Hrdinky

Příběhy významných českých žen. Byly odvážné. Mnohdy předběhly dobu. Šly si za svým a někdy za odvahu zaplatily cenu nejvyšší. Ale svým příběhem inspirovaly tisíce a miliony dalších žen, které dnes díky nim mohou žít svobodně a podle svých představ. Strhující vyprávění o šedesáti výjimečných a leckdy zapomenutých hrdinkách z české kotliny od těch nejdávnějších dob až po současnost doprovází originální portréty od studentů plzeňské „Sutnarky“, textové medailony Kateřiny Tučkové a historické vstupy Renáty Fučíkové, které ukazují, jak se žilo ženám v různých obdobích dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451550/big_hrdinky-89X-451550.jpg 4.4196

Kniha Hrdinky

Pavlína197
včera

Hrdinky jsou skvělý nápad, skvěle provedený. I když jazyk, kterým jsou medailony vyprávěny, určuje knihu primárně dětem, neztratí se v žádné knihovně. Jména většiny žen jsou notoricky známá, pár z nich jsem nikdy neslyšela. Děkuji tímto autorkám, zvlášť autorce projektu Renátě Fučíkové, za rozšíření obzorů i ilustrátorkám a ilustrátorům za obrazové doplnění.

brabofka
09.12.2022

Velice zajímavá kniha o velice zajímavých ženách! Docela mě překvapilo kolik jich znám ať už jen podle jména a nebo i činy. Rozhodně začnu hledat zda mezi knihami neexistují jejich příběhy. Ať už podané formou beletrie jako o Vlastě Kálalové, divadelní hrou podaná Vitka Kaprálová a nebo životopisně sepsaná Milada Horáková. Určitě doporučuji. Na ty 2 večery, které jsem se všemi strávila dlouho nezapomenu.

Kakho-Oto
14.11.2022

Hodnotím jako velmi dobře udělanou popularizační práci o historii. Kniha obsahuje medailony 60 českých žen, které žily v průběhu uplynulých více než 1100 let. Zatímco některé jsou notoricky známé, o některých jsem pro změnu dosud nikdy neslyšel, nebo si to neuvědomuji. Nevadil mi ani feministický ráz vyprávění, jenž je patrný zejména u předělových kapitol od Renáty Fučíkové.

janulka1310
10.11.2022

Nádherně zpracovaná kniha, která mě neustále nutila googlit a hledat další informace o českých ženách, které našly odvahu a v mnohých ohledech byly průkopnice v různých oborech. V knize je vybráno 60 českých žen, u nichž je vždy krátký medailonek. Je pravda, že spoustu jmen jsem vůbec neznala a díky tomu jsem si hodně rozšířila obzor. Nejvíce mě uchvátily příběhy žen, které bojovaly za demokracii, svobodu a lidská práva...Jméno jako Milada Horáková tady samozřejmě nechybí, ale jsou tu i další velmi významná jména, o kterých jsem neměla ani tušení, jako Františka Plamínková, Marie Schmolková, Inka Bernášková a další ženy, které v podstatě pro demokratickou společnost podaly oběť nejvyšší...obdivuhodné...

mcabr
27.10.2022

Velmi zajímavé a poučné. Tolik žen bojovalo za místo na slunci pro nás.

jes09
14.10.2022

Krátké, ale přesto velmi zajímavé povídky o hrdinkách historie. Některé hrdinky jsem ani neznala. Tato kniha mě vážně obohatila.

tamara1351
13.10.2022

Výborná kniha ,mnoho slavných jmen,mnoho jmen mně neznámých.Osudy žen, které proklestily cestu moderním ženám.Hluboce se klaním a obdivuji jejich odvahu a odhodlání.

čika
16.09.2022

Veľmi pekne spracované, fundovane napísané,istotne, mnohé hrdinky boli obídené, ale to je pochopiteľné, aj tak už je formát knižky úctyhodný.