Hrabě Monte Cristo (komplet, třísvazkové vydání)

Hrabě Monte Cristo (komplet, třísvazkové vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501916/bmid_hrabe-monte-cristo-komplet-SO7-501916.jpg 5 995 995

Výpravné vydání legendárního šestidílného románu Alexandra Dumase. S ilustracemi Adolfa Borna a v revidovaném překladu vychází generacemi milovaná klasika v překrásném třísvazkovém vydání a v dárkové krabici. Komplet obsahuje: Hrabě Monte Cristo. Díl 1 a 2 (ISBN 978-80-207-2111-2). Hrabě Monte Cristo. Díl 3 a 4 (ISBN 978-80-207-2112-9). Hrabě Monte Cristo. Díl 5 a 6 (ISBN 978-80-207-2113-6).... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Odeon

Comte de Monte-Cristo

mousie265
16.02.2020 5 z 5

Tolik filmových zpracování, že ta novější už nejsem schopná dokoukat do konce. Ta starší jsem dokoukala a jaksi toleruju, ale prostě tohle je jedna z knih, které snaha o předání příběhu nečtenářům, může jedině ublížit. Lidé čtěte :-) . Měňavka: věřím, že vaše slova o filmové "předloze" byla jen chybné použití slov ;-)

zofie3000
22.11.2019 3 z 5

Jako občas mě to chytlo za srdíčko. Ale postav je tam jak svatých v kostele a navíc každá používá tak 3 - 4 jména, takže než jsem se v nich zorientovala, tak byl konec knížky. A ta část která začínala v Americe mě bavila mnohem víc

Catwoman292
09.06.2019 5 z 5

Miluju tento román!

Adelka92
14.05.2019 5 z 5

Tohle nikdy neomrzí :)

Mabie
02.04.2019 5 z 5

Klasika. Mám ji moc ráda a stejně ráda mám skoro všechna její filmová zpracování.

skořice
12.02.2019 5 z 5

Příběh mi přijde naprosto výtečný, ale četla jsem to nadvakrát... Nejprve jsem přečetla první díl, pak jsem ho odložila a po dvou letech jsem ho četla znovu a jsem ráda... Knihu jsem si opravdu užila a určitě doporučuji všem trpělivý čtenářům...

Hani77
01.02.2019 5 z 5

Ke knižní podobě příběhu jsem se dostala díky trojalbu LP desek, i když tam to bylo hodně zkrácené☺. Je to sice delší dílo, ale stojí za přečtení. Četla jsem 2x.

asonka
31.01.2019 5 z 5

Úžasný romantický příběh

Janadvorackova
23.12.2018 4 z 5

Vyslechla jsem rozhlasovou hru, nikoli vyloženě knihu.
Mít tolik trpělivosti, štěstí a pak to všechno dotáhnout až do konce, to bych též moc chtěla.
Takovou hezkou velkou pomstičku :), jojo.

kalinka99
07.12.2018 5 z 5

S filmem se to nedá vůbec srovnávat. Kniha má tolik, co nabídnout a platí pravidlo, že pomsta je sladká.

Macicekh
13.11.2018 5 z 5

Myslím, že nemá cenu se tu nějak rozepisovat, kniha byla naprosto výtečná. Úžasný příběh.

veršotepec
25.10.2018 5 z 5

Kniha, která se dá číst pořád znovu a znovu ;-)

Dida86
14.10.2018

Skvěle napsaná kniha, která se neztratí ani v dnešní době.Velice čtivé :)

6839
13.09.2018 5 z 5

Jeden z nejlépe napsaných příběhu, co jsem kdy četla.

Lujza031
09.09.2018 5 z 5

Asi nejlepší hlavní hrdina co znám. Kniha je úžasná od samého počátku až do konce. Hrabě má silné charizma a je lehké se do něho vcítit. Když jsem četla o konci jeho otce, tak mě to dokonce rozplakalo což se stává opravdu, ale opravdu jen u dobře napsané knihy.

BarkaS
30.08.2018 4 z 5

Klasika, z dnešního pohledu možná až příliš vzletná, ale stojí za to

zanzara
30.03.2018 4 z 5

Zajímavé: nemrávnost a nespravědlnost, zlodějské elity v období Restaurací Bourbonů a Druhé republiky hodně připominají tolík věcí, se kterema se setkaváme i dneška... Budeme si číst a čekat na mstitele a zachránce - nějakeho Monte Christa anebo jiného svatého Vaclava?

Szekynka
27.03.2018 5 z 5

Pomsta a odplata nikdy nevyjde z módy, stejně tak nevyjde z módy ani toho dílo z pera slavného spisovatele. Hrabě Monte Christo je nádherný příběh o zradě, lásce, odpuštění a pomstě. Kniha si mě získala stejně jako hlavní hrdina.

Petass
12.02.2018 5 z 5

Miluji filmy s Gerárdem Depardie. Dlouho jsem po knížce toužila, až jsem ji koupila v antikvariátu. Krásné staré vydání s úžasnými sítotisky... Kniha mě dostala ještě více než film. Souhlasím s ChristineDaee. Knižní Hrabě je ještě mnohem neúprosnější, ledový, tajemný, upírský... Příběh je ještě složitější, než 4 dílný film. Chvílemi hraběte chápete, chvílemi chcete, aby byl milosrdnější, chvílemi ho nenávidíte... Znám i další Dumasovy hrdiny, ale zatím jsem přečetla jen Hraběte, určitě sáhnu i po dalších jeho knihách bez ohledu na filmová zpracování... Monte Christo je ale pro mě velká láska.

ChristineDaee
12.02.2018 5 z 5

Je to jedna z naozaj mnohých Dumasovych kníh, ale je pre mňa výnimočná. Gróf je veľmi pôsobivo vykreslený a napriek tomu, že existuje veľa dobrých filmových spracovaní ani jedno ho celkom nevystihuje. Napríklad scéna, počas ktorej gróf pozoruje popravu bez akéhokoľvek prejavu súcitu alebo odporu a poznamenáva, že smrť nepovažuje za dostatočný trest. Gerard Depardieu sa vo filme odmietol popravy, čo len zúčastniť ! V knihe gróf odmieta prijať od Mercedes akékoľvek jedlo, lebo podľa orientálneho zvyku nechce jesť v dome nepriateľa ( prečítajte si Ali Baba a štyridsať zbojníkov) a ona je z toho stále zúfalejšia. Tak Marais ako Depardieu sa snažia k Mercedes vrátiť, ale skutočný gróf je neúprosný. Nemá žiadneho blízkeho priateľa, sluha, aj dobrý sluha, je pre neho len sluha. Je neúprosný, má dokonalé spôsoby a pripomína upíra - veľmi bledý. Inak, toto ma vždy zaujímalo, veď je z väzenia už toľko vonku a stále sa neopálil ? Dozvedela som sa, že po takom dlhom čase mohol stratiť prirodzený pigment. Určite sa k nemu ešte vrátim. A spomínané filmy sa oplatí pozrieť, rovnako ako 2 muzikály český a nemecký ( ten druhý sa mi páčil viac).