Hygge a polibky

Hygge a polibky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392237/bmid_hygge-a-polibky-mNe-392237.jpg 3 285 89

Když se životní plány začnou párat jako svetr, je čas na změnu. Šestadvacetiletá Bo byla vždy pečlivá a opatrná. I přesto se v práci dočkala výpovědi pro nadbytečnost a životní plány se jí teď začínají párat jako nepovedený svetr. Bo horečnatě shání nové zaměstnání, ale kamarádka Kirsten ji přesvědčí, aby spolu odjely na dovolenou, na chatu její matky postavenou na nejsevernějším cípu Severního Jutska. Bo se zastydí, že o tomto dánském kraji nikdy neslyšela. „Jaké tam bude počasí?“ zajímá se Bo, zatímco hledá na webové stránce aerolinek letenky. „Mizerné,“ odvětí Kirsten věcně. „Londýn je proti Skagenu středomořské letovisko. A teď v listopadu je tam patnáct hodin denně tma. Ale do Dánska se přece nikdo nejezdí opalovat. Potřebuješ změnit prostředí, oprášit ze sebe pavučiny. A věř mi, ve Skagenu to bude hračka. V tom domě je útulno, i když se venku nedá vydržet, a kromě toho nikdy nevíš, koho dalšího tam můžeš poznat.“ Pár dalších kliknutí a už není cesty zpět. Život Bo začne nabírat docela nový směr. Kniha pro čtenáře ze všech koutů světa, kteří umějí ocenit dánské umění hygge.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Hygge and Kisses

May
01.05.2019 3 z 5

Pokud bych hodnotila jen příběh, dala bych dvě hvězdičky. Při hodnocení pouze stylu psaní, bych dala tři hvězdičky ... Ale hodnotit se musí celek, takže s přihlédnutím k tomu, že Bo dovolila kocourkovi spinkat v posteli a že díky této knize už vím co je hygge, dávám tři.

Eorin
16.04.2019 3 z 5

Nenáročná kniha, hezká obálka, příjemné (odpočinkové) prostředí. Neurazí, nenadchne, ale pokud hledáte (jako já) jednoduchou četbu do autobusu pro cestu z práce, pak tuhle volbu doporučuji.

ivka67
23.03.2019 2 z 5

Tak opět jedna z takových knih,která se hodí na dovolenou,nenáročná a musím přiznat že i trochu nudná četba.Děj dostal trochu spád až v druhé polovině knihy a jediné co si z ní odnáším že vím co je hygge.Mimochodem ten se my moc líbí.-)

Áňa 998
02.03.2019 4 z 5

Hygge knihy mám moc ráda, a proto jsem si ani tuhle nemohla nechat uniknout. Nebyla špatná, ale bavila mě o něco méně než Život zn. Hygge :-)

Mayashell
24.02.2019 3 z 5

Kniha sama o sobě není špatná, akorát se ze začátku nic neděje, tedy až na to, že se hlavní hrdinka opíjí a dělá scény. Při společném vaření dělají dušené vepřové s bramborovo - celerovou kaší, ale u stolu se " ládovali " dušeným hovězím s bramborovo - celerovou kaší. O Hygge se tam mluví až od více než půlky knihy. Ke konci když mi hlavní hrdinka začíná být sympatická, jsem zvědavá na její podnikání a jak ji hygge ovlivnilo, tak kniha v podstatě končí. Konec je, že se setkají a do budoucna si spolu naplánují společný týden. Trochu zklamání, o hygge jsem tam čekala více, ale možná tento styl knih není jen můj šálek kávy. Oceňuji popis krajiny v Dánsku a zajímavou obálku.

LuciKo
19.02.2019 3 z 5

Moje druhá hygge knížka v poslední době, asi moc srovnání s Kavárnou v Kodani nesnese. V této knížce se mi moc líbila část v Dánsku, škoda, že tvořila jen třetinu knihy. Plus obálka - ta je úžasná.

Zlatinka.Emilly
11.02.2019 5 z 5

Příběh, jaký denně prožívají tisíce lidí. Bo je silná dívka, která nakonec našla cestu která se pro ni stala schůdnou. Našla lásku, objevila v sobě velký potenciál a tím získala práci, která ji bavila. Prostě Hygge. Proč si nevzít inspiraci toho, co je dobré?

klara2793
06.02.2019 3 z 5

Velmi nenáročný a pro mě bohužel trochu předvídatelný příběh. Ale v nádherném prostředí. Za mě pohodová oddechovka :)

Nixa
05.02.2019 4 z 5

Nenáročné čtení, při kterém jsem měla nutkání vyrazit také na nějakou chatu a užívat si klidu a pohody, prostě hygge. Vhodné pro čtenáře, který by rád nějaké pohodové čtení na dovolenou nebo na dlouhé zimní večery. Kniha se mi moc líbila.

Ivuska.09
03.02.2019

Jednoduché, pohodové, jen několik zásadnějších zvratů. Přesto má kniha jednu věc, díky které ji ráda doporučím - ponaučení. Možná byste to nečekali, ale opravdu tam je. Navíc se určitě bude líbit všem čtenářům, kteří si oblíbili koncept hygge.

jana79
03.02.2019 4 z 5

Hezký příběh,oddechovy. Ideální na dlouhy zimní večer. Hezky se četla a konec byl troškou předvídatelný,ale i tak bylo hezké si tuhle knížku přečíst až do konce.

annasglamour034
28.01.2019 3 z 5

Kniha je ideální do zimního období. Děj byl zajímavý, ale trošku mi chyběla ta hygge atmosféra příběhu. Oproti Život zn. Hygge byl tento příběh slabší. Přesto jsem knížku přečetla během jednoho dne. Vztahy Bo mi přišli trochu nedomyslene. Čekala jsem hlavní zápletku v nevěře Bena, která by se potvrdila. Příběh ma své mouchy,ale je to spíše pro relax.

