V lese visí anděl

V lese visí anděl

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262107/holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4.31878

Holger Munch (1.)

Det henger en engel alene i skogen (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

akina

Za mě jednoznačně top. Možná to bylo tím, že dlouho se mi dostávaly do rukou jen knihy, které neměly spád, ale tato kniha mě oslovila a donutila být vzhůru do čtyř ráno, abych ji dočetla.

střapatá

Konečně zase jedna severská detektivka, ze které vyloženě nečiší, že byla napsána pouze kvůli současnému boomu a prodejnosti. Byť mi některé pasáže přišly příliš prvoplánově napsané, kniha se mi líbila. Konec nebyl zbytečně přeslazený, jak je tomu v jiných knihách zvykem, jen bych vytkla nedotažení některých linií (třeba Tobias a náboženská sekta). Určitě si přečtu i navazující díly.

bulda3

Velký potenciál knihy nenaplnil úplně mé očekávání. Ovšem jedna z mála detektivek, které se nyní dají přečíst po tom, co je píše každý druhý.

mkarajda

Kniha byla velmi čtivá, napínavá a líbila se mi. SPOILER: Mám jen pár výhrad k některým událostem, jejichž smysl nebyl vysvětlený, např. proč byly pomocníkovi pastora předávány papírky se jmény. Celkově bych čekala, že téma církve bude více propracované. Konec knihy mi přišel takový ušitý rychlou jehlou, nedopracovaný, což je škoda.

NikolettaHole

Sympatické postavy, super děj, výborná zápletka a perfektní rozuzlení :) kniha se mi moc líbila a četla se jedním dechem.

cadic

Přečteno jedním, dechem po dlouhé době něco co mě tak zaujalo, neříkám, že to je bůhví jak originální ale opravdu jsem se nemohl odtrhnout. Na zimní večery idealní volba

verulinka20

Celkem pomalý rozjezd knížky, což se ale během chvíle změnilo a měla jsem problém se od knihy odpoutat. Navíc krátké kapitoly, takže se četla fakt rychle a určitě si ráda přečtu i druhý díl série. Zvrat překvapivý, nic co by se dalo očekávat. Seveřané prostě umí!

KlariN

Vynikající temporytmus, autor sice nezapře řadu různorodých inspiračních ale skoro nikdy nepřestává bavit. Lze doporučit.

jarmila6295

Kniha mne velmi bavila! Doporučuji!

frantisek8863

Příběh, osoby a zápletka ? Slabý průměr.

Analady

V době, kdy kniha vyšla, se o ní mezi booktubery hodně mluvilo, proto jsem neodolala a knihu si také přečetla. Jako jediné pozitivum na této knize vidím to, že se celkem dobře čte. Rozjezd knihy je velmi pozvolný, střídavě se seznamujeme s mnoha různými lidmi a pomalu skládáme dílky příběhu. Bohužel žádná postava mi nepřirostla k srdci, nikdo mi nebyl nijak zvlášť sympatický. Zdálo se mi, že šťastných náhod bylo v příběhu až moc. Knize dávám slabé tři hvězdy.

Evule *

Kniha se mi líbila, napínavá a konec pro mě byl překvapivý. Určitě si přečtu i další z této série.

LP113

Tak já jsem nadšená. V začátku se člověk musí trošku zorientovat v postavách (ostatně asi jako ve všech knihách), ale potom se nedá odtrhnout. Mě se fakt hodně líbila a skoro bych srovnávala s Keplerem. Rozhodně doporučuji těm, kdo nemají radi Nesba jako já. ;-)

Disease

Poněkud generická skandinávská krimi, která neotráví, ale ani nenadchne.

Strnady095

Tak tohle můžu :-)...i když nemám rád ubližování dětem...pomalý, ale nutný rozjezd (proč musí být všichni policisté tak šíleně na práškách, alkoholu s těžkými psychickými problémy - ale budiž) ... skvělý střed s parádním překvapivým závěrem...i když trošku rychlým a jednoduchým...dobré čtení

Januli

Já knihu bohužel nečetla jedním vrzem, ale trhaně, tak jsem si příběh tak neužila. Takže za mě průměr.

