Leonardo da Vinci - A jeho supermozek

Leonardo da Vinci - A jeho supermozek https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6339/leonardo-da-vinci-a-jeho-supermozek-6339.jpg 4 54 4

Leonardo da Vinci nejenže namaloval Monu Lisu a navrhl první létající stroj, ale také deset let tesal sedmimetrovou sochu koňe, miloval růžovou barvu a rád vyváděl ostatní aprílem. Přestože zemřel už před několika staletími, stále nás něčím překvapuje. Proto vítejte v Itálii 15. století a poznejte supermozek tohoto obdivudného génia. ... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Leonardo da Vinci and his superbrain , 2003

Morbidus
Morbidus
15.10.2023 2 z 5

Vybavuji si, že knihy ze série Drazí zesnulí mě nikdy nechytly tak, jako ostatní podobné série (Děsivá věda, Děsivé dějiny apod.). Když jsem se nyní po letech k tomuto kousku vrátil, opět jsem cítil, že je to o dost slabší. Vlastně jsem se toho o Leonardovi moc nedozvěděl, spíš jsou to takové střípky jeho života a tehdejší doby s cílem zaujmout. Jako vždy je ale veškeré informace z knihy podobného ražení třeba brát s rezervou a pokud z nich hodláte vycházet, je na místě si je ověřit. Někdo může namítnout, že cílem takové publikace je hlavně pobavit. Inu, zde se to moc nepovedlo - třeba se jen humor s tím mým minul, ale text ani ilustrace mi nenabídly více jak jedno-dvě uchechtnutí.
Co mě na knize ale zaráželo, bylo několikeré rýpání do umělců; text sice vyzdvihne „status umělce coby senzitivní a kreativní celebritiy“, ovšem jedním dechem v podstatě dodává, že jsou to namyšlení ufňukaní blbečci, kteří si myslí, že jsou něco extra. (Někteří asi ano, ale těmi se většinou nemá cenu zabývat.) Nevím, jestli jde o nějaký autorův osobní mindrák (a ani mě to nezajímá), ale kniha tohoto typu má mladé lidi rozvíjet a nikoli je navádět k směšným předsudkům vůči sobě či jiným. A to u nás stále status umělce ani nemáme; kdyby kniha raději mluvila o ústředním Leonardovi, udělala by lépe. Ach jo.
Pokud jste o Leonardu da Vinci nikdy neslyšeli, tady máte možnost.

mia.com
mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

Peter.Melon
Peter.Melon
30.10.2012 4 z 5

Mám podobný názor.Je to zajímavá kniha a celkem i dobrá.

TessDragon
TessDragon
24.09.2012 5 z 5

Moje oblíbená série Drazí zesnulí. Poučím se a přitom se i zasměji.

Leonardo da Vinci

Michael Cox