Hospodyně

Hospodyně https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499231/bmid_hospodyne-5r5-499231.png 4 617 617

Neustále lže. Taky stalkuje. A právě pronikla do tvého domu... Když Claire v exkluzivním kadeřnictví na Manhattanu spatřila Hannu Wilsonovou, jako by se jí do sotva zahojených ran zaryl nůž. Od doby, kdy se s ní setkala naposled, sice uplynulo dlouhých deset let, ale Claire na Hannu myslí každý den. A rozhodně na ni nevzpomíná v dobrém. Proto udělá, co by na jejím místě udělal každý – začne ji sledovat. Z Hanny se mezitím stala paní Carterová, která si žije svůj kouzelný život newyorské smetánky. Takový život čekal i na Claire, než se objevila Hanna a všechno jí vzala. Tenkrát byla Claire šťastnou náctiletou dívkou s jemnou pletí a dlouhými blond kudrlinami. Dnes má nadváhu, líně se propíjí životem a její vlasy i pleť jsou opakem zářivosti. Když zjistí, že Hanna hledá pomocnici v domácnosti, bez váhání se přihlásí. Vždyť kdo by ji dnes mohl poznat? Dostatek času, touha po pomstě i herecký talent hrají v její prospěch. Existuje snad lepší zázemí pro odvetu a zadostiučinění než v nitru překrásného domu paní Carterové? Ovšem Claire zdaleka není jediná, kdo má tajemství. Zdá se, že každý z obyvatel domu něco skrývá. A nakonec už není úniku.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

The Housekeeper , 2019

Peťulka3
25.02.2023 5 z 5

Ze začátku jsem byla malinko na pochybách. Četla jsem si recenze a podle nich jsem čekala naprostou bombu hned od začátku. Každopádně bomba přišla, jen o pár stránek později. Už mám v seznamu spisovatelky druhou knihu. To snad mluví za vše.

kalinka99
21.02.2023 5 z 5

Skoro do konce jsem netušila jak to dopadne. Claire, která se sama chtěla pomstít nakonec skončila jako oběť.

Terka1975
20.02.2023 4 z 5

Co kdybyste byla bohatá, ale váš otec byl obviněn ze zneužití mladé chůvy? Ztratite rodiče i bohatství a váš život za moc nestojí. A pak najednou stejně jako Claire máte možnost se pomstít té, která za to vše může. A ta má i bohatství i rodinu. Námět podobný jako u knih B.A. Paris, ale konec byl na mě moc překombinovaný a konec jak z románů pro ženy? To ne. Proto ubírám jednu hvězdičku.

Aleen
18.02.2023 4 z 5

Možný spoiler.
Díky tomu, že jsem nečekala mnoho, byla jsem velmi mile překvapena. Opravdu dost dlouho jsem neměla tušení, jak se věci mají a vlastně jen přijímala podsouvané předpoklady, vlastně všechno bylo jinak, než jsem předpokládala. Hlavní postava, nejdříve poměrně otravná, zahořklá megera, se v závěru mění na hrdinku! Bylo to pro mě občerstvující čtení, dost odlišné od toho, co jsem četla poslední dobou.

Makůvka
06.02.2023 4 z 5

Docela povedená knížka. Začátkem jsem se trošku prokousávala, ale pak se to pěkně rozjelo. Přiznám se, že Claire mi byla od začátku nesympatická, ale postupně jsem si na ní zvykala a chápala, proč je taková a proč to vše dělá. Během četby změníte několikrát pohled na děj a přehodnotíte svůj názor na každou postavu. Konec byl na můj vkus uspěchaný a v něčem přehnaný a v něčem přeslazený.
Ale jinak čtivá a svižná knížka plná zvratů.

markyticka
05.02.2023 3 z 5

Jednodenní čtení, rychlé, svižné, zápletka podobná jiným knihám, takže poměrně rychle víte, na čem jste. Jen nevěříte, že Claire její lži většinou druzí uvěří.

Vesela_Veverka
02.02.2023 3 z 5

Čtivé, zajímavé, konec překvapivý a přeslazený. Občas jsem si říkala, kdo tam je teda ten blázen. Bylo to jak náhledy do paralelních světů. A konec? Správný dráma a ťuťuňuňu happy end.

Pavlína2019
31.01.2023 5 z 5

Výborná kniha!
Jsem spokojená, moc se mi líbila.
Četla se sama, nedá se přestat číst, jak vás zajímá, co bude dál, až jste na konci.
Každou chvíli zvrat a vše je jinak.
Rozhodně doporučuji.

