Hospodyně

Hospodyně https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499231/bmid_hospodyne-5r5-499231.png 4 617 617

Neustále lže. Taky stalkuje. A právě pronikla do tvého domu... Když Claire v exkluzivním kadeřnictví na Manhattanu spatřila Hannu Wilsonovou, jako by se jí do sotva zahojených ran zaryl nůž. Od doby, kdy se s ní setkala naposled, sice uplynulo dlouhých deset let, ale Claire na Hannu myslí každý den. A rozhodně na ni nevzpomíná v dobrém. Proto udělá, co by na jejím místě udělal každý – začne ji sledovat. Z Hanny se mezitím stala paní Carterová, která si žije svůj kouzelný život newyorské smetánky. Takový život čekal i na Claire, než se objevila Hanna a všechno jí vzala. Tenkrát byla Claire šťastnou náctiletou dívkou s jemnou pletí a dlouhými blond kudrlinami. Dnes má nadváhu, líně se propíjí životem a její vlasy i pleť jsou opakem zářivosti. Když zjistí, že Hanna hledá pomocnici v domácnosti, bez váhání se přihlásí. Vždyť kdo by ji dnes mohl poznat? Dostatek času, touha po pomstě i herecký talent hrají v její prospěch. Existuje snad lepší zázemí pro odvetu a zadostiučinění než v nitru překrásného domu paní Carterové? Ovšem Claire zdaleka není jediná, kdo má tajemství. Zdá se, že každý z obyvatel domu něco skrývá. A nakonec už není úniku.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

The Housekeeper , 2019

skipiii
29.06.2023 4 z 5

Po knížce jsem sáhla náhodou, bez jakéhokoli očekávání a vůbec nejsem zklamaná, ba naopak. Byla to fajn rychlá jednohubka. .:)

Belanna
24.06.2023 4 z 5

Knížka byla spíše náhodnou volbou než cíleným záměrem a mohu říct, že autorka píše svižně a čtivě. Námět knížky, který se točil kolem pomsty se mi také velmi líbil.
Claire ani Hanna mi sice k srdci nepřirostly, ale nakonec mě zamrzelo, že linie příběhu nezůstala u nich.
Závěr mě trochu rozhodil a nesedělo mi, že vše bylo "zalité sluncem" :)
Celkově to však byl slušný thriller - 3,5*

Vevericka.eva
21.06.2023 1 z 5

(SPOILER) Zdejší hodnocení úplně nechápu. Asi nejsem cílová skupina. Hlavní hrdinka je od začátku na přeražení, není ani chytrá ani zajímavá. Děj je pomalý a nudný. Čekala jsem, až se dostane do domu, že snad přijde nějaký zvrat, ale nuda pokračovala. Konec: všichni jsou happy a ona se polepší - to nezachránil. Děsný.

Magdyla.8
02.06.2023 3 z 5

Nemůže se odepřít, že autorka píše velmi čtivě. Knihu Hospodyně jsem doslova proletěla. Byl to psychothiller jak se patří ikdyž konec byl happyend, který mi tam moc neseděl. Někdy jsem si říkala, kam až lidi můžou kvůli pomstě zajít.

Satyrka
28.05.2023 3 z 5

Co všechno může změnit jeden člověk, co se přišel pomstít? Osud si z nás občas dělá srandu.
Počtení to bylo dobré, ale za mě průměr. Asi jsem čekala víc promyšlenějších tahů a psychicky silnějšího protivníka... nebo tak něco. Jak to je celé doopravdy jsem tušila/věděla ve chvíli, v které to nejspíš došlo každému. Zajímavý příběh, ale nijak výrazně mě nenadchnul.

Knižní střípky
28.05.2023 3 z 5

HOSPODYNI a NEHODU si zařazuji do škatulky psychothrillerů, které jsou v podstatě zábavné. Najdou se samozřejmě v tomto žánru i kousky, ze kterých se mi ježí chlupy a mám husinu komplet všude, ale tyto dva k nim patřit nebudou.

Oba dva psychothrillery byly extrémně čtivé, jelikož měly do tří set stránek, tak žádná hluchá místa zde nebyla, nic se zbytečně nenatahovalo, svištělo to, mělo to grády.

Byly zde sice zápletky, které nebyly nic extra novodobého, dost věcí se dalo odhadnout, na druhou stranu se objevila i určitá překvapení, hlavně tedy v NEHODĚ.

Leniii
27.05.2023 4 z 5

Poměrně dobře čtivé, zajímavá zápletka

Pine
14.05.2023 5 z 5

Ententýky dva špalky, kdopak tady lže?
Hned několik postav tu aspiruje na lháře roku, sympaťáka tady nenajdete, ale to vůbec nevadí - stejně se přistihnete, že fandíte každou chvíli někomu jinému, s nedočkavostí a touhou po pravdě budete otáčet stránky dál a dál. Autorkou budete ušetřeni zbytečných popisů, naopak vás bude držet v napětí, které s blížícím se koncem knihy bude solidně stoupat.
Asi to není nijak originální dílo, ale zpracované je kvalitně, že...
SPOILER

...snad přetrpím i ten sladký závěr. Tenhle žánr a styl, kdy nic není, jak se na první pohled zdá, jednoduše miluju!

zuzu8480
13.05.2023 5 z 5

Čtivé a to velmi. Toto mi fakt sedlo. Postupem času jsem začala tušit,kdo asi bude ten "zlý člověk ", každopádně podrobnosti překvapily.

nela3812
11.05.2023 5 z 5

Autorka vytvořila velmi zajímavý psychothriller. Z mého pohledu se (v porovnání s jinými) jedná o jednodušší psychothriller, ale i přesto si autorka s myslí čtenářů zahrává a neustále nás nutí pochybovat o našich teoriích. Ve výsledku všichni zjistíme, jak moc jsme se spletli a autorka nám vyrazí dech! Příběh má překvapivý konec s šokujícím odhalením.

