Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Holčička, která měla ráda Toma Gordona
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469294/bmid_holcicka-ktera-mela-rada-toma-gordo-hK7-469294.jpg 4 2338 2338

Trisha McFarlandová zjistila, že svět není jen krásné místo na hraní, když jí bylo devět let. V deset hodin dopoledne začátkem června 1998 seděla vzadu v matčině autě, na sobě měla modrý dres Red Sox (s číslem 36 a jménem GORDON na zádech), hrála si s panenkou Monou a těšila se na výlet po Appalačské stezce. V půl jedenácté zabloudila v lese. Snažila se nepodlehnout panice, snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v hustém a temném porostu, může se jim něco stát…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Girl Who Loved Tom Gordon , 1999

Witta
07.08.2014 4 z 5

Další skvělá Kingovka, která se čte opravdu jedním dechem.

orinka3
24.07.2014 2 z 5

Tak to mě vůbec nebavilo, kvůli pasážím prokládaných sportem. Podle mě to nebyl až tak dobrý nápad autora. Bohužel jsem to od poloviny proletěla, podívala se na předvídaný konec a pak s úlevou odložila.

Scarycrowie
08.07.2014 4 z 5

Moje první kniha, kterou jsem kdy od Kinga četla a poslední rozhodně moc dlouho nezůstane. Trishu jsem celou dobu litovala a strachova se, aby se jí nic nestalo. Čekala jsem sice, že to bude trochu víc horor, a děj se občas vlekl, prostě šla a šla a šla až došla k bobulím...ale i tak dávám 4 hvězdičky. Původně jsem dala jen 3, protože jak se Trisha na baseballové večery tešila, tak já jsem je nenáviděla, ale fakt že nemám celkově ráda sport a pravidlům baseballu nerozumím je můj problém a snižovat tím hodnotu knihy je podle mě blbost.

Teraslík
08.07.2014 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo nudný hlavně kvůli fotbalu a dokonce jsem u ní i usnula. To se mi doteď nestalo. Potom se mi to začalo líbit a příběh Trishy mě pohltil. Bylo mi jí strašně líto a musela jsem to dočíst dokonce. Konec se mi líbil. Doporučuji.

cori
29.06.2014 4 z 5

Zlatý český lesy a elektrické vedení na každém "rohu"!

mailo-s
20.06.2014 3 z 5

Tahle kniha je slabší jak vzhledově tak obsahově. Na druhou stranu je to příjemný odpočinek mezi jeho stěžejními díly.

WODAUS
12.06.2014

King mě před lety ohromil Černočernou tmou ... Letos v lednu jsem si na něj vzpomněla a zkusila si přečíst Carrie. To bylo slabé, ale dobré čtení v celku. Tak jsem zkusila potlačit obavu z toho, že další kniha bude ještě horší a přečetla jsem Pytel kostí. Byl úžasný. Vážně mě bavil. Tudíž jsem neváhala a sáhla za nedlouho po další "kingovce" - Holčička, která měla ráda Toma Gordona. A tím mě King zklamal. Celou dobu jsem čekala něco, nějaký zvrat, něco ... Nic. Nutila jsem se do dočítání a hodně si rozmyslím jestli ještě něco od něho přečtu.

dennie3
10.06.2014 4 z 5

Co dodat, King je báječný spisovatel. Trishe jsem po celou knihu fandila a hodně jsem si ji oblíbila. Stephen se nebojí ničeho, všechno popisuje do detailu, všechno skvěle vystihuje. Dokáže napsat knihu o nějakých dvě stě stránkách jen o holčičce, která se ztratila v lese. Pro mě je to literární génius a Holčička, která měla ráda Toma Gordona je hodně dobrá kniha.

jana1739
10.06.2014 5 z 5

Pro mě po Řbitovu zvířátek nejlepší knížka od Kinga...

Dahlia
07.06.2014

Musím se přiznat, že jsem měla co dělat, abych knihu dočetla. Námět je zajímavý, ale bohužel mě opravdu nebavil ten popisný styl. A celou dobu člověk čeká, jestli se něco stane, a ono nic. Na druhou stranu jsem té malé opravdu fandila.

callahanh
15.05.2014 3 z 5

Přiznám se, že tahle novelka mě moc nebavila. Námět to neni špatnej, ale spíš mi přijde vhodnej na povídku. Přišlo mi to takový nějaký sterilní. Pár momentů tam je, třeba to popisování medvěda dětskýma očima. Prostě tam ale něco chybí, nějaký náboj, který by člověku nedal vydechnout. Čtivý to je, to jo. Neni to ani dlouhý, takže je to rychle přečtený. Přesto je pro mě tohle vedle Srovnáno se zemím jeden z nejhorších mistrových románů. Sorry!!! Možná mi chybí něco z toho dětského pohledu a nadšení pro basseball. 60%

