V lese visí anděl

V lese visí anděl

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262107/holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4.31428

Holger Munch (1.)

Det henger en engel alene i skogen (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

trillobit89
předevčírem

Přiznám rovnou, že jsem čekala víc. Knížka je dobrá, čtivá... jen mi místy přišla trochu plochá.... Několikrát jsem zkrátka nenašla odpověď na otázku "Proč?"
A přitom ten začátek byl tak slibný... Jen mi prostě přišlo, že tady bylo více dějových rovin spíš na škodu, protože pak mi k nim chybělo více detailů...
I tak, jsem ráda, že jsem přečetla... Proč ne...

Mayashell
předevčírem

kniha byla pěkná, dobře se četla, poutavá a konec byl zcela nečekaný. Byla bych mizerný detektiv :-)

MonikaV
předevčírem

Já to teda zhltla za 2 dny, napínavé jak kšandy, mělo to spád, já určitě doporučuji.

parvitas

Anotácia a iné recenzie tu už sú, tak len v krátkosti.
Dva dni chodím do roboty po tak dlhej dobe, čo som bola doma s chorými deťmi a veru, každý večer, čo večer, akonáhle sú už baby v postieľkach, zaspím na gauči. Len na hodinku, hoďku a pol. A potom si do polnoci čítam. Nenormálna únava ma zmáha.
Ale.
Malo to svoj zmysel, pretože som takto po večeroch dočítala fúto fajn detektívku. Zámerne nepíšem skvelú, lebo ako podotkol môj drahý, že či som si vedomá, že ich aj ja prečítaním vlastne vraždím, tak že v knižnej realite tie dievčatká prečítaním vždy a zase zomrú. Ako toto mi rozprávať pred spaním nik nemusí, viem, kde je realita, ale nejako mi to ostalo v podvedomí.
Vyšetrovací tím fajn, každý si samozrejme nosí svoje traumy. Jasné, že nik nechce čítať o detektívoch, čo nemajú problém s alkoholom/liekmi/drogami/príbuznými a netrpia prízrakmi minulosti/rozvodu/nevyriešených prípadov (nehodiace sa škrtnite).
Čo sa mi však extra páčilo, bol aj jeden bočný motív (áno, ten kresťanský kult) a celkom v závere som sa riadne bavila, ako to všetko vypálilo. Veľké plus je aj v tom, že deti nik brutálne netýral a neznásilňoval. Ale detektívka je fakt dobrá, vraha som neuhádla!
Pokračovanie si určite prečítam a tento prvý diel zo série odporúčam.

slaska77

Jako nebylo to špatné, ale zřejmě díky perfektním referencím jsem od toho čekala možná trochu více. Čekala jsem, že se to v závěru ještě nějak zvrtne, ale asi důsledek toho, že jsem si přečetla pár recenzí před samotnou četbou, takže to už dělat nebudu:-)

Calibra

Do prdele! Tak nevím, jestli to, že jsem si rozečtenou knihu doposlouchala jako audio byla chyba a sebrala jsem si tím zážitek z četby. Když jsem četla moc mě to bavilo, ale vyprávění Petry Špalkové mě uspávalo a když jsem se chtěla na příběh soustředit myšlenky mi utíkaly všude možně. Audioknihy radši už zkoušet nebudu. Příběh byl zajímavý a do prdele bylo skoro všude.

Mali88

Kniha se mi moc líbila. Nejdřív jsem ji začala poslouchat jako audioknihu, kde byla skvěle namluvená Petrou Špalkovou. Poté jsem však dostala tištěnou verzi, a celé jsem to zakončila verzí ve čtečce, protože jsem letěla na dovolenou :)
Děj byl zajímavý a místy děsivý. Nicméně jsem měla dojem, že jsem podobnou zápletku už někde četla.
Holger Munch občas působil jako nerudný "dědek", nicméně se také projevila jeho lidská stránka a strach o rodinu. Mie se nedá vytknout nic. Ta se mi líbila nejvíce.
Těším se na Sovu.

Dani25

Dobrá detektivka, ale nepatrí do tých mojich top. Úplne súhlasím s brabofka. Autor rozvíja celú knihu viac línii a nakoniec na pár stranách rozuzlenie bez bližšieho vysvetľovania.

brabofka

Nevím zda to nazvat štěstím nebo smůlou. Ale asi jsem ráda že jsem Sovu četla dříve než Anděla. Tato kniha, první v sérii, ukazuje, že autor stále ještě neví jak přesně přistoupit k příběhu. Má to spád, má to děj, napětí, je to fakt super příběh, i krásně se čte. Jen ten konec. Najednou mi přišlo jako by se autor lekl, že popsal tolik stran a snažil se to zkrátit. Nebudu zde popisovat děj, který je podle mého hodně ořezaný (abych neprozradila pointu a vraha), ale pořád jsem čekala souvislosti, vysvětlení, uzavření toho všeho a nic. Nebo je možné že by zrovna to mé vydání nemělo nějaké stránky??? Každopádně 4* za příběh jako takový.

