Hvězdy na cestě

Hvězdy na cestě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450952/bmid_hvezdy-na-ceste-xbZ-450952.jpg 4 615 181

Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Emotivní vyprávění o vině a odpuštění vás spolu s hrdiny dovede k jasnému poselství: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý.... celý text

m.valova
06.01.2021 4 z 5

Nevěděla jsem co přesně mám očekávat a dostala jsem čtivý příběh,dějově hodně zasazený do Řecka,místy smutnější,ale celkově se mi líbil.Možná je předvídatelný,ale už jen proto že je od české autorky mě nezklamal.

Doubravka1975
06.01.2021 3 z 5

Pěkný, čtivý příběh, taková jednohubka.
Akorát nechápu ty nově vzniklé profily , přezdívky jako přes kopírák, hodnotící plným počtem. Myslím, že přece není potřeba si takhle honit procenta hodnocení.
Kniha se čte sama a je to pěkný příběh. Vůbec nevím jak hodnotit. Chtěla jsem dát 4 *, protože knížka Za sny se mi líbila o moc víc, ale tady ta manipulace s tím hodnocením, tak asi jen 3* , bohužel....

Kateřina2612
03.01.2021 4 z 5

Moc krásná kniha, čtivý příběh, barvité vyjádření. Ponořila jsem se do pribehu a musela dočíst hned. Autorka mne překvapila svým dílem. Četla jsem od ní i Za sny, ale tato kniha je mnohem lepší.

Blanka1964
02.01.2021 4 z 5

Za mě příjemné překvapení. Sáhla jsem po této autorce spíš ze zvědavosti a byla to odměna. Děj měl spád, pro mě milé prostředí (Kréta), opravdu zajímavý vývoj, postavy nevšední. Trošku drsné, ale na druhou stranu, kdybych chtěla jen pohodu a sladkou romantiku,sáhnu po jiném autorovi. Dvoudenní čtení, nedala jsem z ruky, dokud nebyl konec. Líbilo a doporučuji.

Hrdlinka75
02.01.2021 4 z 5

Moc jsem se na knížku těšila, Karinka a Ríša jsou skvělí lidé, miluju jejich streamy na FB, celou koronu dodávají lidem dobrou náladu a radost a celkově celou jejich tvorbu, písničky, klipy paráda. Odtud jsem i knížku znala. Knížka se četla dobře, postavy jsem si brzy oblíbila, vztah dcery a otce je tam skvěle vykreslený, líbí se mi jak se postupně odkrývá minulost se všemi chybami, co kdo udělal.... ale na můj vkus ten konec byl zbytečně brutální, jak se ten kretén Adam choval k Vandě, jak ji trápil a rozdrcená Mateova ruka už byli na mě moc. Potom ještě Anna zmizela pod hladinou a už jsem byla fakt naštvaná. NO napínavé to rozhodně bylo, ale já mám raději knížky víc na pohodu typu Lenka Lanczová, Táňa Kelleová a tenhle závěr mi úplně do vánoční pohody bohužel nezapadl. Každopádně kdo má rád akční spád děje a trošku brutalitky :D přijde si na své : ).

Evča123441
30.12.2020 5 z 5

Krásný vánoční dárek.Přečteno na jeden zátah a byla to paráda.Mam ráda film paní Karin Křídla Vánoc a byla jsem zvědavá na knihu.Nezklamala.Určitě se těším na další knihy.
Nejsem náročná čtenářka a jsem ráda.Každý máme jiných vkus,tak se nenechme odradit
hodnocením náročných čtenářů.
Fandím českým začínajícím spisovatelům.

Belluška
28.12.2020 5 z 5

Krásný příběh, je těžké se od knihy odtrhnout, děkuji Karin za chvilky prožité spolu s postavami knihy v teple na krásné Krétě. :) Přečetla jsem ji opravdu jedním dechem, moc se mi propojenost jednotlivých osob líbila a velmi mě potěšilo i zpestření v podobě příběhu tuláckého pejska. Některé věci zůstaly trošičku pootevřené, tak bych klidně přivítala i druhé pokračování. :)

Kostka_ledu
27.12.2020 3 z 5

Kniha mne neurazila. Napsaná je pěkně a čtivě, dá se přečíst za jedno, dvě odpoledne. Oceňuji její hlavní myšlenku, tedy že každý člověk má za sebou určitý příběh, který nějakým způsobem formuje jeho osobnost i činy. Náhled do duše různých postav a postupné odkrývání jejich příběhu byl zajímavý, byť mírně předvídatelný. Většina postav byla vykreslena opravdu poctivě a komplexně. Já osobně velmi chválím za postavu Anny, ta byla napsaná opravdu pěkně, sympatizovala jsem s ní.
Přestože zastávám názor, že se nejedná o povrchní čtení, nalezla jsem pár rušivých elementů. Některé dialogy na mne působily zvláštně, za vlasy přitažené. V určitých chvílích jsem měla problém příběhu "uvěřit", některé věci jsou dle mého soudu zbytečně vyeskalované, hlavně ke konci. Škoda.
Neseděla mi ani jazyková vybavenost většiny postav, která - i vzhledem k věku některých z nich - byla na můj vkus až příliš skvělá (chtěla bych mít taky takovou angličtinu). Trochu to ubralo na autentičnosti.
Čtení nebylo ztrátou času, přestože se nejedná o nejlepší knihu, kterou jsem kdy měla v ruce. Je to však zcela subjektivní pohled, každý ve finále musí posoudit sám.

