Hvězdy na cestě

Hvězdy na cestě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450952/bmid_hvezdy-na-ceste-xbZ-450952.jpg 4 615 181

Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Emotivní vyprávění o vině a odpuštění vás spolu s hrdiny dovede k jasnému poselství: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý.... celý text

kanitsuj
08.02.2021 3 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení kamarádky a působila na mne dvojznačně stejně jako její název, do kterého autorka umně promítla skutečnost, že jde o postavy ze showbyznysu, kteří k sobě po letech hledají cestu na cestě, kterou je rodinné setkání v Řecku. Román je čtivý, není ušitý horkou jehlou, vše do sebe zapadá i pointa je v pořádku, ale chyběla mi v něm jakási vřelost a občas i motivace, proč číst dál. Nezajímavější byla dějová linka pejska, která u mne jako jediná vyvolala emoce. K osudu ostatních postav jsem zůstala lhostejná. Téma se dotýká nejzásadnějších otázek lidského bytí, a právě proto bych možná očekávala hlubší citový ponor. Není to žádný propadák, ale ani žádný velký bestseller. Paní Karin, je alespoň pro mne, v oblasti literatury ještě "na cestě".

Mirkatka
07.02.2021 3 z 5

Docela zajímavá kniha. Začátek lehce nezáživný. Příběh stárnoucího herce a jeho dcery, spisovatelky, kteří k sobě hledají cestu a snaží se dohnat, co zmeškali.

eva3992
05.02.2021 4 z 5

Příběh stárnoucího herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky, Vandy. Po dlouhých letech odcizení se spolu setkají na Krétě, kde se stane něco, co jejich životy změní.

Pokud si chcete přečíst něco milého, odpočinkového, kde Vám možná i slzička ukápne, tak je tohle knížka přesně pro Vás. Ač má téměř 300 stran, zvládnete ji přečíst za jedno odpoledne, ponoříte se do příběhu, budete prožívat všechny okamžiky s Vandou i Igorem (ač ten Vám někdy pěkně poleze krkem). Nejen postavy, ale i prostředí slunné Kréty je úžasně popsané a já celou dobu měla chuť vyrazit někam k moři a užívat si.

Knížka je napsaná velice čtivě a jasně. Vše tam má své místo, nejsou zde žádné nudné pasáže, pořád se něco děje. Kromě aktuální linky se ocitáme i v minulosti a dozvídáme se tak, co se stalo, že se Igor a Vanda odcizili. Autorka nám právě minulost odhaluje jako střípky, které do sebe zapadnou přesně ve správný čas. Myslím si, že někdo se v knize může najít víc, pokud prožil třeba něco podobného a v tom případně, mu může kniha předat ještě mnohem víc a více se ho dotkne.

Poselství knihy: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý, nás provází po celý příběh a je neskutečně pravdivé a v knize krásně využité.

Milá kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

simaja
31.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od Karin Babinské a velmi mile mě překvapila, krásně se četla.

4xbabča
31.01.2021 5 z 5

Krásná knížka, silný příběh, moc příjemné čtení s napětím až do závěru knihy. Autorka mě mile překvapila a určitě se budu těšit na její další knihu.

LenkaKa
30.01.2021 5 z 5

Každý má svůj příběh....krásná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem.

IvčaH76
28.01.2021 5 z 5

Krásná kniha. Bavila mě od začátku do konce.

Zuzana08
28.01.2021 5 z 5

Opravdu milé překvapení a velmi čtivý příběh!
Kniha se dobře četla, děj lehce plynul a rychle ubíhal.
Všechno do sebe zapadalo, chování i povahy osob.....i závěrečné sebenalezení každé postavy.
Po delší době příběh, který je prostě tak obyčejný a zárovň tak hezký.

hzd
27.01.2021 5 z 5

To byla tak krásná knížka, to jsem vůbec nečekala. Moc mě bavila a četla bych klidně dál a dál.

Janka7
26.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Hezká milá čtivá knížka, která se od polovinu už nedá zavřít, dokud nedočtete do konce. Výborně vykreslení hrdinové. Zajímavě popsány situace s manipulativním partnerem a sebestředným hercem, toho úplně vidím. :) Hned mám chuť podívat se na film od Karin Babinské Křídla vánoc. Smekám před autorkou a těším se další knížky.

Gugu
25.01.2021 5 z 5

Pěkně napsaná kniha, kterou nedáte z ruky, dokud nedočtete. Navíc děj zasazen do slunné Kréty a hned jste chvíli na dovolené. Kniha má několik dějových linek, moc se mi líbila ta s Annou, byť není úplně veselá, a ačkoliv relativně krátká, zanechala stopu. Styl psaní má spád, kniha je odpočinková i s napětím. Prolínání minulosti s přítomností není rušivé, netříští děj, vše velmi dobře navazuje. Mě osobně dost Karin Krajčo Babinská překvapila, stojí za přečtení.

Monika1717
24.01.2021 4 z 5

Jako by se přede mnou odvíjel film. Postavy měly i tváře známých herců. Nejsympatičtější mi byla Anna, její příběh mě oslovil nejvíc. I ona měla tvář známé herečky. Možná film vznikne. Určitě bude mít úspěch. Jako kniha. Doporučuji přečíst a nespěchat. Zapojte fantazii, určitě ucítíte mořský vzduch a uslyšíte mořský příboj, protože jste přece na Krétě.

Ivanka.dc
18.01.2021 5 z 5

Krasna kniha. Cetla jsem na dovce,takze pribeh z Krety se cetl jednim dechem.

kuttnerovka
16.01.2021 5 z 5

Pěkný, milý příběh. Příjemná oddechovka ze života. Zasazení do nádherného prostředí Řecka. Autorka mě čím dál více utvrzuje, že za to stojí. Příběh promyšlený, návaznost děje a postav. Čtivé, příjemně jednoduše psané. Žádné složité zápletky. Ukazuje realitu běžného života nic zbytečně přikrášleného.

MV111
15.01.2021 2 z 5

Jednoduchá.

Pája89
14.01.2021 4 z 5

Kniha se krásně četla, pohlcující příběh z krásného prostředí. Konec lekce otevřený, klidně by mohlo být pokračování v další knize. Za sny mě pohltilo více, ale určitě nelituji koupě knihy a ráda si ponechám domácí knihovně.

Katerina015
12.01.2021 5 z 5

Moc pekna kniha, prijemne se cetla

amysa
10.01.2021 3 z 5

Moje první kniha od autorky, které se podařilo hezky poskládat písmenka a vytvořit tak čtivý příběh ze života, leč pro mne byl lehce předvídatelný a místy až zbytečně moc dramatický.
Nicméně mne velmi potěšilo závěrečné smíření a také jsem ráda četla i tu "psí" dějovou linku:)
Velmi hezká a povedená je i knižní obálka a milým faktem je i to, že mi přečtená knížka pomohla splnit další stupínek letošní čtenářské výzvy:)

sára11
09.01.2021

Moc pěkná kniha.

Ila1971
07.01.2021 4 z 5

Tak toto je přesně typ knihy, která vás nutí vše rychle udělat, aby jste zase mohli pokracovat ve čtení. ???? Na konci jsem citila smutek, ze končí. Příběhy nekolika lidí navzajem se prolinajici. Vzbudí zamyšlení.

pro ženy rodinné vztahy Kréta dovolená rodinná tajemství otcové a dcery

2020  82%Hvězdy na cestě
2018  74%Za sny