Stanice Bazilišek

Stanice Bazilišek https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8902/mid_stanice-bazilisek-6i9-8902.jpg 4 200 30

Honor Harringtonová série

První díl nové řady válečné SF. Kapitána Honor Harringtonovou z válečného loďstva Mantichorského království vmanévrují intriky do situace, kdy má jediný starý křižník s nedostatečnou výzbrojí na to, aby udržela pořádek v celé zanedbané hvězdné soustavě, na kterou si ke všemu brousí zuby sousední Lidová republika Haven. Zdá se však, že její schopnosti všichni hrubě podcenili...... celý text

Literatura světová Válečné Sci-fi
Vydáno: , Polaris

On Basilisk Station , 1993

Claudius
25.08.2015 5 z 5

Skvělé, impozantní, úžasné. Možná o to víc, že jsem od knihy prakticky vůbec nic nečekal a přistupoval k ní stylem "tak to vyzkouším, a když to bude blbost, tak se na to vykašlu". Přitom mě ta knížka chytla tak, jak naposledy snad Hunger Games. Všechno dávalo smysl, postavy se chovaly logicky, hlavní postava byla úžasně sympatická a vše bylo jak má být. Nemůžu se dočkat dalších dílů, díkybohu že jich je tolik.

warspite
30.01.2015 3 z 5

Na základe vysokých hodnotení, som sa dal do tejto série a po prvom diely musím konštatovať, že som sklamaný. Úprimne som čakal trochu viac. Kniha nie je zlá, ale celý čas sa mi nepodarilo vtiahnuť do deja tak ako by som chcel. Kniha sa podľa mňa orientuje na príliš veľa postáv a aj na politiku, intrigy pričom by som uvítal ak by väčšinu priestoru mala Honor a jej posádka. Každopádne siahnem aj po ďalších dieloch.

LuciusWlk
04.01.2015 4 z 5

Nejsem úplným milovníkem military sci-fi a po sérii Honor Harringtonová jsem sáhl díky vysokému hodnocení. První kniha Stanice Bazilišek je nicméně velmi čtivá a příběh poutavě vystavěn. Trochu jsem trpěl při rozsáhlých popisech a vysvětlování zákonitosti, především v polovině nějaké akce, ale jsem si vědom, že bez toho by to nešlo. Doufám, že v dalších dílech to nebude tak markantní jako zde. Po prvním seznámení mám celkem kladné pocity a uvidím jaké překvapení mi nachystají další díly. Zatím spokojenost.

kmentova
31.12.2014 5 z 5

Doporučuji k přečtení. Spousta intrik a politických tahanic, ale celá série o Honor Harringtonové se pěkně četla. :-)

Adria Orici
26.04.2014 5 z 5

Příjemná oddechová divočina která má v sobě hlavu i patu. Honor mě učarovala svojí chladnokrevností, citem k podřízením...... . Miluji kočky, jejího kocoura jsem si zamiloval. Mít takovou symbiozu se svými kočkami budu blahem bez sebe :D. Nepatřím k hledačům chyb, pro mě výborné čtení.

kuSty
09.08.2013 4 z 5

Na můj vkus bylo v knížce příliš monoho politky a intrik a málo akce. Nic-méně mě politika, popis a promyšlenost vesmíru dlouho bavily a vesmírné bitvy stály za to!

yerry
19.04.2013 4 z 5

Kľudne by som označil túto vec ako hard sci-fi, ak teda chcete použiť šuplík alebo zaškatuľkovanie. Ináč kvalitná scifárina s množstvom termínov, parametrov a technických údajov. To je teda dobré. Čo mi vadilo, to boli tie šroubované oficiálne dialógy, ktoré ma niekedy prinútili vstať zo stoličky alebo sedadla. Army nie je moje kafé, ale tak k žánru to akosi patrí. Chýba tam poriadny mariňácky žargón a'la Heinlein. Snáď to bude v tomto ohľade lepšie v budúcich dieloch, možno potom dám plný počet hviezd. Teda dobré oddychové čítanie v štýle pulpovej literatúry.

lanusinka
28.02.2013 5 z 5

Sérii už čtu potřetí a pořád mě baví... A to včetně popisných pasáží, které v jiných knihách často přeskakuji a které umí Weber skvěle podat...

vic11
24.08.2011 5 z 5

Všem čtenářům vřele doporučuji, jedná se jedno z vrcholních děl military sci-fi. Mohl bych tu zdlouhavě pět chválu ale nejlepší bude když si knihu sami přečtete.

Tazz1
13.08.2011 5 z 5

Touto knihou začíná the best military sci-fi sága co jsem kdy četl. Pro fanoušky naprostá nutnost. Všechny knihy chytí a nepustí dokud je nepřečtete a litujete, že už je po všem. Opravdu povedené. Klobouk dolů, jak se autorovi povedl vývoj postav skrze ságu, kdy třeba hlavní hrdinka Honor začíná jako mladý důstojník, kdy postupně jak se vypracovává, mění se i její ideály, postoje a přístupy jak k životu, tak i k lidem.
Co mě ale dostalo jsou nádherně ztvárněné vesmírné bitvy. Kolikrát se mi stalo, že jsem na vše kolem zapomněl a vyhazovali mě až na konečné v metru :-)

space opera válečné sci-fi

David Weber