Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Holčička, která měla ráda Toma Gordona
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460196/bmid_holcicka-ktera-mela-rada-toma-gordo-rIM-460196.jpg 4 2337 2337

Trishi Farlandové je devět let, stále si ještě hraje s panenkami a má ráda baseballového hráče Toma Gordona – ostatně dres s jeho jménem má na sobě i toho červnového dne, kdy se s rodinou vydává na výlet do přírody. Během výletu ale zabloudí v hlubokém lese a její dosavadní bezstarostný život malého děvčátka se rázem mění v boj o přežití. Trisha dochází k nepříjemnému zjištění, že „svět má zuby a může vás kdykoli pokousat“…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Girl Who Loved Tom Gordon , 1999

yank3e
15.01.2014 5 z 5

Nic extra jsem nečekal, ale nakonec opravdu příjemné překvapení. Že je knížka dobře napsaná, beru jako samozřejmost, ale i příběh mě opravdu chytil a bavil. Chudák Trisha, autor ji vážně nešetřil.

Carcoolka
13.01.2014 4 z 5

Můj teprve druhý román od tohohle skvělého autora hororů a jsem přesvědčená, že se k němu určitě zase někdy vrátím. King je opravdu výborný vypravěč a hlavně dovede těžit z mála.Vždyť většinu knihy si vystačí jen s jedinou postavou, a to ještě s postavou dítěte, a s popisy lesů a přírody. A jen z těchto skromných surovin dovede vytvořit dokonalou knihu, u které se nepřestanete bát. Důkaz, že to jde i bez krvelačných masakrů.....

Cibak
12.01.2014 5 z 5

A to se šla jen vyčůrat. Mám velice rád Kinga. No okolo téhle knížky, jsem dlouho obcházel. Nakonec jsem to vyzkoušel, a paráda. Byl jsem napnutej až do konce. Moc hezké.

MorriconeTheGod
03.12.2013 5 z 5

Tohle málo známé dílko mě paradoxně zaujalo a utkvělo mnohem víc než Kingova "vrcholná" díla typu Osvícení, To, Shawshank atd. Jediná kniha od tohoto autora, kterého nijak zvlášť neobdivuji, ke které bych se třeba i někdy rád vrátil.

RockMartina
31.10.2013 5 z 5

Toto dílo je podle mě nedoceněné a mám dojem, že se na něj mezi ostatními díly zbytečně zapomíná. Ale u mě je to TOP dílo. Snad nejlepší, co jsem od Kinga četla :)

Andulik
09.09.2013 5 z 5

Holčička, která se ztratila v lese. Pod peřinou jsem se klepala a nadávala si, proč jsem sakra nečetla za světla.

Klasická Kingovka plná napětí a skvělého příběhu. Nechyběla ani často se opakující věta, kterou prostě miluju a chybí mi pokaždé, když se v nějaké knize od Kinga neobjeví.

I když je základní myšelnka jednoduchá, tak je tak skvěle popsána, že jsem hlatala každou stránku. Pro mě jednoduše 5*.

Wiqqux
07.09.2013 4 z 5

Až na to, že som koniec trošku nepochopila, sa mi dej páčil.

Standa Šebek
06.09.2013 4 z 5

Snad jedině King dokáže napsat působivý a ve finále tradičně nervy drásající horor, který je celý jen o tom, že se holčička na výletě ztratila v lese.

doubax
05.09.2013

Tak napínavé, že jsem to nevydržela od půlky knihy hltala věty a knihu spíš prolistovala, abych už věděla, jak to dopadne....a to se "jen holčička ztratila v lese"...

Dáma s hrnstjm
16.08.2013 3 z 5

Po knize jsem sáhla z čisté zvědavosti po přečtení anotace. Téma je celkem neobvyklé, zpracované zajímavým způsobem. Celý příběh mi připomínal britský dokumentární seriál Přežít! (I Should't Be Alive), kde skuteční přeživší extrémního nebezpečí vypráví svůj příběh a herci jej rekonstruují - tato kniha by mohla být příhodným scénářem pro další díl (dobře, až na ten závěr). Trochu mi vadila baseballová tématika, resp. její množství, ale čtenářům z USA to dávalo určitě větší smysl. U knihy jsem se nenudila, místy jsem byla docela napnutá. Vadilo mi skloňování jména Trisha - opravdu zní genitiv "Trishi," jak nám tvrdí nakladatelství, nebo vypadá líp "Trishy?" Hodnotím jako lepší průměr.

retreat22
29.07.2013 5 z 5

Moje první kniha od Kinga. Přečteno za jeden den. Doufám, že jeho další knihy, které budu číst budou na stejné úrovni jako tato. Obrovský strach o hlavní postavu a takové napětí ke konci knihy, že jsem musel pořád číst dál a dál jsem zatím při čtení knihy asi nikdy nezažil.

