Hospodyně

Hospodyně https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499231/bmid_hospodyne-5r5-499231.png 4 617 617

Neustále lže. Taky stalkuje. A právě pronikla do tvého domu... Když Claire v exkluzivním kadeřnictví na Manhattanu spatřila Hannu Wilsonovou, jako by se jí do sotva zahojených ran zaryl nůž. Od doby, kdy se s ní setkala naposled, sice uplynulo dlouhých deset let, ale Claire na Hannu myslí každý den. A rozhodně na ni nevzpomíná v dobrém. Proto udělá, co by na jejím místě udělal každý – začne ji sledovat. Z Hanny se mezitím stala paní Carterová, která si žije svůj kouzelný život newyorské smetánky. Takový život čekal i na Claire, než se objevila Hanna a všechno jí vzala. Tenkrát byla Claire šťastnou náctiletou dívkou s jemnou pletí a dlouhými blond kudrlinami. Dnes má nadváhu, líně se propíjí životem a její vlasy i pleť jsou opakem zářivosti. Když zjistí, že Hanna hledá pomocnici v domácnosti, bez váhání se přihlásí. Vždyť kdo by ji dnes mohl poznat? Dostatek času, touha po pomstě i herecký talent hrají v její prospěch. Existuje snad lepší zázemí pro odvetu a zadostiučinění než v nitru překrásného domu paní Carterové? Ovšem Claire zdaleka není jediná, kdo má tajemství. Zdá se, že každý z obyvatel domu něco skrývá. A nakonec už není úniku.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

The Housekeeper , 2019

jeny-v
12.11.2021 5 z 5

V tomto románu není nic tak, jak se zprvopočátku jeví, plány shoří, intriky se mění, stalking a nenávist roste. Čtete a říkáte si, tak děvenky, která z vás vyhraje? Dostanete se ke konci a najednou je vše jinak. Čtivý, napínavý a zajímavý příběh Claire, které je dvacet čtyři let, je líná, závislá na sociálních sítích, žije v podnájmu a má pochybné zaměstnání. Již deset let v sobě živí křivdu, která se stala její rodině. Jednoho dne potká Hannu Wilsonovou. Ta kdysi u nich pracovala jako chůva, nyní je z ní bohatá vdaná panička. Vetře se do domácnosti Carterových a spřádá pomstu, dokud nenajde deník – „Píše tu o mně lži a já netuším proč. Celou dobu jsem si myslela, že jsem kočka, ale ukázalo se, že jsem byla myš.“

michaela.22
10.11.2021 5 z 5

Fantastická kniha, kterou jsem přečetla za dva dny. Od začátku velice čtivá, snadno zapamatovatelný děj i hlavní postavy, skvěle postavená zápletka a dokonalé rozuzlení. Až do konce knihy jsem netušila, kdo je záporák a kdo ne. Mohu všem doporučit.

JitkaHambi
09.11.2021 4 z 5

Parádní počteníčko, jsem nadšená.Miluju tyhle švihlé, bláznivé, ulhané postavy v knihách :-D Clair byla úžasná.Sice děj nereálný, ale nad tím člověk nesmí přemýšlet do detailů.Konec jsem vůbec nečekala.
Doporučuji!

pavla67
09.11.2021 5 z 5

Me se to moc libilo,precetla jsem to behem jednoho dne,nemohla jsem se odtrhnout od knizky,chtela jsem vedet jak to vsechno dopadne.Konec me dost prekvapil.
Doporucuji.

Katania
06.11.2021 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo! Já na tyhle psychologické romány moc nejsem, ale tohle byla jízda. Hlavní hrdinka je prostě skvělá!

Šárka88
05.11.2021 5 z 5

Teda tohle bylo počteníčko, děj plného překvapení a nečekaný závěr. Hlavní postava trochu cákla, za mě super. Takto má být. Moc doporučuji.

Pepina19
03.11.2021 4 z 5

mně se to líbilo, konec mě docela překvapil, takže to nebylo až tak předvídatelné :o)

XenasChakram
23.10.2021 5 z 5

miluju knihy, kde jsou hlavní postavy nějakým způsobem švihlé, cáklé. tohle mě bavilo také. po dlouhé době super čtení.

Hope80
23.10.2021 5 z 5

Skvělá kniha, četla se sama, napínavá celou dobu. Hlavní představitelku jsem tedy její povahou vůbec nemusela,ale to by nebyl pak ten správný příběh,trochu jsem tušila,ale konec odhalil povahu více osob.

mysterygirl
22.10.2021 3 z 5

Celkem predvidatelny dej, za me průměrny pribeh, ktery me vubec nenadchl, spis jsem nad ním jen kroutila hlavou, nad takovou divocinou

ninano
19.10.2021 4 z 5

Čte se to hezky, přesto se nemohu ubránit dojmu, že podobné příběhy už jsem viděla v mnohých amerických TV filmech.

Mikik
16.10.2021 5 z 5

Závěr fakt pecka, konečně kniha, která překvapí a všechno zamotá. Líbil se mi námět, propracování i průběh děje, opravdu dobře se četlo .

niki7763
04.10.2021 4 z 5

Tak sláva!! Konečně jsem úspěšně po dlouhé době sáhla po díle, které jsem nemohla odložit. Rozmýšlela jsem u hodnocení, zda dát 5 nebo 4 hvězdy a to kvůli tomu, že jsem závěr ne přímo očekávala, ale napadl mě a v podobném duchu mě i doprovázel po celou dobu díla.

Co opravdu oceňuji je to, jak se děj otočí aniž byste o tom vůbec věděli.
Chvílemi jsem byla opravdu na rozpacích, kdo co tedy zamýšlí.

Hltala jsem jednu stranu za druhou a nemohla jsem přestat. Žádné nudné pasáže, nic, co by mě nebavilo.

Na prvotinu je to perfektní kniha a konečně mě bavila. Napadlo mě kde co, závěr byl také dobře promyšlený, líbilo se mi to. Perfektní drama.

Kočička911
25.09.2021 4 z 5

Tak to se mi hodně líbilo .
Krásně a rychle se četlo a nic není tak jak to na začátku vypadá
Za mě bezva čtení