Hotel Winterhouse

Hotel Winterhouse https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408334/bmid_hotel-winterhouse-P6Z-408334.jpg 5 201 50

Hotel Winterhouse série

Osiřelá Elizabeth žije s tetou a strýcem, kteří ji jednoho dne pošlou do hotelu Winterhouse. Brzy po příjezdu Alžběta zjistí, že je hotel zahalen tajemstvím i kouzly. V obrovské knihovně objeví magickou knihu a postupně si uvědomuje, že je s hotelem nějak spojená. Rozlušti hádanky, anagramy i složité rébusy a pomoz jí prolomit hotelové prokletí a vyřešit tajuplnou záhadu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CPress

Winterhouse , 2018

Veruu95
18.10.2019 5 z 5

Tak tahle knížka si mě získala a doslova mi vyrazila dech! Byla boží. Od čtení se nešlo odtrhnout, byla plná zajímavých překvapení i zvratů. Moc ráda se do Winterhousu vrátím v dalším díle (pokud bude, což bych uvítala!).

Také se mi líbily hrátky s jazykem a smekám před překladem - skvělá práce.

Ivuska.09
30.09.2019 5 z 5

Naprosto dokonalý příběh. Nejsem dítě, ale Hotel Winterhouse jsem si opravdu užila. Moc se těším na pokračování, určitě si ho nenechám ujít. A chválím práci překladatele (hrátky s jazykem). Tohle opravdu nebyl jednoduchý úkol. Výsledek je ale dokonalý.

jitka22
27.09.2019 5 z 5

Jee, to bylo fajn. Doporucuji

Dela90
24.09.2019 5 z 5

Úžasný příběh, plný hádanek, napětí a tajemství. Musím říct, že kniha mě doslova pohltila a doufám, že bude nějaké pokračování. Ráda bych se do Winterhousu ještě vrátila. :-)

Jirulka
13.09.2019 5 z 5

I když nepatřím do věkové skupiny, pro které je tato kniha určená, tak se mi toto dobrodružství moc libilo. Klidně by mohl být další díl :)

DarkLady
09.09.2019 5 z 5

Děkuji kolegyni za rozšíření obzoru. Neměla jsem tušení, že se tento typ knih řadí do šuplíčku "middle grade". A ač jsem už víc jak dvakrát tak stará, jako je doporučený věk pro tuto kategorii, přece si k ní ráda sednu. Na rozdíl od všech "romancí" a jiných pochybností, mi tento druh knih nepřijde jako ztráta času. A na tom trvám. A je mi jedno, že tu mluvíme o knihách určeným primárně odrůstajícím dětem. Je to jednodušší literatura. Ano. Ale ne příliš. A také jemná, decentní, inteligentní a hřeje u srdce. A i vzhledem je to moc krásná kniha. Všimli jste si perforovaného obalu? :-)

Antonella
30.07.2019 5 z 5

Tahle knížka byla vážně úžasná. Hodně se mi líbily ilustrace. Knížka byla napínavá. Chtěla bych být na místě Alžběty :)))))

zdenislava
18.07.2019 5 z 5

četla jsem to dětem (5 a 8 let), po dlouhé době knížka, kdy chodily dobrovolně brzo spát a vyžadovaly si čtení. I mě se líbila, byla napínavá a samotnou mě zajímalo jak to dopadne :-D

simona8126
09.07.2019 4 z 5

Harry Potter v sukních vyrazil na vánoční prázdniny do Zámku v oblacích (pozn. knížka Kerstin Gierové). Docela mě mrzelo, že tu bylo od začátku jasně rozděleno, kdo je padouch a kdo kladná postava. Mnohé věci byly tím pádem poněkud předvídatelné. Ale jinak je Hotel Winterhouse příjemným a krásně ilustrovaným příběhem pro mládež, který si zamiluje snad každý knihomol s bujnou fantazií a oblibou v hádankách či hrách se slovy.

Sabča92
02.07.2019 4 z 5

Hotel Winterhouse je milá middle grade, kterou jsem přečetla téměř na jeden zátah. Celý příběh krásně doplňují jednoduché a a černobílé ilustrace. Jedenáctiletá Alžběta to nemá v životě jednoduché. Její rodiče zemřeli, když byla malá a nyní žije u strýce s tetou, kteří ji nemají rádi. A k tomu všemu ji na svátky pošlou vlakem do jiného města, aby vánoční svátky strávila v hotelu, zatímco oni si odjeli na dovolenou.
Alžběta je nejprve smutná, a vůbec netuší, jaké dobrodružství ji v hotelu čeká. Nejen že si najde kamaráda, navíc prožije opravdu neopakovatelné zážitky. Příběh o milé knihomolce v sobě skrývá i tajemství, které spolu s hrdiny pomalu odkrýváme. Jsem rozhodně zvědavá, co bude dál :-)