ani víc nečekala...

knihomolka999
11.11.2019 3 z 5

Poklidné počtení pro oddechové chvíle.

maryska09
16.09.2019 3 z 5

Kniha o tom, že dánští muži jsou víc v pohodě než britští. Nic víc od ní nečekejte. Neurazí ale vleče se.

suzanne1997
27.08.2019 4 z 5

Obvykle se mi stává, že příběh uteče jako voda. V malém množství případů se kniha vleče a její konec je pro mne vysvobozením. Tentokrát se mi však stalo něco dočista jiného, kniha se až příjemně vlekla. Čtenář se nedočká ničeho, co by ho otravovalo. Právě naopak, všechno působí tak lehce, přirozeně a samozřejmě. Největším vtipem je, že se v příběhu vlastně nic nestane. Tedy alespoň ne ve stylu, tak a teď přijde zvrat. Najednou se život postav převrátí naruby. Kniha se pomalu a dlouze čte, je úplným opakem těch, které ani uprostřed noci nepřestanete číst. Klidně ji večer zavřete a v jiný večer zase pokračujete, nikdo a nic vás nepopohání k tomu ji co nejrychleji dočíst. Když už se konečně čtenář dostane nakonec a překoná "minizvraty", nedočká se vlastně všeho a ničeho, konec sám o sobě je alespoň z jedné strany otevřený a není řečeno, jak to vlastně s postavami nakonec dopadne. Kniha sama o sobě není špatná, ale pokud po ní čtenář sáhne, očekává mnohem víc než jen 302 stránek klidného a pomalu čtivého textu.

knih.sasa
21.08.2019 2 z 5

Oddechovka s pěknou obálkou. Nečetla jsem ji ale úplně pozorně, asi nepřišla v dobrou dobu. Zajímavá byla až druhá část, kdy se hlavní hrdinka vydá do Dánska. Popis tamních míst mě zaujal natolik, že jsem si něco i vyhledala na mapě a Googlu. Do toho romantická zima a vztahy. Nakonec to celkem šlo, ale nic, co bych musela mít v knihovničce.

Tereza K.
19.08.2019 3 z 5

Nějakou dobu mi ležela v knihovně, ale asi jsem ji otevřela ve správný čas :-) příjemná oddychovka s milým příběhem... při čtení jsem byla opravdu zvědavá, jak to dopadne a i když v závěru žádný wau moment nenastal, tak čtení této knížky rozhodně nepovažuji za ztracený čas. A navíc nádherná obálka!

knihomolka525
15.07.2019 1 z 5

v první polovině to ještě šlo ale zbytek je absolutně slabota.Příběh mohl být zasazen kamkoliv ale to hygge ,že ,co s tím??? Zkrátka za cenu knihy jsem nedostala co jsem očekávala.Opět zbytečně těžká se spoustou stran.Jak je zde níže často zmiňováno :obálka je opravdu famózní.Ale co s takovou knihou když zabere, spolu s jinými, spoustu místa v knihovně!

MaggieR
05.07.2019 3 z 5

Celkom fajn kniha. Zo začiatku mi prišli tie témy povrchné a o ničom prečo mi neodpísal, kam smerujeme, nepoviem mi toto aby mi nepovedal toto. Ale to bolo asi zámerne aby tam bol ten veľký rozdiel keď príde na myšlienku hygge. Jednoduché čítanie, veľkú myšlienku vám to nedá ale zabavíte sa.

Vatram
18.06.2019 5 z 5

Pohodové, nenáročné čtení, takové milé pohlazení. To, co potkalo hlavní hrdinku, se může stát komukoliv z nás. Držela jsem jí pěsti. Některé situace byly úsměvné.

medvídě
22.05.2019 5 z 5

Zimní pohádka pro dospělé.
Příběh Bo mi párkrát vykouzlil na tváři úsměv a přemýšlela jsem, zda dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale díky této hezké obálce, která mi hned padla do oka, jich dávám 5. Už jsem četla i názor, že obálka neodpovídá obsahu, ale s tím já nemohu souhlasit. Zimní krajina a várka horkého čaje - ano, to je HYGGE :)
PS. Děkuji autorce - chci (alias musím) se podívat do Dánska :)

Pavlína79
09.05.2019 3 z 5

Láska, vztahy ... 100x jinak a přesto stále stejná písnička. Knížka nepřekvapí, ale ani nezarmoutí.

pro ženy romantika životní pohoda, hygge

Autorovy knížky

2018  68%Hygge a polibky

Kniha Hygge a polibky je v