Hovno hoří

Hovno hoří https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2041/bmid_hovno-hori-JdX-2041.jpg 4 1503 1503

Další vydání populární knížky, v níž autor ve třech povídkách s neodolatelným humorem a nadhledem vykresluje rozdíly mezi mužským a ženským nazíráním na svět. 15. vyd.

Pájuš
02.02.2013 3 z 5

Trochu zklamání. Myslela jsem si, že když jsou Pelíšky točeny na motivy této knihy, bude se mu aspoň trochu podobat. Našla jsem v ní pár svých oblíbených hlášek, ale ve výsledku kniha nebyla to co jsem očekávala. Od Šabacha si zkusím časem přečíst i něco jiného, třeba mě příjemně překvapí.

kota
09.01.2013 3 z 5

Četla jsem ji, protože mě moc pobavila kniha Opilé banány, tahle nebyla přesně to, co jsem čekala..

Kůstka
11.11.2012 5 z 5

To je radost mít něco takového v povinné četbě. :) A ještě když tam je pár mých oblíbených scének z Pelíšků. Určitě se chystám ještě na něco dalšího..

Evus
29.10.2012 4 z 5

Po Opilých banánech jsem ke knize přistupovala trochu s despektem, ale naštěstí mě příjemně překvapila. Sice nechápu, jak z tohoto díla mohl vzniknout tak skvělý film, když kniha je o něčem úplně jiném, ale přesto příjemné vtipné počtení

Martin_Happy
01.10.2012 4 z 5

Zatímco film má u mne plný počet, kniha o hvězdu méně. Je to dobré, vážně dobré, ale...

Sinn
27.09.2012 5 z 5

Když Andulčina prsa dosáhla velikosti Hurvínkových očí, pořídila si horní díl plavek.
Kniha je kouzelně čtivá a zábavná, filmová zpracování mám ale raději.

Morgainne
21.09.2012 4 z 5

Měli jsme doma nástěnku. Visela na čestném místě v předsíni.
... Uprostřed nástěnky se měnil jídelní lístek. Ten vlastnoručně sepisoval otec vždy v neděli odpoledne a určoval v něm mámě večeře na celý týden. Například:
Pondělí - párek s bramborovou kaší, okurek
Úterý - karbenátek, brambor m. m.
A tak podobně.
Máme to brala se stoickým klidem, a když jsem jí jednou řekl: "Proboha, jak si to můžeš nechat líbit?!", odpověděla mi:
"Co je dneska za den...?"
"Čtvrtek," řekl jsem.
"A co jsme měli k večeři?"
"Šunkofleky," řekl jsem.
"Tak se běž podívat na ten slavnej jídelní lístek."
Samozřejmě tam bylo napsáno RIZOTO.

(Zajímavé komentáře: petrn, Addie, Andrejz)

Hanichka
16.08.2012 3 z 5

Těžko se mi hodnotí...první povídka mi přišla nudná, pořád jsem čekala nějaké překvapení, které ale nepřišlo. Druhá už se mi líbila víc, naladil mě hlavně úvod. Jenže Šabach se pak nevěnoval jenom tomuhle tématu, zahrnul do povídky problémy dalších lidí a mně to přišlo zbytečně roztříštěné. Nejlepší byla třetí, i když také skákala od příhody k příhodě. Ale byla nejvtipnější a nenudila mě ani chvilku - o předchozích dvou to říct nemůžu.

Verrrunka
31.07.2012 3 z 5

Fajnová oddychovka, ale výjimečně bych řekla, že zase nějaký film předčil knihu. Hovno hoří je totiž jen slabý odvárek všech těch vtipů, které se později objevily ve filmu. Ale na ukrácení volného času dobrá volba.

fons
29.07.2012 5 z 5

Miluji Pelíšky a Pupendo. A to vedlo k tomu milovat i Hovno hoří. Je to skvělé, čtivé a já se v knize setkával se svým životem. Líbila se mi - moc!

Slečna L.
12.07.2012 5 z 5

ač je kniha obsahově jednodušší, může si v ní každý čtenář něco najít - především mraky situací, u kterých se pobaví. . například já se uchechtávala (nejen) u scén, které se objevily v mém oblíbeném filmu Pelíšky.
určitě to není má poslední kniha od p. Šabacha, jsem příjemně naladěna. :)

Wea
27.06.2012 4 z 5

Kniha se mi četla dobře,nicméně hodnotím čtyřmi hvězdami,na pět mi tam něco chybělo..

Tlapka
19.06.2012 3 z 5

Pěkná oddechovka na jeden deštivý den. Pobavilo a nenudilo, ale kdybych měli volit mezi filmem a knihou, tak výjimečně sáhnu po DVD. :)

oolinkaa
15.06.2012 2 z 5

moc mě nezaujalo..:-/

Kikušák
12.06.2012 4 z 5

Kniha je úžasná oddychovka.

kniholka
07.06.2012 5 z 5

Myslím, že každý z nás by mohl napsat knihu, která by této byla velmi podobná, ale přece jiná, údálostí v ní vyprávěné se totiž běžně stávají každému z nás, spolehlivě se v nich nalézáme. A o vyprsknutí smíchy není nouze.

petrn
21.05.2012 4 z 5

Toto je moje první knížka od Šabacha, a musím přiznat, že mě příjemně překvapila - čekal jsem jen nějaké humorné povídky z dob totality, ale povídky byly hlubší, byly především lidské. A je pravda, že jsem v nich viděl Pelíšky skoro na každé stránce :) Ale zároveň mi překvapil naprosto odlišný sled situací - Pelíšky jsou vlastně taková koláž vtipných situací, které jsou přeházené jedna přes druhou, ve srovnání s knihou. Nejednou jsem vyprskl smíchy, dokonce i v prostředcích MHD. Takže se k ní někdy určitě rád vrátím :)

Hipi
23.04.2012 4 z 5

Skvělá knížka. Sice je v ní pár hluchých míst, ale párkrát jsem se smála tak, že mi tekly slzy. Film byl taky dost dobrý.

Willandra
28.03.2012 5 z 5

"Bylo mi jasné, že setkání Paula McCarneyho s Johnem Lennonem má větší hodnotu než prapodivné přátelství Marxe s Engelsem." Je to skvělá kniha a spolusedící, jež jsem v kupéčku poprskala jogurtem, mi to určitě nemají za zlé, protože to stojí za to. :-)))

Ikkju
09.02.2012 4 z 5

Četl jsem s obálkou s hovínkem i s princeznou, což mi s přihlédnutím k motivu (rozdíly mezi pohlavími) přijde spravedlivé...

povídky humor zfilmováno

Část díla