Hlavní hrdinka je přesně na hranici toho dobrého i špatného. Nejlépe ji podle mě vystihuje slovo "labilní". Celou dobu se ve mě praly pocity, které jsem vůči ní měla. Ve výsledku jsem se však přiklonila k tomu, že i když je mi dost nesympaticka, bude s emi stýskat. Její myšlenkové pochody byli sice někdy úplně na hlavu, ale ve výsledku se jedná o naprostého génia, díky kterému vznikla skvělá zápletka.

Labilní není jen naše hlavní hrdinka, ale také všichni okolo ní. Jejich chování a přístup k řešení různých problémů o tom vypovídá. Někdo by možná řekl, že je to až příliš psychicky nemocných osob v jednom příběhu, ale já říkám ANO! Byla to bomba! Krásně se to díky tomu zamotávalo zase a znovu!

Kniha je čtivá, zajímavá a čtenář se nebude ani chvíli nudit. A to především díky tomu, jak Claire stále vymýšlí nové způsoby jak Hanně zkomplilovat život.

Hodnotím 5/5

Danilla
24.04.2023 4 z 5

Po knize jsem sáhla jako po oddechovce a nic moc jsem od ní nečekala. Nakonec jsem byla mile překvapená. Zápletka se mi líbila a konec jsem nečekala.

koki.veru
19.04.2023 5 z 5

Začátek knihy byl spíše takový pohodový a nic moc se nedělo. Ale potom to začalo mít spád a konec byl velice překvapivý, vůbec jsem to nečekala. Docela zajímavá knížka.

Magrata15
06.04.2023 4 z 5

Rozjezd byl trošku pomalejší, ze začátku mě to tolik nebavilo, hlavně asi proto, že hlavní postava, Claire, byla tak strašně nepříjemná, nesympatická a odpudivá. Pak se to rozjelo a konec byl velmi překvapující. Takže nakonec celkem zajímavý příběh.

lucia0482
21.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Hospodyně je zaujímavá kniha. Musím povedať, že na prvý pohľad som nečakala nič prevratné, no začítala som sa do nej s úplnou ľahkosťou. Postupne,ako sa odkrýval príbeh Claire i Hanny, som jednu ľutovala a druhej verila. Claire mi prišla ako pomstychtivý stroskotanec a Hanna ako obeť.

Lenže potom,ako dej plynul, mi Claire prestala liezť na nervy. Chápala som,že túži po pomste, ale Hanna bola voči nej úprimná a otvorená, čo pre svoju zaslepenosť nevidela. Potom sa na scéne objavil Hannin denník, ktorý ma trochu zmiatol. A rozuzlenie bolo tak nečakané,že som knihu dočítala so zatajeným dychom. Je pravda,že to nie je majstrovské dielo, ale číta sa ľahko, chcete vedieť,čo bude ďalej. A nakoniec nenávidíte niekoho úplne iného ako Claire.

Kniholapka
19.03.2023 4 z 5

Kniha se četla dobře. Do čtení nebylo třeba se nutit. Hlavní hrdinka Claire mi občas lezla krkem, ale ne vždy jsou hold všechny postavy sympatické. Konec byl celkem nenadálý....
v průběhu čtenáři dostávali různé indície, které napovídají, že všechno nemusí být na první pohled takové, jaké se jeví....No opravdu nebylo.

Wiss
18.03.2023 3 z 5

Knihu jsem měla dlouho mezi rozečtenými. Začátek mě bohužel nevtáhl do děje a hrdinka mi svou povahou lezla hodně na nervy. Příběh byl nakonec zajímavý, ale konec podle až mě moc přitažený za vlasy.

Flafinka
16.03.2023 2 z 5

(SPOILER) Vubec jsem necekala, do ceho jdu, nemela jsem zadna ocekavani. Dej je spis jako divadelni hra - par postav, mezi kterymi se vsechno odehrava a postupne se rozdavaji karty, kdo je hodny a kdo zly.
Konec byl jak obaleny ruzovou cukrovou vatou, az z toho trnou zuby. Miru uveritelnosti nekterych praktickych aspektu ani nekomentuji (Je tak snadne osalit lidi? Pracovni agenturu? Policii?)

Gabusza
01.03.2023 5 z 5

Celkem jsem byla na trní, kdo je vlastně v právu, a pak se postupně rozmotávala zápletka. Claire jako pomstychtivá to schytá, ale nebudu víc prozrazovat…
Super thriller, za mě dost chytlavý a čtivý, nemohla jsem přestat a ten konec, boží!

Christie2020
27.02.2023 3 z 5

Opět jedna z knih, kde nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Nebylo to špatné.

ddkk
25.02.2023 3 z 5

Po docela slibném začátku, kdy příběh nabírá slušné tempo a nejste si jistí, kdo je tady vlastně v právu a kdo lže, najednou zjistíte, že jde zase o staré dobré klišé. Jaké, to nebudu prozrazovat, ale dá se docela dobře odhadnout. Není to špatná kniha, jen jedna z mnoha podobných.