Hora mezi námi

Hora mezi námi
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365411/bmid_hora-mezi-nami-MUP-365411.jpg 4 1146 1146

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu, na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a v extrémních podmínkách bojují o život... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Téra
17.04.2018 4 z 5

MOŽNÝ SPOILER Moc pěkný dojemný příběh, v podstatě celý děj je o tom, jak z té šlamastyky ven a vůbec bych nečekala, že mě to bude tak bavit. Celé jsem to prožívala s nimi. Ashley byla skvělá, vtipná a Ben jednal s chladnou hlavou, nepanikařil. Nakonec jsem si taky pobrečela, uplně mě zavalil pocit úlevy, jak kdybych zachránila sama sebe. A ani bych tam nemusala mít tu romantickou linku.

ladyka
14.04.2018 5 z 5

Těžko popsat pocity z této výjimečné knihy... Nádherný, hluboký příběh, který mě naprosto uchvátil, kniha nešla odložit a i teď po přečtení jsem jak paralyzovaná... Již uprostřed čtení jsem lehce tušila, jak to vlastně s Benovým manželstvím je, ale i tak mě konec zastihl "nepřipravenou". Úžasné, že knihu napsal muž, jak plasticky popsal ty emoce, obavy, naději a nezlomnou vůli jít dál, krok za krokem... Jsem opravdu dojatá a film si nejspíš nechám ujít. Chci si uchovat ten krásně bolavý dojem a obávám se, že film by mi ho narušil...

Peyka
13.04.2018 4 z 5

Jako u jedné z mála knih jsem ke konci uronila slzy! Silný příběh - o přátelství, důvěře, vztazích, lásce a o překovávání těžkých až téměř nemožných překážek, které nám život vnáší do cesty. V tomto příběhu hrálo velkou roli prostředí zasněžených zpustlých hor a co vlastně znamená milovat a bojovat za to. Chvílemi si člověk říká, jestli je to vůbec možné, co ti hrdinové musí podstoupit (chůze nespočet kilometrů v rekordních časech, hon na losí mládě a útok vlčí smečky,...) nebo jak autor popisuje různé akce a prostředí, občas trošku nereálně, že se čtenář trochu ztrácí a horko těžko se to dá představit ('obydlí' vraku letadla, sestup ze 'stráně'...)..nečekejte slaďárnu pro holky :D...každopádně doporučuji a jsem zvědavá na film :))

ArwenAragorn
11.04.2018 5 z 5

Nečekala jsem, že se mi bude kniha tak líbit. Většinou k románům pro ženy přistupuji s mírným podezřením, ale toto je prostě příběh, na který hned tak nezapomenu. Silný, strhující, dojemný , s přiměřenou dávkou romantiky a také dobrodružný a napínavý. A na konci jsem brečela, což se mi už dlouho nestalo. V hodnocení románu se naprosto ztotožňuji s Šánkou, lépe bych své pocity nedokázala vyjádřit.

Tajli
09.04.2018 5 z 5

Skvostná kniha! Mrazivá atmosféra divoké nesmlouvavé přírody protkaná citlivými nahrávkami z minulosti, originálně zaznamenanými na diktafon. Četla se jedním dechem a výrazně předčila má očekávání z filmu.

TessaJean
07.04.2018 3 z 5

Kniha se četla celkem dobře až na to, že byla v místech strašně zdlouhavá a táhla se. Co mě vůbec nebavilo byly Benovy nahrávky a vzpomínky.. mnohem radši jsem měla samotný děj. Také bych řekla, že v knize není celkem nic převratného...zdálo se mi, jako bych furt četla to samé :) Podle hodnocení jsem asi od knihy očekávala něco víc.

sabiburesova
07.04.2018 5 z 5

Tahle kniha mě prostě dostala. Krásná, dojemná, čtivá. Konec me rozplakal. ❤️

Hellsbells
06.04.2018 3 z 5

Byl by to krásný příběh, kdyby nebyl tak strašně utahaný. Výňatek toho, co se mi líbilo, co mě fakt bavilo, by se vešel na 100 stran

PaniJani
04.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Bavilo mě to tak, že jsem to ani nečekala. Trocha napětí s trochou romantiky a vyjde z toho opravdu krásná kniha. Ze začátku mě moc nebavilo Benovo namlouvání na diktafon, časem se mi ale i to zalíbilo a má tam i své opodstatnění.
Já nemám co vytknout. Takové ty maličkosti jakože ztroskotáte se špičkovým lékařem, který se ještě k tomu vyzná v přírodě a má s sebou svůj batoh, to ponecháme stranou. 5/5*.

