Hříšník

Hříšník https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359647/bmid_hrisnik-Lbo-359647.jpg 4 357 74

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová je povoláním restaurátorka opuštěných hřbitovů, ale poslední dobou se její vnímavost vůči nadpřirozeným jevům začíná nečekaně rozvíjet. Zpočátku jen viděla duchy, pak začala provázet mrtvé na onen svět, ale nyní má za úkol pátrat po ztracených duších. Jinak jí totiž mrtví nedají pokoj. Na hřbitově Sedm bran Amelia objeví v klecovém hrobě tělo mladé ženy – a jejího vraha může odhalit jedině ona. Ráda by důvěřovala pohlednému detektivu Kendrickovi, který je rovněž nadán schopností vidět duchy. Ale má pocit, že s jejími myšlenkami kdosi manipuluje. Kde jsou vlastně hranice reality? A kdy se známý člověk promění v démona?... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Sinner , 2016

Yana-66
20.01.2021 5 z 5

Za mě zatím nejdesivější díl. Ale opět autorka něco vymyslí, nic pořádně nevysvětlí (což mě dohání k šílenství) a pak rychle rychle ať už je konec...

knihomolkajanca
07.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Tento díl se mi jednoduše líbil. Na pět hvězd tomu sice něco schází, ale už počátek s klecovými hroby mě rozhodně zaujal. Dokonce jsem v jednu chvíli při čtení měla i trochu tísnivý pocit, což se mi dosud u této série nestalo. Bylo to konkrétně u scény s duchem zavražděné ženy, který na ni číhal na hřbitově a choval se skoro jako zombie.
Jako postava mě hodně bavil Kendrick, i když jsem tak nějak tušila, že nakonec nebude takový, jak se zdá. Autorka má totiž tak trochu oblibu nechávat Amélii ve všem samotnou. Jsem proto ráda, že alespoň přátelství s doktorem Shawem se překlenulo v něco opravdovějšího, protože si říkám, že normálnímu člověku by z toho asi muselo přeskočit, kdyby neustále zažíval takovéto věci a neměl nikoho, komu se s tím bez obalu svěřit. Kdybych já byla Amélií, tak bych už nejspíš měla všechny vlasy bílé a raději ani nevycházela z domu. :D
Co mi trochu vadí jako snad téměř u všech dílů, je nelogické chování Amélie. Všechno na ni křičí "nechoď tam!" a ona tam samozřejmě vždy jde, navzdory jakémukoliv nebezpečí. Chápu, že kdyby nikdy nikam nešla, tak by to byl asi na nic příběh, nicméně občas mi to už přijde docela do očí bijící.

galinek
05.01.2021 5 z 5

Celou sérii m i l u j i :-)))), i když tento díl se mi asi líbil nejmíň.....

haaabi
30.12.2020 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl. Což teda nevylučuje, že mě docela naštval... :-D

Noisette73
13.11.2020 1 z 5

Nic pro mě...

rilajaan
10.11.2020 4 z 5

Zatím nejlepší kniha ze série.

Martiiiik
04.11.2020 4 z 5

Tato kniha byla zase o maličko lepší než předchozí :-) Trochu napětí, nové duchařské položky :-) Zase pár tajemství odkrytých, ačkoliv jich ještě stále mnoho zbývá :-) Občasné brnění v zátylku, občas strach se podívat z okna, ... :-) Tak hurá na poslední díl :-) :-(

moudivlacek
07.10.2020 5 z 5

Rafinované, tajemné a nebezpečné. Tak bych vystihla další setkání Amelie se zlem. A tentokrát je opravdu protivník nejen velký hříšník z minula, ale také velmi nevypočitatelný. Amelie chvílemi neví, co dál, ale jedno ví jistě, pro ni není cesta zpět, musí zlo odhalit a poslat tam, kam patří. Devlin je tu zmíněn sice jen okrajově, ale rozhodně se zatím nejeví v pozitivním světle, přesto ji "v duchu varuje" před nebezpečím. Amelie ho není schopná úplně dostat z hlavy ani ze srdce, byť už na něj "nemá nárok".
Moc se těším na další díl. Příznivcům této série vřele doporučuji, a rovněž příznivcům žánru.

