Hospodyně

Hospodyně https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501223/bmid_hospodyne-aMY-501223.jpg 4 329 329

Jodi Bishopová je úspěšnou realitní makléřkou a živitelkou rodiny. Harrison – její manžel – na ni kvůli tomu žárlí. Kdysi měl své velké sny, ale teď je jen průměrným spisovatelem. Jodi už nebaví neustálá snaha sladit chod rodiny, práci a potřeby vlastních rodičů. Její matka má totiž Parkinsonovu chorobu a zatím se o ni zvládá starat Vic – Jodiin otec. Taky však není nejmladší a neustálá péče jej vyčerpává. Uvítal by pomoc. Jodi se proto rozhodne najmout pro své rodiče hospodyni. Je to ale správné rozhodnutí? Kdo je vlastně ta žena, která najednou nosí matčiny šperky? O co jí jde? A jak daleko je kvůli tomu ochotna zajít?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Housekeeper , 2022

Starmoon
15.02.2024 5 z 5

Fieldingová zužitkovala čas korony veľmi dobre ;-). Opäť ďalší (ženský) triler z jej pera, od ktorého sa nedá odtrhnúť. V závislosti od svojej povahy a životných skúseností buď budete chcieť Jodi objať a poľutovať, ako si s ňou všetci od otca cez manžela až po sestru (o opatrovateľke nehovoriac) zametajú podľa vlastných potrieb, alebo ňou pre ten istý dôvod budete mať chuť poriadne zatriasť a dať jej prednášku v štýle "dievča, už sa spamätaj a nastav si hranice" (ale o čom by bola kniha, ak by to Jodi dokázala, že ;-)). Tak či onak, dej sa práve vďaka submisívnosti hlavnej hrdinky môže rozvíjať smerom k nevyhnutnej a čitateľmi od začiatku očakávanej katastrofe, o ktorej som si nemyslela, že ma prekvapí, no stalo sa (trošku). Pre mňa príjemné oddychové čítanie, také zo života, teda s rôznymi odtieňmi sivej a bez jednoznačného happy endu. Úprimne som však rada, že som túto knihu nečítala ako stará či smrteľne chorá dáma, to by mi asi bolo dosť úzko.

Kanimůra2
10.02.2024 5 z 5

Noo, to jsem si pošmákla.
Každá postava se mi něčím líbila. Sestra sebestředná, o manželovi ani nemluvit.
Ale hospodyně, tak byla nejlepší. Jak pořád držela ledovou tvář, nenechala se ničím vytočit ani zaskočit, pevně šla za svým cílem a pořád spřádala intriky.
Za mě skvělá knížka, doporučuju

AkiB
31.01.2024 5 z 5

Super knížka, hodnotím pěti hvězdami.
Hlavní hrdinka je velice sympatická a podle mě si ji zamiluje snad každý. Ovšem nad členy její rodiny zůstává rozum stát.

Sarrah
28.01.2024 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo.

Maciiik
25.01.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Z toho, jak moc je tohle reálné, až mrazí.
Čekala jsem jiný konec, ale neřeknu jaký ;) Abych nenapovídala...

VeruHoráková
23.01.2024 5 z 5

Tak tohle mě extrémně bavilo! A mám pocit, že už dlouho jsem takhle něco nehltala. Bavil mě styl psaní, líbilo se mi tempo a gradace děje a líbilo se mi, jak byla napsaná hlavní postava. S ní prostě nešlo nesympatizovat a o to víc vás pak bude celou dobu štvát, jak se k ní chová její vlastní rodina. Ale na tom je to právě celý založený a i díky tomu se to tak dobře četlo. Všechny vztahy špatně a vy s každou další stránkou čekáte, co se Jodi zase pos*re, co ji kdo zas udělá a odkud to zase přiletí.

Hospodyně není ničím novým v tomto žánru a některé linky tam odhadnete předem, ale čtivost se knize rozhodně nedá upřít a kdybych měla více času, tak je to přesně ta knížka, kterou bych chtěla číst celý den, abych věděla, jak to dopadne.

Závěr knihy mě trochu překvapil, čekala jsem, že to s Hospodyní dopadne nějak jinak, ale nevadilo mi to tam, takže za mě hodně povedená knížka.

Autorku Joy Fieldingovou jsem neznala, ale po Hospodyni se na ni určitě více zaměřím. Protože jestli jsou i ostatní její knihy takhle dobrý, tak jsem našla zlatý důl. Těch knih už napsala totiž poměrně dost

Tereyciiik
23.01.2024 5 z 5

Opět nezklamala! Na novinku jsem se moc těšila a nedalo se jinak než číst a číst, abych zjistila, jak kniha dopadne,protoze.. Všechny postavy mě šíleně iritovaly. Ale bez toho, by byla kniha nudná a nezáživná. Moc jsme se bavila, fandila Jodi, ikdyz byla neskutečně blbá Hlavní záporačka chladná, vypočítává a neskutečně milá.
Každopádně námět sice ohraný, ale vypilivaný k dokonalosti.

skate
23.01.2024 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla a úplně mě dostala. Nedokázala jsem přestat číst. Je to skvěle napsaná kniha. Děj odsýpal, popis byl senzační, nemohla jsem ani větu přeskočit, jak dokonalé to bylo.
Zápletku jsem asi ve 1/3 víceméně odhadla, ale stejně mě závěr překvapil. Tato kniha měla prostě všechno. Rozhodně doporučuji přečíst.

nicole1990
20.01.2024 5 z 5

Kniha se četla velice dobre . Námět hodně zajímavý . Výborná autorka .