Monika.senk
29.03.2018

Knížka skvělá, hrozně dobře se četla, moc mě bavila. Mnohem lepší jak film, ten jsem si pustila až po přečtení knihy a je to velký rozdíl, ale to tak asi bývá téměř vždy...

nakavusterezou
25.03.2018 4 z 5

Kniha je napsána skvěle. Úžasný příběh s krásným koncem.
Jen mi trochu dělaly problém Benovy dlouhé myšlenkové toky (během čtení knihy).. ale po dočtení knihy jsem vlastně byla ráda, že tam byly :)

nikkitta201
22.03.2018 5 z 5

Výborné čtení. Myslela jsem si, že to bude podobné jako film na který odkazuje obálka s Kate Winsletovou, ale naštěstí tomu tak vůbec nebylo. Knížka se čte rychle. Postavy jsou pravdivě skutečné. Story udržuje v napětí a člověk se při čtení baví.

Evule81
21.03.2018 5 z 5

Krásné počtení. Konec knihy nemá chybu. Moc dobře se četla. Doporučuji.

jluky
19.03.2018 3 z 5

Samozrejme, že som očakávala šťastný koniec, ale úplne iný.............., bolo to čtivé, zaujímavé, dobrodružné, romantické...., ale mne to iné zakončenie chýbalo .....:)

cmelda26
19.03.2018 5 z 5

I já se řadím do fronty spokojených čtenářů.Od první stránky se krásně četla, což se mi málokdy poštěstí.Nakonec ani oko nezůstalo suché.

Lokina
16.03.2018 5 z 5

Tak jsem zase nešlápla vedle a odnesla si pěkný, knižní zážitek. Hora mezi námi je výborný, dobrodružný survival román s lehkým podtónem romantiky.
Je zima a přicházející sněhová bouře a na letišti spěchá na svou svatbu Ashley, stejně tak pospíchá i chirurg Ben za svými pacienty. Oba nasednou do letadla, které by je mělo rychle dopravit domů. Ale letadlo se zřítí a je čeká boj o holý život.
Kniha je vážně neuvěřitelně čtivá, napínavá. Bena jsem si ihned oblíbila i ten jeho realistický pohled na svět. Ashley byla silná žena se smyslem pro humor a ohromila mě jejich velká vůle zůstat na živu. A kdo by si nezamiloval Tanka/Napoleona?
Je to úžasná kniha o odvaze, naději, strachu a lásce a pokud ještě váháte, tak vůbec neotálejte!
A já se jdu mrknout na film :-)

beneka
16.03.2018 5 z 5

Krásně napsaný příběh, je to velmi čtivé a napínavé. Knížku jsem přečetla za 5 dní, což je dobrý výkon. Kdykoliv to šlo, tak jsem četla.... určitě stojí za přečtení. téma knihy je něco né moc často používané a proto mě to oslovilo a určitě nelituji.

cleopatra11
12.03.2018 5 z 5

Nádherný příběh.

Silmarien
10.03.2018 4 z 5

Pútavo napísaný príbeh o prežití v divočine... a láske.
Film som nevidela, nemám s čím porovnávať. Ben mi prišiel trochu dokonalý a záver som tušila od polovice (a osobne by som si priala iný, tento mi prišiel taký bolestne sparksovsko-knižkový), ale ostala som kvôli knihe hore do jednej v noci, čo už sa mi až tak často nestáva a ráno som ju potrebovala dočítať. Takže asi dobre. A Napoleon/Tank bol úplne najlepší :-)

Bobina74
02.03.2018 4 z 5

Tak tohle rozhodně ano. Trochu jsem se obávala, že budu číst podobenství filmu Přežít a po prvních stránkách seznamování hrdinů jsem netrpělivě očekávala, kdy už se teda zřítí a stanou se z nich kanibalové....a ono ejhle, nic takového se nekonalo. Obě postavy naprosto uvěřitelné (mohly by být klidně od vás z města) a hluchá místa? Prostě tam nebyly. Příběh příjemně plyne i přestože vás neustále drží v napětí. A nenechte se odradit celebritami na obálce :-) stojí to za přečtení.