Hrabě Monte Cristo I. kniha

Ilustrace / Fotografie: obálka a úprava Šváb Jaroslav
Edice Vpřed,sv. 98

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56033/hrabe-monte-christo-56033.jpg 4.7274

Hrabě Monte Cristo / Gróf Monte Christo (1.)

Le Comte de Monte-Cristo

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Hrabě Monte Cristo I. kniha

Miroslav077

Dobrá kniha

1amu

Samozřejmě, že jsem tuto knihu hltal jako kluk a je dobré vracet se po mnoha létech k pokladům, které máme ve své knihovně.
Povídání mistra o obrovském podrazu, ale hlavně o dlouhodobě pečlivě připravované pomstě padouchům - Edmondem Dantésem, který bez viny skončil v jedné z nejhorších věznic Francie - pevnosti If.
Znovu jsem si vychutnal počínání autora při psaní tohoto příběhu. Kniha má spád a stejně jako u "Mušketýrů" jsme ve víru akcí, které spějí pozvolna k námi očekávanému závěru. Zlo bylo potrestáno měrou vrchovatou, zvítězila (nestává se to vždy) spravedlnost.
Samozřejmě, že Monte Cristo neušel ani filmařům. Pro mě zůstává nepřekonatelná verze, kde v hlavní roli exceluje Jean Marais.

Kuža007
25.11.2018

Hrabě Monte Christo je dle mého názoru nejlepší dílo od Alexandra Dumase.

Lessana
05.09.2018

Geniálne! Takto si predstavujem historicko-dobrodružný román! Dokonalý štýl, ktorý vás nepustí a vy musíte čítať, až pokým sa nedostanete na koniec, aby ste rýchlo schytili ďalší diel a dozvedeli sa, ako to celé s Edmondom a jeho (ne)priateľmi dopadne :). A vôbec neprekáža, že kostru príbehu poznáte z iných ako knižných spracovaní. Gróf Montecristo, to je dokonalý príbeh, precízne vymodelované postavy, s ktorými prežívate všetko dianie (až tajíte dych), trocha histórie (na občerstvenie dejepisu) i romantiky (pre nežné srdcia), mnoho dobrodružstva a napätia, krásny dobový jazyk (pre fajnšmekrov), zmysel pre humor i gradáciu. Hurá na druhý diel! :-)

jengibre
09.05.2018

Tato kniha mi byla v prvním ročníku na střední škole přidělena jako povinná četba. Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla, že se jedná o sérii tvořenou třemi svazky, které mají celkem více než 1000 stránek, mě zaplavila vlna zoufalství :-) Přesto jsem se do knihy rychle začetla, vtáhla mě do děje a nepustila až do konce. Jsem ráda, že jsem ji četla, zanechala ve mně hluboký dojem a dodnes na ni ráda vzpomínám. Za mne rozhodně jedno z nejlepších děl světového romantismu.

Sváťa3
17.04.2018

Krásná trilogie, napínavá, velice svižná, perfektně čitelná. Žádné zdlouhavé pasáže. Mimochodem se dozvíte, kdo je to NABOB a kolik jste k tomu potřebovali mít v té době miliónů. Nevěřil bych, jak moc se mi bude líbit knížka od autora, který žil v 19. století!!!

dia.riedl
28.01.2018

Já jsem tak ráda, že jsem si tohle dílo přečetla!! Doma jsme knihy měli strašně dlouho, ale tak nějak jsem si představovala, že to bude dlouhé, nudné, moc popisné... Jak jsem se mýlila!
Příběh jsem do té doby neznala, neviděla jsem filmy, nic.
Už od začátku mě kniha dojala tím, jak skvělá je. Je neskutečně čtivá. První knihu (tedy 1. a 2. díl) jsem přečetla během víkendu a naprosto jsem si příběh zamilovala.
Nebojte se toho, moc moc moc knihu doporučuji!

Paulus.1987
29.12.2017

Co víc napsat k jednomu z nejznámějších a nejslavnějších románů všech dob. O osudu člověka, který 14 let trpěl ve vězení, aby se poté díky svému bohatství a inteligenci rafinovaně pomstil těm, kteří mu ublížili. Není to "jen" historicko-dobrodružný román, v knize se pojednává také např. o víře a boží prozřetelnosti. Četl jsem dvousvazkové vydání z roku 1991 s nádhernými černobílými ilustracemi a zásadně zavrhuji jakékoliv zkrácené vydání, nové překlady a podobné paskvily. V této knize má vše svůj význam!

iwosh
07.04.2017

Jo, klasika, ... :-)

Padla Hvezda
06.10.2016

Tři mušketýři jsou rozhodně daleko lepší, tohle jejich kvalit a poutavosti nedostahuje ani náhodou. Děj se příliš vleče. Lehce mi to připomínalo Julese Vernea, ale jeho stylu to bylo hodně daleko, takže další zklamání. Uvidíme, co druhý díl.

marketa5465
18.05.2016

Začátek nuda, pak se konečně začalo něco dít a pak mě zase nudila, jsem z této knihy zklamaná a nemám chuť číst další díly, ale možná mě překvapí, pokud ano, tak mě povzbuďte :D :D :D

MayB2
28.04.2016

Po Třech mušketýrech můj nejoblíbenější Dumas, svižně napsaný. Kromě pár nezbytných historických odboček se pevně drží hlavních postav a neskončí, dokud není dokonáno.

