Ruckus: Šílená láska

Ruckus: Šílená láska https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413457/bmid_ruckus-silena-laska-mKp-413457.png 4 794 139

Hříšníci série

Rosie Říká se, že život je krásná lež a smrt bolestivá pravda. Je to pravda. Nikdo mě nedonutil cítit se víc naživu než ten, kdo mi neustála připomíná, jak mi utíká čas. On je moje zakázané jablko. Také je to bývalý přítel mé sestry. Předtím, než mě odsoudíte, ale musíte vědět: Že to já ho viděla první. Že to já jsem po něm jako první zatoužila. Že to já ho první milovala. O jedenáct let později vtrhl do mého života a chce dostat druhou šanci. Dean Cole se chce stát mým rytířem na bílém koni. Jenže co když přijel pozdě? Ruckus Říká se, že ty nejjasnější hvězdy mají nejkratší život. Je to pravda. Ve světě, kde je všechno nudné, Rosie září jako hvězda Sirius na nebi. Před jedenácti lety nás osud rozdělil. Tentokrát se ale nehodlám vzdát. Rosie LeBlancové zjistí, jak tvrdě dokážu bojovat, abych dostal to, co chci.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Ruckus , 2017

Zuzana215
14.07.2022 4 z 5

Dean nebyl můj oblíbenec..dost mě štval už u Viciouse ..K Rosie se choval hodně nezodpovědně, na druhou stranu byl jediný, kdo jí nechal žít. Mám raději dospělého Deana v Rytířovi. A ano, před epilogem se mi zastavilo srdce..

Ewe291
09.07.2022 5 z 5

"Láska vás nutí dělat šílený, iracionální věci. Láska a smrt jsou spojený neviditelným poutem. Zatáhnete moc silně, a všechno je pryč"
Nejde ho nemilovat, ano bol to blazon ale skvely blazon ..... Kazdy mame svojich "demonov" svoje chyby a tu sa ukazalo, ze ak sa chce tak sa s nimi da bojovat. Rosie no ta je na tom tak ako je ale bojuje ale aby sme boli kamosky to nie, to co jej urobila sestra, to sa mi nepacilo a hnevala som sa tiez a ano aj ked to urobila z dobreho dovodu bolo to zle ..... Ale aj tak davam 5* a hovorim, ze seriu zboznujem a zatial u mna vyhrava Dean nielen preto aky bol ale tak celkovo. Kniha je putava a ma skvely spad a pisana presne tak ako to mam rada a autorka presne vie ako nas vtiahnut do deja

Siwan
15.06.2022 5 z 5

I druhý díl (nebo třetí? Jestli jsem to správně pochopila, tak Defy vlastně patří na začátek?) je skvělý.
Opět ho provází neschopnost říct si mezi hlavními postavami na rovinu, jak se co má, ale některé věci alespoň dávají víc smysl vůči prvnímu dílu - mezi všemi čtyřmi postavami. Takže tohle za mě dobrý.
Co jsem asi nebyla úplně schopná pobrat je fakt, že pokud by někdo, koho miluju, měl tuhle nemoc, tak bych se asi fakt snažila si s ním všechno vyřešit a ne nechat to deset let jen tak.
Jinak alkohol je sviňa a tak dál...ale každopádně je to napsané dobře a i tady je fakt cítit to, co si všichni přejeme. Být pro někoho naprosto výjimeční - a on pro nás.
Takže s nadšením se vrhnu na další díl.

lenka7679
21.04.2022 5 z 5

Skvělé pokračování série. Autorka umí probudit ve čtenářích všechny pocity, což je vidět z komentářů níže. To je to, co v knížkách hledám, ten zápal a možnost se do příběhu vžít. Tady nic z toho nechybí. Každý si v této sérii najde své oblíbence.

