Gabrielův Očistec

Gabrielův Očistec https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179977/gabrielovo-inferno-gabrieluv-ociste-179977.jpg 4 703 106

Po citovém pekle, kterým si museli projít, aby mohli být Gabriel Emerson a Julia Mitchellová spolu, si konečně užívají jeden druhého. Během romantické dovolené v Itálii Gabriel Julii zasvěcuje nejen do méně známých oblastí renesančního umění, ale i do tajů smyslového a tělesného potěšení. Po návratu do univerzitního prostředí se však štěstí změní v očistec a oba musí začít o svou lásku znovu bojovat – s žárlivým ex-partnerem, s univerzitními pravidly, s nepřejícími kolegy a studenty.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Gabriel's Rapture , 2012

Kamilajznik
16.11.2014 3 z 5

Druhy dil se mi libil mene....prislo mi to chvilemi velmi zdlouhave. Zadny moment prekvapeni...

Kayla
25.10.2014 3 z 5

Upřímně ani nevím co si o této knize mám myslet. Jednu chvíli mě to hrozně bavilo, ale na druhé straně některé pasáže byly až moc přeslazené a nereálné.Ale číst se to dalo, Jen ten konec bych řekla, že byl trochu víc unáhlený jako kdyby autor už to chtěl na rychlo ukončit. Druhý díl byl pro mě určitým menším zklamáním. Doufám že třetí díl bude lepší.

monika4478
17.10.2014 5 z 5

Nezklamal ani druhý díl, bylo to napínavé až do konce. Krásně napsané, není co dodat víc, snad jen přečtěte si to.

Ruxandra
10.10.2014 3 z 5

Ačkoli má kniha přes 500 stran, stačila by příběhu klidě polovina. Krásně plynule ubíhající děj se střídá s okamžiky, kdy se vše vleče a obě hlavní postavy se zase a znovu pitvají v tom samém dokola (sezení u terapeuta oba opravdu potřebovali) a probíhají naprosto zbytečné dialogy, ujišťování se dokola o citech jednoho k druhému, jako by to nebylo řečeno už tisíckrát. Pak se člověk docela těší na oddechové pauzy, kdy do příběhu vstupují ostatní postavy se svým pohledem, i když je třeba nemáme rádi (Christa:) ). Konec je očekávaný a zase zbytečně ukecaný a natahovaný, přistihla jsem se, že bezmyšlenkovitě čtu výlevy Julie i Gabriela, aniž by mi utkvělo něco z obsahu...
Nemám teď nejmenší chuť pouštět se do třetího dílu, ale jak se znám, stejně mi to nedá.

hradilovi.mk
01.10.2014 5 z 5

Opět kniha super. Sem nadšená. Krásné počteníčko.

jaja10
25.09.2014 5 z 5

Na druhý díl jsem se moc těšila, ale i když byl pro mě trošku zklamáním, hodnotím jej 5 * jelikož i tak se mi tento díl moc líbil. v knize byly dovysvětleny situace z minulého dílu a taky byla kniha nabitá emoceni, radostí, smutkem, láskou....a už se těším na třetí díl.

Yvosek
23.09.2014 3 z 5

jak sem byla nadchlá z 1. dilu tak tenhle sem ani nedočetla :( nudil mě uz od samého začátku a kolikrát sem se musela nutit abych začala čist a nakonec sem to vzdala :( až dostanu opět chuť zase číst tak ohodnotím

kacaaba
06.08.2014 5 z 5

Teď jsem knihu četla již podruhé. Chtěla jsem si osvěžit příběh než se pustím do posledního dílu. Musím říct, že v tomto díle jsem se částečně už nudila. Příběh pěkný, chvilkama hrozně smutný, ale pořád milé čtení. Jsem zvědavá, jak to dopadne v ráji.

SindyEM
04.08.2014 5 z 5

Krásne pokračovanie pre Gabrielovo inferno. Nemôžem si pomôcť...po všetkých tých spatlaninách, ktoré dnes čítame z oddielu "červenej knižnice" pôsobí celá séria od Sylvaina Reynarda neskutočne. Príbeh profesora Emersona a Julie je niečím tak povedomý a zároveň iný, neskutočne prepracovaný. Láska, láska a zasa láska. Žiadne porno. A fakt, že knihu podobného žánru písal práve muž, a takýmto štýlom, ma dosť zarazil. Väčšina erotických, romantických kníh je písaná ženami. Ešte som nečítala vec od ženy, ktorá by sa zaoberala postavami do takej hĺbky, ktorá by popisovala sex takýmto spôsobom (keď muž uctieva vlastným telom telo ženy). Krásne napísaná kniha. Mám rada začiatky, a väčšinou sa najradšej zo série kníh vraciam práve k prvým knihám. U tejto série to iné nebude. Prvá kniha mala pre mňa najväčšie kúzlo, ale druhá kniha vôbec nesklamala. Práve naopak. Utvrdila ma v autorovej originalite a inteligencii. Chystám sa na poslednú knihu zo série a som si istá, že ma nesklame. Aj keby bola kniha len z polovice taká dobrá, ako boli prvé dve. Ak nehľadáte plytký príbeh alebo číru erotiku, siahnite po týchto knihách. Sú totiž úžasné a zo svojej kategórie, možno najkrajšie a najlepšie spracované. Poklona autorovi, ktorý mi svojimi dielami a zmýšľaním vyrazil dych a veľké plus za všetky poznatky z klasickej literatúry, ktoré v diele využil.

