Hovno hoří

Hovno hoří https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2041/bmid_hovno-hori-JdX-2041.jpg 4 1497 188

Další vydání populární knížky, v níž autor ve třech povídkách s neodolatelným humorem a nadhledem vykresluje rozdíly mezi mužským a ženským nazíráním na svět. 15. vyd.

JiříM
14.11.2015 5 z 5

Zajímavé čtení, zasmál jsem se. A z jistil jsem že úryvky s knížky nejsou použity jen v Pelíškách, ale i v Pupendu.

Covenant
29.10.2015 4 z 5

Hodně povedené. Vtipné v detailech a v náhledu na věci v dětství. Tam mě nejvíc pobavil popis prvního čtení pornografické četby: ,,Celou první třetinu jsem si myslel, že čtu nějaký cestopis o lovcích perel, přesněji řečeno – o dvou soupeřících skupinách mužů a žen, a že některé kousky, které našli, musely mít přinejmenším stejnou cenu jako hvězda jihu. Tomu nasvědčovaly věty jako: Omdléval blahem, když se blížil k její lasturce... Pak se to zase změnilo v pěkně uhozenou detektivku, protože se tam zčistajasna objevil chlapík se svou strašlivou zbraní v ruce, s níž pronásledoval ženské. Ta zbraň nebyla nějak blíž popsaná, takže jsem se jen dohadoval, jestli fungovala na principu paprsků smrti.Kamarádovi jsem tu slátaninu vrátil a řekl mu, že dávám přednost Buldockovi Drummondovi, Plukovníkovi, který se v míru nudil, jak zněl podtitul."

nikikostadinova
25.10.2015 4 z 5

Velice zajímavá věc a spoustu věcí, které byly v této knize popsány jsou k zamyšlení hodné a pravdivé. Pro pobavení i přemýšlení super.

tlllk
10.10.2015 3 z 5

privábilo ma prepojenie na Pelíšky, ale myslím že to s nimi malo spoločné asi ako zadná strana Dikobrazu s Kameňákom.

veronie
26.09.2015 2 z 5

Od této knížky jsem čekala mnohem více. Nečetla se špatně, bylo zde i několik vtipných situací, ale jako celek průměrné.

vkontextu
27.08.2015 3 z 5

Byla jednou jedna kniha... Sršela místy vtipnými a trefnými momenty avšak přišly jejich filmové adaptace, které vykradly vše vtipné, obrousily je na dřeň. Není to vůči skriptu košer ale bohužel je to tak. Její výpovední hodnota poněkud ztratila na síle.. Byla to vlastně hloupost ale čekal jsem víc.

LPG
26.08.2015 4 z 5

Pěkně popsaný rodinný život. Kdybych neviděl PELÍŠKY a PUPENDO smál bych se o mnoho více nad obsaženou pravdou a reálií běžného života. SUPR povinná četba. Dálší zářez z dlouhého seznamu.

Makropulos
23.08.2015 5 z 5

Tuhle knížku miluju a následně i potom všechny filmy.

alexpo
10.08.2015 4 z 5

Já mám pana Šabacha moc ráda. I proto, že je milý i v životě. Jeho vyprávění jsou laskavá, plná jazykového humoru. Škoda, že je tak málo známé, že právě jeho povídky byly předlohou mnoha úspěšných filmů v čele s Pelíšky a Šakalími léty.

Gandalfek
17.07.2015 5 z 5

Postupně objevuji kouzlo jeho knih a MOC mne baví! V H...o hoří jsem vždycky pátral v paměti, do kterého filmu to či ono patří. Dnes jsem si v knihovně půjčil další knížku, tak se těším na chatu...

Damato
22.06.2015 5 z 5

Celou kompletní sbírku Šabacha měl můj syn- pak se přestěhoval do "vlastního" a já si snad pořídím svojí sbírku - je to úžasné čtení, Šabach je prostě Šabach

orson
05.06.2015 4 z 5

Pelíšky se mi moc líbí, tak jsem byl zvědav na předlohu. Byla dobrá, ale ... určitě bych si ji užil více, kdybych pelíšky neviděl, s tím ale člověk nemůže nic dělat. Zkusím nějakou další autorovu knihu.

jiri6396
16.04.2015

To se fakt nedá číst ve společnosti :D. Doporučuji

malej-strom
07.03.2015 3 z 5

Kniha jako celek mne příliš nezaujala, ale faktem je, že jsem zde našel mnoho vtipných úryvků a situací, čímž nemyslím jen ty známé z filmů jako Pelíšky či Pupendo. Čili ne úplně čtení pro mě, ale chápu, že se může líbit a každopádně nezatracuji a doporučuji, vždyť zkusit se má vše a třeba se právě tady najdete beze zbytku.

Daemon
11.02.2015 5 z 5

Moc nechápu komentáře typu: ,,Pravda, v knize jsou scénky, které jsou i ve filmu Pelíšky, ale nijak mi to nevadilo. Chápu, že dobrým znalcům tohoto filmu to vadit může.´´ (niika) Šabach napsal Hovno hoří v roce 1994 a tedy je to literární předloha filmu Pelíšky... Pelíšky, Pupendo, Šakalí léta, U mě dobrý a Občanský průkaz - scénáře těchto filmů jsou napsány podle různých knih Petra Šabacha. I když jsou Pelíšky skvělé, u knížky jsem brečel smíchy...

Dreisii
04.02.2015 5 z 5

Ještě teď se směji!

sandra.sancho
31.12.2014 5 z 5

Člověk vypadá vážně blbě, když čeká na nástupišti na vlak a řve smíchy, ale občas to jinak nešlo. Hlavně třetí povídka byla jako ze života, a moc mě bavila. Dávám plný počet.

želva69
16.10.2014 3 z 5

Knížka je opravdu nádherná :D dobře a rychle se čte. Pokud znáte filmy Pelíšky, Pupendo nebo Občanský průkaz, tak je pro vás tato knížka tou pravou... Při čtení se mi vybavovaly úryvky jednotlivých filmů. Čtení jsem si prostě a jednoduše náramně užila. A rozhodně vám knížku doporučuju!!!

narcisonanis
08.10.2014 5 z 5

Divím se, že v hodnocení kniha není vynesená do výšin, vždyť Pelíšky miluje každý Čech – a Hovno hoří není nic jiného než film v knižní podobně obohacený o další vtipné historky. Nemůžu si pomoct, bavil jsem se královsky. I po druhém čtení, i po třetím čtení...

Btw. hovno hoří – ale musíte mít s sebou benzinový vařič.

Ladys
28.09.2014 4 z 5

Četl jsem od Šabacha jen tuto a bavilo. Vytržení z dnešní v různých ohledech taktéž "skvělé" reality. A narozdíl od filmu je míň o politice a víc o humorných situacích, co život přináší

povídky humor zfilmováno

Část díla