Ka-čí
18.01.2024 5 z 5

Fieldingovou jsem začala číst v době kdy mi bylo cca 11 let a jaksi jsem propadla jejímu literárnímu umu a nepustila mě dodnes a stále patří k mým velmi oblíbeným.Ráda se k jejím knihám čas od času vrátím a za sebe můžu říct,že je to taková jistota,když nevím co číst.Spisovatelka určitě osloví široké spektrum stáří čtenářů...resp.čtenářek

jeny-v
18.01.2024 5 z 5

Připouštím, že se román Fieldingové díky izolaci v době pandemie opravdu povedl, což také oceňují i zdejší čtenáři. Nebudu se tedy nikterak obšírně ke knize vyjadřovat. Děj se postupně dostává do problematických sfér, a to nejen přijetím hospodyně Elysy Woodleyové, ale následně beznadějným vyřešením jejího vyhazovu. Rodinné drama s docela triviálním scénářem, přesto detailně vystřiženými klíčovými postavami. Zodpovědná Jodi, sebestředný manžel Harrison, despotický otec Victor a povrchní sestra Tracy dávají románu punc thrilleru - s překvápkem v závěru.

Prateri
16.01.2024 5 z 5

Předpokládá se, o čem kniha bude. Takové šikovné hospodyně - všechno umí udělat, zorganizovat - to je výhra pro majetnou rodinu. Co myslíte, snažila by se milá hospodyně i kdybychom neoplývali finančními a materiálními statky? Vše už tu bylo napsáno, tak já jen dodám, že paní Fieldingová nezklamala.

gordon13
09.01.2024 5 z 5

Hospodyně se Joy Fieldingové moc povedla!! Báječně jsem se bavila,
parádní vyprávění jsem zhltla jedním dechem. Moc pěkný konec!!!
P.S. Roztomiloučký muclík mě uchvátil :-)

libuna60
07.01.2024 4 z 5

Vybrala jsem si knihu podle recenzí a byla zvědavá jestli je tak dobrá a odpovídá uvedeným procentům. Joy není tak úplně mojí oblíbenou autorkou, ale tato kniha se povedla. Dobře se četla, žádné krkolomné věty a souvětí. Hlavní hrdinka mě občas doslova vytáčela svou submisivní povahou, ale oddanost ke své rodině se mi líbila. Jelikož je to s kriminální zápletkou, tak jsem brzo tušila, kde bude hlavní zápletka, ale konec a vyřešení mě moc nesedělo, ale budiž, bylo to tak napsáno.

kosilka
04.01.2024 4 z 5

Kniha dokonale napsaná, ovšem jako vždy, jak jsme u Joy Fielding zvyklí. Její dar řeči je opravdu mistrný a díky tomu si vždy četbu jejích knih užívám. Úžasně pracuje s textem, je to pohrávání si se slovy, s takovou lehkostí a přirozeností. Postavy jsou naprosto uvěřitelné, smýšlení hlavních hrdinů nám blízké, rozehraná životní situace zcela přirozená a známá každému z nás. Děj tak napínavý, že nelze přestat číst dál a dál, nehledě na to, kolik je zrovna hodin a že by člověk měl už dávno ležet v posteli :-) Knihu jsem si užívala naprosto naplno, kvalitu Joy udržuje od počátku své kariéry na vysoké úrovni, jen konec tohoto příběhu mě, nevím proč, nevzal. Nebyla jsem překvapená, nebyla jsem v šoku, a to i přesto, že takovéto rozuzlení jsem nečekala, ani mě nenapadlo. Přesto tu závěrečné vysvětlení najednou bylo a mě vůbec nijak neoslovilo, ani nevzalo. Napětí celé knihy bylo najednou pryč a celkový dojem tím trochu klesnul. Za tuto skutečnost dávám hvězdičky 4, ale pokud bych měla hodnotit celek bez zaměření se na bližší detaily, nic jiného než 5 bych dát nemohla, Joyin styl psaní je naprosto jedinečný.

Annyshga
03.01.2024 5 z 5

Hospodyně
Joy Fieldingová
360 stran
1/2024

Anotace:

Recenze:
Zkáza života Jodi začala pouhým dobrým úmyslem pomoci svým blízkým. Nic neobvyklého že? To, co ji ale změnilo život o 180° bylo absolutně nečekané. Musím říct, že jsem si doslova užila každou stranu knihy. S hlavní hrdinkou jsem sympatizovala tak jak už dlouho ne. Její život nebyl vůbec jednoduchý. Žila ve stínu starší sestry, manžel ji nerespektoval a rodiče ji podceňovali a uráželi. Přesto ze sebe nedělala žádnou chudinku a se svým údělem se poprala na jedničku.

Příběh byl ve své podstatě úplně jednoduchý a to na něm bylo to báječné. Vše bylo promyšlené, uvěřitelné a bez hluchých míst. Intriky hospodyně Elysi gradovaly do nezastavitelných výšin a příběh se krásně propojoval s životy ostatních členů rodiny.

Podaří se Jodi a její sestře Tracy zachránit rodinné dědictví? Vyváznou z machinací hospodyně všichni živí a zdraví? To si budete muset přečíst sami ale věřte mi nebudete litovat!

evask
15.12.2023 5 z 5

Líbilo se mně to.

jasmína
09.12.2023 5 z 5

Konečně jsem našla klidu k přečtení knihy od mé oblíbené spisovatelky, a nemohla jsem se odpoutat, a opět jsem nadšená, že píše stále dobře, a snad vyjde brzy další.

Katerina015
07.12.2023 4 z 5

Příjemná kniha, napínavá, nezklamala

Jiparis
07.12.2023 5 z 5

Tohle se opravdu čte jedním dechem. Od počátku je zřejmé, že co je tak dokonalé, je podezřelé, ale s každou další stránkou překvapující jak moc a kam vše může zajít.