Okřídlená duše

Okřídlená duše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/bmid_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4 986 250

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Restorer , 2011

vodnář
18.01.2022 3 z 5

Čtivá, oddychová literatura. Zpočátku jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale konec knihy mi připadal bez náboje a mdlý v porovnání se zbytkem knihy. Některé situace by si zasloužily důkladnější vysvětlení a více pozornosti. Ke čtení dalších dílů se zatím nechystám.
(V rukou schopných filmařů by z této knihy mohl vzniknout i dobrý duchařský horor s detektivní zápletkou.)

lenkaabooks
13.01.2022 3 z 5

Tuhle sérii jsem měla v hledáčku už dlouho a moc se na ní těšila. No a jsem trošku zklamaná. Ale taky zvědavá na další díl. Je to taková detektivní duchařina. Hlavní postavou je Amelia, odbornice přes hroby, hřbitovy a věci s tím související, včetně toho že vidí duchy. A s těma jsou samé problémy.

suiteki
08.01.2022 4 z 5

První půlka knihy mi přišla lehce zmatená a překombinovaná. Nemohla jsem přijít na chuť hlavní hrdince která mi připomínala zamilovanou puberťačku. V druhé půlce příběh nabere grady a začne být napínavý, zhruba ve třičtvrtě jsem si oblíbila Amelii a zamilovala Delvina. Závěrečné rozuzlení s lehkou duchařskou zápletku nemělo chybu a já si ráda přečtu i další díly.

Monty196
06.10.2021 4 z 5

Horor... Pod tímto slovem si představím něco děsivého a mrazivého... Tohle byla spíš napínavější oddechovka. Děj mě bavil a kniha příjemně utíkala. Hlavní hrdinka byla sympatická a doufám, že se mi dostanou pod ruku i další díly.

ThinThar
16.09.2021 1 z 5

Tak ještě jednou a poslouchej: Chlapečci si nehrají s panenkou a nečtou knížky pro holčičky!
Fujtajxl. To byl horor asi jako když si pustíš kovbojku a tam jede po polní cestě Haničinec v klobouku a za stromen se schovává Vladyka s pérem na čelence.
Hele, asi jo, holky si v tom nejspíš najdou svoje.

Erlif
06.09.2021 4 z 5

Dlouho jsem na tuto sérii koukala v knihovně a konečně na ni došlo...
Okřídlená duše je taková příjemná oddychová lehká detektivka, nechybí tu duchařina, o horor se ale rozhodně nejedná, takové příjemné napětí maximálně.
Mrzí mě, že jsme se nedozvěděli více o daru Amélie a všeho kolem ní, ale chápu, že autorka musí nějak nalákat na další díly a to se jí povedlo.
Není to knížka, ze které bych si sedla na zadek, příjemně mě překvapila, čtivá rozhodně je, 368 stránek uteče jako nic. A já doufám, že se s Devlinem ještě setkáme... :)

Magrata15
14.08.2021 4 z 5

Nejde to jinak, vrhla jsem se na další sérii duchařských knih.
Toto byla kniha spíše detektivní a duchové v ní hráli trošku vedlejší roli, ale příběh to byl velmi zajímavý a napínavý.
Otevřený konec mě nutí otevřít další díl. A já se moc nutit nenechám.

Znedla
13.08.2021 3 z 5

Amelie po svém otci zdědila ne zrovna záviděníhodnou vlastnost - vidí duchy. Celý život se snaží chovat tak, aby duchy od sebe co nejvíce eliminovala, aby nepoznali jakými schopnostmi disponuje a nevysáli z ní všechnu sílu a energii, tak jak jí vždycky radil její otec. Teď ale vstoupil do jejího života detektiv John Devlin, který vyšetřuje nálezy mrtvých těl na malém univerzitním hřbitově a Amelii potřebuje k rozluštění symbolů na náhrobcích. Amelie cítí k Johnovi náklonnost, ale společně s ní se do jejího života pomalu vkrádá i něco velmi temného...

