V lese visí anděl

V lese visí anděl

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262107/holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4.31537

Holger Munch (1.)

Det henger en engel alene i skogen (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

jaruva
včera

Kniha mě od začátku velmi zaujala, jazykem, vykreslením postav a jejich příběhů, jak se to postupně vše krásně propojilo. Pro mě velké plus, že kniha sestává z kratších kapitol - čtu během dne fakt po chvilkách a s tímto stylem psaní jsem se neztrácela.
Jak už tu psala amánek, téma mrtvých holčiček je pro rodiče "ošajslich", ale bylo to podáno "decentně"...
Už se těším na další autorovu knihu!

terinkha
12. prosince

Severskou krimi jsem si zamilovala (a navíc se z ní stal fakt velkej fenomén). O téhle knize jsem slyšela už dávno a konečně na ni přišla řada. Naprosto mě uchvátil začátek knihy. Ohromně se mi líbilo, jak jsem jako čtenář pronikla do života hlavních hrdinů tak snadno a věděla jsem obrysově hned, s čím se potýkají.
Co se týče příběhu. Mia je cvok, ale věřím, že takoví lidé, co se chvílemi ocitají mimo sebe, existují. Holger je skvělá postava a prostě mě to bavilo. Odsejpá to, dobře se to čte, má to spád. Jasně, konec trochu přitaženej za vlasy, ale vlastně proč ne?
Však stačí se podívat, v jaký době žijeme a hned mi to přijde o trochu menší psycho...
Díky, dobrý, do Sovy jsem se pustila záhy ;-)

amanek
08. prosince

Dlouho jsem se ke knize odhodlávala, přeci jen mrtvé holčičiky, neni téma, které by chtěla máma číst. Ale musím uznat, že mě moc bavila. Rozhodně si přečtu další knihy tohoto autora.

myshak
07. prosince

Já se vyloženě do čtení nutím. Mám ráda krátké kapitoly ale toto je trochu moc. V každé se mluví o nějaké jiné osobě a když už v páté kapitole čtete o 10 osobách, je v tom brzy bordel. Takže já už u 20 kapitoly nevím kdo je kdo...

Matne
05. prosince

Kniha se četla docela dobře, akorát jsem neměl moc pocit, že čtu detektivku, protože detektivové zde zrovna moc nevyšetřovali. Všechno tak nějak plynulo samo. Žádné forenzní závěry, vysvětlení také nic moc, logika také dostávala místy na frak. Spoiler: Proč by vrah, pokud chce holčičky přivést do nebe vůbec volal novinářům a chtěl po nich aby jednu ušetřil? Jakou smrtí zemřely když ležely na zemi a mezi nimi byla ta uřízlá prasečí hlava? Jaký smysl měla ta prasečí hlava? A ta věc se sektou byla také nedotažená a spousta dalších.

kytarka
03. prosince

Dlouho jsem knihu obcházela. Viděla ji všude kolem sebe. Nakonec si ji koupila a určitě nelituji! To byla smršť, vůbec jsem se nechtěla od knihy odtrhnout a přečetla ji rychlostí blesku. Už se těším na sovu. Zajímavý je pachatel konečně jiný než skoro ve všech knihách. Tahle kniha je pro mě ta s kterou jdete i na záchod, jak jste začtení!

Gari89
30. listopadu

Slušná kniha, rychle a dobře se četla, krátké a přehledné kapitoly, no a pachatele jsem ani netipoval a byl jsem překvapený

Jíťa512
30. listopadu

Docela čtivý příběh, jen mi vadilo velké množství jmen a to, že v uspěchaném konci ne všechno bylo vysvětleno.

malpet
30. listopadu

Čtyři hvězdy. Kniha odsýpala hlavně proto, že jsem jí poslouchal ve formě mluveného slova cestou do práce a z práce, takže při některých nudnějších nebo zdlouhavých pasážích jsem mohl myslet i na něco jiného :-) celkem ale udělala dobrý dojem, nevadila ani ta spousta sprostých slov.

katerina.p.
29. listopadu

Vadily mi chyby v textu a ke konci jsem se buď ztratila, nebo nebylo vysvětleno vše

michaela0741
28. listopadu

Kniha byla ze začátku trochu zdlouhavá. Autor rozběhl příliš mnoho dějových linek, než je pospojoval. Ale ve chvíli, kdy se příběhy jednotlivých postav začaly propojovat už to nabralo obrátek a četlo se to samo :)

Trustty
26. listopadu

Kniha mě bavila natolik, že se pustím i do dalšího dílu Sova. Příběh byl napínavý od začátku až dokonce. Hlavní vyšetřovatel Munch mi sedl i se svými kolegy.

Mischellin
25. listopadu

Jedním slovem BOŽÍ!!!

KaiShun
24. listopadu

Čteno až jako druhá, podle dvojky je to solidní, ale stále tomu něco chybí.

mrwendor
24. listopadu

Krásný začátek série. Myslím, že se můžeme těšit, jak se to všechno vyvine. Ale neubránil jsem se dojmu, že "něco takového" už tady bylo.

harena
22. listopadu

Další ze severských detektivek, která je čtivá, napínavá, bez hluchých míst a čte se úplně sama. Závěr poněkud rychlý, ale překvapivý, vraha jsem bohužel neuhodla. Dobrá krimi.

