Hrabě Monte Cristo I. kniha

Ilustrace / Fotografie: obálka a úprava Šváb Jaroslav
Edice Vpřed,sv. 98

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56033/hrabe-monte-christo-56033.jpg 4.7336

Hrabě Monte Cristo / Gróf Monte Christo 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Mladá fronta

Le Comte de Monte-Cristo

Kniha Hrabě Monte Cristo I. kniha

Traktorista

Vyprávění, které vás nutí číst pořád dál a dál.
Kniha je výjimečnou sondou do duše vězně.
Tak moc mě bavila, že jsem kolikrát ani nevečeřel, a to je co říct.

Prvními dvěma třetinami prvního dílu jsem se docela prokousávala, pak už to má spád. Těším se na pokračování.

Páájinka

Boží. Propracované. Skvělý vypravěč.

Bohousremek

Neodolal jsem a musel se znovu podívat na stejnojmenný film.

Nyangumi

Stálice v mojí knihovně. Přečteno několikrát. Musela jsem si koupit všechny tři knihy, protože mi přišlo blbý, dokola si to půjčovat. Tenhle román bych si vzala na opuštěný ostrov.

Atanone

Ten příběh má v sobě všechno. Lásku, zradu, pomstu, spravedlnost i nespravedlnost, posedlost, osud... Naprosto souhlasím s evelýny ohledně Jeana Maraise. Děsí mě snahy udělat z tohoto příběhu něco víc, pojmout ho "jinak", naroubovat na něj věci.
Nechte ho být, páni filmaři a radši vezměte do ruky originál

KristinTj

Znovu a znovu můžu číst Dantesův příběh. Je to jako sen, o kterém nevíte, že se vám zdá. A po probuzení máte chuť vydat se do 19. století, užít si karneval v Římě, nechat se najmout na podloudnickou bárku a nahlédnout do pokladů abbého Farii. Pro mě nejspíš jakási archetypální vazba námořnická, což se mi do letošní výzvy naramně hodí...

Další Dumasova romantická kláda.Uznávám že těch náhod je trochu moc(ale např.Moliérovi se to nevyčítá),tématem je stručně řečeno pouze pomsta za ukradené štěstí a ztracených 14let života jenomže kdo by to uměl popsat tak naléhavě a působivě?Myslím že např.pasáž kde Edmond odpovídá na poznámku že je ve vězení teprve 17 měsíců tak vášnivě a naléhavě co pro člověka uvyklého svobodě a volnosti znamená 17 měsíců vězení je neuvěřitelná.Odbočka-těší mě že dneska už může takováto knížka být povinnou četbou.Náš výběr Jirásek-Němcová-Jirásek mi Babičku znechutil skoro navždy.Přitom by asi stačilo kdyby nám ji "napařili"o dva roky později.

Tchaj-pan
Tchaj-pan