Nelly
21.07.2014 4 z 5

Musím přiznat, že první díl mi opravdu zpočátku nesedl (pořád se mi připomínalo 50 odstínů - ale možná to bylo tím, že jsem je četla dříve než tuto knihu), pak se to zlepšilo a tento druhý díl byl opravdu dobrý - pořád mě to hnalo dopředu, abych zjistila, jak se vše vyvine. Líbilo se mi, že to není "pornografický" román, ale je spíše o opravdové, trochu akademické lásce. Pro někoho možná moc odkazů na latinu a klasická díla, ale mně to nevadilo. A třetí díl bych ani nemusela číst, konec v 2. díle by mne uspokojil. Ale i tak zvědavost asi zvítězí...

Jennkie
17.07.2014 4 z 5

Oproti prvnímu dílu, který byl plný sexuálního napětí, tento díl už se dost blíží červené knihovně. Styl psaní je dobrý - kultivovaný, je tam hodně souvislostí se slavnými literárními díly historie. Ale sexuální náboj už se vytrácí. Je tam hodně žárlivosti, zamilovaných pohledů a až moc podobností s 50 Shades, i když i tak je kniha pořád čtivější a zajímavější :-)

adrianna0305
15.07.2014 odpad!

Tuhle knihu bych nepřála ani mému největšímu nepříteli, nemá žádnou literární hodnotu, nezaujme, chybí tomu elán. Hezký je jen název a přebal knihy, což mi nestačí.

leniska6373
15.07.2014 5 z 5

knihu nejde dát z ruky, přečetla jsem ji jednm dechem, už se těšim na další dil

Laf
02.07.2014 3 z 5

Krásné pohodové čtení. Byla jsem napnutá, jak to všechno dopadne a vše dopadlo dobře. Jen mi tento díl přišel trochu slabší než ten první.

Beni
15.06.2014 5 z 5

Skvělé pokračování :-) Napínavé, jak to vše dopadne :-)

Dixinka
30.05.2014 1 z 5

Přečetla jsem do zdárného konce, ale musela jsem se dost nutit. První díl byl rozhodně lepší, dějově strhující. Vzhledem k celé sérii dávám jednu hvězdičku a čekám na poslední díl.

Anre3
17.05.2014 3 z 5

Tento díl mě bavil méně jako první, ale líbil se mi. Ráda si přečtu i další díl.

niknikita
13.05.2014 2 z 5

Asi zůstane nedočtená, ale dám dvě hvězdy za autorovu snahu, za Florencii a za Dantova podobenství.Ale jinak - pravdu má Nel-ly: zlatý Christian Grey :-)

Nel-ly
04.05.2014 1 z 5

Tak jo... přijde to jenom mně, nebo celej díl byl absolutně zbytečnej? Vysvětlete mi jediný důvod, proč tohle autor vůbec psal... začíná to jako romantická slátanina všech možných klišé, z kterých mě akorát bolí zuby, pak se dlouho nic neděje, pak se v polovině knihy něco děje, ale než to má šanci být zajímavý, tak se z toho stane sladkobolný drama (ironie!) a konec... no, ten končí prakticky stejně, jako první díl, jen aby mohl bejt třetí
Proč? Proč? Proč? Já vim... moje chyba, neměla jsem se do toho vůbec pouštět. Zlatý Fifty Shades, fakt (a to už je co říct), i když Gabrielova milostná trilogie byla v cizině dřív, ale ono je to fuk, tihle arogantní zbohatlící dbající o pohodlí a plný žaludek svých naivních panen jsou asi určitej Hit, kterej nechápu

Ellesime
30.04.2014

Dala jsem tomu přesně 96 stran a dál už to nejde! Už nemám sílu číst to samé pořád dokola a dokola a pořád znovu a znovu! Už první díl mě ke konci neskutečně štval a toto pokračování je doopravdy pokračováním, ale neustále se opakujícího utrpení. Nedovedu si představit, co může být ve třetím díle, ale podle mě mělo všechno skončit dílem prvním, za předpokladu, že by byl rozsahově poloviční. Jen mě mrzí, že jsem se táhla domů s takovou tlustou bichlí zbytečně...