Hrobka

Kate Mosse, autorka v celé Evropě mimořádně úspěšného románu Labyrint posílá tentokrát – po sobě v rozmezí jednoho století – dvě mladé Pařížanky opět do své milované jižní Francie. Obě osudová síla přitáhne k polorozpadlé hrobce a jejím ničivým tajemstvím; první se ze své výpravy nikdy nevrátila, druhá si, stejně jako ona, dává za úkol tajemství hrobky odhalit, ale zároveň přemoci jeho ničivou sílu, aniž by se stala sama poslední obětí. Na cestě proti času v ní sílí pocit, že všechny postavy a události spjaté s hrobkou jako by ovládala jediná taroková karta XV – Ďábel. Jedna Pařížanka se vydala na jih do krajiny se starou hrobkou koncem 19. století, druhá v současnosti, ta druhá chce najít první dívku, která zmizela beze stopy. Kate Mosse, autorka Labyrintu, se od dnes módních autorů historicko-dobrodružných žánrů odlišila tím, že prostudovala stohy odborné literatury, takže sama válka proti katarům je pro čtenáře nejen napínavým dobrodružstvím, ale i studnou informací. Britská kritika román zahrnula nevídanou chválou, jako např.: „inteligentní román, štědrý v historickém rámci i v intimních ožehavých detailech“. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/643/hrobka.jpg 4.3149

Languedoc (2.)

Sepulchre (2007)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

maxx

Skvělá kniha a děj , který mě pohltil od začátku až do konce - doporučuji .... Už se moc těším na další knihu .....

Lenka245

Super kniha dá se číst pomalu jedním dechem.

theale
29.12.2016

U této knížky mi nepřišla nijak extra zajímavá ani jedna dějová linka ani jejich "propojení" - pro mě tak trošku zbytečná knížka.

LenysekC
15.07.2016

Trochu překombinované. Spousta zbytečných podrobností a bezvýznamných detailů. Těšila jsem se aspoň na romantickou linku v současné dějové linii, ale ne, fakt se mi nelíbila. A vztah sourozenců Vernierových - no ehm... A od kdy je rok 1914 nebo 1918 počátek 19. století?

terpin
12.07.2015

Úžasná kniha...

Devorah
29.05.2015

Pro mě první kniha, co jsem od autorky četla a bezesporu její nejlepší. Díky téhle knížce jsem se i kdysi více začala zajímat o tarot. Dokáže čtenáře vtáhnout do děje, úžasně se tu prolíná současnost a minulost a vy netušíte, oč jde :-)

Misa25
15.02.2015

Další skvělá kniha od této autorky, příběh je nesmírně poutavý a v některých pasážích jsem si připadala, jako bych tam byla...těším se na další knihu, kterou autorka napsala :)

adorjas
13.10.2014

Moja druhá knižka od autorky, avšak na rozdiel od prvého dielu hodnotím o jednu hviezdičku menej. Autorka aj v tejto knihe rozvíja historickú líniu s prepletaním prítomnosti. A na historický román ho hodnotím veľmi kladne.

jethro.tull
08.05.2014

Kniha mě uchvátila, což bylo pro mě překvapením, protože předcházející kniha volné trilogie se mi zdála pouze mírně nadprůměrná. O knize Labyrint bylo napsáno, jaké důkladné výzkumy autorka podnikla, jako by to bylo něco neobvyklého. Ale v samotné knize pak byly informace, které lze bez potíží najít na Wikipedii. To však není nedostatek knihy ani chyba autorky. Zápletka Labyrintu se mi zdála málo uvěřitelná a závěr tak trochu vyšuměl, rozhodně neobsahoval žádné překvapení, či dokonce vyvrcholení, byl prostě nijaký.
Zato knihu Hrobka jsem četl jedním dechem. Autorka zde tak jako v předchozí knize pracuje se dvěma dějovými liniemi (současnost a minulost), přičemž se tyto linie prolínají, či dokonce překrývají. Napětí se autorce podařilo udržet až do konce, i když byl závěr tak trochu očekávaný. Autorce se navíc podařilo vyvolat a v celé knize udržet velmi znepokojivou atmosféru. 90 - 95 %

Janapek
01.08.2013

Výborná knížka :-). Její děj je velmi napínavý.

Mako123123
01.08.2013

Páčilo sa mi ako sa sriedali tie časy a bolo to záhadné a trocha duchárske... jeden z dôvodov prečo tomuto nedám plný počet je že to nebolo písané až tak pre mňa. ( vtedy som mal radšej hl. hrdinov- mužského pohlavia)

kryspin66
20.06.2013

Chvíli mi trvalo si zvyknout na styl knihy a prolínání časových pásem. Příběh velmi zajímavý rozhodně stojí za přečtení.

mrkwicka159
08.04.2013

Úžasná kniha, myslím, že najlepšia z tejto série. Zaujímavý príbeh aj zápletky. Mne osobne sa páčila viacej ako Labyrint a Zimný duchovia. odporúčam prečítať.

Selinute
17.03.2013

Zajímavá oddechovka. Rozhodně nemůžu napsat, že byla skvělá nebo že je to bomba. Labyrint byl lepší. Přesto stojí za přečtení.

Nefi
10.01.2013

Moje nejoblíbenější kniha od této spisovatelky. Děj je velmi poutavý a čtivý. Líbí se mi propojenost minulosti a přítomnosti. Četla jsem už dvakrát a rozhodně si ji plánuji přečíst ještě několikrát.

wally
06.01.2013

Prostě bomba...a pro mne zase líbivější a čtivější než Labyrint...ale fakt jen o kousek :-)

tygrilady
28.10.2012

Kniha se mi líbila,ale labyrint byl lepší.........

ilbu
26.02.2012

Moc krásná kniha, můžu jen doporučit.

Juliette
02.02.2012

Opět velmi dobře napsaná kniha. Oba příběhy dobře propracované. Dokonce se zde objevuje i postava z Labyrinut :-). Avšak něco mi tam chybělo. Těžko se to popisuje. Ten závěr v minulosti byl takový trošku zvláštní.

ina77
07.12.2011

Kniha se nadherně četla,jen takových více! !

lolina
05.12.2011

Napínavé, zajímavé, velmi čtivé, nemůžu jinak než za pět hvězd :)

Beatrice
09.10.2011

Patrí medzi moje naj knihy a nemôžem sa dočkať, kedy vyjde Mossovej ďalšia kniha :)

modroocko
12.07.2011

Skvělé čtení, od kterého se člověk nedokáže odtrhnout. Labyrint se mi četl lépe a byl napínavější, ale i tak dávám nejvyšší hodnocení.

bikerbm
05.12.2010

Kate Mosse ve svém románu opět bravurně dokázala propojit historii se současností.Kniha se čte jedním dechem!I když musím přiznat,že její Labyrint se mě líbil o něco více

mi-380

Napínavé, dokonale promyšlené, přesvědčivě naservírované mystery dobrodružství. Obdivuhodná je příprava a znalosti autorky, to se týká jak místa děje, tak i doby před více než 100 lety, kde se odehrává hlavní příběh. Navíc jde o moc pěkně vyrobenou knihu a přesný a čtivý překlad. 95%.

Kate Mosse

Kate Mosse