Holubice a had

Holubice a had
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471012/bmid_holubice-a-had-hgD-471012.jpg 4 1156 1156

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

Googies
18.08.2020 5 z 5

Docela mi trvalo, nez me kniha chytla. A pak jsem se bala, kde pribeh utnou kvuli dalsimu dilu. Nastesti to tak nenastvalo.

SpeeDeeX
17.08.2020 5 z 5

Trochu jsem se knihy bála, protože jsem měla kvůli většinou velmi kladným recenzím hodně vysoká očekávání ale musím říct, že mě kniha nezklamala a jsem naprosto spokojená. Ze začátku chvilku trvalo, než jsem se zorientovala ale pak už to bylo super. Čím víc jsem četla, tím víc mě příběh bavil, až jsem byla na konci trochu skleslá, že jsem dočetla. Všechny kladné postavy jsou strašně sympatické. Hlavně jsem si oblíbila Lou a to, jak vždycky všechno řekla na plnou hubu, její hlášky mě pokaždé rozesmály. Už aby vyšel druhý díl ❤

Morana107
17.08.2020 4 z 5

Nikdy bych nevěřila, že nebudu vědět, jestli byla kniha skvělá nebo strašná. Jak bylo řečeno v knize: nic není černobílé, čarodějnice nejsou ty dobré a chasseuři ti zlí, ale ani naopak.
Ani bílé, ani černé. Ani skvělá, ani strašná kniha.
Začátek je trochu nuda, ale to bývá začátek většinou každé knihy. Autorka se trochu občas ztratila v tom, co chtěla sdělit a ups, nejednou jsme až po pás v rybníce a pereme se s arcibiskupem. K mínusům musím připočítat i příliš mnoho vulgarit, vážně mě neuráží, když se řekne "do prdele", ale někde slovník hlavní hrdinky přesáhl únosnou mez.
Moc se mi líbila logika a systém, který byl pro magiii sestaven. Příroda si žádá rovnováhu. Zlomený prst za vzorec pro zlomení zámku. Pak se ale tahle pravidla dost porušují a čarodějnice najednou kouzlí, aniž by něco obětovaly.
Když se nad tím ale ohlédnu, tak jsou to jenom hodně drobná negativa. Protože od druhé třetiny vás už kniha prostě nepustí a vy budete chtít vědět, co bude dál. Dějová linka Lou a Reida byla skvělá. Lou má velké štěstí. Škoda, že takoví gentlemani nejsou i dnes.
Konec jsem očekávala dobrý vzhledem k tomu, že na knihu navazují další dva díly, ale i tak mi úplně dokonale spadla brada. Kdo by to byl řekl, že jedno odložené dítě mezi odpadky může být tak důležité.
Nechte se taky očarovat a přečtěte si tenhle krásný příběh taky.

klara1550
09.08.2020 4 z 5

Kdybych tuhle knížku četla pár let zpátky, tak bych řekla, že je skvělá. Ale protože jsem už četla X podobných knih (čímž myslím "holčičí fantasy"), tak řeknu, že je super na odpočinutí a když čtete tenhle žánr, ale zároveň je to taky knížka, která ničím nevyčnívá. Nemohla jsem se odtrhnout, protože mě to bavila, ale zároveň nevyčnívá extra originálním nápadem, ani atmosférou, ani dějem, ani propracováním postav. Kažodopádně mám tenhle styl ráda, takže za mě 4 hvězdy.

leník511
08.08.2020 3 z 5

(3,5 hvězdičky)
Moc nechápu, co na tom všichni mají, protože první třetina byla celkem nudná a strašně dlouho trvalo, než se hlavní hrdinové seznámili. Druhá třetina byla z celé knížky nejlepší a romantická linka byla skvělá. Třetí třetina už zase nic moc... Tentokrát to nebylo ani tak nudné, jako spíš příšerně natahované. Za mě takový lehčí nadprůměr.

ElissBooks
07.08.2020 5 z 5

Wow! Tahle kniha je jedním slovem boží! Už jsem se nad ní rozplývala na Youtube i na instastories a teď v tom budu pokračovat tady, protože tuhle knihu sakra potřebujete! Takhle kniha přichází s originálním fantasy světem, který sice obsahuje známý prvek čarodějnic, ale je zde zakomponován úplně jinak než v jiných knihách o čarodějnicích. Zobrazuje se zde historie, kdy byly čarodějnice opravdu upalovaly a církev byla nadevše. Čarodějnice zde fungují na úplně originálních principech a příběh, který autorka vymyslela je neuvěřitelně poutavý. Navíc zde máme úžasnou hlavní hrdinku, která je vtipná, sarkastická a silná postava. Co se týče hlavního hrdiny, tak ten je upjatý a slušný, až je to vtipné a autorka ho vymyslela prostě skvěle. Je zde i pomalá romantika, kterou jsem si moc zamilovala a škádlení mezi hlavními hrdiny bylo prostě nejlepší. Této knize nemám absolutně co vytknout, protože po dlouhé době jsem dostala fantasy knihu, která nebyla ohraná a totálně mě dostala. Takže už jen vyhlížím další díly, protože tohle je absolutní must-have!

