Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365411/bmid_hora-mezi-nami-MUP-365411.jpg 4 1144 1144

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu, na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a v extrémních podmínkách bojují o život... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Toffee
13.10.2018 3 z 5

Dobře napsaný, zajímavý příběh o přežití v ledové divočině. Ben byl skoro až moc dokonalý, ale zase, když už bojovat o život, tak s ním. Zvláštní ale bylo, že ačkoli jsou tam dvě hlavní postavy, ta ženská je celou dobu jen objektem, který je třeba dostat dolů. Okolnosti tomu sice nahrávají, ale i tak bych čekala trochu vyváženosti.

Ivka_77
11.10.2018 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film, pak jsem si přečetla knížku. Obojí se mi líbilo. Ashley a Bena jsem si hned zamilovala. Pasáže s Rachel mě tolik nebavily. Krásný příběh, jenom z konce jsem byla malinko zklamaná. Ale rozhodně doporučuji a dávám pět hvězdiček.

jjitka
29.09.2018 5 z 5

Hezky napsaná knížka. Určitě stojí za přečtení.

Lil30
23.09.2018 5 z 5

Krásná kniha, která se četla sama. Líbilo se mi, jak si navzájem dodávali sílu pokračovat dál, aby přežili, ale nejen to, vypořádávali se s láskou a city, hlavně tedy Ben. Samozřejmě byly chvilky, kdy jsem si říkala, že tohle by se asi nestalo, ale zbytek byl skvělý. Jen je škoda, že se více neobjevovaly kapitoly z pohledu Ashley. Až na konci jsem zjistila, co bylo myšleno tou horou, vůbec jsem to nečekala, bylo to moc smutné. Konec byl hodně uspěchaný, ale ukončení se mi líbilo. Kdo chce vědět více, tak si ji přečtěte ;-) Já určitě nelituji čtení.

Jane007
19.09.2018 5 z 5

Drsné, napínavé, chvilkama kapku neuvěřitelné a přesto krásné. Asi nejvíc mě vzal příběh Rachel. Každopádně je o čem přemýšlet.

Jupijow
16.09.2018 3 z 5

Tak trochu neuveřitelný příběh s novodobým MacGyverem. Pasáže s Rachel mě nebavily, neskutečně mi lezla na nervy. Konec to zabil.

Martina023
16.09.2018 5 z 5

Krásná kniha, nedalo se od knihy odejít.

štigina
11.09.2018 3 z 5

Kvalitní oddechové čtení, ze kterého jsem si odnesla jednu důležitou radu - když je před tebou něco opravdu těžkého, neupínej se na cíl, ale jen na další krok.

verisek93
10.09.2018 5 z 5

Wow, teda paráda. Kniha mě velmi zabavila a bylo těžké se od ní odtrhnout. Příběh vylíčen drsně, realisticky, tak jak si to prostředí žádá, ale čtenáře to dokonale vtáhne. Kruté horské zimní prostředí, nikde civilizace a před vámi tisíce kilometrů za záchranou. Pecka. Zařadila se mezi mé top. Teď jsem se rozhodla pro film, ale nějak mi oproti knize nesedl.

Belisima
10.09.2018 5 z 5

Krásná a napínavá knížka. Rozhodně lepší než film. I když ve filmu to bylo krásně vizuálně zpracované, celá havárie a hory-nádhera. Knížce nemám co vytknout, chování obou postav bylo vynikající, celý příběh uvěřitelný. Ze začátku jsem lásce Bena ke svojí ženě nevěřila, ale na konci knihy jsem pochopila. Ve filmu mi vadilo chování hlavní hrdinky a to že Ben je černoch. Ale užila jsem si obojí.

Daduška
04.09.2018 5 z 5

Tak tohle se mi vážně líbilo - příběh o přežití v divočině, o vztahu dvou cizích lidí donucených sdílet intimitu proto, že to prostě jinak nešlo... Přečteno jedním dechem, i když chvílemi pro mě bylo těžší překousnout filosofické úvahy o lásce. Doporučuji. Asi bych se měla přihlásit do kurzu přežití - člověk nikdy neví...

Adelajda_4
03.09.2018 4 z 5

Na tuto knihu slyším chválu ze všech stran, nemohla jsem tedy odolat a půjčila jsem si ji. No, abych se přiznala, nijak moc mě nenadchla. Hlavní hrdinové jsou sice velmi sympatičtí, ale něco mi tam chybělo. Nebylo tam moc akce, kniha je spíše založena na vypořádání se s minulostí jednoho z hlavních hrdinů a až po přečtení zjistíte, co to vlastně ta "hora mezi námi" je.

silvinka12
02.09.2018 5 z 5

Nemám slov. Kniha byla naprosto ohromující. Bena a Ashley jsem si zamilovala, dokázali mě rozesmát. Taky to bylo velice dojemné, krásné a i smutné. Tuhle knihu si musíte přečíst!

alekis
28.08.2018 5 z 5

Cesta má zákruty, všichni chcem natuty vyhrát tu nejvyšší sázku.
Cesta je daleká, co nás na ní čeká? Dostanem štěstí a lásku?