EvikU.
31.01.2023 4 z 5

To byl parádní thriller. Aneb jak se může pomsta a lhaní zvrtnout a najednou ten, kdo chce ublížit, pomstít se, se ocitne v situaci, kdy mu jde o život. Po celou dobu jsem si říkala, co se z toho vyklube.

Postavy nejsou ani jedna nějak sympatické, ale o to tam nejde. Objeví se deník, podle kterého to vypadá zase trochu jinak a nutí čtenáře zapojit myšlení, co to kruci je. Kdo na koho tedy něco chystá. Co se to tam děje?

Pak přijde konec knihy, 80 stran do konce a strhne se hotové peklo. Něco, co by mě ani náhodou nenapadlo. No a pak už knihu neodložíte. Jenom čtu a nedýchám jak to dopadne. Bojím se téměř o všechny.

Moc se mi líbil styl psaní, intriky, promyšlené kroky. Mám ráda, když musím u knihy přemýšlet, dumat co se tam děje. Knihu doporučuji, hezky jsem si příběh užila.

dlabikk
30.01.2023 4 z 5

Výborný thriller s nečekaným koncem. To, že se nám "hospodyně" odkryla téměř na začátku mne zarazilo, tím se ale kniha nedala odložit a nezbylo než čekat, co vlastně dál bude. Četla se sama a doporučuji k přečtení :o)

Trolice
29.01.2023 4 z 5

Čtenářská rychlovka, kde mi nejsympatičtější přišlo asi to mimino :⁠-⁠D je ale fakt, že kniha byla čtivá a zajímal mě konec. Ten mě překvapil a pár stránek do konce byl moc sladký...

Termina
25.01.2023 4 z 5

Od začátku do konce jedna velká čtenářská jízda plná zvratů.. konec sice sladší jak v pohádce, ale já se bavila. DÍK!

Ája373
18.01.2023 4 z 5

Kniha je čtivá, postavy zajímavé, zápletka je taková průhlednější (kdo čte detektivky pravidelně, tak mu brzy dojde, kdo je tam to "zlo"), 3/4 knihy se docela táhnou a nic moc se neděje a věkeré napětí je v poslední 1/3. Happyend velmi potěšil.

MiskaMa
15.01.2023 4 z 5

Dobře se četla a byla zajímavá. Originální zápletka, nečekané zvraty. Claire byla svým způsobem šílená, divná, zlá a sarkastická, líbilo se mi ale, jak se chovala k malé Mie. Konec byl uspěchaný, vtěsnaný do pár stránek a poslední kapitola byla až moc velký happy end, ale za mě dobrý.

adabraz
13.01.2023 3 z 5

Fajn kniha, když hledáte něco, co budete mít rychle přečtené. Zajímavý děj a překvapivý konec. Za mě byl až moc uspěchaný a ten konec až moc sluníčkový, ale nevadí mi to :)

Jessybelle
11.01.2023 4 z 5

Je to čtivá kniha, nutí vás to číst dál, tedy až jsem se prokousala začátkem, kdy jsem si říkala že to bude kravina... Ale dala jsem tomu šanci... O zvraty a zápletky tu není nouze, jak moc jim uvěříte, je na vás. Jelikož je to krátká kniha, je přečtená rychle.

Enolain
07.01.2023 2 z 5

Tak tohle byla pekna ptakovina..nechapu to hodnoceni tady...fakt ne

Ajuszka
07.01.2023 5 z 5

Tak tuhle knihu doporučuji všemi deseti.
Tenhle příběh jsem dala téměř na jeden zátah.

Claire a její zášť vůči Hanně. Hanna kdysi zavinila rozpad její rodiny s Claire se jí teď po letech rozhodne pomstít. Vetře se do Hanniny domácnosti jako hospodyně a pomalu spřádá svůj plán pomsty. Věci se ale ukážou být úplně jiné..
A na samém konci zjistíte, že to je celé ještě úplně jinak..
Za mě opravdu super čtení, moc jsem si knihu užila.

Besa
03.01.2023 5 z 5

Ja thrillery nečítam, k tejto som sa dostala ako slepé kura k zrnu. Ale môžem povedať, že je prekvapivo dobrá a jej čítanie ma bavilo. Je dobre napísaná, vtiahne čitateľa do deja, záver je dynamický a prekvapivý.

PavlaA
02.01.2023 5 z 5

Napínavé čtení s nečekaným koncem. Byla to zábava.