Dost dobrá detektivka, které nechybí spád, a ani rychlé tempo vyprávění, a ve které se nenajdou žádná hluchá místa. Příběh má logickou posloupnost, všechno (i to, co se zdá po nějakou dobu nejasné nebo zamotané) je nakonec vysvětleno. Není to ani tak ponuré, jak by se mohlo podle anotace zdát, ale detektivka je přesto svým dějem a tematikou znepokojivá. Co tedy dodat? Další knihy autora se už nemohu dočkat ;-).

poter

Napínavé od začátku až do konce,super

Wendulka

Tak tohle bylo fakt super! Čtivé od začátku do konce, přesně tak, jak má detektivka být. Za mě pět hvězd a jsem zvědavá na Sovu.

BaS1972

Kniha mne velmi příjemně překvapila. Má ten správný "spád" - do jednotlivých vedlejších epizod jsem se nezamotala, nejsou tam žádné zbytečné postavy ani děje navíc, přesto je to celé velmi čtivé :-)

ddkk

Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout a když jsem ji dočetla, vyhlížela další...dočkala jsem se rychle, Sova, která následovala, byla stejně výborná!

whiolet

Kniha byla dost čtivá, prostředí bylo tajemné a hlavní postavy skvěle napsané.
Přesto mi tam něco chybělo. Možná více krve nebo akčnějšího spádu (zdravím Nesba).
Každopádně to byla dobrá detektivka a těším se na další díl od autora.

blanka5427

naprosto super

krži

Styl autora mi seděl, v dějí pár nelogičností, které mi ale ve finále ani tak nevadily. Celkově to bylo prostě povedené, napínavé a překvapivé :)

Huvra

Ne, že by to bylo špatný, to vůbec. Nápad se mi líbil, působilo to na mě tak nějak tajemně.
Možný spoilery, kdo nečetl, nečtěte.
Jediný co, tak mi jako hlavní postava nepřišel Holger, ale Mia, protože Holger, kromě toho, že měl vnučku, které se příběh týkal, vyšetřování celkem nikam neposunul.
Pak jsem měla problém pokaždé, když jsem knihu odložila, přinutit se k ní vrátit. Nemělo to takový spád a nebylo to tak napínavý, jak jsem čekala, že to bude. Možná to bylo taky těma - někdy docela zbytečnýma - myšlenkovýma pochodama postav.
Ale nakonec jsem ráda, že jsem si to přečetla. Asi si přečtu i Sovu.

Jittush

Pravdu říct, že ze začátku mi kniha přišla taková nemastná neslaná, ale příběh mě poté vtáhl a z knihy se vyklubala slušná detektivka. Napětí, skládačky, výborná Mia Krügerová a? Pak přišel konec. Pro mě konec trošku zklamáním.

arket

Parádní detektivka.

lukozminova

SUPER!

NikolIris

Áno, áno, áno.
Prostrenie, nápad, napínavý príbeh až do konca. Rozličné postavy, ktoré chcete viac skúmať - čo mne sa nestáva. Skvelý krimi príbeh hraničiaci s trilerom :)

asam

Skvělé, napínavé až do konce. Doporučuji. Přečetla jsem jedním dechem.

qydko

Detektivka slušná, ale mám pocit, že dějová linie se sektou tam byla tak nějak navíc. Bez ní by se mi asi kniha líbila víc. Každopádně, slušně napsáno, poutavě, napínavě. Těžko se odtrhává.

Nazli

Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Rozhodně čtivé, má spád, i něco z osobního života hlavních postav, což děj skvěle doplňuje.

Faila

Originální představování postav, zajímavé příběhy a celkově velmi tajemná a napínavá kniha.

Eeli

Mrazivá, napínavá, čtivá kniha. Postavy mi přijdou tak nějak typicky netypické, styl psaní podporuje napětí a akci příběhu. Nechybí překvapivé zvraty a trochu tajuplná atmosféra. I když tyto znaky často sedí na většinu současných, a zvláště severských, detektivek, přesto vás tato kniha neomrzí, ale děj prostě chytne a nepustí.

papaja07

Hodnotím jako průměrnou detektivku. Zpočátku jsem byla nadšená, ale postupně méně a méně....některé dějové linie naprosto neukončené což je škoda.

Lokina

Tahle kniha byla mou první severskou detektivkou. Velice se mi líbila a proto jsem se rozhodla pokračovat ve čtení severských krimi, které až do nedávna, byly pro mě jednou velkou neznámou.
Příběh si udržoval stabilní tempo, byl čtivý, napínavý a já do poslední chvíle netušila, kdo za tím stojí. Holgera a Miu jsem si ihned oblíbila, tvořili velice atraktivně nesourodý pár, takže už jenom z toho důvodu knihu hodnotím velmi pozitivně.
Jinak Sovu už mám vyhlédnutou v knihovně a moc se na ni těším.

delatrix

Takhle dobrou detektivku jsem už dlouho nečetla. Moje nejoblíbenější postava byl asi Gabriel a Tobias. Překvapivě jsem tedy vůbec do poslední chvíle neuhodla skutečného vraha a to se detektivky často dají předpovědět. I když ten konec je takový useknutý.
Už mám koupenou Sovu.

severská krimi norské detektivky norská literatura Oslo (Norsko)

Frode Sander Øien

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969

• V lese visí anděl (2015)
  • Sova (2016)