Anasa
19. listopadu

Přestože jsem knihu přečetla rychle a bavila mne, pět hvězdiček dát nemůžu.
Prvními možná čtyřiceti stranami jsem se probojovala a pohrávala jsem si s myšlenkou, že knihu odložím. Úvodní krátké kapitoly přiváděly na scénu různé postavy. Co kapitolka, to jiné jméno, přijde mi to přehnané. Sice mne pak příběh chytil, takže jsem vytrvala, ale stejně na konci zbyly otázky. Ne všechno bylo řečeno, vysvětleno. Jako kdyby autor zapomněl, že se o něčem takovém zmínil. Vyřešení otázky sekty mne pak docela pobavilo, vzpomněla jsem si přitom na termín deus ex machina - jednoduché, přímočaré, přijměte to. Škoda, takže čtyři hvězdičky.

dominika2585
18. listopadu

Do této knihy jsem vkládala velké naděje. Čekala jsem pořádnou pecku, jak to už seveřané umí. A pro mě to pecka opravdu byla. Zajímavý případ vražd malých holčiček nemůže nikoho nechat chladným. Líbily se mi poměrně krátké kapitoly, stránky pak příjemně ubíhaly. Bavila mě spousta vedlejších příběhů, které ale vždycky souviseli s naším hlavním případem. Hlavní vyšetřovatele Miu a Holgera jsem si poměrně rychle zamilovala a těším se na jejich další případ. Je pravdou, že některé části příběhu zůstaly nevysvětlené, ale někdy to není na škodu. Mě to tedy celkový dojem nepokazilo, a kdo ví, třeba autor plánuje něco málo rozuzlit v dalším díle :)

acul.p
16. listopadu

Kniha nebyla špatná, zápletka dobrá, hezky se to postupně rozvíjelo, i napětí nechybělo, ale konec.... připadal mi strašně uspěchaný, jakoby narychlo napsaný oproti předchozímu pozvolnému rozplétání případu. A i to rozuzlení bylo takové nijaké, mdlé.

roso.mak
15. listopadu

Detektivka přiměřeně napínavá, dobře čtivá, bez superhrdinů závislých na alkoholu a hlavně věc, za kterou dávám plnou: není tam jediná logická díra (byť samozřejmě neznám reálie norské policie). Za mně bestseller oprávněně. Už stojím v knihovně frontu na Sovu.

swayno
12. listopadu

Kniha byla dobrá, ale děj nebyl takový, že bych knihu úplně hltala. Dost věcí bylo v knize nakousnuto a pak buď nedořešeno, nebo to mělo rychlý příběh bez zásadních zvratů.

JessieEx
07. listopadu

Skvělá detektivka, napínavá od první kapitoly. Taky celkem děsivá, když jsem byla večer sama doma při čtení, běhal mi mráz po zádech. Příběh se hezky zamotal, vraha jsem samozřejmě neuhádla. Já na to asi nemám buňky. Vytkla bych možná velké množství postav. Bylo jich opravdu hodně naštěstí jsem ještě zvládala se orientovat. No a škoda, že něco zůstalo nevysvětleno. To je problém současných detektivek...dočtu, dozvím se, kdo je vrah a přesto mi zůstává na jazyku spousta otázek... (např. proč měla Mia umřít? Od první kapitoly se zdálo, že má nějakou nemoc, ale toto zdání se postupně vytrácelo a nakonec vlastně nevím...)

DomčaC
06. listopadu

Ze začátku mě kniha moc neoslovila. Nejnapínavější mi přišlo až posledních cca 150 stran. Na pokračování se ale nechystám. :-)

evin84
05. listopadu

Uz jsem cetla lepsi detektivku

gordon13
05. listopadu

Příběh zajímavý, ale přesto byl trochu zklamáním, čekala jsem víc...

Espejox
04. listopadu

Samuel Björk nám naservíroval skvělý a napínavý příběh bez hluchých míst a se spoustou zajímavých charakterů. Četlo se to samo, ale...to ale tam je. Stránky ubývaly, a já myslel jen na to, že není možné příběh důstojně dotáhnout na těch zbývajících pár stránkách. A nemýlil jsem se. Finále se odehrálo až příliš rychle a ve vzduchu zůstalo viset několik nezodpovězených otázek a nevysvětlených souvislostí. A to je opravdu velká škoda!

Mahulenka86
03. listopadu

Pár otázek na vyšetřovatele bych měla :), ale jinak super čtivé, napínavé, hlavní postavy přiměřeně sympatické. Žádná nuda!

stumpy

docela dobrá klasická detektivka ze severu. Jen ten konec trochu pokulhával. Jeden hlavní příběh, trocha těch menších vedle, ale některé mezery nezaplněny. Kam zmizeli rodiče kluka to ví jen Bůh. Ale celkově stojí za čas.

sabrina23

Rozhodně stojí za přečtení, napínavá od začátku až do konce. Myslela jsem si kdo by mohl být vrah, ale všechno se zvrtlo až při posledních stránkách a bylo to uplně jinak. Závěr byl prostě nečekaný. Ale rozhodně zajímavá detektivka.

mandari

Tak toto bylo super!! Parádní strhující kniha od začátku až do konce. Rozhodně všem doporučuji :)

severská krimi norské detektivky norská literatura Oslo (Norsko)

Frode Sander Øien

Samuel Bjørk (p)