V lese visí anděl

od:

V lese visí anděl

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262107/holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4.31878
Série:

Holger Munch (1.)

Originální název:

Det henger en engel alene i skogen (2013)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (538)

Přidat komentář
akina
18. července

Za mě jednoznačně top. Možná to bylo tím, že dlouho se mi dostávaly do rukou jen knihy, které neměly spád, ale tato kniha mě oslovila a donutila být vzhůru do čtyř ráno, abych ji dočetla.

střapatá
17. července

Konečně zase jedna severská detektivka, ze které vyloženě nečiší, že byla napsána pouze kvůli současnému boomu a prodejnosti. Byť mi některé pasáže přišly příliš prvoplánově napsané, kniha se mi líbila. Konec nebyl zbytečně přeslazený, jak je tomu v jiných knihách zvykem, jen bych vytkla nedotažení některých linií (třeba Tobias a náboženská sekta). Určitě si přečtu i navazující díly.

bulda3
14. července

Velký potenciál knihy nenaplnil úplně mé očekávání. Ovšem jedna z mála detektivek, které se nyní dají přečíst po tom, co je píše každý druhý.

mkarajda
10. července

Kniha byla velmi čtivá, napínavá a líbila se mi. SPOILER: Mám jen pár výhrad k některým událostem, jejichž smysl nebyl vysvětlený, např. proč byly pomocníkovi pastora předávány papírky se jmény. Celkově bych čekala, že téma církve bude více propracované. Konec knihy mi přišel takový ušitý rychlou jehlou, nedopracovaný, což je škoda.

NikolettaHole
10. července

Sympatické postavy, super děj, výborná zápletka a perfektní rozuzlení :) kniha se mi moc líbila a četla se jedním dechem.

cadic
07. července

Přečteno jedním, dechem po dlouhé době něco co mě tak zaujalo, neříkám, že to je bůhví jak originální ale opravdu jsem se nemohl odtrhnout. Na zimní večery idealní volba

verulinka20
03. července

Celkem pomalý rozjezd knížky, což se ale během chvíle změnilo a měla jsem problém se od knihy odpoutat. Navíc krátké kapitoly, takže se četla fakt rychle a určitě si ráda přečtu i druhý díl série. Zvrat překvapivý, nic co by se dalo očekávat. Seveřané prostě umí!

KlariN
03. července

Vynikající temporytmus, autor sice nezapře řadu různorodých inspiračních ale skoro nikdy nepřestává bavit. Lze doporučit.

jarmila6295
20. června

Kniha mne velmi bavila! Doporučuji!

frantisek8863
18. června

Příběh, osoby a zápletka ? Slabý průměr.

Analady
17. června

V době, kdy kniha vyšla, se o ní mezi booktubery hodně mluvilo, proto jsem neodolala a knihu si také přečetla. Jako jediné pozitivum na této knize vidím to, že se celkem dobře čte. Rozjezd knihy je velmi pozvolný, střídavě se seznamujeme s mnoha různými lidmi a pomalu skládáme dílky příběhu. Bohužel žádná postava mi nepřirostla k srdci, nikdo mi nebyl nijak zvlášť sympatický. Zdálo se mi, že šťastných náhod bylo v příběhu až moc. Knize dávám slabé tři hvězdy.

Evule *
11. června

Kniha se mi líbila, napínavá a konec pro mě byl překvapivý. Určitě si přečtu i další z této série.

LP113
06. června

Tak já jsem nadšená. V začátku se člověk musí trošku zorientovat v postavách (ostatně asi jako ve všech knihách), ale potom se nedá odtrhnout. Mě se fakt hodně líbila a skoro bych srovnávala s Keplerem. Rozhodně doporučuji těm, kdo nemají radi Nesba jako já. ;-)

Disease
04. června

Poněkud generická skandinávská krimi, která neotráví, ale ani nenadchne.

Strnady095
04. června

Tak tohle můžu :-)...i když nemám rád ubližování dětem...pomalý, ale nutný rozjezd (proč musí být všichni policisté tak šíleně na práškách, alkoholu s těžkými psychickými problémy - ale budiž) ... skvělý střed s parádním překvapivým závěrem...i když trošku rychlým a jednoduchým...dobré čtení

Januli
30. května

Já knihu bohužel nečetla jedním vrzem, ale trhaně, tak jsem si příběh tak neužila. Takže za mě průměr.

