Hvězdy na cestě

Hvězdy na cestě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450952/bmid_hvezdy-na-ceste-xbZ-450952.jpg 4 612 181

Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Emotivní vyprávění o vině a odpuštění vás spolu s hrdiny dovede k jasnému poselství: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý.... celý text

princesse
07.04.2021 5 z 5

Paráda. Moc dobře jsem si početla. Příběh ubíhal rychle a bez sebemenších zádrhelů. Druhá kniha od Karin a prostě mě opět bavila. Rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

kudrdlinka
06.04.2021 5 z 5

Vůbec jsem netušila, co mám od knihy vlastně čekat. Byla jsem ale mile překvapená, i když to často nebylo úplně veselé. Příběh se mi moc líbil a probudil i spoustu emocí, zajímavé byly návraty do minulosti, které mnohé odkrývaly. Prostředí Kréty a šumění moře byl milý bonus navíc. Poslouchala jsem jako audio příjemně načtené Richardem Krajčem.

Dagmar58
26.03.2021 4 z 5

Tato kniha mě mile překvapila svým příběhem. Dobře se četla a přestože děj nebyl moc optimistický a nutil k zamyšlení nad rodinnými vztahy, určitě bych doporučila k přečtení.

jana9347
24.03.2021 4 z 5

Čtivá knížka.Prvotina,kterou jsem četla od Karin. Rozuzlení mi přišlo perfektní ❤️????

Jolina
24.03.2021 2 z 5

Román. Čtivý. Ale nic nového mi nedal.

Marfuška89
22.03.2021 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu.
Musím se přiznat, že jsem se asi do 20 kapitoly ztrácela a nedavalo mi to smysl, ale pak... no tvl :O? Jako to bylo něco... Vztah Vandy a Igora mě bavil... to jak k sobě nacházeli zase cestu :) ... Maminka - babička dobře věděla, co dělá :)
Adam? No to je kretén! Ten ma žaludek! Rozbít tu jeho hubu jsem chtěla...!
Anna? Ta je skvělá :) ... Je mi líto, že mezi nimi nic nebylo a že :( ... Chudák Kluk...
Suma sumárum se mi to moc líbilo a to i přesto, že jsem to ze začátku moc nechápala neboť jsem se v tom ztrácela :) . Později mi vse do sebe zapadalo jako puzzle :) ... Ríša to namluvil skvěle :)

petraso
15.03.2021 3 z 5

Příběh je dobře a čtivě napsaný. Popis míst byl tak vtahující, že jsem chtěla sedět v taferně u pláže. Neměla jsem velká očekávání a byla jsem mile překvapená.

monika0356
14.03.2021 5 z 5

Nevedela jsem presne, co od knihy cekat. Ale ze me to tak semele, tolik emoci naraz jsem snad v zivote nezazila...jednim slovem WAU.

rex522
07.03.2021 5 z 5

Ze začátku jsem přistupovala ke knize s nedůvěrou ale po pár stránkách jsem byla rychle vztažena do deje, pěkně napsaná, dobře se četla , určitě doporučuji

Aaloha
04.03.2021 4 z 5

Příběh ze života o jedné rodině, který se možná stal a možná taky ne. Určitě stojí za přečtení a je k zamyšlení. Kniha se mi líbila, je velice čtivá, žádné zbytečné popisování. Přenesla jsem se na Krétu.

zimka.r
02.03.2021 5 z 5

Moc pěkné! Četlo se samo a pěkná zápletka ze života.

Evišťátko
28.02.2021 4 z 5

Byla jsem mile překvapena.Čekala jsem červenou knihovnu a ve finále mi byl nabídnut silný příběh rodinných vztahů.Že ne vždy musí být vše tak jak se zdá,že každý nosíme masky,hrajeme role a někdy je třeba z nich vystoupit.

knihovnička007
26.02.2021 4 z 5

Tak tohle bylo super čtení!
Chtěla bych napsat odpočinkové a super čtení na dovolenou, ale některé věci se mi četly hodně špatně... Celkově je kniha velmi depresivní, marně hledám (kromě konce) něco pozitivního, ale nějak mne nic nenapadá...
V každém případě Igor měl ke všem velmi složité vztahy-ať už se jednalo o matku, manželku i dceru. Neuměl s nimi komunikovat a to byla velká škoda, přišel o spoustu času.
Docela mi vadilo prolínání času a postav, chvilku mi vždy trvalo, než mi došlo, kdy a kdo vlastně vypráví... Nejvíc se mi líbilo vyprávění Kluka, který konečně našel svůj domov...
Kniha se mi líbila, ale vzhledem k depresivnímu čtení ji ale už znovu číst nebudu. Ale co musím pochválit, velmi precizně vykreslené charaktery postav a to, že se celý příběh odehrává na Krétě, cítila jsem slaný vzduch a slyšela šumění moře, za mne v tomhle paráda, když nikam nemůžeme.