Ei.leen
11.05.2014

Tuhle knížku jsem hltala a přečetla ji za dva dny, i když jsem přitom měla spoustu dalších věcí na práci :). Pořád jsem ke knize odbíhala. Měla jsem asi dva momenty, kdy jsem knihu chtěla odhodit a dál ji nečíst, jak moc jsem holčičce fandila a jak to bylo napínavé. Dokonce i moje mamka, která normálně vůbec nečte, to přečetla jedním dechem.

Edona
10.05.2014 3 z 5

Přiznám se, že mě tato knížka lehce zklamala. Námět příběhu je zajímavý, strašidelný a má hodně potenciálu, ale provedení pana Kinga mě opravdu zklamalo. Celých cirka dvě stě stránek je o tom, jak devítiletá holčička putuje v lese, kde se ztratila a co prožívá. A celou dobu čekáte na onen okamžik překvapení, kdy se něco stane. Ale toho se nedočkáte, protože tady není žádné překvapení, žádný moment akce. Udivující je i věk Trishy, devítileté holčičky, která se nám ztratila. Jako osobnost mi vůbec neseděla k věku.
Ale taky tato kniha dokazuje, že King je skvělým vypravěčem a popisy lesů v Maine a okolí jsou perfektní.

Filatov
03.04.2014 5 z 5

Útlá knížečka, kterou zdoláte, pokud vás chytne opravdu za chvíli. Tahle knížka mě chytla, protože krásně vybarvuje prostředí opuštěných lesů, samoty a bezmoci. Zároveň popisuje neznámé tak, že ani vy byste nechtěli být v kůži malé Trishy, protože vám u čtení naskakuje husí kůže.

Denisa_a
31.03.2014 5 z 5

Udělala jsem velkou chybu, když jsem po této knížce šáhla večer. Jsem ale Strašpytel s velkým S, takže moje slova je nutné brát s nadhledem :-) Ne jenom že byl příběh tak napínavý, že jsem nemohla jít spát než jsem to dočetla, ale také pro mě velmi strašidelný. Strašně moc jsem se těšila na konec, obrovská zvědavost jak příběh dopadne a také velké a příjemné překvapení dokončení knihy. Za mě palec nahoru :-)

clearbook
26.02.2014 2 z 5

King je prostě King. Naprosto perfektní vypravěč. Jeho knihy zbožňuju. Ale... Ale tahle kniha mi připadá nudná. Asi už jsem zhýčkaná.

mauvais-ange
25.02.2014 3 z 5

Zajímavá kniha. Na začátku jsem se ale docela nudila a říkala si, takhle by devítiletá holčička úplně nepřemýšlela...S tím jsem se ale po zbytek knihy celkem smířila a příběh začal být lepší. Jelikož mám sama zkušenost s osamělým nočním přespáním v lese, tak jsem se občas i příjemně bála. Konec byl ale celkem předvídatelný, i když zrovna u této knihy jsem si i docela přála, aby takový byl. Na druhou stranu spoiler - kdyby ji na konci zachránil blonďatý chlápek s brýlemi a modrou dodávkou, to by mě dostalo. Takto je to prostě jen napínavý, místy strašidelný příběh s dobrým koncem...

Mrazulka
22.02.2014 5 z 5

Čtivá, zajímavá, napínavá.

Doporučuji.

Barbara02
22.01.2014 1 z 5

Holčička, která si vyjde se svou matkou a bratrem na výlet se ztratí v lese. Bojuje s komáry, s vosami, brodí se močálem, zase komáři…Pořád čekáte, že se konečně začne něco dít a ono nic. Kniha, která by se vešla do pěti stran je napsaná až neuvěřitelně čtivě, ale bohužel postrádá jakékoliv (stačilo by i malé) překvapení.

lenka.v
21.01.2014 5 z 5

Je tu spousta komentářů co a jak měl King napsat a vymyslet jinak v této knize ale
tato kniha je o malé holčičce která se ztratila a byla se svým walkmenem a Tomem Gordonem ( v představách) sama v hlubokém lese mnoho dnů...jelikož je to
jen malá holčička tak má právo si představovat že na ni číhá menší zlo než by číhalo na větší lidi . Autor to napsal a popsal skvěle a kdo chce větší krvák tak nemůže číst o malé holčičce !!
Za mne - supr příběh !!!!!