Hospodyně

Hospodyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499231/bmid_hospodyne-5r5-499231.png 4 622 622

Neustále lže. Taky stalkuje. A právě pronikla do tvého domu... Když Claire v exkluzivním kadeřnictví na Manhattanu spatřila Hannu Wilsonovou, jako by se jí do sotva zahojených ran zaryl nůž. Od doby, kdy se s ní setkala naposled, sice uplynulo dlouhých deset let, ale Claire na Hannu myslí každý den. A rozhodně na ni nevzpomíná v dobrém. Proto udělá, co by na jejím místě udělal každý – začne ji sledovat. Z Hanny se mezitím stala paní Carterová, která si žije svůj kouzelný život newyorské smetánky. Takový život čekal i na Claire, než se objevila Hanna a všechno jí vzala. Tenkrát byla Claire šťastnou náctiletou dívkou s jemnou pletí a dlouhými blond kudrlinami. Dnes má nadváhu, líně se propíjí životem a její vlasy i pleť jsou opakem zářivosti. Když zjistí, že Hanna hledá pomocnici v domácnosti, bez váhání se přihlásí. Vždyť kdo by ji dnes mohl poznat? Dostatek času, touha po pomstě i herecký talent hrají v její prospěch. Existuje snad lepší zázemí pro odvetu a zadostiučinění než v nitru překrásného domu paní Carterové? Ovšem Claire zdaleka není jediná, kdo má tajemství. Zdá se, že každý z obyvatel domu něco skrývá. A nakonec už není úniku.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

The Housekeeper , 2019

kackahracka
10.02.2022 5 z 5

Jo! Jo! Jo! Konečně! Konečně knížka, která měla skvělý rozjezd a udržela si ho až do samotného finále. Pro mě rozhodně TOP TEN uplynulých let. Naprosto jsem si zamilovala autorčin styl psaní, ten sakrasmus, ten vtip, ty trefné poznámky. Vůbec mi nevadila protivná povaha hlavní hrdinky. Naopak! Nesmírně jsem si to užívala. Žádné přeskakování v ději, žádných padesát postav (z nichž třicet začíná na jedno stejné písmeno a dalších dvacet se píše tak, že to ani nedokážu vyslovit), žádný zkouřený alkoholik s temnou minulostí. Jedna příhoda na začátku, několik lží a podvodů a sněhová koule, která se ovšem místo z kopce dolů kutálí klikatě nahoru. Už si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem četla knížku stylem "ne, nesmím jí číst moc rychle, ať mi vydrží co nejdýl". Jedinou drobnou chybu vidím v samotné vrcholné scéně, která byla popsána příliš rychle (přijde policie -nepřijde, uvěří-neuvěří, umře - neumře...). Po tom všem stálo za to, nechat si čtenáře vychutnat moment, kdy se rozhodne, na kterou z misek vah se rozuzlení ustálí. Jinak nic. Jinak nemám absolutně nic co vytknout. Super!

simona g.
07.02.2022 5 z 5

Hodně dobře se to četlo. Kniha měla spád, děj frčel, nechyběl černější humor a vtip, za mě spokojenost, ráda jsem se k ní vracela :). Určitě doporučuji přečíst.

Avila
25.01.2022 3 z 5

Bohužel ale za mě dost průměrná kniha.
V podstatě žádná postava v knize není nijak zvlášť sympatická, natož hlavní hrdinka Claire. Po přečtení anotace jsem se na knihu těšila ale v podstatě se převážnou část knihy nic zásadního neděje a jen čtěte to co už je nastíněno v anotaci... Poté přijde rychlý závěr a happyend.

Racík
15.01.2022 4 z 5

Knížka byla čtivá, líbila se mi. Nechybělo napětí, ale také humor. Jen mi trochu vadilo, že jsme postupně nabývala pocitu, že všichni kolem mě musí být aspoň trochu "nenormální". Nemám takové vyznění knížek moc ráda, proto jsem ubrala jednu *.

JanaJochova
15.01.2022 5 z 5

Ještě jsem nečetla thriller, který byl místy tak zábavný, že jsem měla pocit, že čtu zrovna nějakou sarkastickou komedii. Velmi zábavné a přitom klasický thriller, jak má být. Bravo! Vlastně, autorka je žena, takže tedy: "Brava!"

NelaMaty
12.01.2022 5 z 5

Celá kniha byla super, moc dobře se četla, ale posledních 30
stran, to teprve byla jízda.

Hvězdinka
08.01.2022 3 z 5

Za mě průměrný thriller. 1/4 knihy čtete to, co je v anotaci, pak se to trochu rozjede. V podstatě příběh o tom, že nevíte, kdo je větší šílenec. A tečku tomu udělá americký happyend.

PetraDD
04.01.2022 5 z 5

tohle bylo proste skvely!! Jeste nikdy se mi nestalo, ze bych se u Thrilleru smala :D
Clarie a jeji skvely sarkasticky humor, neskutecny :D

SimonaP
27.12.2021 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Úžasně napsaná, strhující, zábavná. Nevěděla jsem, kdo je vlastně kladný a kdo záporák a jak to celé je, konec skvělý.

