Prokletí brněnských řeholníků

Prokletí brněnských řeholníků https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298004/bmid_prokleti-brnenskych-reholniku-sek-298004.jpg 4 557 100

Jedním z osobních nepřátel Oldřicha z Chlumu byl olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku. Proto správce Bezdězu nesmírně překvapí, když biskup požádá krále Přemysla II. Otakara, aby Oldřicha poslal vyšetřovat do Brna. A ještě záhadnější je údajný důvod jeho cesty - krádež v klášteře tamních minoritů. Oldřich z Chlumu navíc dostává od olomouckého biskupa rozsáhlé pravomoci a je tedy zřejmé, že jde o nesmírné vážnou záležitost. Toto podezření se záhy potvrdí. Ihned po jeho příchodu do Brna je brutálně zavražděn celerárius minoritského kláštera. Smrt hrozí i Oldřichovi a jeho pomocníkům panoši Otovi a veliteli Divišovi, neboť se ukáže, že ve hře je cosi velice znepokojivého.... celý text

Endy17
16.03.2020 4 z 5

Premonstráti, dominikáni, minorité - pro běžného čtenáře není úplně jednoduché se zorientovat. Rozhodně zajímavý je ale odkaz na věrozvěsty a na tehdejší církevní popírání jejich odkazu.

davas
01.03.2020 5 z 5

Srovnávat to s jinými autory historických románů nejde.Spisovatel má svůj styl ,který je velmi čtivý a děj ,odehrávající v naší zemi ,je nám nějak víc blízký.Za mne 5*

Le Chat
14.01.2020 5 z 5

Moje druhá kniha od autora a opět nezklamala, navíc se odehrávala v Brně, které mám ráda. :-) Už se těším na Mstu písecké panny.

Art82
15.07.2019 4 z 5

Prostě další dobrá kniha od pana Vondrušky.

hrosik3
20.05.2019 3 z 5

Nenáročné čtení. Postavy mám, ráda, ale někdy jednají tedy poněkud nelogicky.

Páájinka
11.03.2019 5 z 5

Oldřich z Chlumu nezklamal.

Carmen13
06.02.2019 4 z 5

Samotný příběh je v pohodě, zajímavý...ale nějak nesedí chování pana Oldřicha k Divišovi...přijde mi, že ho hrozně a zbytečně trápí. Až ponižuje. Neznat ho z jiných příběhů, myslela bych si, že je to pěkný pokrytec a sobec. Napřed mu sklepnici pomalu nacpe do postele a pak ho kárá...nevím, stejně tak mi přijde, že i panoš Ota se do něj zbytečně moc navážel. Třeba to s tím prstýnkem bylo podle mě úplně mimo mísu. Nicméně jak se říká, konec dobrý, všechno dobré a můžeme se vrhnout na další díl:-)

OldřichHanton
03.02.2019 2 z 5

Před nedávnem jsem poslouchal i první díl celé série Dýka s hadem a hodnotil jsem ho veskrze pozitivně, jako vyloženě oddechovou detektivku do auta. Toto pokračování mě bohužel už zdaleka tolik nebavilo. Příběh nebyl moc věrohodný a brzy jsem se v něm začal ztrácet. Postavy jakoby neživé, s pár vlastnostmi, někdy až na hranici karikatury. Ke konci už mě vůbec nezajímalo, jak to celé dopadne a kdo za vším stál. Vondruškovi se nadá upřít řemeslná zručnost, knížka se naštěstí čte docela dobře, za pár měsíců si z ní však už nebudu pamatovat nic.

olívoil
29.12.2018 5 z 5

velice čtivá kniha, mám ráda tyhle historické detektivní příběhy...……….už se těším na další knihy

Ajrad1981
18.12.2018 5 z 5

Asi nejlepší "vondruškovka", kterou jsem zatím četla.

KURACHJO2018
18.12.2018 5 z 5

Naprosto dokonalé, možná s trochu předvídatelným koncem, ale vymyslete si to, napište to tak, aby tomu masy rozuměly..... prostě Vondruškovy knihy mají to kouzlo, že pobaví, poučí a nenechávají vás v klidu.

Malarkey
17.12.2018 4 z 5

Pan Vondruška tu svojí další knihu ze série Hříšných lidí Království českého opět pojímá trošku jinak. Posílá družinu Oldřicha z Chlumu do Brna vyšetřit ztrátu specifické knihy. Na první pohled nenápadný úkol zapříčiní sérii vražd a tak je o vyšetřování postaráno. Čtivé, zábavné, co dodat...snad jen, že momenty s Pajdou byly nejlepšími momenty celé knihy. Nesmírně zajímavá postava, která by si do budoucna zasloužila připomenutí.

Pavelpi
06.12.2018 5 z 5

Další napínavá kniha spisovatele.Zajímavý byl útěk a uvažování Oty jak logicky odvodil,kdo ho vlastně chce otrávit.Závěr jako vždy byl strhující.

Marcel7
19.11.2018 4 z 5

Příjemná detektivka, která ode mne získává plusové body za Brno, díky čemuž jsem si mohla představovat mnohem lépe a z Vojenské nemocnice (kam chodím na rehabilitace) vytvořila krásné místo plné řeholníků a mrtvol :D (sic o původu vím, bylo příjemné si toto místo a mnohá další vybarvit ještě více)

Hana46
29.10.2018

Zase krásné čtení pan Vondruška to prostě umí.

stefinam
26.10.2018 5 z 5

Vůbec se nemůžu tajit tím, že jsem fanynka p. Vondrušky. Pro mě zase za 1*

Hoshi
22.10.2018 5 z 5

Mé třetí setkání s Oldřichem z Chlumu a jeho přáteli Divišem a panošem Otou bylo příjemně čtivé, oddechové .. Přesně to, co jsem potřebovala :)

alenkacermi
14.09.2018 5 z 5

Pro mě jsou detektivky od pana Vondrušky odpočinkem. Hlavní hrdinové jsou mí přátelé už roky,bylo to s nimi pár příjemně strávených večerů. A i když jsem konkrétně tuto knihu četla již podruhé,vůbec to nevadí.

vladislav6610
06.09.2018 5 z 5

Za mě opět výborná detektivka.

Mabie
08.08.2018 5 z 5

Jako zatím vždy jsem z knihy pana Vondrušky nadšená. Mám ráda detektivky a toto je dobrá detektivka, navíc ze středověku. Popisy jsou občas tak výstižné, že např. některé popisované tresty by se v dnešní době také hodily, některá jídla by nebylo marné zařadit do našich současných jídelníčků a skromnost, která je pro lidi v popisované době typická, ta by nebyla od věci ani dnes.
Celkově doporučuji jako moc fajn knihu.