Holubice a had

Holubice a had
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471012/bmid_holubice-a-had-hgD-471012.jpg 4 1156 1156

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

Jeb
12.05.2021 3 z 5

Kniha vůbec nebyla špatná, měla jsem ji hotovou za den a celkem mě i bavila. Bohužel mi to celé zkazilo to, jak byla všude šíleně vychvalovaná. Měla jsem zkrátka moc velká očekávání a to byl hlavní kámen úrazu.

Lena.Cte
12.05.2021 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, ale zároveň to taky ničím nevyčnívá, na to jak je kniha Holubice a had nesmírně vychvalována. Každopádně mám tenhle styl ráda, proto za mě 4 hvězdy. Svět je zajímavý, bavilo mě ho poznávat s hlavní hrdinka Lou.

masavole
11.05.2021 4 z 5

Tahle kniha mě velmi příjemně překvapila. Svět byl krásně napsaný a moc se mi líbí jak autorka v knize pojmula magii. Hlavní postavu Lou sem si zamilovala a smála jsem se nad jejíma hláškama. Knížka se vlastně četla sama. Moc se mi líbilo, jak se navzájem Lou a Reid ovlivnovala a pomalu se do sebe zamilovali. Jediné co můžu vytknout je to, že sem se často ztrácela, jak už ve jménech tak v časové linii. Jinak moc doporučuji.

Elka252
06.05.2021 5 z 5

Kniha mě na první pohled moc nezaujala ale dala jsem ji šanci a jsem nadšená! Moc se mi líbil skvělý nápad, prostředí, atmosféra, samozdřejmě čtivost a romantická linka. Skvělí byli i hlavní hrdinové. Zamilovala jsem si jak drzou a nenapravitelnou Lou tak i poctivého a čestného Reida. Ve výsledku tvořili velice sympatickou dvojici. Už se těším na další díl.

Knihomedvěd
05.05.2021

Poslední dobou jdou fantasy knihy (kromě Harryho Pottera, samozřejmě) docela mimo mě, ale když jsem všude narážela na tuto knihu, rozhodla jsem se to zkusit. A jsem moc ráda, že jsem to udělala. Fantasy svět měl dobrý nápad a byl pěkně propracovaný, že jste postupně zjišťovali další a další zajímavosti. Děj byl také úžasný a napínavý od začátku do konce, že mu nemůžu naprosto nic vytknout.
Musím říct, že z postav jsem byla opravdu nadšená. Lou měla skvěle napsaný charakter, ta její drzost, upřímnost, humor...nemůžu si to vynachválit. A Reid? To je kapitola sama o sobě. Ze začátku to byl takový ten nic moc chlápek, ale jak jsem se posunula v ději, bylo vidět, jaký je doopravdy a zamilovala jsem si ho. I když nejvíce jsem si zamilovala ty dva spolu, tento pár byl prostě nádherný! Úžasně se doplňovali a bylo jasné, že tito dva vždycky měli skončit spolu. Kdybych měla hodnotit ostatní postavy, byly všechny velmi povedené.
Celkově to byla krásná kniha a jsem ráda, že jsem ji dala šanci.

Téra471
01.05.2021 4 z 5

Od této knihy jsem měla velká očekávání. Která se ne zcela naplnila. Líbilo se mi prostředí knihy, atmosféra a romantická linka. Ze začátku mi trvalo než jsem se dostala do děje. Lepší byla až druhá polovina knihy. Na druhý díl se nechystám.

kvetinkovedny
27.04.2021 4 z 5

Kolem této knihy byl neskutečný hype, což na mě obecně nepůsobí moc dobře. Ale protože knihu doporučovali i lidé, se kterými mám podobný vkus, rozhodla jsem se knize dát šanci. A musím říct, tohle se četlo naprosto skvěle! Úplně mě to pohltilo a já mohla jen číst. Děj byl napěchovaný akcí, hlavní hrdiny jsem si naprosto zamilovala a i když to místy připomínalo telenovelu, moc jsem si to čtení užila. Vlastně natolik, že jsem si předobjednala druhý díl v angličtině. Ale prý tam budou vlkodlaci, tak doufám, že se z toho nestane úplná fraška.