Knihu mi doporučil můj kamarád. Abych pravdu řekla, příběh to byl vlastně docela fajn, ale nějak jsem se čtením prokousávala. Nebráním se přečíst i další díly, když mi přijdou do ruky, ale cíleně je vyhledávat nebudu...
Přečteno jako Výzva 2021 Kniha, ve které se objevují nadpřirozené postavy.

majka45
09.07.2021 4 z 5

Nikdy nechápu, zda ti co čtou knihy jsou kritici, literární odborníci…. Pro mně se buď kniha dá nebo nedá číst, tato jako oddechovka byla dobrá, děj se pěkně odvíjel a ani jsem nepostřehla, že bude konec.

MíšaS.
03.07.2021 2 z 5

Alma-Nacida to vyjádřila moc pěkně. Půjčila jsem si na dovolenou v knihovně všech 6 dílů, jinak bych po tomhle prvním do dalšího nešla. Pořád jsem přemýšlela, co to je, jestli detektivka, YA, romance a do ničeho mi to nezapadalo. Přečíst se to dá, ale je to takové polovičaté, takové nemastné neslané. Nechala jsem se také nalákat 86%, ale za mě teda nic moc.

TeranosukeUnko
24.06.2021 3 z 5

Achjo. Tak už naprosto rozumím pojmu "guilty pleasure". Kniha má spoustu úsměvných scén, neustále dokola se dozvídáme jak hrozně mezi hlavní hrdinkou a tajemným detektivem Devlinem proudí magnetismus, občas spadnou nějaké ty okvětní lístky, aby se navodila správná atmosféra, nebo se zjeví duch mrtvé ženy, co vás chce posednout, aby si ještě pro jednou užil nějaké to lidské špásování. Je to tak vyloučené až mě to baví, a i když si uvědomuji jak moc tropy, které se v této knize vyskytují, běžně kritizuji a nepřenesu přes oči, tady je to prostě z nějakého důvodu neskutečně čtivé. Navíc, detektivní linka sice není vůbec náročná, ale taky není vůbec špatná. Spíš takové doladění toho, jak se nám hlavní hrdinka pořád rozplývá nad Devlinovým profilem.

Zjednodušeně - nenáročná duchařinová romance, okořeněná nějakou tou vraždou, na zabití času. Po dalším díle sáhnu.

careras.c
10.06.2021 5 z 5

ja vím vím dámy, je to pro Vás….ale mne ty horovky, duchařiny tak moc baví čist…že jsem neodolal ;)

harena
27.05.2021 5 z 5

Po přečtení knihy "Mami, kdy konečně umřeš?" jsem nutně potřebovala něco lehčího. Omylem jsem si vybrala horor pro ženy, ale musím říct, že to nakonec bylo fajn, bála jsem se asi tak, jako když jsem jako dítě četla pohádky o čarodějnicích a čertech. Je to příjemné čtení, trošku jsem se usmívala, když byla Amélie neustále přitahována charismatickým detektivem Devlinem a hned potom jsem měla trošku obavu, aby Amélii neublížili stínové bytosti, duchové či egregorové. Navíc se kniha velmi dobře čte a tak se stávám tafofilem a jdu si půjčit i druhý díl. Moc dobrý relax.

Lena78537
24.05.2021 3 z 5

Příjemná oddychová duchařina s detektivní zápletkou, podtržená kapkou romantiky. Bavilo mě napětí mezi hlavními postavami. Konec předčil moje očekávání a jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál..

Alma-Nacida
09.05.2021 2 z 5

Odpočinková romance říznutá za mě nepříliš povedeně detektivkou a duchama. Zajímavé byly pohřební zvyklosti amerického Jihu, ale jinak mě to moc nebavilo. Asi i proto, že mě dokáže odradit neodolatelná magnetická přitažlivost, nabízení rtů a podobně romantické plky. Taky se mi zdá, že se kromě detektivní části nic nevyřešilo a neodhalilo - otec je furt tajemnej, matka s tetou jakbysmet, nedosažitelný a neodolatelný chlápek je furt nedosažitelný... a nejspíš na krátko odolatelný. Závěrem jsem šťastná, že duchy nevidím, když jsou to takoví voyeři. ;)

cukrovka
27.04.2021 3 z 5

Z knížky mám rozporuplný pocit. Detektivní linka byla taková nemastná, neslaná a zapojení hlavní hrdinky do případu nedávalo úplně smysl. Přesto mě zaujala ta duchařská linka a zajímá mě, jaké tajemství skrývá Améliin otec.

lucakuca
27.03.2021 4 z 5

Nemůže mít pod kontrolou to, o čem nemá přehled, přece! Chudák Amélie. Chudák já čtenář! Otec naznačí, nastaví pravidla a pošle ji do světa a má obří tajemství. A matka taky! Amélie to neřeší!!!! No jo, vím ne, řeší si ty mrtvoly na hřbitově... Ale uznejte! Dočteno a přitom nic! Nic nevím. :-( čtivé to bylo.

