Hořké konce vyzvědačů

Hořké konce vyzvědačů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398246/bmid_horke-konce-vyzvedacu-od-neuspesne--7Vq-398246.jpg 4 7 3

Od neúspěšné likvidace Lenina ke Skripalovi James Bond, agent 007 s právem zabíjet, je tím nejhorším příkladem špiona. Mužný hrdina, který se vrhá do nejnebezpečnějších situací, ze kterých vždycky bez újmy vyvázne. Chlap, který se neustále předvádí a vzbuzuje pozornost. Takového vyzvědače by každá kontrašpionáž hned odhalila. O skutečných špionech a jejich úloze v dramatickém 20. století pojednává další kniha renomovaného publicisty, jež vychází z dosud utajených materiálů archivu tajných služeb.... celý text

hnatlubo
25.03.2024 2 z 5

Karel Pacner předkládá několik profilů vyzvědačů, na tom by nebylo nic špatného, ale častokrát si byly hodně podobné, takže knížka po čase začala nudit. Navíc mi vadily opakující se informace.

e-Čtenář
31.08.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, která však měla mnohem větší potenciál. Přišlo mi, že to bylo napsáno ve spěchu a proto některé kapitoly působily jako špatně srozumitelný novinový článek, v němž nehrály ani datumy akcí/milníků. Protože se jedná o literaturu faktu, a všechny osoby byly zajimavé, hodnotím jako lehký nadprůměr.

tereza1198
17.04.2019 3 z 5

Některé příběhy jsou zajímavější než jiné. Svět plný klamu, tajných spisů, konspirace, vražd a neoznačených hrobů.