Ale abych shrnula tuhle knihu, uvádím svůj seznam plusů a mínusů:
+ zápletka, děj, čtivost
+ postavy (Lou je láska, Reid zase není klasický frajírek, což je osvěžující)
+ romantika obecně
- hlavní romantické scény v naprosto nepochopitelných situacích
- příliš mnoho odhalení a zvratů najednou
- nedovysvětlený svět
- velké množství francouzských výrazů
+ atmosféra

Ač to vypadá, že mínusů je mnoho, hodnotím 4,5/5, neboť to byly spíše detaily a hrozně moc mě to nadchlo.
Co se české obálky týče, o té jsem tady mluvila už mnohokrát... Každopádně jsem vytvořila vlastní, tak pokud vás to zajímá, určitě se mrkněte. :)

michaella03
26.04.2021 5 z 5

A mně se to líbilo :).
Zaujala mě obálka, anotace i kladné a vysoké hodnocení. Kniha je nabitá sarkasmem a vtipem, mezi Lou a Reidem to jiskří, a především, je to velmi čtivé (prakticky celou druhou půlku jsem zvládla na jeden zátah). Hlavní postavy se sice někdy chovají nerozumně a dětinsky, ale není to tak strašné.
Takže, zajímavé téma, čtivost a (ve výsledku) sympatický pár. Jdu rovnou na další díl.

MiraiYume
22.04.2021 2 z 5

Nalákala mě anotace. Ta je na celé knize asi nejlépe zpracovaná, jinak je to čirý nesmysl skrytý za velmi povedenou obálkou.
Celý příběh je vystaven naprosto nelogicky. Kapitán lovců čarodějnic je naivní nedozrálý a nevybouřený blbeček, který by měl být veden a ne vést. Jeho charakter je otřesný. O Lou nemluvě. Nesympatická, nelogicky jednající "hrdinka". Ten příběh má tolik děr a nesmyslů, že jsem ho četla asi na pětkrát a i tak mi dělalo potíže ho přelouskat. A ta svatba? Co to jako mělo být? To byla záminka, jako by ji vymýšlel žák první třídy. Takže ti lovci normálně upalují i malé holky, pokud jsou čarodějnice, ale když se snaží lapit podezřelou a vyvinou při tom jisté přiměřené násilí, tak můžou být obviněni ze sexuálního násilí? To je taková hloupost, až mi z toho slzely oči.

MISKA03701
16.04.2021 4 z 5

Knize dávám čtyři hvězdy hlavně pro její čtivost, sem tam povedený humor a napětí. Opravdu tuhle knihu není problém přečíst za jeden den... Autorka píše jednodušším, ale čtivým stylem, což je asi největší plus téhle knihy. Dávám čtyři hvězdy, navzdory tomu, kolik má tahle kniha děr. Nelíbilo se mi vyřešení sňatku, za mě prostě neuvěřitelné a hlavně Lou měla prsten neviditelnosti, takže klidně si lovce brát nemusela a mohla zmizet přímo uprostřed sňatku... :D Takových situací je tam mnoho a mnoho, ale dle hodnocení se zdá, že čtenářům to nevadí. Pak mě zklamal svět, na který jsem se těšila nejvíc. Z různých recenzí jsem se dočetla, jak je originální, ale francouzská slovíčka originální svět nedělají.

Ale je fakt, že kniha má pobavit, a to asi tak nějak splnila. Na druhý díl se ovšem nechystám.

bk7
10.04.2021 5 z 5

Povedený příběh. Ze začátku jsem se bála, že to bude taková ta klasika.. dva nepřátelé, kteří si k sobě najdou cestu. Ikdyž je příběh postaven na tomhle, tak má hodně co nabídnout. Atmosféra i samotné postavy jsou hodně sympatické. Kniha mě bavila a hodně oceňuji uzavřený konec! Těším se, co bude ve druhém díle.

Sarka14
08.04.2021 4 z 5

Nevím, co jsem čekala, ale tohle úplně ne. Příběh není vůbec špatný. Vztah Lou a Reida mě bavil. Ty jejich dialogy byly vtipné. Ale něco tomu všemu chybí. Musím se přiklonit k názoru, že některé věci na konci nedávali tak úplně smysl. Asi by stálo za to je trochu víc rozvinout nebo děj víc promyslet. Není to úplně nejlepší fantasy, kterou jsem kdy četla. Ale má to potenciál. A i když druhý díl není hodnocený nejlépe, celkem se na něj těším.

