Hrdinky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběhy významných českých žen. Byly odvážné. Mnohdy předběhly dobu. Šly si za svým a někdy za odvahu zaplatily cenu nejvyšší. Ale svým příběhem inspirovaly tisíce a miliony dalších žen, které dnes díky nim mohou žít svobodně a podle svých představ. Strhující vyprávění o šedesáti výjimečných a leckdy zapomenutých hrdinkách z české kotliny od těch nejdávnějších dob až po současnost doprovází originální portréty od studentů plzeňské „Sutnarky“, textové medailony Kateřiny Tučkové a historické vstupy Renáty Fučíkové, které ukazují, jak se žilo ženám v různých obdobích dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451550/big_hrdinky-89X-451550.jpg 4.5104
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Hrdinky

monulam
18. října

obsahem se jedná spíš o encyklopedii, ale jsou zde zajímavá fakta

marie3541
12. října

Tuhle knížku bych si asi sama nikdy nepůjčila, kdyby nebylo čtenářské výzvy. Mám rozporuplné názory z této knížky. Velmi se mi líbila grafická stránka knížky , každá osobnost měla pro sebe dvojstranu jinak barevně odlišenou.....Spoustu žen jsem ani neznala. Nijak moc se o historii nezajímám, takže jsem byla docela mile překvapena , co jsem se dozvěděla. Sice to postupně zapomenu, ale za mě knížka docela fajn. Asi bych umístila ještě více žen známějšího jména, ale jak říkám, nejsem žádný historik...


rozarada
12. října

Je to ozdoba mojí knihovny. Průběžně se k ní vracím, pročítám a prohlížím. Určitě potěší i jako dárek, znám mnoho různých žen, které si jí koupily pro radost.

lencin
19. září

Krásné výtvarné zpracování. Za něj 5*. Obsahově hodně zjednodušené a krátké, určené spíše pro mladší čtenáře/řky. Vysoce hodnotím jako důležitý počin a první vlaštovku pro zvýšení sebevědomí českých žen!!!

5holek
08. září

Až tolik mě nenadchla. Určená spíše mladším čtenářům a hodně zjednodušené životopisy, souhlasím s hodnocením Sisssy, že mi mnohdy přišly zkreslené. Grafická výprava velmi hezká.

ArwenEvenstar
13. července

Kniha je určena spíše mladším čtenářům a tomuto účelu je přizpůsoben i styl psaní. Medailonky některých žen by jistě zasloužily větší rozsah, ale chápu, že autorky chtěly "všem měřit stejným metrem". Věřím, že spoustu čtenářů inspiruje kniha k tomu, aby si našly další informace. Grafické zpracování knihy je nádherné.

zouharov
20. června

Čekala jsem od knihy víc. Medailonky jsou hodně stručné, podle mě by si každá hrdinka zasloužila víc prostoru, aby se o ní čtenář mohl víc zajímat. Ten, kdo se zajímá o českou historii, se nedozví příliš nového.

VFD
20. června

zajimave zpracovane, graficky super

1

Doporučujeme

Krvavé jahody
Krvavé jahody