5⭐️/5⭐️ - Naprostá dokonalost ve fantasy žánru! Tohle musíte číst!

M.B.
05.08.2020 5 z 5

Moc hezký příběh vznikající lásky. Byla to příjemná změna oproti některým jiným knihám tohoto žánru. Neotřelý svět čarodějnic v těžko zařaditelné době. Lou mi trošku připomínala Aelin od SJM díky své prořízlé puse :) Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, ale pak se už nešlo odtrhnout. Ikdyž kdyby byla kratší, asi by to knize nevadilo. Občas mi to přišlo zbytečně natahované.
Co se mi hodně nelíbilo - překlepy a nepřelozené francouzské názvy. To jsem tedy nepochopila. Bylo to dost rušivé.
Jinak romantika podle mého gusta. Kdo by to nechtěl zažít, že? ;)

Gabetka
04.08.2020 4 z 5

Romantická linka je nosnou částí celé knihy a podle mě se povedla. Celou dobu jde o budování vztahu a zároveň skrývání tajemství. Některé pasáže daly zásadní nápovědy pro původ hrdinů a pozorní čtenáři si je zajisté nenechali ujít. Poslední třetina již rozehrává větší partii a dává tušit větší zapojení celého světa a čarodějnic v dalších dílech. Poslední věta mě tedy uvrhla do napětí, co bude dál.

Ellinek
02.08.2020 2 z 5

Ani po dvou dnech pořádně nevím, co si o knize myslet. Ani pořádně nechápu ten poprask kolem.

Začátek byl hrozně nudný, vůbec se mi nechtělo číst, ale nutila jsem se pokračovat, abych si tedy mohla sama udělat vlastní názor. Celou dobu mi tam haprovala především logika toho světa. Jednou to podle popisu vypadalo na středověk, o něco později se v ději objeví věc, která odkazuje na něco modernějšího. O tom, že se jedná o Francii, si člověk může nechat jen zdát. Přeložená slovíčka ten dojem rozhodně nezachrání. Princip kouzel byl také dosti různorodý - když už si autorka zadá pravidla používání kouzel, měla by je také dodržovat. Na začátku si sice zlomíme prstík, ale pak už čarodějnice vysílají ohnivé vlny a jiné podobné skvosty, aniž by musely něco obětovat, kvůli té pořád omílané rovnováze. Která v příběhu ale dost chyběla.

Romantická zápletka taktéž nebyla nic převratného. Domluvené svazky jsou základním motivem podobných příběhů, že se nakonec do sebe zamilují, nebo se alespoň respektují, to známe z historie. Autorka ale až příliš kombinuje. Příbuzenská a rodinná pouta mezi postavami byla na sílu tlačená, jako kdyby autorku napadlo: aha, to by mohl být šok, to tam ještě není, tak to tam dám! Jenže už toho zkrátka bylo moc. Už jen chybí, aby byl s někým spřízněný Ansel. Který byl snad spolu s Coco jediná postava, která mi nelezla na nervy. Lou je možná populární, ale mně na ní nepřišlo nic vtipného. Za celý příběh jsem se zasmála jen dvakrát. Vtípky, nadávky a narážky byly příliš uměle vyhnané, než aby opravdu všechno najednou pobavilo.

Příběh jsem nejspíš četla ve chvíli, kdy jsem si něco takového potřebovala přečíst. Na oddech a zahnání špatných myšlenek to stačilo. Holubice a had nepřináší vůbec nic nového, je to basic young adult literatura, která neurazí, ale za mě ani nenadchne. Kdyby se to lépe uchopilo, stačila by tomu bohatě jedna kniha. Druhá už je moc, ale jen tak ze zájmu si ji přeci jen přečtu. Už jen kvůli Anselovi!

zinon
02.08.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si opravdu užila. Je psaná vtipně a hlavní hrdinka je od rány, což mám opravdu ráda. Knížka se čte lehce a celkově mě příběh velmi bavil.

katka-kacav3318
01.08.2020 5 z 5

Super to bylo. Od funkce magie až po skvěle postavy.

