Hotel Winterhouse

Hotel Winterhouse https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408334/bmid_hotel-winterhouse-P6Z-408334.jpg 5 201 50

Hotel Winterhouse série

Osiřelá Elizabeth žije s tetou a strýcem, kteří ji jednoho dne pošlou do hotelu Winterhouse. Brzy po příjezdu Alžběta zjistí, že je hotel zahalen tajemstvím i kouzly. V obrovské knihovně objeví magickou knihu a postupně si uvědomuje, že je s hotelem nějak spojená. Rozlušti hádanky, anagramy i složité rébusy a pomoz jí prolomit hotelové prokletí a vyřešit tajuplnou záhadu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CPress

Winterhouse , 2018

LucinkaPevensi
31.10.2020 4 z 5

Winterhouse se mi četl skvěle,i když příběh byl docela předvídatelný (původ Alžběty atd.). Postavy mi přišly trochu přitažené za vlasy, ale konflikt mezi hlavními hrdiny a Alžbětin vnitřní vývoj se mi líbil. Pro cca dvanáctileté děti výborná volba.

Aaloha
30.08.2020 5 z 5

Hezká kniha, hodně napínavá. Konec plný zvratů.

Malinali
14.08.2020 5 z 5

Hlavní hrdinka je sice 3x mladší jak já, ale kniha mě velice bavila.

Děj je napínavý celou dobu, chvílemi jsem si připadala jako dítě a uvědomila si, že se i trochu bojím.

Výborné čtení. Děj se odehrává v zimě, takže v létě je kniha skvělým osvěžením ;o)

keselylenka
11.07.2020 4 z 5

Kniha byla hezká pro mladší čtenáře ideální. Mě trošku lezl na nervy Fredy :-)

BooksLoverAnn8
01.07.2020 5 z 5

Knížku jsem našla úplně náhodou na stránkách knihovny a hned mne zaujal nejen její název, ale taky obrázek na obálce.
Když jsem si přečetla o čem kniha je, hned jsem věděla, že si ji chci půjčit a přečíst.
Když jsem začala číst, hned jsem věděla, že kniha mne bude bavit a že ji přečtu rychle a taky že se stalo.
Autor knížku napsal velice čtivou formou.
Knížka byla krásně napsaná a ilustrovaná.
Téma na příběh se mi moc líbil a bavil mne.
Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi záhadné a tajuplné knížky.

Skytravel231
17.06.2020 5 z 5

DOPORUČUJI zábava napínavé !!

FifikSalamek
13.06.2020

Nejlepší kniho co jsem kdy četl!
Kupujte je i pro dospělé a i pro děti.
Občas předvídatelné ale to nevadí jinak je to kniha na dlouhé chvíle.
Simpaticky hlavní hrdinové a napínavý příběh. Dávám 10/10.

happy-smile
31.05.2020 4 z 5

Dobrodružná kniha, asi primárně určená mladším čtenářům než jsem já. Autor navodil pěknou atmosféru "kouzelného" hotelu v zasněžených horách. Během čtení jsem měla několikrát chuť si tam zajet a pomoct hlavním hrdinům řešit záhady, které se během jejich pobytu vyskytly. Ale ano, zvládli to i beze mě. A kdo ví, třeba je v tom nějaké kouzlo?

Dycko
11.05.2020 5 z 5

Krásné milé čtení o zvědavé knihomolce :) hned bych jela hotel Winterhouse navštívit. Dávám si ho na seznam "Místa, na které se chci jednou podívat"

EvaEma
11.05.2020 5 z 5

Napínavá kniha vhodná pro děti i dospělé. Délka kapitol akorát, vyhovovala mi větší písmenka a všem se nám líbilo výtvarné provedení. Kniha je napsaná chytře, inspirovala nás k různým jazykovým hříčkám a rébusům, děti si na základě ní vymyslely své vlastní tajné písmo. Bavila nás od začátku do konce a hned jdeme na druhý díl!

knih.sasa
14.03.2020 5 z 5

Po dlouhé době výborná kniha. Ano, v něčem jednodušší, trochu předvídatelná, to je v pořádku, je přece určena primárně dětem, ale bez obav doporučuji i dospělákům.
Dívka, která nemá prozatím moc štěstí v životě konečně zažije něco, co prosvětlí její dny, a to pořádně. Odkazy na spoustu klasických děl, které jen tak mimochodem přečetla hlavní hrdina, jsou až překvapující, ale to je fajn, žádný FB a pod. Atmosféra viktoriánského hotelu, ve kterém se toho děje opravdu dost a každý zaměstnanec či host je podivín nebo poděs, žene člověka stále dopředu. Moc se těším na další díly.
Při sprovnání s Harrym P. - je to o dívce, není to tak temné a nevystupuje zde tolik postav. Rozhodně by to stálo i za zfilmování.