KočkomilkaJana
27.02.2021 3 z 5

Příběh obsahuje téměř vše, co by každá jeho složka obsahovat měla. Seriózně pojatá věda o duších obsahuje cizí slova a působí učeně. Věřím tomu, že mnoho lidí si u čtení otevře Wikipedii a půjde ještě více do hloubky. Téma to není nezajímavé. Naopak by se dalo říci, že vysvětluje psychofyzické změny energie u lidí. Romantická linka, která bude propojovat celou hexalogii, začala extrémně dobře. Osobně mám strach číst další díly. Není neobvyklé, že se do postav autoři zamotají tak, že vztahy ztratí náboje. Ovšem nečekejte nic originálního či duchaplného (ha ha). Klišé prostupuje vztah Amelie a Johna Devlina od prvního setkání. Nutno dodat, že autorka alespoň volí hezké fráze. S jazykem si hraje nejen u sexuálního jiskření ale i během detektivní zápletky.

Zápletka, mrtvá dívka na hřbitově, který Amelia restauruje, není až tak originální. Ovšem jazyk a pozadí autorkou zvolené dává tématu další rozměr. Při zahlecní informacemi a detaily o náhrobcích jí odpustíte skutečnost, že Amelia tam až tak velký smysl nedává. Její otázky a nahlížení do vyšetřování jsou, řekněme, absolutně mimo. Na mnoha místech nemá vůbec co dělat. Autorka se sice snaží o její propojení s možným motivem. Ne náhodou má za “kamarádku” bývalou studentku školky, k níž hřbitov patří. Ne náhodou se díky svému oboru (hrobnictví, archeologie, mystika) zná s další osobou do vyšetřování zapletenou. Kolem a kolem Amelia je s vyšetřováním spojena především díky fyzické přitažlivost s hlavním vyšetřovatelem. Síť, která ji k případu poutá, je umělá a padlá na hlavu.

Myška43
23.02.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala ze dvou důvodů. Zaprvé mě zaujala obálka, název a anotace, zadruhé miluju procházky po hřbitovech, hlavně po jejich nejstarších částech.
Knihu jsem četla poměrně dlouho, ale ne proto, že by se mi nelíbila, ba naopak. Jsem z ní nadšená. Nejen, že jsem si přečetla velmi zajímavý příběh, ale také mi posloužila jako taková mikro příručka. Takže jsem si dělala poznámky a pak už jen googlila a googlila.

,, Egregorové, stínové bytosti, pareidolie - doktor Shaw naservíroval mému mozku pár exotických soust, a tak jsem potřebovala průzkum. Svými teoriemi o optické iluzi a snech v bdělém stavu mě nepřesvědčil, protože jsem lépe než kdo jiný věděla, že logiku je občas nutno brát s rezervou. Avšak jeho vysvětlení bylo rozhodně přijatelnější než představa, že si pro mě přichází jakási temná entita."

Ve čtení této série budu rozhodně pokračovat. Autorce děkuji nejen za čtenářský zážitek, ale také za to, že jsem se dozvěděla spoustu pro mě nových a cenných informací. Díky tomu mě navnadila na to, že si budu v oblasti funerálního umění své znalosti rozšiřovat.

,, Takže tafofilové, sejdeme se na hřbitově."

Elise24
08.02.2021 4 z 5

Za mne parádní oddechové čtení. Kniha mě bavila a velice se mi líbilo její pojetí jako takové detektivky. Přeci jen, pár mrtvol příběh paradoxně dost oživí a dají mu nádech něčeho až hororového. Celý duchařský koncept je moc pěkně zpracován a máte hned chuť si přečíst i další díly. Doporučuji.