Hororové příběhy

Hororové příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6337/bmid_hororove-pribehy-x3b-6337.jpg 4 61 4

Jestlipak znáte nejslavnějšího netvora všech dob? Máte tušení, který horor zaujímá první místo na žebříčku tísíců a tisíců strašidelných příběhů? Že by to byl Pes Baskervilský napínavá novela o Sherlocku Holmesovi z pera A.C.Doylea? Nebo spíš Dracula nervydrásající příběh od Brama Stokera o transylvánském hraběti, základní kámen dnes tak bohaté literatury o upírech a jiných nemrtvých? Či snad Poeova povídka Jáma a kyvadlo, jež nás zavede do nejtemnější, nejhlubší a nejstrašnější temnice, o jaké se kdy psalo? To zjistíte, když si přečtete tuto knížku. A NAVÍC se ještě dozvíte, podle čeho se pozná vlkodlak, poučíme vás o různých druzích fóbií a seznámíme vás s deseti nejobávanějšími démony ze všech koutů světa. Horory. Tak děsivé je ještě neznáte! 2. vydání... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Top Ten Horror Stories , 2000

Seabeast
11.12.2019 5 z 5

Velmi zábavná kompilace známých hororových příběhů a postav. Z toho je každý příběh pojatý trochu jinak - z hlediska své formy. Někdy je jako reportáž, jindy zase jako zpovědnice apod. Michael Cox se doslova utrhl jako ze řetězu. Každopádně se jedná o ten typ knížky, kterou ocení jak děti, tak dospělí. Čeho si cením nejvíce je nepřeberné množství tipů a odkazů na literární dílka a stručné představení zásadních autorů. Vše je bez nadbytečné omáčky a s poutavou obrázkovou stylizací.

z1631984
21.02.2016 5 z 5

Zábavně popsaná hororová klasika, pobaví i dospělé

Michaela98
10.03.2013 5 z 5

Knížku doporučuji! Je ideální pro ty, co si chtějí přečíst nějakou hororovou knihu, ale nejdřív se chtějí trošku seznámit s dějem. Knížka je navíc doplněna vtipnými průpovídkami a obrázky, takže se u ní dá i skvěle pobavit a zasmát. Super!!

Dep8
15.12.2012 4 z 5

Horory v různě psaných stylech... třeba Dracula jako opera apod., k tomu informace o autorech.