Alíček83
26.09.2020 5 z 5

Opět pěkné pokračování napínavého příběhu, tentokrát s postavou bestiálního Popa. Jako ten závěr bych si vůbec netipovala. Protože proč by ho Angus nepoznal, ten by k němu nešel blíž. Ani ona by se v jeho společnosti vůbec necítila, natož sexuální náklonost? V závěrů nevíme, co bylo s Angusem. Navíc 3 podezřelí, kteří se chovali fakt divně, že by nakonec byli klaďasi. Tipuju si Devlina na toho ochránce, má nejspíš schopnosti, ale tají to, aby spolupracoval s Conge a chránil Amélii. Těším se na další díl.

Adris
16.08.2020 4 z 5

⭐️⭐️⭐️⭐️
Netradiční způsob pohřbívání - klecové hroby. Do příběhu se zaplétají utajené organizace, nasáklé okultismem a vraždami. Tento příběh je bez oblíbence Devlina, ale objevuje se na scéně nový, charismatický detektiv, který má "mysl otevřenou".

pavka45
07.08.2020

opět skvělá kniha

caldap
04.08.2020 5 z 5

Asi nejhezčí díl z těch, které jsem četla. Nic otřepaného, nudného a pěkně se kniha četla.

padajicidvere
28.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Autorka má ohromný dar pro vytvoření napětí. Ať už jsou kolem postavy duchové nebo pouze smrtelníci, člověk ani nedutá a horlivě obrací každý list, aby věděl jak se situace vyvrbí. Bohužel tady to končí. Popis Ameliných schopností, jejího vnímání, její představy..vše je strohé a zasloužilo by si mnohem rozsáhlejší popis a vyprávění. Vůbec by nevadilo kdyby měla kniha o 100 nebo 200 stran více. Za mě by si to příběh jedině zasloužil, protože každý díl je nová epizoda, další vývoj hrdinky. A teď už jen k ději. Chybí mi vysvětlení. Jak je možné, že ho Angus nepoznal?? A kam se v závěru knihy poděl?? Jak to, že Congé nešla rovnou i po Amelii? A co ty sexuální představy? Byly její nebo jí je vnutil Pope? A jak dlouho tam Darius vězel, že se krev nesrazila?

Lenka_S
25.07.2020 5 z 5

I tento díl byl dobrý. To, že se Amélie opět ocitne u vyšetřování vraždy už ani nepřekvapí, ale tentokrát jí šlo opravdu o život. U každého dílu si říkám, že kdyby to zfilmovali, tak se na to nebudu moci dívat, protože bych pak po tmě nedošla ani na záchod, ale u tohoto dílu to platí x-násobně, ten byl opravdu temný.

Haduwig
06.07.2020 4 z 5

Pokud jste četli předchozí díly, tak si určitě přečtete i tento a následující, abyste věděli, jak to celé skončí. Ale tenhle díl byl opět o trochu slabší - jednak už tu není ten moment "překvapení", že Amelie vidí duchy, zároveň se její talent nijak neprohlubuje, vztah s Devlinem se moc neposune a při řešení vraždy/záležitosti s Popem má Amelie hlavně štěstí. Na začátku jsem si ten námět zamilovala, ale nějak to celé ztrácí dech.

muchomurka
16.06.2020 3 z 5

Stejně rozvleklé a nudné jako 4. díl. Amelie pořád jen přemýšlela, děsila se, ježily se jí vlasy hrůzou, cítila cizí přítomnost. A vše pořád dokola cca 300 stran. Posledních asi 5 kapitol byl děj konečně strhující a měl spád, bohužel pak najednou konec. Vysvětlení některých událostí žádné. Ještě přetrpět poslední díl (doufám, že 6. je poslední) a je to za mnou. Přitom ze začátku to bylo super. Ale autorka jak kdyby se vyčerpala a neměla o čem psát, proto pořád dokola omílá to samé. Kdyby poslední 3 díly vyšly jako jeden, bylo by to skvělé, tajemné a nabušené čtení. Takto se to celé táhne v pěkně hutné omáčce.

Cherryel
25.05.2020 5 z 5

Nejlepší díl!

Keika
23.05.2020 2 z 5

A zase jsem se nebála. Knížka by měla být zařazena jako dívčí román.

Lucie311
15.05.2020 4 z 5

Tento díl zatím nejlepší z celé série. Moc hlavní hrdince fandím. Velice sympatická postava v celé sérii .

0249
09.05.2020 5 z 5