1972Sixo
18.07.2013 5 z 5

Jedna z mojích naj kníh vôbec. Nehoror - len strach, les mierného pásma, malé dievčatko (tiež mám 6 a 10 ročné), tak som sa vedel pekne vcítiť a precítiť. Zase kráľ dokázal z minima vydolovať maximum bez toho aby tlačil na pílu.

Andvejka
14.07.2013 3 z 5

Z počátku mě kniha moc nezaujala, říkala jsem si, že tohle přeci nemohl napsat King. Pak mě ale vtáhla do děje a musím říct, že ve finále byla fajn.

Jingle
08.07.2013 4 z 5

Prosvištěla jsem tady několik komentářů a musím napsat, že některé opravdu nechápu. "Nuda, o ničem, nevěřím, že by se tak inteligentní holčička nevrátila stejnou cestou...".
Skoro mi připadá, že někteří čtenáři jsou nejspíš úplně bez fantazie, někteří asi ani nebyli dětmi, nebo nevím. Vždyť jde o příběh o devítileté holčičce, o tom, co se jí honilo hlavou ve chvílích, kdy se ztratila, kdy si v prvních hodinách snažila dokázat, že už leccos zvládne... Snad každý někdy zažil ten pocit, jaké to je, když někde zabloudil. A já obdivuju Kinga za to, jak výstižně dokázal popsat myšlenky devítileté holčičky, jak dovedl nadhodit příběh o ztraceném dítěti, kterých jsme ve skutečnosti i v knihách a filmech viděli už tolik, a přitom nechal rozehrát čtenářovu fantazii, nechat ho, aby si sám v sobě vzbudil vlastní vzpomínky, příběhy, zážitky. Právě to, že příběh není prvoplánově mystický s mnoha prvky nadpřirozena, ale naopak je docela reálný, jej činí svým způsobem děsivým, proto mě od první chvíle zaujal a přečetla jsem ho jedním dechem. Možná vám nebude úplně běhat mráz po zádech, ale věřím, že číst to někdo na dětském táboře, v přírodě ve stanu nebo i cestou na houby, rozhodně si pak cestou lesem vzpomene na Trishin příběh...
Za sebe musím říct, že i když by ta kniha byla nejlepší coby thriller pro děti (už jen to věnování synovi na začátku mi to trochu evokovalo), pro mě to byl příjemně strávený nedělní večer.

Skye Isis
27.06.2013 5 z 5

King je snad jediný spisovatel na světě, který dokáže napsat zajímavou, napínavou a děsivou knížku o tom, jak malá holčička jde temným lesem z místa A na místo B, které neví, kde je.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem se opravdu příjemně bála a to mě nevyděsil onen tajemný Bůh ztracených, ale zápletka jako taková - malá holčička ztracená v lese. Přeci jen si přiznejme, kdo z nás se jako malý nebál, že se někde ztratí... A nedej Bože v lese, kde se to v noci jen hemží zvláštními zvuky i zvířaty...

Skjaninka
09.06.2013 3 z 5

Je to dobrá kniha, naozaj "len" dobrá, čo považujem za priemer, pretože od Kinga som zvyknutá na niečo iné, premyslenejšie a zdĺhavejšie. Je to len krátka jednohubka, ktorá sa stráca v množstve jeho iných, podstatne lepších kníh

Enehy
02.06.2013 5 z 5

Tahle kniha je důkazem toho, že se King dokáže úspěšně poprat s více žánry než s pouhým mysteriózním hororem. Příběh ztracené holčičky mě rychle pohltil a nepustil. Naštěstí se to dá přečíst během pouhých několika hodin. Navíc, kdo hledá, ten najde. Čímž myslím Kingovo tajemno. A zdá se mi to nebo jsem tam našla inspiraci Pánem Much?

Sedlmajerka
06.05.2013 1 z 5

Tak k téhle knížce se již rozhodně nevrátím. Nuda!

rose
28.04.2013 4 z 5

King určitě umí napsat „tvrdší“ horrory, ale tohle se čte velmi dobře. Já jsem si tuto knížku vzala na cestu vlakem a přísámbohu málem jsem přejela svoji stanici, protože jsem to prostě musela dočíst, i kdybych měla dojet až do Tramtárie. Naštěstí mi to vyšlo taktak. Měla jsem pocit, že King prostě musel někdy být devítiletou holkou, protože to bylo napsané tak uvěřitelně, tak sugestivně. A ten pocit, že v lese je něco, o čem vlastně nevím co to je, ale určitě se to tam skrývá... nevím nevím, jestli se v létě ještě vydám na lesní procházku.