*Pájuše*
01.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Nemůžu si pomoct, ale slibná kniha skončila fiaskem. Ne totální, ale přesto skončila. V příběhu a v logice některých věcí je tolik děr! Tak např.:
Za prvé - k té svatbě autorka přišla jak? Přišlo mi to dost přitažené za vlasy. Člověk si nemůže ani zařadit období, ve kterém se ten děj odehrává. Vzhleděm k tomu, že se ale upalovaly čarodějnice na hranici, řekla bych středověk?
Za druhé - nepřijde mi úplně v pořádku, že lovec čarodějnic, ten nejlepší, zjistí jako poslední ze všech lovců čarodějnic, že si vzal čarodějnici... Postrádá to logiku.
Za třetí - nějak jsem nemohla uvěřit tomu, co je autorka schopná splácat - on je synem čarodějnice a zaroveň parchant krale, také má svého ochrance, který je svatý, ale ten ho nechá oženit s jeho dcerou čarodějnicí, která má vazby na jeho matku.... Upřímně, přišlo mi to jako když se teletubíz snaží natočit telenovelu.

Na druhou stranu kniha byla svižná, děj odsýpal a četla se jedním dechem. Přesto moc kladně knihu nehodnotím. Pokud bych vše špatné odmyslela, zbyl by mi plytký příběh, bez špetky inteligence.

Snehurka01
30.07.2020 1 z 5

(SPOILER) Tak já nevím, ale přišlo mi, že příběh celkově nedává smysl. Jak tady někdo zmínil, hlavní zvraty - třeba ten důvod sňatku mi přišel vycucaný z prstu, neznělo to vůbec uvěřitelně. Docela se divím, že to tolik čtenářů přehlíží, přišlo mi to podstatné a těch logických děr tam byla hromada. Styl autorky je celkem čtivý, takže se to rychle čte, ale zkrátka ten příběh nemá hlavu ani patu... Hrdinka má prsten, který ji dokáže zneviditelnit, přesto jej v situacích, které si to vyloženě vyžadují nevyužije. Ani hate-love linka mi nepřišla příliš dobrá, další insta láska prostě. A lovec čarodějnic, který nepozná čarodějnici? A neví to ani sám o sobě? Svět ani dobu jsem si nedokázala zařadit, je to patlanina všeho a zároveň ničeho.

Fajn nápad, čtivé to taky celkem bylo, ale hrozně nedomyšlené. Příběh se v mnoha místech rozpadá. Kniha uspokojí velice nenáročného čtenáře, který si jde vyloženě pro romantickou linku a nehledá nic nového.

LenkaDv
27.07.2020 5 z 5

Krásný příběh a dobře napsaný. Tato kniha se mi líbila.

kuska
27.07.2020 3 z 5

Myslela jsem, že přečtením této knihy narazím na pořádnou fantasy knížkou s tématem ne tak profláknutým, jako jsou čarodějnice, ale spíš mě to připadalo že čtu červenou knihovnu pro náctileté. Nemám nic proti tomu žánru, sama si ho někdy přečtu, ale když mám chuť na fantasy tak chci číst fantasy. Zkrátka pro mě zklamání. 3/4 knihy se vlastně nic neděje a poslední třetina nezachrání celou knihu. Prostě proti gustu žádný dišputát.

odpadlice
27.07.2020 5 z 5

Příběh, od kterého se nemůžete odtrhnout...:)

Kat9
22.07.2020 5 z 5

Opravdu čtivá knížka.Teším se na pokračování!

Zumaan
22.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Úžasné. Jediné co vytknout, tak to, že kniha měla zas až moc zvratů, což není zas tak dobrá konbinace(TEĎ BUDE SPOILER:)
Lou byla dcera Morgan, když zemře, zemřou královnu potomci, arcibiskup byl její papá, Reid byl levoboček.. Kdyby tak kniha nebyla tak dobře napsaná asi by jsem se v tom ztratila. Pak 1*ubiram za docela nudný začátek.

Ale konečně: Lidi, tu knihu si přečtěte, je na 4* ????

HEIDI1203
21.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Byla to úžasná knížka. Moc často se nestává, že by mi hlavní hrdina byl sympatický, ale Lou byla prostě úžasná. Moc mě to překvapilo. I Reida mám moc ráda, přestože když se na konci pohádali, nemohla jsem pochopit, že to v tu chvíli úplně změnilo jeho názor na Lou. V tu chvíli jsem ho vůbec nepoznávala, ale naštěstí se vzpamatoval v čas ????

AniDi
20.07.2020 5 z 5

Čekala jsem hodně a přání bylo naplněno. Úžasný příběh, zase něco nového. Moc se těším na další díl.

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992