LucyA7
27.12.2020 5 z 5

Knížka přečtená jedním dechem. Je smutné jak se někdy osudy lidí zamotají tím, že lidé nedokáží včas říct, co cítí nebo co je štve. Když si sami před sebou nedokážeme přiznat pravé motivy svého jednání. A jak moc mohou náš život ovlivnit lidé, kteří se jím jen mihnou.

Panda11
27.12.2020 5 z 5

Děkuji Vám paní Karin Krajčo Babinská. Za mě moc krásná kniha. Nevím, zda je to oproti ostatním čtenářům, co zde dali komentář, věkem nebo mým současným rozpoložením, ale za mě krásné. Musím říct, že jsem mnohokrát plakala, někdy bolestí, někdy vděčností, asi jako u žádné knihy doposud. Ano, nejdůležitější je rodina, vztahy, odpuštění, cesta změny, pokud je třeba a nebát se žít. Moc krásné. Čtivě napsané, přečtené jedním dechem. Za mě je spousta zajímavých knih s příběhem, ale tato je i s pocitem, kdy nikdo z nás, pokud ji čte si nemůže nalhávat, že někdy ke svým blízkým nebyl fér nebo věci cítil neoprávněně špatně. A že je škoda to zkusit nevysvětlit a nenapravit, že to lze. Čtu již prózu velice málo, jak jsem již psala někde dříve. Navíc, tuto knihu jsem si přála od maminky k Vánocům, ani jsem nevěděla, co je obsahem. Také ji věnuji málo času a lásky. Děkuji, toto bylo jen završení. Nesouhlasím, že to skončilo špatně. Ba naopak. Krásný závěr matky, proč se přestěhovala k jeho bývalé ženě, ne proti synovi, ale kvůli němu. Plus krásně pojatá smrt. Přirozeně. A Váš symbol psa a vše co za tím je bylo tím celým skvěle proložené.

Ivana11
23.12.2020 4 z 5

Na knihu jsem se těšila, byla jsem n a ni dost zvědavá. Byla celkem pěkná, krásně se četla, přesto trošičku zklamání.

ivana9055
20.12.2020

Knihu jsem si zakoupila i když jsem byla ze zdejších komentářů trochu rozporuplná. Kniha se mi lehce četla. Za dva dny přečteno a líbila se mi. Konec lze předpovědět, ale je tak trochu popisem života několika z nás i když na jiném místě. Takže za mě lehké čtení a trochu i snění o místech ve kterých se děj odehrává.

Modrásek16
20.12.2020 5 z 5

Hezká kniha

attila1
13.12.2020 5 z 5

Karin je má oblíbená autorka. Opět krásné čtení.

Jára.1
30.11.2020 4 z 5

Čtivě napsaná kniha. Děj je sice předvídatelný, ale mě se líbila. Po dočtení na mě padl nevysvětlitelný smutek. Snad že už je konec, snad kvůli některým osudům. Rozhodně nelituji, že jsem si ji koupila.

JanaDor
22.11.2020 4 z 5

Je to kniha se zajímavým příběhem, kdy skoro nic není, tak jak na první pohled vypadá. Nejsem literární kritik. Mohu jen z pozice obyčejného čtenáře říct, že mě kniha bavila. Byla čtivá a přesto, že mi Igor lezl pěkně na nervy, oceňuji jeho opuštění ulity a překonání své komfortní zóny kvůli Vandě. Není to náročná kniha, ale potěší a má prvky ze života, v kterých se mnoho čtenářů může najít. Kdo dal přednost práci před rodinou? Kdo je navenek šťastný v manželství, ale v soukromí je to tyranie? Kdo je terčem posměchu za tělesné postižení, za které nemůže? Komu bylo ublíženo?

Regom
16.11.2020 2 z 5

Není to tak strašné, jak jsem čekal, ale pořád je to takové to naivní rádoby spisovatelství... nenáročné čtenáře to neurazí, beru to jako knižní ekvivalent Ordinace. Ale nenechte se obalamutit vysokým hodnocením – je fascinující, kolik nově vzniklých profilů tady hodilo pět hvězd a jinde se hodnotit neobtěžovalo. Do toho se všechny jmenujou podobně, namátkou: michaela8651, lucie5472, Denisa123, svatava228, petra1833, lenka7135, jana 8189, SIlva1002, mirka7164, jana4855... To teda Krajčovic famílie, která si tu nahání procenta, není moc originální :D

Dalexa
14.11.2020 3 z 5

Knížka se četla dobře, jakoby plynula. Nevím jestli to byl záměr, ale mně neskutečně rozčiloval ten Igor, takže se ve mně snoubí dva protichůdné pocity. Prima čtení coby do formy, jeden člověk, kterého bych nejradši profackovala.

jitka7270
11.11.2020 5 z 5

Jedna z těch knih, které mám chuť přečíst na jeden zátah a na druhou stranu si ji šetřit, abych mohla být s hrdiny co nejdéle. Prolíná se vyprávnění z pohledu více (nejen) osob a časových rovin, přesto to není zmatečné. Velmi čtivé. Oddechové, uvěřitelné i napínavé zároveň. Doporučuji.

Leona96
11.11.2020 odpad!

braková záležitost

pro ženy rodinné vztahy Kréta dovolená rodinná tajemství otcové a dcery

2020  82%Hvězdy na cestě
2018  74%Za sny