narisa
05.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Autorka opravdu píše čtivě. I tento díl se četl jedna radost a moc se mi líbil. I když zatím se mi nejvíce líbil Vic. Dean byl v prvním díle sympaťák a moc jsem se na něj těšila. Sympatický byl i zde, až tedy na ty jeho závislosti.
Ačkoliv to by mi až tak nevadilo. Co mi hodně vadilo bylo to, že si asi Dean až tak neuvědomoval, nebo vytěsnil, co znamená být nemocný cystickou fibrózou. Osobně si myslím, že měl za Rosie už v osmnácti více bojovat a nebo se o to více snažit i po tom, a ne nechat uplynout jedenáct let. U nás se v průměru lidé s touto nemocí dožívají dvaatřiceti. Kamarád takto zemřel v osmadvaceti.
Takže času moc neměl, a dost ho promarnil. Nemluvě o tom, jak často vystavoval Rosie možnosti nachlazení.
A to jak ji táhl po rozbitém skle...Kde se to v něm vzalo. Holt alkohol.
Jinak pro mě velké překvapení s jeho matkou. Opravdu jsem čekala, že to bude dítě z mládí a jeho matka zlatokopka. No zlatokopka to byla a matka také, ale...
A jeho otec mě také dostal.
Co se týče Rosie... Opravdu jsem nechápala, proč měla takový problém, že Dean chodil s Milly. Jednak věděla, že Em po něm nijak zvlášť netruchlí a o Deanovi věděla, že chce ji. Rosie. Z počátku, v těch osmnácti, bych to ještě pochopila. Měla vztek. Ale co potom. Vždyť ona věděla, že má málo času a dělala drahoty i o jedenáct let později.
No, tady to nelogické chování ve vztahu k její nemoci mi u obou hlavních hrdinů dost drásalo nervy.
Jinak chemie mezi nimi skvělá a jako pár jsou super.
Poslední kapitola byla infarktová. Vždyť to čtu kvůli těm šťastným koncům. Ten tady nakonec nastal v epilogu. A epilog byl opravdu skvělý, i jsem se dost nasmála.
Ale v reálu by to bohužel Rosie nepřežila. A to nemluvím o superspermiích.
Romantická linka byla nádherná, ale za neligičnost chování postav ve vztahu k Rosiině nemoci hodnotím pouze čtyřmi hvězdami.
I tak moc doporučuji a těším se na Trenta.

ivka7708
03.04.2022 3 z 5

Zo série hříšníci to bola pre mňa jedna z tých slabších. Na môj vkus tam bolo príliš veľa agresivity. Ale celkovo je to stále dosť dobré oddychové čítanie.

Lee7
31.12.2021 5 z 5

Díl byl ještě lepší než první, jde o hodně emotivní příběh a ukázat, že rodinu a zdraví si člověk nevybírá, ale záleží na každém jak se s tím popisují.. epilog byl balzám na duši.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Na tenhle příběh jsem se opravdu těšila. Deana jsem si oblíbila už v předchozí knize a zde si mě získal ještě víc. I když to byl hajzlík, tak měl srdce na správném místě, za což mu prominu jeho šílenou balící taktiku na začátku příběhu (ta byla fakt k smíchu). Nicméně mě překvapilo, s čím se musel vypořádat, a proto jsem mu fandila, aby mu to s naší hlavní hrdinkou Rosie “malou Le Blancovou” vyšlo, neboť Rosie byla úžasná postava, která to neměla vůbec lehké kvůli své nemoci a chování své rodiny.
Závěr knihy mě totálně dostal. Musela jsem to dlouho rozdýchávat. Nicméně epilog mě zase vrátil mezi živé.

Tirisa
20.12.2021 4 z 5

I když byl druhý díl slabší než první, dokázal mě několikrát překvapit, takže 4 hvězdičky si určitě zaslouží.

Jita160
14.09.2021 5 z 5

Jak jednou s Hříšníkama začnete už neodolate.Začte te se a už vás nepustí.
Prostě hodný kluky nemá nikdo rád!!!!!!!!!
Pokračování pro mě bylo o dost jiné o to víc skvělé.
Rosie je srdcařka a velká bojovnice no a Dean....parchant,alkoholik ,který měl přes své kostlivce ve skříni srdce na svém místě.
Je to bolestný,krutý a zároveň úžasný příběh lásky.
Poď te do mě..... DOPORUČUJI!!!!!

LivN
05.09.2021 2 z 5

Do knížky jsem se nemohla vůbec začíst nevím asi mi tento díl nějak nesedl. Přitom první díl jsem četla

Ivana09
04.09.2021 2 z 5

Příběh mě nechytl. Hrozně mi vadil Dean svými častými sexuálními narážkami a celkově se mi jeho postava nelíbila.
Knihu jsem dočetla do půlky a stačilo.
Čekala jsem víc

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Tenhle styl knížek zbožňuju ️ člověk si řekne že druhý díl už nemůže být lepší ale opak je pravdou ️
Romantika
Napětí
Temná tajemství
Prostě B.O.Ž.Í.

nina3905
24.08.2021 4 z 5

Druhý diel Ruckus sa mi páčil menej než prvý diel Vicious, keďže niektoré pasáže knihy boli rozťahané. Knihu však odporučujem a hodnotím ako romantickú "oddychovku", ktorá sa čítala sama. Ak obľubujete autorku L.J. Shen musíte sa pustiť aj do tohto príbehu.

