Hospodyně

Hospodyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499231/bmid_hospodyne-5r5-499231.png 4 620 620

Neustále lže. Taky stalkuje. A právě pronikla do tvého domu... Když Claire v exkluzivním kadeřnictví na Manhattanu spatřila Hannu Wilsonovou, jako by se jí do sotva zahojených ran zaryl nůž. Od doby, kdy se s ní setkala naposled, sice uplynulo dlouhých deset let, ale Claire na Hannu myslí každý den. A rozhodně na ni nevzpomíná v dobrém. Proto udělá, co by na jejím místě udělal každý – začne ji sledovat. Z Hanny se mezitím stala paní Carterová, která si žije svůj kouzelný život newyorské smetánky. Takový život čekal i na Claire, než se objevila Hanna a všechno jí vzala. Tenkrát byla Claire šťastnou náctiletou dívkou s jemnou pletí a dlouhými blond kudrlinami. Dnes má nadváhu, líně se propíjí životem a její vlasy i pleť jsou opakem zářivosti. Když zjistí, že Hanna hledá pomocnici v domácnosti, bez váhání se přihlásí. Vždyť kdo by ji dnes mohl poznat? Dostatek času, touha po pomstě i herecký talent hrají v její prospěch. Existuje snad lepší zázemí pro odvetu a zadostiučinění než v nitru překrásného domu paní Carterové? Ovšem Claire zdaleka není jediná, kdo má tajemství. Zdá se, že každý z obyvatel domu něco skrývá. A nakonec už není úniku.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

The Housekeeper , 2019

dana8437
05.10.2022 5 z 5

Ty jo, to byla bomba! Jsem nadšená, prvních cca 60 stránek jsem si říkala:”sakra, to bude dlouhý”, no a pak nešlo přestat, mělo to spád, super zápletky, netušila jsem absolutně nic a i ten konec za mě suprový! Hned mrknu jestli má autorka více knih, případně s radostí budu očekávat další!

Littlemonday
01.10.2022 5 z 5

Hospodyně - Natalie Barelli

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Neustále lže. Taky stalkuje. A právě pronikla do tvého domu...

Recenze:

Jedním slovem - pecka!

Už dlouho jsem nečetla takhle dobrej thriller. Někteří si stěžovali, že to není reálné, ale kolik takových těch psycho knížek je?

Pro mně to byla skvělá jízda plná nečekaných zvratů, tajemství a napětí s hustým a překvapivým koncem!
Obě dvě hlavní postavy jsem vlastně neměla ráda, čekala na objasnění a pak jsem skončila s otevřenou pusou.

Hodně dlouho nevíte, čemu a komu věřit. Podaří se vám prokouknout zápletku? Mně se to nepovedlo, o to větší jsem dostala překvápko!

Přečteno na jeden zátah, velká spokojenost, moc doporučuju!!!

5/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

micha-ella
30.09.2022 3 z 5

Když jsou tady procenta chvály v červené barvě, měla jsem velká očekávání a proto mě ten příběh zklamal. Přišlo mi to celé přehnané. Ta nepořádná a prolhaná zlodějka vymýšlela své plány na pomstu naprosto hloupě, nepravděpodobně, chaoticky a přesto jí to průběžně vycházelo, většinou kvůli momentům stejně divným. Vynucených autorských "berliček", tam bylo hodně. Zvrat na konci mi přišel taky podivný a ten šťastný závěr - opravdu se dá uvěřit takovému charakterovému obratu? No, nevím.

ka.dudk
27.09.2022 5 z 5

Nakonec dosti čtivý kousek :-). Od strany 63 jsem to dojela na jeden zátah, až tak to bylo napínavé.
Za konec klobouček:-)

veronika4937
12.09.2022 4 z 5

Claire mě strašně štvala, strašně. Thrillery moc nečtu, vlastně mi vadí, že často je hlavní postava divná, nesympatická nebo tak trochu psycho, což Claire splňuje ve všech bodech. Musím ale říct, že zhruba od půlky mě příběh tak zaujal, že jsem ho prostě musela dočíst na jeden zátah. A ten konec! Ten se teda povedl.

Aiden888
04.09.2022 5 z 5

Výborná knížka, fakt výborná! Nemůžu jinak, než přihodit pět hvězdiček. Tenhle thriller měl všechno, co by thriller mít měl. Napětí, nejistotu od začátku do konce. Nejdřív nenávidíte tu, pak onu, každou chvíli si myslíte, že jste něčemu na stopě, abyste o pět stránek dál zjistili, že to tak rozhodně není. Precizní až do konce a konec se mi líbil úplně neskutečně. Určitě si ji dám někdy znovu, což s thrillery většinou nedělám.

Skřítek77
02.09.2022 3 z 5

Hlavní hrdinka Claire má už v životě dost problémů, a když navíc jednoho dne potká ženu, kterou vinní za všechna svá životní selhání, rozhodne se pomstít. Uchází se proto v její domácnosti o místo hospodyně a na své cestě za (podle ní oprávněnou) pomstou se nevyhýbá žádné lži, podvodu, stalkingu apod. Na knize se mi nejvíc líbil právě pohled do pokřiveného vnímání světa hodně podivné hlavní hrdinky a její sarkastický humor. Celkově ale za mě jde o průměrný thriller, který se dobře četl, ale rychle na něj zapomenu.

lalela
01.09.2022 4 z 5

Zajímavá knížka se zajímavou zápletkou. Hlavní hrdinka knížky, Claire mě moc bavila. Líná, prolhaná... Když se dala lstí zaměstnat v domě Hanny jako hospodyně, tak jsem si to užívala. Autorka pro Claire dokázala vymyslet spoustu věcí, kdy se projevila její lenost. Rozhodně bych ale knihu nenazývala thrillerem. Kniha se četla moc hezky, byla přečtená raz dva.