Dani3
02.03.2020 2 z 5

Kniha je určena mladším čtenářům, ale i tak je děj hodně pomalý a předvídatelný. Postava Alžběty mi k srdci zrovna moc nepřirostla, na můj vkus byla až příliš všetečná.
Velmi se mi líbily slovní přesmyčky a hádanky. Řekla bych, že překladatel se u toho pěkně zapotil.
Kniha je doplněná ilustracemi, které mi neskutečně připomínaly postavu černokněžníka Zababy z večerníčku o mašinkách.

IvetKl
01.03.2020 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila náhodou v knižních novinkách v knihovně. Kniha se prezentuje jako dětská literatura, to však musím popřít. Už dlouho mně nepotěšila tak kniha jako tato. Děj jsem hltala plnými doušky. Milá kniha, která pohladí každého na duši, nejen děti. Na druhý díl netrpělivě čekám a moc se těším.

Litocha
03.02.2020 3 z 5

Kniha, ze které dýchá láska ke knížkám, k hříčkám a hádankám a kde se představuje hotel snů, navíc doprovázená hezkými ilustracemi. Příběh je bohužel pro zkušenějšího čtenáře trošku předvídatelný a Alžběta mi čas od času svou všetečností a panovačností lezla na nervy. Na další díl jsem ale zvědavá a mnohé děti si tuhle knížku jistě užijí.

alka1
18.01.2020 5 z 5

Knihu četla moje devítiletá dcera. Dle jejích slov byla kniha napínavá a moc hezká. Těší se na druhý díl.

kolacky
09.01.2020 5 z 5

Strašně příjemné počteníčko. A pro mě počin do Čtenářské výzvy, protože být knihovnice jako Leona Springerová, to by bylo něco! Není sice hlavní postavou, ale hned vedle...
Ještě musím podotknout, že jsem dost tupá, co se týče akrostichů, anagramů a luštěnin tohoto typu, proto mě nadchlo, jak se s nimi děti lehce bavily.

jaja4
02.01.2020 4 z 5

100% middle grade (pre deti od 8 do 12 rokov). Z Winterhousu nebude nový HP, lebo málokoho staršieho to osloví. Vynikajúci štýl písania (súvetia s opismi), skvelá slovná zásoba. Ten, kto otvorí Winterhouse musí byť dobrý čitateľ (radšej čitateľka), inak to vzdá. Dej je často pomalý, zvraty mohli byť napínavejšie.

Aileena
31.12.2019 4 z 5

Tři a půl. Dějově velmi slušné i když některé informace se zbytečně opakují, ale knížka je určena mladým čtenářům, takže budiž. Co mě vadilo podstatně více jsou místy ukrutně dlouhá souvětí a používání různých pomlček, středníků a jim podobných hajzlíků... Myslím, že je srozumitelnější rozdělit tři informace do dvou tří vět, než je vecpat přes sebe do souvětí na pět řádků.

akinomV
03.12.2019 4 z 5

Moc pěkný příběh, hodně mě bavily ty slovní hříčky a hádanky. Asi nejsem úplně ta správná věková skupina, ale i tak jsem si knihu užila a těším se na pokračování. A hlavně jsem zvědavá, co na ni řekne moje dcerka :-)

Orange8knihomol
03.11.2019 5 z 5

Tak to byla jízda! Kniha se četla sama a neuvěřitelně rychle, tak byl její příběh čtivý! Děj byl naprosto úchvatný, kouzelný a brilantně promyšlený, doplněný krásnými ilustracemi. Tak velké očekávání jsem od knihy absolutně neměla, jelikož od jejího čtení jsem se jednoduše nedokázala odtrhnout. Vyvolala ve mně zimní, dokonce i vánoční atmosféru, a mnoho silných pocitů (dojetí, radost, strach i smích). Také bych si přála prožít podobné dobrodružství jako Alžběta s Freddym v tak okouzlujícím hotelu, v němž nechybí ani obrovská knihovna, výroba flurschenů (prazvláštních cukrovinek), možnost bruslení na jezeře Luna, sáňkování, lyžování, plavání v bazénu, poslouchání přednášek a koncertů a spousta dalších aktivit. Ráda bych se spřátelila s panem Norbridgem, majitelem hotelu a člověkem, jež snad ovládá magii. Knížku bych rozhodně DOPORUČILA všem, bez ohledu na věk či pohlaví, za mne další skvělé dílo, téměř tak úžasné jako samotný král všech dětských fantasy knih - Harry Potter.