Hon na čarodějnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický pohled na čarodějnické procesy, kdy a proč vznikly a jak se lišily v jednotlivých zemích i na jednotlivých kontinentech.

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42338/hon-na-carodejnice-sTT-42338.jpg 4.433
Žánr
Literatura faktu, Literatura česká, Historie
Vydáno, Svoboda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Hon na čarodějnice

Přidat komentář
hana1984
06.06.2016

Velmi pěkně zpracovaná kniha.

Rade
20.01.2016

Hodně působivý průvodce čarodějnickými procesy. Pro našince asi nejpůsobivější šumperské procesy a tragický osud děkana Kryštofa Lautnera, který neuvěřitelně dlouhou dobu dokázal vzdorovat svým mučitelům.
Hvězdičku strhávám za ten dobový politický komentář (kniha vyšla v r.1986).

toecutter
31.01.2015

kniha,která popisuje zvěrstva svaté římskokatolické církve,ale i té protestantské-předchůdci nacistů,bolševiků,nebo demokratů,kteří se dnes až po kolena brodí v krvi si z ničím nelámali hlavu a přiznání si vynucovali pomocí těch nejbrutálnějších metod,stejně jako zmiňované ideologie 20 století-těžko říct,která z nich je zločinečtější,všechny mají od krve snad celá těla,jen jedna to ovšem maskuje třídním bojem,druhá rasovým a ta nejhorší ze všech blahem pro všechny(ve vylolených částech světa)-ty všechny mají zdatné předchůdce právě v církvi,která se nerozpakovala utopit v krvi kvůli zlatu,majetku a penězům snad celé civilizace z nichž v podstatě žijí dodnes a ještě budou ostatním kázat o morálce...

reader.007
30.04.2014

Obsah této knihy je vynikající důvod proto, abych dnes ani žádný jiný den v roce a až do konce svého života nezapíchla do ohně už nic znázorňující sebeošklivější nebo strašidelnější stvoření. Pochybuji, že většina lidí vůbec domýšlí, jak zrůdná historie předchází jejich "nevinné" dubnové radovánky. Jinak kniha je sepsána velmi čtivou formou i pro mladší ročníky.

moonchild
04.03.2014

Kniha se mi velmi líbila.Člověk se tam dozví temnou historii všech kontinentů.Nesmíte se ale bát historie honu na čarodějnice.

Bránolog
06.02.2012

Kdo se chce dozvědět o této temné stránce lidské historie a nebojí se trochu drsnějších scén, neměl by zůstat jen u Kaplického.

eraserhead
09.11.2011

Každá myšlenka, operující a založená na existenci smrtelně nebezpečného nepřítele, se v okamžiku, kdy jí to bude umožněno, kdy bude mít tu moc, může dostat do pozice, že své nepřátele začne fantasticky nadnášet a jejich nebezpečnost přehánět natolik, že se dav nechá opít a vyděsit natolik, že je pak jejich fyzická eliminace jen statistickou existenční nezbytností. A tak měli své oběti bolševici, nacisté, i Američtí kapitalisté vyděšeni vzestupem komunistického hnutí a měli je i náboženští pomatenci, s křesťany a katolíky v čele. U nich je to o to horší, že tu moc měli snad ze všech nejdéle a za svou éru těch lidí povraždili snad nejvíce. Tahle kniha je jen stručnou historií části jejich smrtícího běsnění.