Dáma s hrnstjm

Lákavý název, lákavá anotace, celkem lákavá i obálka... Po všech lákadlech ale přišel podle mého názoru velice slabý příběh. Já vím, je nepsané pravidlo, že prudce geniální vyšetřovatelé mají své démony... ale tahle Mia už mi přišla trochu za hranou. Naopak Munch mi byl sympatický tím, jak je vlastně obyčejný. Do zápletky autor zapletl kde co, jen nevím, jestli proto, aby zmátl čtenáře, nebo aby zaujal aspoň něčím z toho množství. Navíc je kniha přeplněna postavami s minimální rolí, jejichž příběhy - po velkolepém uvedení na scénu - brzy vyzní do ztracena. Za mě zklamání...

maličkán

Výborný, poutavý příběh. Za mě 5 hvězdiček a hned dneska začnu číst Sovu. Už jsem na ni zvědavá. Autora si dávám do oblíbených.

Toffee

Průměrná detektivka, u které už zítra nebudu vědět, o čem byla. Hlavní vyšetřovatelka Mia je divná a ne moc sympatická, se sklonem k nadměrnému užívání "Do prdele!", kterou ostatní považují za téměř geniální. V jakémsi transu a metodou volných asociací dokáže odhalovat věci a spojení, která ostatním kriminalistům unikají. Autor pro jistotu do příběhu nacpal všechno, co by mělo zabrat - psychická traumata, náboženskou sektu, transsexuály.... Výsledek je nic moc.

Sudin

Mě se kniha líbila. Zajímavý námět a napínavý příběh. Četlo se to samo. Jako prvotina, výborné, jdu na druhý díl.

Nočnípták

Severská krimi se stala pojmem. Detektivky mám ráda. Tahle ale ode mne dostane jen 2*.Začátek se mě docela líbil. Pak už to bylo nějaké překombinované, pro mě i nezáživné. Přeskakovala jsem. Konec byl divný. Přesto jsem přečetla i 2.díl ze série. Názor jsem nezměnila. Ze seveřanů je pro mě jednička Peter May.

Odetta889

Začátek knihy mě moc nechytl, ale po polovině dostal děj rychlý spád. Dobrá kriminálka, napínavý děj i když vyšetřovatelka Mia mě nebyla moc sympatická.

jengibre

Nejsem fanoušek severských detektivek, ale tato mě doslova nadchla. Už ve chvíli kdy jsem poprvé viděla název, věděla jsem, že to bude prostě ONO. Děj má spád, dialogy jsou skvělé, postavy zajímavé a sympatické a autor se nebojí popisovat nepříjemné věci. Obě dějové linky mě naprosto vtáhly a netrpělivě jsem čekala, jak to všechno dopadne. Přečetla jsem jedním dechem - rozhodně doporučuji.

karantena

kniha napínavá,čtivá.

Věro

Super napínavé a čtivé od začátku až do konce.

jana3099

Mám moc ráda detektivky, ale tahle mi nijak moc nesedla. Hodně postav a s každou další kapitolou noví a noví lidé, kde některé jsou mimo hlavní děj. Příběh zajímavý, ale smutný, no a celkově za mě tak průměr :-)

Space.Junkienka

Očekávala jsem klasickou severskou krimi. To jsem se ale zmýlila....Knížka je to úžasná, ostatně již čtu druhý díl, ale stejně bych to mezi severskou klasiku asi nezařadila. Plno různých příběhů, postav a prolínání se.....Možná mi to trochu připomíná Camillu Läckberg....Přesto je to tak nějak jiné....Ale perfektní....a jedinečné....

Barbarousus

Svižný, čtivý a překvapivý příběh.

Lisa123

Kniha se mi moc líbila. Chytla mě od začátku, četla se sama. Postavy mi byly sympatické, hlavně Holger. Konec mě velmi překvapil, opravdu bych tohoto vraha netipovala (možná kvůli až moc překombinovanému příběhu, za což ubírám jednu *). Myslím, že kdyby v knize nebyly části s Pastorem Simonem, tak by byla mnohem kratší a méně zamotaná. Přišlo mi to spíš jako další příběh do jiné knihy, moc se mi to k tomu nehodilo. Celkový námět knihy se mi ale opravdu líbil, proto knihu doporučuji :)

anája

Já jsem sehnala jen audio knihu a moc se mi líbila.Bylo to opravdu velice napínavé,zvraty, které jsem nečekala.Ta propletenost byla působivá a poslouchalo se to samo