Hoši od Bobří řeky

Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Zamilovávají si přírodu, podle zálesáka Roye loví bobříky a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády. Ve své klubovně Bobří hrázi i v přírodě spolu prožívají nesčetná dobrodružství. Toto 12. vydání (první v Olympii) obsahuje předmluvu Alexeje Pludka „Ten tajůplný hlas”....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68055/big_hosi-od-bobri-reky-hosi-od-bobri-re-UQS-68055.jpg 4.41775

Kniha Hoši od Bobří řeky

izinkaVENDULKA

Krásná vzpomínka na mé dětské čtení. Díky čtenářské výzvě jsem se opatruj začala do stránek úžasného díla a zjistila, že tato kniha se dá číst i 10x za život a neomrzí se.

Filatov

Již klasická a snad nejslavnější Foglarova kniha, která snad ani není knihou, ale návodem na slušné chování? Myslím, že si z ní může vzít něco i dospělý. Já knihu četl také jako kluk a lovil bobříky a teď jsem si jí přečetl znova.

veronika5179

Když knížku čtete jako malí, prožíváte spolu s Hochy od Bobří řeky všechna dobrodružství, bojíte se Zelené příšery, sbíráte bobříky a přejete si jet na stejný tábor se stejnou partou kamarádů a vše to zažít na vlastní pěst. Když vyrostete, je zážitek úplně stejný a navíc v příběhu vidíte to jedinečné kouzlo, které malým čtenářům (možná) uniká...Už to není "jen" tábor, už to není jen tak obyčejné přátelství, a už to ani není obyčejná Píseň úplňku...
Přeji nám všem, aby na své životní cestě potkali toho svého Rikitana i svou Sluneční zátoku.
PS. Měla jsem to štěstí, že jsem si mohla přečíst vydání z roku 1937 s úžasnými ilustracemi pana Buriana. Učiněný poklad.

Možná je k úplnému prožití příběhu potřeba mít tu "správnou" povahu :)

Canniosh

Díky letošní Čtenářské výzvě jsem si dal za milou povinnost znovu se začíst do této knížky, kterou jsem naposledy pročítal tak před 30-35 léty. S ohledem na současnou dobu a svůj věk musím říct, že se opravdu jedná o naivní dílko, které je nicméně primárně určeno dospívajícím chlapcům 20. století. A pro ty bylo a je určitě skvostnou knihou, plnou her, rad a návodů na správňácké chování a jednání. Z dnešního pohledu už to může vypadat poněkud směšně, ale to nic nemění na tom, že se jedná o legendární dílo pro předem vyhraněné čtenářské publikum, a jako takové je to nutné brát, a jako takové je toto dílo nepřekonatelné. Děkuji za příležitost se opět ponořit do mých dospívajících let a zasnít se při čtení do dob, kdy ještě bylo možné bezstarostně snít a užívat si plnými doušky mládeneckého života. A když ne toho skutečného, tak aspoň toho vyněného díky příběhu v tomto skvostu.

Mistři

....pořát legendární.....

Jave

5. třída ZŠ .......... povinná četba. Legendárnější autorovo dílo už jsou jen rychlé šípy.

zimka.r

Děkuji Výzvě za krásný návrat do dětství! :)

Boboking

Po téměř 40 letech jsem se opět začetl do knihy svého dětství a ... zase ji zcela propadl. Ano, je to naivní jako "dětský film pro pamětníky", ale ta čistá ukázka úžasného chlapectví... Přečteno v rámci Čtenářské výzvy.