Tereyciiik
30.08.2022 4 z 5

Sice jsem se musela první polovinou knihy trochu znudene prokousavat, ale pak to začalo nabírat na intenzitě a uz mi tam skoro nic nedávalo smyls, že už se prostě muselo něco stát. A závěr byl překvapivý a líbil se mi. Obě hlavní hrdinky se mi líbily a fandila jsem oběma, že to nakonec nějak vyřeší a dopadne to dobře.

Veve721
22.08.2022 4 z 5

"Někdy si říkám, že dokud v nějakém sklepení neožírám plíseň ze zdí, je to v pohodě. Nejsem blázen, jsem jen trochu posedlá..."

Hlavní hrdinka Claire je chorobná lhářka, profesionální stalkerka a neskutečný lenivec. Celé dny tráví šmírováním své nemesis Hanny a čekáním na správný moment, kdy se jí bude moct pomstít. Psychologický thriller, který nebudete chtít pustit z ruky.

Autorka výborně pracuje s napětím a nenatahuje děj zbytečnými vycpávkami - jde o svižnou jednohubkou, u které při čtení nezestárnete, ani nezaspíte nudou. A přestože nelze říct, že by mi byla hlavní hrdinka sympatická, vykreslení jejího charakteru mě bavilo a k ději skvělé ladilo. Odlehčený tón vyprávění taky nebyl na škodu (místy jsem se dokonce zasmála), Claiřin sarkasmus mnohdy odlehčil situaci, přesto nijak nenarušoval atmosféru žánru a nedělal z thrilleru trapnou komedii. Celkově jsem měla z knížky velmi dobrý pocit a těsně po dočtení jsem dokonce chtěla dát plný počet hvězd.

Po hlubším zamyšlení ale musím hodnocení snížit, protože i když je Hospodyně vydařeným kouskem, četla jsem i lepší. Minimálně závěr vyzníval přehnaně pohádkově a Claire jsem její změnu postoje příliš nevěřila. Přesto jde o zábavné čtení, ke kterému se kdykoliv ráda vrátím a můžu s klidným svědomím doporučit.

romika
22.08.2022 4 z 5

Tak thrillerem bych to úplně nenazvala, mě chybělo napětí a nějaký pořádný důvod a posledni kapitola,víc klišé už se tam nevešlo,ale jako oddychovka dobrý,ale už teď mi kniha splývá s podobnými.

dzzarka
15.08.2022 5 z 5

Z knížky jsem si úplně na zadek nesedla, ale knížka mě bavila. Měla překvapivý závěr a to se mi na knihách moc líbí.

monishek
11.08.2022 5 z 5

Ackoliv neni kniha prilis obsáhlá (co se tyce stranek), tak jsem si ji skvele uzila. Napeti, originalni namet a i zápletka nechyběla. Parádní čtení …

Veju007
09.08.2022 5 z 5

No tak tohle byla jízda od začátku až do konce, kdy už jsem si jenom na konci každé kapitoly říkala “wtf”?

Naprosto nadupaný psychothriller se skvělou zápletkou, kde nemáte v podstatě celou dobu nejmenší tušení, co se to sakra děje, komu věřit a jaké to bude mít rozuzlení.

Bravurní a geniální! Ale víc neprozradím, to si prostě musíte přečíst!

Miro67
03.08.2022 4 z 5

Mluví tady vůbec někdo pravdu????

megamysl1901
28.07.2022 5 z 5

Velmi čtivé a zajímavé. Sice nepatří mezi TOP thrillery ale určitě stojí za přečtení.

L.Helena
25.07.2022 4 z 5

Claire před lety zažila křivdu a teď touží po pomstě. Nevíte, zda jí máte fandit, nebo se nad jejími činy pozastavovat, či ji dokonce odsuzovat. Hodně dobrý psychothriller, místy sice trochu přitažený za vlasy i založený na náhodě, ale s opravdu překvapivým koncem. Bavilo mě to!

xena2711
20.07.2022 4 z 5

Trochu jsem čekala víc. Podle hodnocení jsem možná četla jinou knihu:-) Ale konec to trochu vylepšil, ten byl neplánovaný. Max 4 hvězdy.

HYPNOS88
16.07.2022 4 z 5

Celou dobu jsem si říkal - to bude... A bylo. Ale jelikož jsem kladas, a mám rád happyendy, tak i přesto, že jsem tušil co přijde, mě ta "rychlokniha" velmi bavila. Strašně čtivé to bylo. Bez zbytečných "holčičích" frází z červené knihovny, bez zbytečného natahování. Prostě, jednoduše, fakta, popis. Plné hodnocení bych dal, kdyby byl ten příběh ještě trochu více zamotaný, a ne tolik předvídatelný.

Olous1
24.06.2022 5 z 5

Tak to byla prostě bomba. Od začátku do konce neuvěřitelný zážitek ze čtení. Tak tuto knihu mohu jen doporučit,konec vás milí čtenáři velmi překvapí. Určitě jí neodložíte dokud jí nepřečtete. Za mě 100%.