badliar_id
08.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Na Ruckuse jsem se těšila, protože mě zajímal příběh Rosie a Deana a bylo to opět fajn. Nějak extra mě to neuchvátilo, stejně jako první díl, ale bylo to hezký a smutný..
Na sériích miluju, že se v dalších dílech objevují "staré" postavy, takže furt máte tak nějak přehled, co se s nimi stalo/děje.
Rosie mi sedla hned na začátku.. Bylo mi jí neuvěřitelně líto a nejraději bych jí celou objala. Dean je Dean, lol. Občas mě fakt štval a měla jsem chuť ho zabít, ale jinak to bylo zlato. Byla to změna od našeho arogantního a agresivního Viciouse.
Abych pravdu řekla, tak jsem neměla absolutní tušení jakou minulost Dean skrývá. A vůbec jsem nečekala, že Nina byla jeho matka :D. Jsem myslela, že mají spolu dítě (hloupý, já vím :D)..
Konec knihy byl neuvěřitelně smutný a kdybych nevěděla, že Rosie v tomhle díle nezemře, tak bych si vážně myslela, že by to pro ní tímhle dílem končilo.
Epilog byl naprosto boží!! Smála a culila jsem se, jako magor :D. Kniha je opět plná klišé a předvídatelných věcí, ale bylo to fajn čtení..
Už se těším na knihu o Trentovi. 3.5/5

Karin94
10.07.2021 3 z 5

Dean '' Ruckus " Cole mi liezol určite menej na nervy než v predchádzajúcej knihe Vicious! Aj keď táto kniha bola taka suchšia, koniec ma vážne prekvapil a dokonca si to aj Ruckus u mňa vyžehlil.

lihate
11.06.2021 5 z 5

"Beletrie je kouzelná. Realita je bolestivá."

„Protože, Rosie, láska a vášeň jsou dvě síly, které člověka dokážou dohnat k šílenství, ať už se tomu brání sebevíc.“

Bolest. Smutek. Strach. Chaos. Bláznovství. Šílenství. Hněv. Vztek. Zármutek. Zmatek. Pochopení. Láska. Nenávist. Závislost.
Všechny tyhle slova by vystihli tenhle příběh. Ve všech těchto slovem bloumá tolik emocí a pocitů, že je jen stěží dokážete rychle za sebou vnímat a vypořádávat se s nimi. A přesně taková je tahle kniha. Surová i něžná, vážná i veselá, věčná ale zároveň tak vratká, že nikdy nic není jisté. Silný příběh, plný zatáček, zvratů a nejistoty, co život přinese na další stránce. Rosie je silná a úžasná. Už při druhý řádce prologu jsem se bála, jak kniha dopadne. A musím říct, že oprávněně. Poslední kapitola byla vražedná. Líbilo se mi, že Dean v sobě našel obrovského romantika a i přes všechny své problémy dal najevo, že jím opravdu je a není jen totální kretén, a že dokáže i hory přenášet, když mu o to jde.

"Život je někdy jako lavina a neexistuje způsob, jak ji zastavit.
Někdy to ani nechcete."

"Ale asi každej člověk v životě má svého vlastního Siria. Toho, kdo svítí jasněji než ostatní."

"Kde zatraceně jsi, planeto Země, a jsi v pořádku?"

"Co tě přiměje cítit se naživu?
Lítost. Lítost vám připomíná, že na životě záleží. Někdy je život těžší. Někdy je život lehčí.
Drahá dočasná amnézie,
potřebuji tě ve svém životě.
Zn.: Teď hned.
S pozdravem
Tvoje beznadějná hlupačka"

Grohlinka
26.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Mně se docela Dean s Rosie líbili. Jsou tady řešena i závažnější témata a Dean se nakonec všeho zhostil dobře.
*SPOILER*
Body dolu, protože tuhle knihu, tenhle příběh o věčné lásce sama autorka nemilosrdně zavraždí o pár knih později, takže bohužel.

Vendulik
03.05.2021 2 z 5

Kniha byla spíše taková slátanina. Hlavně, co se týče otce hlavní hrdiny. Příběh mě vůbec neoslovil. A Rosie je pěkná koza. Nakonec dopadlo to, jak mělo. Závěr bych udělala jiný.

adela2230
23.04.2021 5 z 5

Velmi povedené pokračování. Příběh byl trochu jiný, než ty "klasicke" knihy tohoto typu. Čte se velmi dobře a napíná až do konce.