Ciarra
26.12.2021 4 z 5

Kniha přečtená za jeden den, asi jsem čekala něco víc. Ale to bude tím, že tento žánr čtu už delší dobu, tak mě máloco překvapí. Ovšem jako film by to byla kvalitka. Třeba se jednou dočkám

Petulka50
16.12.2021 5 z 5

Od začátku do konce to byla jízda! Za dva dny přečteno. Moc se mi knížka líbila.

ZuzanaZ83
16.12.2021 4 z 5

Claire je lhářka poznamenaná vyrůstáním v bavlnce a následným pádem rodiny. Zosnuje plán pomsty. Claire je jiná, než jak se tváří. A všichni kolem také.
Vyústění jsem v poslední třetině tušila, ale ničemu to nevadilo. Kniha má zápletku i tempo. Tak proč ne? :-)

Karin94
13.12.2021 4 z 5

Musím povedať, že aj keď na začiatku knihy sa tam skoro nič nedialo, aj tak to autorka zaujímavo a pútavo písala, že ste chceli čítať viac, aby ste sa aspoň trocha ponorili do deja knihy, a aby ste vedeli záhadu celej knihy a samotných hlavných postáv.
Je pravda, že autorka to dosť dlhú dobu naťahovala, a niekto si môže povedať, že tam boli niekedy úplné zbytočnosti, ale mňa to napriek tomu celé bavilo.

Kniha je o dvoch hlavných postavách, o Claire a Hannah. Claire je paranoidná, chorobno klamárska stalkerka, ktorá sa potrebuje kvôli niečomu pomstiť Hannah po 10 rokov a preto ide k nej domov pracovať ako hospodyně. Ale ani Hannah nie je také neviniatko aké sa zdá, v knihe sa podozvedáme rôzne tajomstvá, záhady a možno to vôbec nebude také, aké ste si mysleli, alebo ako sa na prvý pohľad zdá.

Hlavná hrdinka Claire, tak ona bola čistý psychopat. To, čo dokázala povyvádzať v knihe, tak sa budete len chytať za hlavu. Jednoducho paranoidný, chorobno klamársky psychopat. Takto stručne by som ju opísala ja, mojimi očami.
Hannah bola svojim spôsobom tiež divná, záhadná a za mňa tiež dosť psychicky narušená.
Harvey pán domu a zároveň manžel Hannah, tak ten tam bol málokedy spomenutý, keďže stále iba pracoval.
Najviac som si zamilovala malú dcérku Hannah a Harveyho Miu. Ona bola ešte bábätko, ale bola úplne roztomilá.

Koniec ma dosť prekvapil, vôbec som neočakávala, že to takto dopadne.

Kniha bola dobrá, ale čítala som oveľa lepšie knihy, vďaka čomu si myslím, že 5 hviezdičiek by bolo príliš veľa. Ale určite nebola zlá a preto jej treba dať šancu, takže odporúčam.

Renatecka
05.12.2021 4 z 5

Napínavá, dobře se četla. Ale od toho zakončení jsem čekala asi trošičku víc.

evask
04.12.2021 4 z 5

Příběh plný dobrodružství a napětí. Má to švih.

Péťa1950
03.12.2021 4 z 5

Z nesouvislých vzpomínek naplněných nenávistí k jedné osobě vyplyne napínavý příběh. Vše založeno na lži, další lži prostupují celým příběhem. Víc nebudu přibližovat, napověděla bych rozuzlení. Přečtěte si, děj vás postupně vtáhne a bude nutit číst dál.

em75
29.11.2021 5 z 5

Tak tohle byla pořádná jízda! Netušila jsem komu fandit, komu věřit. Moc se mi líbily uvozovky dole sarkastické poznámky uvozovky nahoře, které Claire lítaly hlavou. A ten konec tomu dal korunu. Opravdu skvělá kniha.

cleopatra11
25.11.2021 5 z 5

Velmi pěkný příběh, který se na konci otočil a z dravce se stala lovená zvěř.

ennlady
17.11.2021 5 z 5

Příběhy s touto tématikou mám docela ráda. Někdo, kdo se chce někomu za něco pomstít, se k němu nastěhuje jako hospodyně, domácí učitelka, chůva nebo něco podobného a mnohdy dokonalé životy se otřesou v základech. A tohle se zvlášť povedlo. Nejdřív to vypadalo skoro jako jasná záležitost, pak to začalo být trošku divné, pak se to změnilo na jinou stranu, aby závěrem bouchla bomba. Je pravda, že už se ke konci dalo mnohé předpokládat, ale bylo to wow! Vlastně jsem vůbec nemohla přestat číst, nejen ze zvědavosti, ale i proto, že se to moc hezky četlo, bylo to napsané s jemným humorem a elegantní lehkostí, nic náročného, ale ani jednoduchého. A malá Mia bylo kouzelné dítě. Úplně jsem si ji představovala. :-)

zuzana2599
12.11.2021 5 z 5

Hospodyně je velmi svižný a dynamický thriller, super čtení, které mě bavilo.
Když Claire naplněná nenávistí a touhou se pomstít potká Hannu, svůj objekt nenávisti a zloby, rozhodne se stát se hospodyní v její bohaté domácnosti. Claire si změní jméno a spřádá pomstu a začíná tak hon na kočku a myš. Ale kdo je vlastně myš a kdo kočka ? Překvapil mě závěr knihy, který jsem vůbec nečekala.
Knížka s nenápadnou, všední obálkou skrývá nevšední a napínavý příběh !!