Makaja
13.01.2016

Jedno z děl (myslím teď všechny tři knihy), které jsem četla jako dítě a se zájmem jsem se k nim vrátila i v dospělosti. A vždycky jsem si tam našla něco jiného. Bravurně promyšlená pomsta, výborně vykreslené postavy i prostředí, dobře napsané. Co chtít víc.

Janek
16.08.2015

Fantastický text.

tomas5557
02.08.2015

Od poloviny to začíná být celkem nuda. Promítá se do toho způsob, jakým to Dumas psal - do časopisu. První část, kde je Dantes ve vězení, je úžasně popsaná. Druhá část zobrazuje Dantese v jeho nové roli, což je právě trochu nudnější, ale věřím, že to zase grády nabere.

marcela6183
15.07.2015

Pro mne zůstává kniha komplexním vyprávěním úchvatného příběhu zrady, bolesti a rafinované pomsty.
Viděla jsem z dálky ostrov If, prošla jsem se po Marseille, navštivila jsem Paříž... a všude jsem si vždycky vybavila - tady chodil Monte Christo. I tohle dokáže dokonalá kniha. Takže pro všechny tři díly mám tentýž komentář, stejné hodnocení a totožné resumé.
Pokud chcete dobrodružství, příběh a psychologii, vezměte Monte Christa a čtěte. Nebude to na večer. Nebude to oddychovka, ale budete mít radost.

MiaVanAcid
24.01.2015

Sérii Hrabě Monte CHristo považuji za jedno z nejlepších děl vůbec.

karelk
22.01.2015

Žasnu, jak krásné a dobrodružné knihy tu byly dávno před námi. Na Hraběte de Monte Christa jsem se chtěl "podívat" už dávno, ale až teď n něj v mém čtenářském pořádku přišla řada. A po prvním díle nezklamal, právě naopak.

(obsahuje spoilery)
Skvěle vylíčený zvrat od bezproblémového života ED, přes naprosto nesmyslné obvinění, neuvěřitelnou těžkost samoty v pevnosti If, přes světélko ve tmě v podobě setkání s Abbé Fariou, až po dobrodružný útěk...

Hurá na další díl...

AndreaD
19.05.2014

Skvost medzi historickými románmi. Nemilosrdné, trpké, vťahujúce. Pozor ale na výber filmovej podoby...

Yorika
22.01.2014

První díl úžasné triologie o jedné velkolepé pomstě nás přivádí k mladému Edmondovi Dantesovi.Příběh je teprve na začátku a Dantes má před sebou skvělou budoucnost v podobě kariéry námořního kapitána a svatby s krásnou Mercedes.Všechno se ale nějak zhatí...Literární klasika.

Jack Bauer
02.11.2013

Jeden z mých nejoblíbenějších historických románů. Různé filmové podoby jsem viděl několikrát snad všechny, nikdy si tento obehraný příběh točený stále dokola a nová filmová zpracování nenechám ujít. Pomsta je naprosto dokonalá, takhle bych se mstil všem politikům a kriminálníkům, aby poznali to utrpení co způsobují jiným. Šibenice by byla pro ně vysvobozením.

pakoshka
22.05.2013

Klobouk dolů před autorem, tohle dokáže jenom mistr. Všechny tři díly jsem zhltla jedním dechem.

Lucie123
10.05.2013

Kniha se mi velmi líbila a pomsta hraběte byla dle mého dokonalá =D. Velmi čtivě napsaná kniha, i když občas na úkor historie a pravdivosti. Přesto velký zážitek a určitě doporučuji.

kowalenska.m
25.02.2013

Byla jsem velice příjemně překvapena. Miluji Danteho. Je takový, jaký má být a je v něm víc a víc. Navíc je stále trochu záhadný. Historické romány miluji a tak tedy i tento. Vřele doporučuji ! :)

p.stranska
19.11.2012

Oba díly tohoto skvělého díla, navíc úplně nové knihy, snad ještě nepřečtené, měly skončit v popelnici... Teď se vyjímají v mé knihovničce :-)

aychend
17.11.2011

Výborná knížka!!! Jsem z ní mile překvapená a vrhám se na další díl.

WEIL
17.08.2011

Vše začíná jako v pohádce, ale pak to utrpení, a přece sse ze zajetí dostane, a vše se obrací k dobrému konci.

Langosh
09.08.2011

Nádherná kniha, perfektní příběh! Mohu doporuit každému! Myslím, že by se každému mohl líbit, sice dluhý,ale to mám rád! Nemám rád krátké knihy, které skončí po 200 stranách a napětí z knihy trvá chviličku.

Siginek
10.07.2011

Cetla jsem nekdy v 15-ti letech, takze pro me byla malinko obtizna a zdlouhova ta cast, kdy je hrdina v kobce...tak jsem tuto cast preskocila a zhruba v polovine knihy se k ni zase vratila - diky bohu.

Adriana.82
19.06.2011

Sice jsem film viděla,ale kam se hrabe na tohle vydání ... úžasný,rozsáhlý ,napínavý příběh psaný starou češtinou :) někdy se vyplatí zahrabat na půdě po literatuře po předcích :)