Danca196
23.02.2021 5 z 5

Od knihy jsem neměla velké očekávání, ale o to větší překvapení pro mě byla. Jednoduchý příběh, který se velmi dobře čte. A po přečtení určitě budete chtít jet na Krétu.

stesti.s.knihou
19.02.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě je kniha z prostředí mediálně známých osobností - hlavními hrdiny jsou postarší český herec a jeho dcera, která se živí jako spisovatelka, moderátorka a influencerka. Je jasné, že autorka se v tomto prostředí velmi dobře orientuje a na vykreslení chování postav je to dobře znát. Otec s dcerou mají komplikovaný vztah - Igor od rodiny odešel, když byla jeho dcera malá, bývalá manželka v sobě nedokázala pocit křivdy potlačit a dceru celé její dětství a mládí “očkovala” proti prostopášnému tatínkovi. Po letech se dcera s otcem setkávají na Krétě, kde je potřeba vyřešit pozůstalost po Igorově zemřelé mamince. Oba si na Krétu vezou své komplexy, nikdy nevyřčené emoce a křivdy. Podaří se jim napravit jejich toxický vztah, nebo už navždy zůstanou ovlivněni událostmi minulými?
Přiznám se, že jsem od knihy neměla moc velká očekávání. O to větším překvapením pro mě samozřejmě byla. Krásná, citlivá, zároveň ale všední, člověk si při čtení nemůže neuvědomit pomíjivost lidských životů oproti nepomíjivosti lidských emocí. Dějová linka z pohledu pejska mě naprosto dostala a v závěru rozplakala. Ač byly v knize některé momenty předvídatelné, na celku to vůbec nic neubralo. Krásné, lehké, čtivé, ale zároveň hluboké, zasáhlo přesně na těch místech, na kterých mělo.

Nuttelka
16.02.2021 3 z 5

(Audiokniha)
Ppříběh na mě působil depresivním dojmem. Já vím, že ne všechny knihy - příběhy jsou "sluníčkové", ano, tento děj je více ze života. Jen tedy nevím, jak se k tomu postavit, hodně postav mi tam vadilo, jak se chovají, jakou mají povahu, s jedinou Vandou a Annou jsem sympatizovala. A také mi chybí nějaký "dovětek" ohledně Matea, jak to s ním nakonec dopadlo.
Nechci prozrazovat děj, každý si svůj názor opět musí udělat sám, já jen vím, že to je kniha, ke které se už nikdy nevrátím, i když Ríšova interpretace je skvělá

Lo3ce
15.02.2021 5 z 5

Taková normální knížka. Příjemně rozehraný příběh, pěkně popsané prostředí i vykreslení hrdinové. Na nic si to nehraje. Knížka je vymazlená i na pohled. Jo, a taky chcete na Krétu?

PetraBery
14.02.2021 4 z 5

Čtivý, příjemně plynoucí příběh stárnoucího otce Igora a jeho dcery Vandy. Autorka krásně vystihla místo, kde se jejich osudy po delším odcizení setkávají. Kniha o nutnosti komunikace, o osamění, i když je člověk ve vztahu, o vnitřní síle každého z nás, lásce a naději.

karin4338
12.02.2021 2 z 5

(SPOILER) Kazdy ma svoj pribeh i ked z neho niekedy pozname iba cast.
Vanda mi prisla ako rozmaznany fracek,kde ju manzel vedie za rucicku a vyhrazanim ju drzi v hrsti. Keby nemala rodinu a s detmi bola na neho odkazana,tak to pochopim.Ale takto?
V zavere mi chybalo co sa stalo s Mateom. Zomrel alebo po lieceni zacal novu zivotnu púť?

SilviiM
09.02.2021 3 z 5

Obyčejný příběh, který je zároveň velmi čtivý. Knížka se dobře čte.

pro ženy rodinné vztahy Kréta dovolená rodinná tajemství otcové a dcery

2020  82%Hvězdy na cestě
2018  74%Za sny
2022  87%Tsunami
2017  81%Kecy, kecy, kecičky

Kniha Hvězdy na cestě je v