Hospodyně

Hospodyně https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501223/bmid_hospodyne-aMY-501223.jpg 4 329 329

Jodi Bishopová je úspěšnou realitní makléřkou a živitelkou rodiny. Harrison – její manžel – na ni kvůli tomu žárlí. Kdysi měl své velké sny, ale teď je jen průměrným spisovatelem. Jodi už nebaví neustálá snaha sladit chod rodiny, práci a potřeby vlastních rodičů. Její matka má totiž Parkinsonovu chorobu a zatím se o ni zvládá starat Vic – Jodiin otec. Taky však není nejmladší a neustálá péče jej vyčerpává. Uvítal by pomoc. Jodi se proto rozhodne najmout pro své rodiče hospodyni. Je to ale správné rozhodnutí? Kdo je vlastně ta žena, která najednou nosí matčiny šperky? O co jí jde? A jak daleko je kvůli tomu ochotna zajít?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Housekeeper , 2022

zuzana2599
29.08.2023 5 z 5

Joy Fieldingová je autorka, která mě provází svými příběhy celým čtenářským životem. Spoustu jejích thrillerů mám ve své knihovně a i na její třicátou knihu jsem se zase těšila.
Název Hospodyně mnohé napovídá a jedná se dosti časté téma. Ale v tomto případě mi to nevadilo ! Já si čtení i knížku opět užila, styl autorky mi sedí, napětí jsem si vychutnávala od první kapitoly až do překvapivého konce !
Knihu ráda doporučím, ale opravdovou hospodyni si raději nenajímejte !

baji42
28.08.2023 5 z 5

Výborně napsaná kniha. Postavy jsou skvělé vykreslené, dialogy uvěřitelné a reálné. Příběh nepostrádá napětí ani překvapivé momenty. Doporučuji!

ArwenAragorn
27.08.2023 5 z 5

81%

Jodi:
Můj život možná byl jeden rozbouřený, temný chaos, ale jedno bylo nad slunce jasné. Byla jsem v tom sama.
_________________________________________________________________________________________________________________
Perfektní thriller, vždyť je taky od mojí oblíbené spisovatelky! Po celou dobu jsem byla napjatá, co se stane na další stránce. Rozuzlení je překvapivé, navíc je děj celkem uvěřitelný. Postavy jsou autorkou krásně plasticky vyobrazeny, s Jodi jsem všechno intenzivně prožívala.
Určitě doporučuji k přečtení! Knížku jsem dočítala při šílené bouřce.

zdenaR
20.08.2023 4 z 5

Autorka patří mezi mé oblíbené a její knihy nesmí chybět v mé knihovně. Tento thriller se jí opět velmi povedl - napínavý, čtivý, uvěřitelný.

bookcase
18.08.2023 5 z 5

Výborné, jako vše od autorky. I když jsme věděli, kam to směřuje, přesto napínavé a překvapující.

kika 13
16.08.2023 5 z 5

A teda opět napínavé čtení.....super.

knihovnice216
14.08.2023 1 z 5

Mě kniha zklamala, vše předvídatelné, plně souhlasím s Danagou.

4xbabča
09.08.2023 5 z 5

Tak to je skvěle napsaný příběh od Joy Fieldingové, která nikdy nezklame. Děj knihy je napínavý už od samého počátku, kdy nastoupí k rodičům hlavní postavy Jodi nová hospodyně. A pak se děly takové věci, že se od čtení nelze odtrhnout!

mirunda
08.08.2023 5 z 5

Byť byl dej velmi předvídatelný, přečetla jsem jí jedním dechem. Konec mě celkem překvapil.

mcabr
08.08.2023 5 z 5

Čtěte dokud nepřečtete, napínavé. Jen se už pak dalo předvídat jak to skončí.

peta3478
02.08.2023 2 z 5

Od autorky jsem četla Slepou uličku, která byla této stylem hodně podobná. Její knihy se věnují spíše psychologii postav, než-li nějakému napínavému a strhujícímu ději. Jako odpočinková kniha si myslí že je to dobrá volba. Čte se jednoduše a konec dobře graduje. Thrillerem bych to uplně nenazvala, spíše takovou lehkou dramatičností.

hlenicka
30.07.2023 5 z 5

Uff! Typická Fielding, uplný psycho! Žena jako hlavní hrdinka tohohle drsného,řekla bych skutečného,příběhu. Bohužel tohle se děje ve světe v různých rodinách, moc ani nemusela vymýšlet dějovou linku,třeba to měla od známých,kdo ví.
Výborně napsané drama, neopakující se slova,žádné nudné myšlenky,chození kolem horké kaše, každá věta měla co do sebe. Tady prostě čtete všechno.