Pog
08.04.2021

Hvězdičky dávat nebudu, jelikož jsem měla obrovský problém knihu vůbec vzít do ruky a pokračovat ve čtení, takže jsem ji nedočetla. Jsem naštvaná, protože vždycky naletím na "humbook tipy" a vždycky jsem zklamaná. Asi už jsem na takovou literaturu stará, nebo já nevím.
Jelikož mi je proti srsti mít rozečteno více než jednu knihu, raději jsem tuto odložila, aby dostala šanci jiná. Škoda, příběh zněl lákavě...

tereza7804
29.03.2021 5 z 5

I když kniha v zahraničí a někdy i tady u nás v Česku schytala velkou bídu, mně se to neuvěřitelně líbilo! Vtipné, svižné a hlavní hrdinové jsou pecka. Trošku jsem se bála toho náboženství a historie, ale bylo to vážně skvěle napsané. Slyšela jsem, že si hodně lidí stěžovalo na údajně málo popsaný svět. Mně to upřímně přišlo tak akorát, žádné okecávání a každý si umíme si myslím představit (zhruba) 17. století, kdy se upalovaly čarodějnice a ženy byly omezované. Za mě doporučuji všemi deseti. 5/5.

smrčci
29.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Vzhledem k úžasnému hodnocení jsem se na knížku hodně těšila. Přesně ten styl hate-to-love milostného příběhu mám ráda a tady to bylo vykresleno naprosto dokonale. Ty dialogy mezi Lou a Reidem mě vážně hodně bavily a celkově do doby, než se ta jejich milostná linka vyvrcholila mě knížka neskutečně bavila. Vybudovaný svět je velmi originální, fungování magie také.
Ovšem jak se kniha blížila k závěru, nadšení ze mě nějak opadlo. SPOILER Jako by to celé nějak přestalo fungovat. Dialogy byly zvláštní, nepochopila jsem, proč se ke skupince najednou připojil korunní princ. Proč se v závěru, kdy se předpokládá, že je bude Morgana pronásledovat, usadí v táboře, rozdělají oheň a upečou si večeři. A vedou sáhodlouhé vysvětlovací debaty. Konec SPOILERU
Celkově dávám 4/5, ovšem další díl už asi číst nebudu.

kachnat
24.03.2021 5 z 5

Naprosto mě uchvátil styl i příběh, láska, nenávist, sarkasmus... Nemohla jsme knihu odložit....

bookbypatrik
20.03.2021 4 z 5

Na Holubici a hadovi miluju ten humor. A postavy. A svět. A styl psaní. A tu originalitu.
Pokud máte rádi fantasy propojené s romantickou linkou, tohle je přesně pro vás!

Těším se na druhý díl a opravdu doufám, že nebude tak slabý.

spencer
14.03.2021 5 z 5

Tento příběh mě tak bavil. Už od první stránky jsem byla naprosto unešená tím, jak autorka píše a velmi brzy jsem si zamilovala i postavy. Na romantické lince se mi líbilo, že se na vše šlo pomalu a nebyla to typická láska na první pohled. Jsem zvědavá na pokračování :)

Beruš09
14.03.2021 5 z 5

Za mě super. Dlouho jsem se tak skvěle nezačetla do knihy, jako je tato. Moc hezký nápad a moc hezky zpracovaný. Možná bych tam přidala více romantických chvilek s Lou a Reidem, takové to škádlení není vůbec na škodu. Líbilo se mi, že autorka necpala všude sprostá slova. Zezačátku mi přišla, že jich je tam moc ale potom to bylo tak akorát. Vtipné scénky tak nechyběla a drzost Lou mě hodně bavila. Začátek knížky nebyl vůbec protáhlý, nudný nebo podobné záporné vlastnosti. Rozvíjel se v začátku toho velkého dějství a všechno mělo svůj čas, zároveň to autorka napsala tak moc hezky, že se zase nemusela čekat dlouho dobu a nic nebylo uspěchané.

Fani
11.03.2021 4 z 5

Původně jsem číst tuhle knihu nechtěla, nemam rada kdyz je knihy vychvalovana,ja mam pak velka očekávání a po přečtení jsem zklamana. Tohle bylo ale jine, příběh sem si neskutecne uzila, vse jsem prozivala s Lou a proc to sakra konci tak otevrene, no je jedine stesti ze mam doma uz i druhý dil ale čekání na treti bude asi nekonecny. Kazdopadne skvělý a nechávám si malou rezervicku kdyby dalsi dily byly jeste lepší ????

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992