Dáma s hrnstjm
24. května

Lákavý název, lákavá anotace, celkem lákavá i obálka... Po všech lákadlech ale přišel podle mého názoru velice slabý příběh. Já vím, je nepsané pravidlo, že prudce geniální vyšetřovatelé mají své démony... ale tahle Mia už mi přišla trochu za hranou. Naopak Munch mi byl sympatický tím, jak je vlastně obyčejný. Do zápletky autor zapletl kde co, jen nevím, jestli proto, aby zmátl čtenáře, nebo aby zaujal aspoň něčím z toho množství. Navíc je kniha přeplněna postavami s minimální rolí, jejichž příběhy - po velkolepém uvedení na scénu - brzy vyzní do ztracena. Za mě zklamání...

maličkán
21. května

Výborný, poutavý příběh. Za mě 5 hvězdiček a hned dneska začnu číst Sovu. Už jsem na ni zvědavá. Autora si dávám do oblíbených.

Toffee
21. května

Průměrná detektivka, u které už zítra nebudu vědět, o čem byla. Hlavní vyšetřovatelka Mia je divná a ne moc sympatická, se sklonem k nadměrnému užívání "Do prdele!", kterou ostatní považují za téměř geniální. V jakémsi transu a metodou volných asociací dokáže odhalovat věci a spojení, která ostatním kriminalistům unikají. Autor pro jistotu do příběhu nacpal všechno, co by mělo zabrat - psychická traumata, náboženskou sektu, transsexuály.... Výsledek je nic moc.

Sudin
19. května

Mě se kniha líbila. Zajímavý námět a napínavý příběh. Četlo se to samo. Jako prvotina, výborné, jdu na druhý díl.

Nočnípták
19. května

Severská krimi se stala pojmem. Detektivky mám ráda. Tahle ale ode mne dostane jen 2*.Začátek se mě docela líbil. Pak už to bylo nějaké překombinované, pro mě i nezáživné. Přeskakovala jsem. Konec byl divný. Přesto jsem přečetla i 2.díl ze série. Názor jsem nezměnila. Ze seveřanů je pro mě jednička Peter May.

Odetta889
13. května

Začátek knihy mě moc nechytl, ale po polovině dostal děj rychlý spád. Dobrá kriminálka, napínavý děj i když vyšetřovatelka Mia mě nebyla moc sympatická.

jengibre
09. května

Nejsem fanoušek severských detektivek, ale tato mě doslova nadchla. Už ve chvíli kdy jsem poprvé viděla název, věděla jsem, že to bude prostě ONO. Děj má spád, dialogy jsou skvělé, postavy zajímavé a sympatické a autor se nebojí popisovat nepříjemné věci. Obě dějové linky mě naprosto vtáhly a netrpělivě jsem čekala, jak to všechno dopadne. Přečetla jsem jedním dechem - rozhodně doporučuji.

karantena
07. května

kniha napínavá,čtivá.

Věro
02. května

Super napínavé a čtivé od začátku až do konce.

jana3099
30. dubna

Mám moc ráda detektivky, ale tahle mi nijak moc nesedla. Hodně postav a s každou další kapitolou noví a noví lidé, kde některé jsou mimo hlavní děj. Příběh zajímavý, ale smutný, no a celkově za mě tak průměr :-)

Space.Junkienka
29. dubna

Očekávala jsem klasickou severskou krimi. To jsem se ale zmýlila....Knížka je to úžasná, ostatně již čtu druhý díl, ale stejně bych to mezi severskou klasiku asi nezařadila. Plno různých příběhů, postav a prolínání se.....Možná mi to trochu připomíná Camillu Läckberg....Přesto je to tak nějak jiné....Ale perfektní....a jedinečné....

Barbarousus
20. dubna

Svižný, čtivý a překvapivý příběh.

Lisa123
20. dubna

Kniha se mi moc líbila. Chytla mě od začátku, četla se sama. Postavy mi byly sympatické, hlavně Holger. Konec mě velmi překvapil, opravdu bych tohoto vraha netipovala (možná kvůli až moc překombinovanému příběhu, za což ubírám jednu *). Myslím, že kdyby v knize nebyly části s Pastorem Simonem, tak by byla mnohem kratší a méně zamotaná. Přišlo mi to spíš jako další příběh do jiné knihy, moc se mi to k tomu nehodilo. Celkový námět knihy se mi ale opravdu líbil, proto knihu doporučuji :)

anája
18. dubna

Já jsem sehnala jen audio knihu a moc se mi líbila.Bylo to opravdu velice napínavé,zvraty, které jsem nečekala.Ta propletenost byla působivá a poslouchalo se to samo