Hraničářův učeň I–XII

Všech dvanáct dílů fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Remontu s novými obálkami v brožované verzi v dárkovém boxu. Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné... Krabice obsahuje romány: - Hraničářův učeň I: Rozvaliny Gorlanu (Ranger's Apprentice I: The Ruins of Gorlan) - Hraničářův učeň II: Hořící most (Ranger's Apprentice II: The Burning Bridge) - Hraničářův učeň III: Ledová země (Ranger's Apprentice III: The Icebound Land) - Hraničářův učeň IV: Nositelé dubového listu (Ranger's Apprentice IV: Oakleaf Bearers) - Hraničářův učeň V: Výkupné za Eraka (Ranger's Apprentice VII: Erak's Ransom) - Hraničářův učeň VI: Čaroděj na severu (Ranger's Apprentice V: The Sorcerer in the North) - Hraničářův učeň VII: Obléhání Macindawu (Ranger's Apprentice VI: The Siege of Macindaw) - Hraničářův učeň VIII: Králové z Clonmelu (Ranger's Apprentice VIII: The Kings of Clonmel) - Hraničářův učeň IX: Halt v nebezpečí (Ranger's Apprentice IX: Halt's Peril) - Hraničářův učeň X: Císař Nihon-džinu (Ranger's Apprentice X: The Emperor of Nihon-Ja) - Hraničářův učeň XI: Ztracené příběhy (Ranger's Apprentice XI: The Lost Stories) - Hraničářův učeň XII: Královská hraničářka (Ranger's Apprentice XII: The Royal Ranger)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199839/hranicaruv-ucen-i-xii-pRi-199839.jpg 4.8353

Kniha Hraničářův učeň I–XII

KurečkaFilip

Čtené třikrát, nikdy neomrzí ;)

zirafinec

Úžasné, všechny díly mám minimálně dvakrát přečtené. Podle mě lepší než Bratrstvo, které jsem naštěstí četla až pak. Co se musí vyzdvihnout, jsou obálky - krásné a výstižné obrázky. Willa si sice představuji trochu jinak, ale to vůbec neubírá na kráse. Flanagan má skvělý styl psaní, který se líbí snad každému. Je mi neskutečně líto, že Willovo učení není popsané celé. Když jsou pořád někde " v tahu ", tak se přeci Will nemůže učit na hraničáře, ne? To je snad jediná, dle mého názoru velká, chyba. Jinak nevím, co bych sérii vytkla. Určitě patří mezi mé oblíbené série. A myslím, že je opravdu dobrá pro všechny věkové kategorie, protože moje spolužačka se po Hraničářově učni může utlouct a četla to i moje mamka. Všem moc doporučuji.

Morgarath. Jí.

Zojka

souhlasím s LunaKiss.

LunaKiss
25.09.2020

Popravdě zpočátku jsem si myslela, že mě to nebude bavit, ale nakonec opak byl pravdou. Tato série mě dokázala položit na kolena, abych řekla pravdu. Myslím, že tato série je pro každou věkovou kategorii. Ať už hledáte vtipnou, poučnou či napínavou knížku, tak si myslím, že si tam každý čtenář najde svoje.

Will jako hlavní postava mi přirostl k srdci hned od začátku. Prožívala jsem s ním vše co prožíval. Strach, smutek, radost nebo i lásku. Jako jedna z mála knih to ve mě dokázala vyvolat.

Zkrátka a jasně, tahle série je pro mě jedna z top 5 sérií :) Určitě so ji přečtěte :) zaslouží si to :)

Sariega
03.09.2020

ty knihy mě úplně nadchli byli nad moje očekávání. Doporučuji čtenářům od deseti let.

mina5465
10.07.2020

Odporucam vsetkym mladsim, ale aj starsim citatelom. Will Dohoda je chlapec, ktory nam vsetkym dokaze, ze nepotrebujete splnat predstavy druhych k tomu aby ste v zivote niecoho dosiahli. Doporucujem aj dalsie knihy od tohto autora.

Klárka964
02.06.2020

Série Hraničářův učeň je nejlepší série co znám. Jednu dobu jsem si myslela, že nic lepšího než Harry Potter není. Ale tato série mě přesvědčila o opaku.

JarmilKvěten
21.05.2020

S vydáním Harryho Pottera a Prokletého Dítěte pomalu končila éra tohoto všemi oblíbeného černovlasého kouzelníka.
A pro nás, fanoušky fantasy světů, nastal čas najít novou knižní sérii, která by se světu kouzelníků dokázala vyrovnat.
A tehdy jsem objevil Hraničářova Učně.

Okamžitě mě to chytlo.
Ať už to bylo kvalitou překladu, vtipnými hláškami, Flanaganovou specialitkou - vykládat najednou příběhy dvou postav, které směřují ke společnému vyústění, podobností světa Hraničářů s naším světem, skvělými charaktery postav, nebo prostě jen kvalitou příběhu.

Každý má jiný vkus, takže se nedá objektivně prohlásit, který díl je nejlepší a který nejslabší.
Já jsem si užil všechny a přečetl je víc než dvakrát a pořád mě to baví.
Můžete si říct, že podobný námět na příběh najdete všemožně jinde a že jde jen o další pohádku pro děti.
Jistě. Jak už jsem říkal, každému sedne něco jiného, ale faktem zůstává, že u nás v Poděbradském sboru není rodina, která by Hraničáře nečetla.
A to se týká všech věkových kategorií.