Chceme to nejlepší, to není hřích. Možná, že dostanem jenom mráz, sníh,
špičaté skály, co zraní nám nohy. Můžeme proklínat, či prosit bohy,

či jenom sedět a čekat na pomoc... Nebo se zapřáhnout do saní,
doufat, že v dálce stále zvon vyzvání... a chtít žít!

Jít, dýchat sluneční svit, milovat, radovat se, pomáhat, učit se
dělat cokoliv, co nás a ty kolem nás těší... prostě žít!
Než přijde noc...

Kniha je to celkem jednotvárná. Téměř celá je jen ve dvou rovinách: buď se plahočí sněhem - teda, ona si veze zadek na saních, on se plahočí a táhne ji za sebou, ačkoliv ji vůbec nezná a mohla by mu být ukradená, nebo on mluví ke své ženě - nechává jí na záznamníku zprávy o tom svém plahočení a o tom, jak ji miluje. Ve filmu je prý i sex (zdroj: komentáře na ČSFD), ale v knížce dokonce ani ten sex není! No prostě hrůza! A pak ten banální sladký konec, no prostě hrůza! A jak mohl zastřelit losa nějakým podivným lukem? Odbornice na lukostřelbu - viz níže - nám to jistě vysvětlí, to prostě nejde. Vůbec ten příběh je celý postavený na hlavu, nic takového se prostě stát nemůže, těch XX událostí, které jsou zdokumentované, jak lidé přežili nejnemožnější situace a dostali se z nich, to jsou jen fantasmagorie. Nechci bránit autora ani vyzdvihovat knihu, i když stojí za nejvyšší hodnocení, aspoň pro mě. Ale pokud to není úplný pitomec, a to asi není, když podle něj natočili i film, a to s hvězdami velkého formátu, tak je jasné, že si to nejdřív zhruba zkusil, prošel, vyzkoušel, aby věděl o čem píše. Je to dobrá kniha a to nejen pro ženy. Rozhodně to není románek na zvednutí nálady, naopak, je to na zamyšlení. To, jak Ben miluje svou ženu, to jak Ashley touží se s ní seznámit a poznat ji, tam nejsou žádné odporné postranní myšlenky a děje, je to subtilní, čisté a solidní a férové, byť je naznačeno, že by si to spolu třeba i rádi rozdali. Ten sladcebolný konec: no, lidi, co byste chtěli? Prožili spolu měsíc života, takového, jaký se málokdy prožije. Poznali se až na dřeň, došlo až na vyměšování, které autorky romancí zhusta opomíjejí zmiňovat, nejspíš jim "tahlo z kotla" jako z kanálu, byli špinaví, smrděli, možná si sem tam před sebou i uprdli, Ashley pokud vím blila, a bůhví, co ještě. Stali se jedním člověkem. Přes všechny ostatní z jejich okolí, přes všechny vazby a předcházející plány a životy - myslím, že nic jiného jim nezbývalo. Dopadlo by to jinak, kdyby... kdyby. To si přečtěte. Ale i kdyby - v reálném životě, po tom všem, by se od sebe, podle mého, už nikdy, alespoň vnitřně, neoddělili.
Je to román, je to fikce, ale věřím, že jsou mezi námi osmi či kolika miliardami lidí na planetě jedinci, kteří něco podobného zažili a vyšli z toho jako jiní (zní to blbě, ale řekla bych - lepší) lidé.
Jo, a stejně jako spolučtenářka ElenaM níže: film nechci vidět.

ElenaM
19.08.2018 5 z 5

Nemám slov... Nádherná kniha, která se vám dostane až do morku kostí. Není to příběh jen o přežití. Je to příběh o vztazích, o lásce, o chybách... Slova, která nejdou vzít zpět.
Opravdu silná kniha, svým příběhem, svým poselstvím... nemám slov... ❤️
Po dočtení knihy - film nechci vidět.

Niu
17.08.2018 5 z 5

Jako první jsem viděla film. Líbil se mi. A pak přišla kniha. Ještě lepší než film. Až po přečtení knihy jsem vůbec pochopila smysl názvu, co je onou horou a mezi kým. Jsem ráda, že kniha vykreslila postavy úplně jinak, než byly ztvárněny ve filmu. Ben i Ashley se mi líbili, jejich smysl pro humor a touha žít, jejich rozhovory, nekonečný nadhled. Kdo nefandil filmu, tak doporučuji přečíst knihu.

evago
10.08.2018 5 z 5

jedním slovem náááádhera

1v8na
22.07.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha s hlubokými myšlenkami. Např.: "Problémy se řeší postupně, jeden po druhém." - motto Bena Payna, které se mi strašně líbí.
Obdivuji odvahu, houževnatost a chuť přežít u hlavních hrdinů. Líbily se mi i části z Benovi minulosti psané jiným fondem (to, když mluví do záznamníku) - drží ho to při životě a dává mu to naději.
Jedinou nevýhodu a malé mínus spatřuji ve strašně otevřeném a uspěchaném konci.

Nikei
18.07.2018 4 z 5

Nebylo to špatné čtivo, místy se to dost vleklo, ale konec za dočtení stál

Ostruzina
17.07.2018 2 z 5

No, já nevím...nápad dobrý, ale celkově se to dost vleklo, ke konci už jsem přeskakovala.