Hraničářův učeň I–XII

Všech dvanáct dílů fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Remontu s novými obálkami v brožované verzi v dárkovém boxu. Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné... Krabice obsahuje romány: - Hraničářův učeň I: Rozvaliny Gorlanu (Ranger's Apprentice I: The Ruins of Gorlan) - Hraničářův učeň II: Hořící most (Ranger's Apprentice II: The Burning Bridge) - Hraničářův učeň III: Ledová země (Ranger's Apprentice III: The Icebound Land) - Hraničářův učeň IV: Nositelé dubového listu (Ranger's Apprentice IV: Oakleaf Bearers) - Hraničářův učeň V: Výkupné za Eraka (Ranger's Apprentice VII: Erak's Ransom) - Hraničářův učeň VI: Čaroděj na severu (Ranger's Apprentice V: The Sorcerer in the North) - Hraničářův učeň VII: Obléhání Macindawu (Ranger's Apprentice VI: The Siege of Macindaw) - Hraničářův učeň VIII: Králové z Clonmelu (Ranger's Apprentice VIII: The Kings of Clonmel) - Hraničářův učeň IX: Halt v nebezpečí (Ranger's Apprentice IX: Halt's Peril) - Hraničářův učeň X: Císař Nihon-džinu (Ranger's Apprentice X: The Emperor of Nihon-Ja) - Hraničářův učeň XI: Ztracené příběhy (Ranger's Apprentice XI: The Lost Stories) - Hraničářův učeň XII: Královská hraničářka (Ranger's Apprentice XII: The Royal Ranger)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199839/hranicaruv-ucen-i-xii-pRi-199839.jpg 4.8285

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Kniha Hraničářův učeň I–XII

LucKys

Kniha pro mládež, napsaná tak poutavě, že vtáhne do děje nejednoho dospěláka. Ani jsem si neuvědomila, že čtu fantasy :)

Slůník

S každým dílem další silné téma.

skořice

Abych pravdu řekla, tak mi přijde, že celkový nápad hraničářů je naprosto skvělý a první díly jsem přečetla jedním dechem, ale osmý díl už jsem nedočetla a když se na to koukám zpětně, tak mi to přijde strašně špatně napsané, až dětinské. Dnes už bych po Hraničářově učni určitě nesáhla, ale pro děti ve 4. nebo 5. třídě je to podle mě ideální...

asonka

Velice čtivé dobrodružství bez rozdílu věku čtenáře

bara_va
15.12.2018

Na první díl jsem narazila náhodou v knihkupectví kde mě oslovil už jen vzhled knihy. Ze zvědavosti jsem ji koupila a už se neodtrhla. Tato kniha (a série) mě uvedla do světa knih a také jsem díky ní začala moc ráda číst. :)

Yobear
02.12.2018

Úplně první knížní série,která mě přinutila číst.

lenkie
24.11.2018

nádhera

baty
30.10.2018

Tyto knihy mě naprosto uchvátily. Vůbec jsem se od nich nemohla odtrhnout. Super čtení, vřele doporučuji :-)

LydieBaely
20.10.2018

Naprosto dokonalý a promyšlený fantasy příběh. Opravdu doporučuji.

ajdam06
17.09.2018

Úkol vypracujte sem:
Příběh je o klukovi jménem Will. Will je malý, ale velmi mrštný. A proto se začal učit na hraňičáře.
Hlavní postavy jsou Will, Halt a Horác. Zápletka je, že armáda wargalů chce zničit království Araulenu. Děj se odehráva v lese, na hradě a v sirotčinci.
Knížce bych dal ***** hvězdiček z pěti.
Bohužel jsem přečetl zatím jen tři díly z 14

MalyMedvidekPU
17.09.2018

Příběh se odehrává v lese, na chatě, v sirotčinci a na hradě.
Hlavní postavy jsou: hraničář Will, rytíř Horác, hraničář Halt.
Zápletka spočívá v tom, že armáda Wargalů chce zničit království.
Wargalové jsou primitivní zrůdy které se musí ovládat myslí, protože jsou primitivní. A poslušní, takže si můžete myslet cokoliv a oni to udělají.
V knize se mi nejvíc líbil boj s Wargaly.
Hodnocení: *****

Bob1982
05.09.2018

odpocinkove cteni,moc spokojen

dadako
05.09.2018

Jedna z nejlepších sérií. Moc pěkně se to četlo a to i přes to, že je určena výrazně mladšímu publiku.

Pajoslavka
22.08.2018

Neuvěřitelně čtivý a podmanivý příběh. Vřele doporučuji každému rodiči, který chce své děti zaujmout skvělými knihami a přitom se sám nechat napnout jako struna!

Sylwina
10.05.2018

Série je čtivá. A děj nás vlídně provází dobrodružstvími hraničáře Halta jeho učedníka Willa a jeho přátel.
Příběhy bych hodnotila jako prosté, přímočaré. Ne však zcela primitivní nebo vždy s očividným směřováním. Staví na přátelství, odvaze a věrnosti. Čtenář se dočká i překvapení, napětí, bojí se o postavy. Charaktery nejsou statické, ale zásadně se nemění.
Charaktery jsou definované, postavy mají sadu vlastností a dovedností, kterých se drží, ale hluboce propracované nejsou. Ani nejsou řekla bych jedinečné.
Will je drobný, ale lstivý a vynalézavý. Naopak Horác je mohutný a silný ovšem ne vynalézavý, uvažuje přímočaře. Což je osvědčené klišé. Ale v knížkách funguje dobře.

