Hrabě Monte Cristo I. kniha

Ilustrace / Fotografie: obálka a úprava Šváb Jaroslav
Edice Vpřed,sv. 98

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56033/hrabe-monte-christo-56033.jpg 4.7277

Hrabě Monte Cristo / Gróf Monte Christo (1.)

Le Comte de Monte-Cristo

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Hrabě Monte Cristo I. kniha

Miroslav077

Dobrá kniha

1amu

Samozřejmě, že jsem tuto knihu hltal jako kluk a je dobré vracet se po mnoha létech k pokladům, které máme ve své knihovně.
Povídání mistra o obrovském podrazu, ale hlavně o dlouhodobě pečlivě připravované pomstě padouchům - Edmondem Dantésem, který bez viny skončil v jedné z nejhorších věznic Francie - pevnosti If.
Znovu jsem si vychutnal počínání autora při psaní tohoto příběhu. Kniha má spád a stejně jako u "Mušketýrů" jsme ve víru akcí, které spějí pozvolna k námi očekávanému závěru. Zlo bylo potrestáno měrou vrchovatou, zvítězila (nestává se to vždy) spravedlnost.
Samozřejmě, že Monte Cristo neušel ani filmařům. Pro mě zůstává nepřekonatelná verze, kde v hlavní roli exceluje Jean Marais.

Kuža007
25.11.2018

Hrabě Monte Christo je dle mého názoru nejlepší dílo od Alexandra Dumase.

Lessana
05.09.2018

Geniálne! Takto si predstavujem historicko-dobrodružný román! Dokonalý štýl, ktorý vás nepustí a vy musíte čítať, až pokým sa nedostanete na koniec, aby ste rýchlo schytili ďalší diel a dozvedeli sa, ako to celé s Edmondom a jeho (ne)priateľmi dopadne :). A vôbec neprekáža, že kostru príbehu poznáte z iných ako knižných spracovaní. Gróf Montecristo, to je dokonalý príbeh, precízne vymodelované postavy, s ktorými prežívate všetko dianie (až tajíte dych), trocha histórie (na občerstvenie dejepisu) i romantiky (pre nežné srdcia), mnoho dobrodružstva a napätia, krásny dobový jazyk (pre fajnšmekrov), zmysel pre humor i gradáciu. Hurá na druhý diel! :-)

jengibre
09.05.2018

Tato kniha mi byla v prvním ročníku na střední škole přidělena jako povinná četba. Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla, že se jedná o sérii tvořenou třemi svazky, které mají celkem více než 1000 stránek, mě zaplavila vlna zoufalství :-) Přesto jsem se do knihy rychle začetla, vtáhla mě do děje a nepustila až do konce. Jsem ráda, že jsem ji četla, zanechala ve mně hluboký dojem a dodnes na ni ráda vzpomínám. Za mne rozhodně jedno z nejlepších děl světového romantismu.

Sváťa3
17.04.2018

Krásná trilogie, napínavá, velice svižná, perfektně čitelná. Žádné zdlouhavé pasáže. Mimochodem se dozvíte, kdo je to NABOB a kolik jste k tomu potřebovali mít v té době miliónů. Nevěřil bych, jak moc se mi bude líbit knížka od autora, který žil v 19. století!!!

dia.riedl
28.01.2018

Já jsem tak ráda, že jsem si tohle dílo přečetla!! Doma jsme knihy měli strašně dlouho, ale tak nějak jsem si představovala, že to bude dlouhé, nudné, moc popisné... Jak jsem se mýlila!
Příběh jsem do té doby neznala, neviděla jsem filmy, nic.
Už od začátku mě kniha dojala tím, jak skvělá je. Je neskutečně čtivá. První knihu (tedy 1. a 2. díl) jsem přečetla během víkendu a naprosto jsem si příběh zamilovala.
Nebojte se toho, moc moc moc knihu doporučuji!

Paulus.1987
29.12.2017

Co víc napsat k jednomu z nejznámějších a nejslavnějších románů všech dob. O osudu člověka, který 14 let trpěl ve vězení, aby se poté díky svému bohatství a inteligenci rafinovaně pomstil těm, kteří mu ublížili. Není to "jen" historicko-dobrodružný román, v knize se pojednává také např. o víře a boží prozřetelnosti. Četl jsem dvousvazkové vydání z roku 1991 s nádhernými černobílými ilustracemi a zásadně zavrhuji jakékoliv zkrácené vydání, nové překlady a podobné paskvily. V této knize má vše svůj význam!