VulpesVulpes
26.07.2023 5 z 5

Moc mě čtení bavilo :)

kikina28
26.07.2023 5 z 5

Tak to byla jízda!!! Takhle umí psát jen Joy, která opět nezklamala, za 2 dny jsem měla knihu přečtenou.

Danago
26.07.2023 2 z 5

Typická Joy Fielding, přesto nebo právě proto tentokrát nepřekvapila. Téma bohužel mnohokrát zpracované, neoriginální, předvídatelné, no prostě autorka umí psát i líp. Za mě poměrně zklamání. Nemůžu říct , že by kniha nebyla čtivá, byla , ale ničím nepřekvapila.
2,5*

nada3314
24.07.2023 5 z 5

Tramtararááá Pro mě veliké překvapení! Nečekala jsem, že by se mi takto moc mohla kniha líbit! Některé vlahé recenze mě trochu znejistily, ale úplně zbytečně!

Jak moc nemusím označení Bestseller nebo Bestsellerová autorka, tak tady to má autorka zaslouženě! Klidně i dvě zlaté placky by si zasloužila! Páni to byla jízda, hned od začátku čtivé jak blázen Úžasné krátké kapitoly a propracovaný děj, který mě nenechal vydechnout. Tohle je přesně čtení, které jsem si přála zrovna teď číst, autorka se mi naladila do vkusu a bylo to skvělé! Fakt klobouk dolů a tleskám seč mi ruce stačí!

Thriller/ nebo spíš konkrétněji rodinné drama s postavami, které mě šíleně štvaly. Některé jsem nemohla vystát hned od začátku, není tam snad ani jedna, které bych fandila. Někomu by se mohlo zdát, že je děj trochu předvídatelný, tak to já hltala každou stránku a každý zvrat jsem musela vydýchávat Neskutečně jsem si čtení užívala, tato kniha mě po delší době donutila číst, až do pozdních nočních hodin šla jsem spát, na mě hodně pozdě až o půlnoci jako Popelka. Zbývalo mi ještě 37 stran a to prostě odložit nešlo, takže je Vám jasné, jak to muselo být napínavé, že jsem porušila všechny mé zásady a nešla spát. Stálo to za to! Každá stránka Hospodyně STOJÍ za to!

A ze mě se tímto stává fanynka Joy Fielding a brzo si určitě přečtu něco dalšího. Zjistila jsem, že mám na výběr autorka má na svém kontě již 30 knih.

Katuska88
14.07.2023 5 z 5

Děj románu není příliš překvapivý, spíše předvídatelný, ale rozhodně mu to neubírá na kvalitě. Autorka prostě umí psát a do knihy se začtete hned. Je to jistota kvalitního zážitku na pár hodin.

teresz.c
14.07.2023 4 z 5

Joy Fielding je sázka na jistotu. Hned od první stránky je poznat, že autorka píše opravdu skvěle. Jsem fanoušek spíše temnějších thrillerů, ale tohle mě, i přestože se jedná o rodinné drama, chytlo a nepustilo. Jednu hvězdičku si však neodpustím ubrat. Na mě to bylo až příliš "obyčejné" bez překvapivých zvratů a výraznějšího napětí. Věřím ale, že pro fanoušky tohoto žánru to bude jedna z top knížek.

Marluksa
14.07.2023 5 z 5

Přesně jak jsem si myslela. Fieldingová nezklamala. Naprosto skvělý příběh, perfektně propracovaný, čtivý, občas trošičku předvídatelný, ale to je jen malé bezvýznamné mínus.
Trošku oddechovka od všech těch drsných thrillerů, které zbožňuju.
Miluju dialogy dávající smysl, čtenář se doslova vtělí do postav a knihu neodloží, dokud se nedozví, co ta mrcha zase vyvede.
Možná prvoplánové, podobných témat už bylo napsáno mnoho, jde o to, jak si s tím autorka vyhraje. A Fieldingová to zvládla na jedničku.

Kira747
11.07.2023 4 z 5

Velice dobre napsano, presne muj styl, sedlo to jak zadek na hrnec (haha). Otec teda naprosto prisernej blb a dost mi pripominal toho otce z Neprilis stastna rodina. Jo a Tracy bych za sestru asi nechtela. Asi urcite ne.