Okřídlená duše

Okřídlená duše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/bmid_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4 986 250

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Restorer , 2011

Iva B.
12.08.2020 5 z 5

Přiznám se, že jsem vubec nečekala, jak mě knížka chytne. Hodně příjemné překvapení, čtivé, originální. Já teda na ducharinu moc nejsem, ale tady mě to hrozně bavilo. Hlavní hrdinové super, jen jsem čekala, kdy na to konečně skočí, jak to tam jiskřilo. Nejspíš se pustim do dalších dílů.

Lenka_S
29.06.2020 5 z 5

K téhle sérii jsem se dlouho nemohla "pročíst". Vždy ji předběhla nějaká jiná kniha, kterou jsem si musela přečíst hned. Teď je mi to, možná, trochu líto, protože už po přečtení prvního dilu vím, že to bude jedna z mých TOP sérii. Dostala jsem přesně to, co v knížkách miluju. Napětí, mysterium a trocha romantiky. Jsem zvědavá jak se bude vyvijet vztah Amelie a Devlina, taky mě hodně zajímá tajemství kolem tatínka , které je jak se domnívám bude hodně napínavé a důležité. Prostě se moc těším na další díly.

Marta1996
27.06.2020 4 z 5

Takže, na cestě už mám objednané další díly, kniha se mi líbila hlavní postavy taky, ale hrozně dlouho mi trvalo než jsem se za četla. Hlavně mě trošičku štvalo kolikrát Amélie vzdychala nad Devlinem.

katy69
24.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Tato série mě velmi zaujala, jak tématem, tak zpracováním, všem, kteří mají rádi tajemno mohu jen doporučit.

rilajaan
20.06.2020 4 z 5

Kniha byla fajn. Některé části mě bavily víc, některé za mě byly ploché. Spousta témat zůstala otevřených, takže pokračuji ve čtení dál.

Kačí137
15.06.2020 4 z 5

Tato série mě zaujala velkým hodnocením, takže jsem se rozhodla ji zkusit. Pane jo, netušila jsem že bude tak morbidní.Ta dívka se vážně pohybuje jen na hřbitovech.Tady je to samá mrtvola,hroby a pavouci.Fuj. A to mám ráda Kulhánka.Asi mi tu chyběl ten suchý humor. I když hrdinka je praktická a chytrá. Ovšem nic přehnaného. Detektivní zápletka super.Měla jsem i správné tušení :-). Znovu tu knížku číst nebudu, ale i tak se kouknu po dalším dílu. Doufám, že tam po hromadách mrtvol skákat nebude.

Agatha84
01.06.2020 1 z 5

Snažila jsem se,ale dočíst to opravdu nešlo. Hloupoučké,naivní, snad pro cílovou skupinu náctiletých dívek. Stylisticky neupravené, obsahově velmi naumělkované. Tato série mě míjí.

burei
27.05.2020 4 z 5

Sice duchy nemusím, to mně tam trochu vadilo, ale jinak čtivý příběh se zajímavou zápletkou. Jdu na další díl.

Keika
23.05.2020 3 z 5

Nenáročné čtení spíš na oddych, přečetla jsem ještě Hříšníka, k dalšímu pokračování se vracet nebudu. Je to tak přeslazené, že jsem nepotřebovala ani svou večerní čokoládu. Očekávala jsem určitě víc, ale po smíření s tím, že je knížka vhodná max tak pro náctileté slečny se číst dala.

