Hospodyně

Hospodyně https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501223/bmid_hospodyne-aMY-501223.jpg 4 329 329

Jodi Bishopová je úspěšnou realitní makléřkou a živitelkou rodiny. Harrison – její manžel – na ni kvůli tomu žárlí. Kdysi měl své velké sny, ale teď je jen průměrným spisovatelem. Jodi už nebaví neustálá snaha sladit chod rodiny, práci a potřeby vlastních rodičů. Její matka má totiž Parkinsonovu chorobu a zatím se o ni zvládá starat Vic – Jodiin otec. Taky však není nejmladší a neustálá péče jej vyčerpává. Uvítal by pomoc. Jodi se proto rozhodne najmout pro své rodiče hospodyni. Je to ale správné rozhodnutí? Kdo je vlastně ta žena, která najednou nosí matčiny šperky? O co jí jde? A jak daleko je kvůli tomu ochotna zajít?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Housekeeper , 2022

Moudd
07.07.2023 3 z 5

Čtivé,ale příliš předvídatelné.

Imor
05.07.2023 4 z 5

Třicátá kniha od autorky, napsaná v době pandemie. Za pět měsíců vznikl tento čtivý a zase dobrý thriller, který se velmi dobře četl a opravdu až na konci je jasné jak to všechno bylo a jak to všechno dopadlo.

beruska
05.07.2023 5 z 5

Skvělý psychologický příběh ! Joy Fieldingová umí opravdu psát a nezklamala ani tentokrát . Za mě zasloužených 5 * :) ...

jana3099
04.07.2023 5 z 5

Knihy Joy Fielding mám všechny a rovněž i všechny přečtené, a vždy příjemné a napínavé čtení. Tato nová, již třicátá její kniha opět nezklamala. Jodi Bishopová, hlavní hrdinka tohoto thrilleru nemá teda zrovna na růžích ustláno a opravdu jsem ji obdivovala, co vše musí řešit a taky vydržet. Svou rodinu - manžela a dvě malé děti, své stárnoucí rodiče i sestru, která byla vždy považována za tu " lepší a hezčí ". Určitě doporučuji a pozor na Hospodyně !

boeink
02.07.2023 5 z 5

Už jsem to psala víckrát. Fieldingovou nekriticky miluju a nikdy mě nezklame.
I tentokrát mě čtení její knihy bavilo, přestože to není žádný nervák, ale rodinné drama, kde Joy opět použila svou oblíbenou šablonu : despotický otec, sebestředná sestra a poněkud upozadněná hlavní hrdinka.
Takže zase za pět.

Alena1957
02.07.2023 5 z 5

Na knihy od Fieldinové se vždy moc těším a ani tato mně nezklamala. Přečteno za dva dny, zajímavý, napínavý a poutavý příběh.

sonkovaj
24.06.2023 3 z 5

Kniha se četla moc hezky, krátké kapitoly a zajímavý příběh dodává knížce na čtivosti.
Ale od autorky jsem zvyklá na něco jiného. Na něco lepšího, strhujícího. Tohle bylo průměrné. Závěr docela předvídatelný. A také už si snad ani nevzpomenu, kdy nebyl v knize nevěrný manžel, sobecká sebestředná, bezdětná sestra a zcela nefunkční původní rodina hlavní hrdinky....

xena2711
24.06.2023 5 z 5

Joy Fielding je prostě sázka na jistotu. Parádní thriller se spoustou osob a zápletek. Jak jinak než skvěle a čtivě psané. Super. Doporučuji.

mysterygirl
24.06.2023 3 z 5

Předvídatelné, za mě průměrný roman, kde se vcelku moc neděje.
Umí lepší pribehy

Lenča727
24.06.2023 4 z 5

Kdybych hodnotila knihu jiného autora, dám bez váhání plný počet*, ale vzhledem k tomu, že je to Fieldingová (absolutní superstálice), je to o *míň. Zase je to jako vždycky skvěle napsané, plné vět, které vás prostě dostanou (oblast vztahových pravd), neskutečně čtivé a moudré, je tu nadhled, napětí, manipulace, bezmoc, složité rodinné vztahy, vztahy- otec x dcery, matkaxdcery, sesterská závist,nevěra, pocity viny,jen ten příběh už dopředu naprosto odhadnete a jaksi víte, jak to skončí ( ale možná je to tím, že jsem od Joy přečetla absolutně všecko, něco i víckrát), což úplně u jiných jejích knížek nemívám. Za její absolutní pecku považuju Jane utíká, Dámy z Grand Avenue, Poprvé,tohle je o malinko níž, ale taky dobré.Jsem ráda, že už ji mám v knihovničce a ráda se k ní vrátím.