Za sebe bych vytkla dávku ideálů, naivitu, občas jednoduchost a často ostrou hranu dobra/zla. Určitou nepravděpodobnost vývoje některých situací a jednání postav. Což je daný z části asi tím, že nejsem dětský čtenář. Série mě, ale přes to bavila.

Ale nejsem cílová věková skupina, knížky jsou určené pro děti. V tomto ohledu bych jí označila za vynikající chytlavou sérii. Která i přes přímočarý děj nedělá z dětských čtenářů hlupce. A z okruhu mého mladšího příbuzenstva se shledala s nadšeným přijetím.

matt735
14.04.2018

Všechny díly jsem přečetl a byly super :)

Bob1982
23.03.2018

rychlé šípy ala-fantasi,moc se mě to líbí

kyblicek33
17.03.2018

Sice začínám číst 4.ale přesto se musím vyháňet od knížky v 10 večer. :)
Velice doporučuju je to pro mladší takže pokud že tohle čte nějaký kluk co hledá dobrou knížku a má rád fantazi tak určitě je tahle ta pravá.
(Mně jí doporučila doktorka když jsem si sní povídal na preventivní prohlídce. XD.)

Locoman
08.03.2018

Po přečtení hraničářské série a recenzí zde mohu dodat už jen pramálo...úžasné čtení i pro starší lidičky. Miluji fantasy a tohle je prostě SUPER!

Fantasyismylife
26.02.2018

Kniha je podle mého názoru famózním příkladem toho, že i kniha psaná převážně pro mladší obecenstvo. Mne může nadchnout, (né že bych byl nějaký stařík). Hlavní postavy jsem si náramně oblíbil a Flanaganův svět mě vtáhl do sebe, takže jsem se mnohokrát přistihl na Willově místě a uvažoval nad tím, jak vyřešit jeho zdánlivě neřešitelnou situaci. A tak mohu říci s čistým svědomím, že i přestože jsem již četl mnoho zajímavěji napsaných knižních sérií. Hraničářův učeň má v mé skromné knihovně zvláštní místo.

Zuzkaasheltie
28.01.2018

Tato série se mi moc líbila♡
Fantazy spojené s životy hraničářů-to je pecka! Tyto knihy mi ukázaly moje kamarádky a jsem moc vděčná za to, že jsem ji objevila. Je výhodnější koupit si celou sérii v boxu.
PS: kdo se po přečtení těchto knih nechtěl stát hraničářem?

ekvador197
26.01.2018

Super kniha.

kach_ni
23.01.2018

Všem bych doporučila přečíst tuto fantazy ságu, kvůli celkovému prožitku z příběhu. Jeho děj vás vtáhne do dobrodružného prostředí a hrdiny, co si zaručeně získají vaší přízeň.

Petass
12.01.2018

Nová srdcovka! Miluji pohádky... Hraničáře jsem objevila v knihovně až ve třiceti a je to prostě krásné oddechové čtení, nejen pro teenagery... Hrdinové představují "správné hodnoty" a bojují proti zlu, nic víc jsem ani neočekávala. Až budu "velká" pořídím si vlastní kolekci všech dvanácti dílů a jednou ji hrdě předám svým dvěma dětem :) Málokterou knihu si koupím až po přečtení...

Romca753
09.01.2018

Já se k tomu dostala čistě náhodou, poslechla jsem si audioknihu "jedním dechem" a to je mi hodně přes tricet. Škoda jen, ze zatím není namluveno více dílů - zatím jen 3.

Lili000
02.01.2018

Všchny knihy se mi moc líbily. Doporučuji klukům i holkám.

Mabie
29.12.2017

Škoda, že série má jen 12 dílů :-).
Souhlasím, je to pro mládež, ale to neznamená, že ji nemůžu číst i skoro v šedesáti a užívat si každou stránku. Kladní hrdinové jsou skutečně kladní (já to mám ráda), ale je u nich v průběhu jejich dospívání vidět vývoj a růst osobnosti, záporní hrdinové jsou dokonce občas napraveni (pokud nejsou zabiti), ale hlavně - celkové vyznění knih od Flanagana je pozitivní.
Mám několik oblíbených knih s obdobnou tématikou (třeba Sedmý smysl od Pacovské, Pán prstenů, Harry Potter), ale Hraničář se jim vyrovná.
Je to pohádka pro velké, ale moc povedená. Čtivé, nápadité - doporučuji.

rosta75
15.12.2017

Nádherná recenze od Elerrina,hlavně věta-"čtvrtá kniha se ovšem zvrhla v něco tak dětinsky nesmyslného, že pohádky Boženy Němcové jsou proti tomu dílo vrcholného realismu. "-,ale ono to je pohádka,a jak je u tebe psáno jednoduchá.A tím je krásná,čtivá,člověk uteče od starostí a zapadne do dobrodružného světa a hlavně už v mém věku.Pokud potřebujete u knihy tak strašně přemýšlet,musíte si najít jiný žánr.

Skripi
14.12.2017

Príjemne prekvapila...

Pepek24
07.11.2017

Prečetl jsem tuhle serii snad za tyden....

hraničáři dobrodružství pro mládež rytíři australská literatura

John Flanagan

John Flanagan