Nelička
24.01.2019 4 z 5

Knížka absolutně splnila má očekávání. Myslím, že už ani není nutné zmiňovat, jak nádhernou má titulní stranu a že vlastně díky té jsem si jí koupila :-)
Každopádně i příběh se mi moc líbil. Milý, houpavý, klidný, laskavý, hřejivý...... taknějak Hygge, řekla bych :-)
Ani mi neva, že se neodehrálo žádné velké drama, nic takového jsem od knížky ani nečekala.

Knižní střípky
21.01.2019 3 z 5

Je to má druhá HYGGE knížka a bohužel musím říci, že kniha ŽIVOT ZN. HYGGE se mi líbila mnohem více. Buď jsem nebyla správně HYGGE naladěná, nebo ten příběh byl fakt slabý. Obávám se ale, že příběh byl fakt slaboučký, protože jinak knihy odehrávající se ve vánočním období nekriticky miluji, tady se ovšem ten pocit prostě nedostavil. Nejvíce se mi líbila prostřední část knihy odehrávající se v Dánsku. Nejhezčí na knize je obálka, ta je fakt nádherná.

bookcase
18.01.2019 4 z 5

Krásná obálka, romantický příběh, který je dost předvídatelný. Ale to my u těchto knih přece dávno víme. :).

renatkapa
08.01.2019 5 z 5

příjemná knížka s krásným dějem :)

aluskacz
07.01.2019 5 z 5

Pohodová oddechovka, u které člověk nemusí přemýšlet. Knížka mě pohladila po duši. Moc se mi líbila :)

ToInfinity.cz
02.01.2019 2 z 5

U knihy mě zaujala především obálka. Ta je naprosto nádherná! U textu je to už horší. Námět sám o sobě není špatný, postavy jsou sympatické. Ale. První polovina knihy je natahovaná nic moc se tam neděje. Druhá polovina knihy je až moc urychlená. Za mě průměrná oddychovka u které nemusíte moc přemýšlet a nepožadujete náročný děj.

Ďumbierka
02.01.2019 5 z 5

Tak toto bola trefa do čierneho!! Veľmi šťastlivo vybraná kniha a bol to jeden z krásnych vianočných darčekov, e-kniha, po dlhej dobe a nebanujem :) . Prišla mi do cesty veľmi vhod, pretože to bola naozaj veľká pohoda a bolo všade cítiť hygge.
Kto pracuje s ľuďmi a bol v práci aj pred alebo medzi sviatkami, tak vie, že je to celkom náročné a nie vždy narazíte na milých ľudí. Skôr naopak, všetci sú pod tlakom, podráždení a nie moc príjemní. Ale človek to chápe. Tak to proste niektorí majú... Ja mám sviatky a Vianoce veľmi rada, ale tento rok mi to dalo zabrať a bola som naozaj unavená a tešila sa na voľno : ) . Aj preto bola táto kniha skvelá voľba. Myslím, že je skvelé, keď sa niekto snaží žiť podľa hygge, lykke, lagom alebo sisu, či akéhokoľvek názvu, resp. pomenovania tej krásnej myšlienky, ktorú nesú tieto severské slová. Jednoducho žiť tu a teraz, radovať sa aj z mála, pretože aj to je pre niekoho ohromne veľa. Radovať sa z bežných vecí a maličkostí dňa. Milovať, smiať sa, roviť čo milujete a nehanbiť sa za svoje sny. No pre mňa je HYGGE skvelé a som rada, že si ho doma tvoríme každý deň, minimálne trošku.
Veľmi sa mi páči myšlienka a príslovie severských krajín - “Neexistuje zlé počasie, existuje len zle zvolené oblečenie.” a je to sakra pravda : ) . My doma tým bapzaj žijeme! Niekedy mám pocit alebo si to aspoň nahováram, že mám nejakých predkov zo severu. Tak ako chce ísť niekto do Californie, či byť na Malibu, tak môj sen je nejaká z týchto severských krajín a to ich more . Aspoň tak trošku vyzerám, minimálne som strane vysoká a biela ako stena :D .
Knižka ako taká nie je vôbec náročná a “obohacujúca” .... ak máte radi hľadanie pointy medzi riadkami.... ja mám však rada takéto knižky a keďže som romantická duša (ktorá miluje horory), tak ja som bola veľmi spokojná. A dokonca som sa pristihla pri tom, ako sa len tak pri čítaní tejto knihy usmievam a robím to aj teraz keď o nej píšem. Bola krásna.

Pegs
31.12.2018 odpad!

Za mě je kniha zklamáním. Kdybych nebyla zrovna nemocná tak bych jí po první kapitole uložila k ledu. Psáno nemastně,neslaně a bez špetky humoru. Hlavní hrdinka nevyzralá a celkově to působilo velmi amatérsky. Škoda. Obal nádherný ale vnitřek nestojí za pozornost.

pro ženy romantika životní pohoda, hygge

Autorovy knížky

2018  68%Hygge a polibky

Kniha Hygge a polibky je v