Hrobka

Hrobka https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/643/bmid_hrobka-k8j-643.jpg 4 218 38

Languedoc série

Kate Mosse, autorka v celé Evropě mimořádně úspěšného románu Labyrint posílá tentokrát – po sobě v rozmezí jednoho století – dvě mladé Pařížanky opět do své milované jižní Francie. Obě osudová síla přitáhne k polorozpadlé hrobce a jejím ničivým tajemstvím; první se ze své výpravy nikdy nevrátila, druhá si, stejně jako ona, dává za úkol tajemství hrobky odhalit, ale zároveň přemoci jeho ničivou sílu, aniž by se stala sama poslední obětí. Na cestě proti času v ní sílí pocit, že všechny postavy a události spjaté s hrobkou jako by ovládala jediná taroková karta XV – Ďábel. Jedna Pařížanka se vydala na jih do krajiny se starou hrobkou koncem 19. století, druhá v současnosti, ta druhá chce najít první dívku, která zmizela beze stopy. Kate Mosse, autorka Labyrintu, se od dnes módních autorů historicko-dobrodružných žánrů odlišila tím, že prostudovala stohy odborné literatury, takže sama válka proti katarům je pro čtenáře nejen napínavým dobrodružstvím, ale i studnou informací. Britská kritika román zahrnula nevídanou chválou, jako např.: „inteligentní román, štědrý v historickém rámci i v intimních ožehavých detailech“.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Historické romány
Vydáno: , BB art

Sepulchre , 2007

Misa25
15.02.2015 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky, příběh je nesmírně poutavý a v některých pasážích jsem si připadala, jako bych tam byla...těším se na další knihu, kterou autorka napsala :)

adorjas
13.10.2014 4 z 5

Moja druhá knižka od autorky, avšak na rozdiel od prvého dielu hodnotím o jednu hviezdičku menej. Autorka aj v tejto knihe rozvíja historickú líniu s prepletaním prítomnosti. A na historický román ho hodnotím veľmi kladne.

jethro.tull
08.05.2014 5 z 5

Kniha mě uchvátila, což bylo pro mě překvapením, protože předcházející kniha volné trilogie se mi zdála pouze mírně nadprůměrná. O knize Labyrint bylo napsáno, jaké důkladné výzkumy autorka podnikla, jako by to bylo něco neobvyklého. Ale v samotné knize pak byly informace, které lze bez potíží najít na Wikipedii. To však není nedostatek knihy ani chyba autorky. Zápletka Labyrintu se mi zdála málo uvěřitelná a závěr tak trochu vyšuměl, rozhodně neobsahoval žádné překvapení, či dokonce vyvrcholení, byl prostě nijaký.
Zato knihu Hrobka jsem četl jedním dechem. Autorka zde tak jako v předchozí knize pracuje se dvěma dějovými liniemi (současnost a minulost), přičemž se tyto linie prolínají, či dokonce překrývají. Napětí se autorce podařilo udržet až do konce, i když byl závěr tak trochu očekávaný. Autorce se navíc podařilo vyvolat a v celé knize udržet velmi znepokojivou atmosféru. 90 - 95 %

Janapek
01.08.2013 5 z 5

Výborná knížka :-). Její děj je velmi napínavý.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

Páčilo sa mi ako sa sriedali tie časy a bolo to záhadné a trocha duchárske... jeden z dôvodov prečo tomuto nedám plný počet je že to nebolo písané až tak pre mňa. ( vtedy som mal radšej hl. hrdinov- mužského pohlavia)

kryspin66
20.06.2013 4 z 5

Chvíli mi trvalo si zvyknout na styl knihy a prolínání časových pásem. Příběh velmi zajímavý rozhodně stojí za přečtení.

mrkwicka159
08.04.2013 5 z 5

Úžasná kniha, myslím, že najlepšia z tejto série. Zaujímavý príbeh aj zápletky. Mne osobne sa páčila viacej ako Labyrint a Zimný duchovia. odporúčam prečítať.

Selinute
17.03.2013 4 z 5

Zajímavá oddechovka. Rozhodně nemůžu napsat, že byla skvělá nebo že je to bomba. Labyrint byl lepší. Přesto stojí za přečtení.

Nefi
10.01.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od této spisovatelky. Děj je velmi poutavý a čtivý. Líbí se mi propojenost minulosti a přítomnosti. Četla jsem už dvakrát a rozhodně si ji plánuji přečíst ještě několikrát.

wally
06.01.2013 5 z 5

Prostě bomba...a pro mne zase líbivější a čtivější než Labyrint...ale fakt jen o kousek :-)

tygrilady
28.10.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila,ale labyrint byl lepší.........

ilbu
26.02.2012 5 z 5

Moc krásná kniha, můžu jen doporučit.

Juliette
02.02.2012 4 z 5

Opět velmi dobře napsaná kniha. Oba příběhy dobře propracované. Dokonce se zde objevuje i postava z Labyrinut :-). Avšak něco mi tam chybělo. Těžko se to popisuje. Ten závěr v minulosti byl takový trošku zvláštní.

ina77
07.12.2011 5 z 5

Kniha se nadherně četla,jen takových více! !

lolina
05.12.2011 5 z 5

Napínavé, zajímavé, velmi čtivé, nemůžu jinak než za pět hvězd :)

modroocko
12.07.2011 5 z 5

Skvělé čtení, od kterého se člověk nedokáže odtrhnout. Labyrint se mi četl lépe a byl napínavější, ale i tak dávám nejvyšší hodnocení.

bikerbm
05.12.2010 5 z 5

Kate Mosse ve svém románu opět bravurně dokázala propojit historii se současností.Kniha se čte jedním dechem!I když musím přiznat,že její Labyrint se mě líbil o něco více

mi-380
30.11.-0001 5 z 5

Napínavé, dokonale promyšlené, přesvědčivě naservírované mystery dobrodružství. Obdivuhodná je příprava a znalosti autorky, to se týká jak místa děje, tak i doby před více než 100 lety, kde se odehrává hlavní příběh. Navíc jde o moc pěkně vyrobenou knihu a přesný a čtivý překlad. 95 %.