knihomolka27
09.05.2020 4 z 5

Zastávám názor, že mysteriozních knížek s detektivní zápletkou a romantikou není zrovna hodně. Škoda pro mě, protože já tenhle žánr naprosto miluju. No a tahle knížka splnuje, přesně to co jsem od ní chtěla dostat. Jsem nadmíru spokojená. Detektivní zápletka super, napínavá, originální, složitá až do konce. Hlavní hrdinka, ještě víc super, celou knížku jsem jí měla neskutečně ráda a v hodně věcech mi připomínala mě samotnou,,samota to je moje dávná přítelkyně,,atd. Kdybych byla postavou v téhle knížce, tak bych se chovala jako ona, pídila bych se za důkazy, dobrodružstvím a přitahoval by mě John(no jo prostě staromodní romantička). A ty duchové....věci mezi nebem a zemí mě nikdy nepřestanou zajímat. Člověk by si řek hřbitov, no jo tak co na hřbitovech může bejt tak zajímavýho, to jsem si tak trochu říkala i já, ale všechna ta symbolika, epitafy a jejich významy...hodně hustý

Pro přirovnání si myslím, že je tam malinká podobnost se seriálem Posel ztracených duší, který jsem strašně zbožnovala. Narozdíl od knihy se , ale hlavní hrdinka seriálu Melinda snaží duchům pomáhat, zjištuje co je drží ještě na zemi atd. Je takový most mezi světem duchů a smrtelníků.Bere to jako svoje poslání. Ale Amélie se snaží dělat jako kdyby dar vidět duchy vůbec neměla, dělá to tak kvůli svému otci, který jí to , ale pořádně taky nevysvětlil. Myslím, že je škoda takovým talentem marnit, ale nemůžu čekat že se všechno to proč a jak dozvím hned v prvním dílu. Navíc se mi zdá , že Amélie začne porušovat otcova pravidla čím dál tím častěji.

Další díly si určitě přečtu.....jedna z mnoha výhod téhle knížky je, ale i ta že pokračování nemusím mít hned ted, jak se to stává u extrémně nezdravě návykových fantasy knížek atd. Je to spíš taková oddechovka na , kterou se s lehkým srdcem budu do budoucna těšit.

Brumlík991
06.05.2020 5 z 5

Tohle taky můžu! Skvělý obsah a příběh.

Marinočka123
01.05.2020 5 z 5

Knížka mě docela zaujala, já tohle prostě můžu :-)

kape97
28.04.2020 4 z 5

Velice zajímavé. Vidět duchy, restaurovat hroby zajímavá práce. Kromě příběhu se mi líbila i symbolika vysvětlovaná mezi řádky.

Andrea7272
19.04.2020 5 z 5

Kniha se dobře četla byla napínavá celkem dobrá detektivka. Asi půjdu do dalšího dílu :-)

Petrasuvicka
13.04.2020 2 z 5

Nalákal mne obsah, který mne taky zároveň zklamal. Bylo to strašně unavené a utahané, takže jsem se nepřekousala ani přes polovinu.

moudivlacek
13.04.2020 5 z 5

Zas jedna autorka, která dokáže spojit duchařinu s detektivkou a romantikou, aniž by se vše vzájemně potíralo! Hlavní hrdinka Amelie je mi velmi sympatická a hned z úvodu jsem pochopila, že ji čeká mnohé a zajímavé události. K tomu ponurý detektiv Devlin a podivní obyvatelé Charlestonu. Ale mne zaujal i její otec, od kterého také očekávám zajímavé odhalení určitě v dalším díle nebo později.
Wow!!!! První setkání s autorkou a pro mne nádherné čtení. Pro milovníky parapsychologie mohu jen doporučit.

Turante
04.04.2020 4 z 5

Super duchařský a přitom romantický příběh se sympatickou hrdinkou. Jen houšť a rychle na další dál :-)

monushka
04.04.2020 4 z 5

Takovýto příběh jsem četla poprvé. Velmi se mi zalíbilo propojení světa duchů a detektivky. Jsem zvědavá na další díly této série.

IvetKl
01.04.2020 2 z 5

Kniha byla hrozně zdlouhavá, neustálé úvahy, vracení se v čase a stálé opakování mně ke konci už rozčilovaly. Do dalších dílů se rozhodně nevrhnu.

0249
30.03.2020 5 z 5

Příběh je úžasný mě osobně aspoň nadchl tak že sem tu knížku četla i přez noc a to nebývá u mě zvykem.