Hodiny

Hodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4506/bmid_hodiny-t0H-4506.jpg 4 978 188

Scéna ze života anglické spisovatelky Virginie Woolfové, osud prosté americké dívky v 50. letech, drama mladé lesbičky a majitelky nakladatelství: tři příběhy o umírání a bezmoci, ale také o ohleduplnosti a lásce; autor obdržel za román Pulitzerovu cenu. Hodinám se dostalo titulu kniha roku od nejprestižnějších amerických deníků (New York Times, Los Angeles Times, Boston Globe, Chicago Tribune) i časopisů věnovaných vydavatelskému průmyslu (Publishers Weekly). Následovaly prestižní ceny – Pulitzerova a PEN/Faulkner, kterou uděluje americká pobočka celosvětové spisovatelské organizace.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Hours , 1998

kneslova
29.07.2013 3 z 5

Po skvělých ohlasech jsem tuto útlou knížku přečetla, jsou tam pěkné pasáže,ale stále jsem zkoušela číst dál a dál čekajíc na něco? , nijak mě to nezaujalo, myslím , že za chvíli nebudu vědět, že jsem ji četla, bohužel

Indilwen
20.07.2013 5 z 5

Jedním slovem.. dokonalost. Stejně tak filmová verze. Jedna z mála knih, pro kterou do svého života vždy na malou chvíli vpustím onu sladkobolnou melancholii a nechám se jí na křídlech příběhu unášet.

exitus
21.04.2013 5 z 5

Není to lehké čtení. Musíte chtít. A pokud chcete, chytne vás to a nepustí. Klenot. Stále slyším ta slova: Clarissa si jde koupit květiny...

AllieM
30.01.2013 5 z 5

Uchvátilo mě to. Když to čtete,každý kousek do sebe jakoby zapadá. NÁDHERA. Film jen třešničkou na dortu,jen lituju,že jsem ho viděla před čtením knihy.

miawallacova
19.01.2013 5 z 5

moje srdcová záležitost, bála jsem se, že film knihu překonal, ale opět mi bylo dokázáno, že film se knize nevyrovná. Nelze se do těch žen nezamilovat.

Blíženec
05.01.2013 5 z 5

Výborná kniha.Děj se odehrává ve třech časových rovinách,ale při čtení není problém navazovat na předchozí děj. Nahlédnutí do duší tří rozdílných žen...

alisek
15.12.2012 3 z 5

Před rokem jsem se nedostala za třetí kapitolu. Říkala jsem si, že jsem pro tuto knihu ještě nedorostla. Tak jsem to zkusila teď znovu. Přečetla jsem ji sice celou, ale nevychutnala si ji. Asi to zase zkusím za pár let, pořád ji ještě nerozumím.

fons
11.11.2012 5 z 5

Kniha tak strhující, že nikdy nepochopím, jak může být učební plán literatury na školách tak chudý. Tohle je látka hodná rozboru a uvažování. Toto dílo je jako šperk, posetý nejkrásnějšími diamanty, které jsou občas těžké, ale honosné. Upřímně musím říct, že mi po přečtení knihy velmi pomohl film - díky němu ožily mé představy a stal se tak kvalitním leštidlem, udržující vznešenost tohoto mistrovského díla!

Eli.s
06.11.2012 4 z 5

"Obrovskou většinu z nás pohltí nějaká nemoc nebo sám čas. Útěchu nám pak může poskytnout jediné: Tu a tam nějaká ta hodina, během níž náš život, navzdory obecné nepřízni osudu a planým nadějím, propukne naplno a poskytne nám vše, o čem jsme kdy snili, ačkoliv víme, že po těchto šťastných hodinách nevyhnutelně přijdou docela jiné, mnohem temnější a obtížnější. Přesto vítáme každé nové ráno a především - víc než cokoli jiného - doufáme, že se nám těch blažených hodin dostane co nejvíce..."

Nenapadá mě nic dalšího, co bych mohla dodat. Hodiny jsou jedinečná kniha, o které není třeba psát. Stačí ji jen číst a vychutnávat ji kousek po kousku, hodinu za hodinou...

Atuin
29.10.2012 5 z 5

Takhle bych chtěla umět napsat knihu, neuvěřitelné podprahové tahy se slovy která vždy padnou přesně tam kam mají aniž by ztratila balanc, Skvělá kniha.

MorganaE
22.10.2012 5 z 5

Michael Cunningham je Virginia Woolfová naší doby.

Hanichka
22.08.2012 3 z 5

16.5. - dočetla jsem, protože jsem viděla film a už jsem si na knížku troufla. Musím říct, že mi znalost příběhu dost pomohla a dokonce se mi to líbilo, ale bohužel, lví podíl tam má ten film. Že je to v přítomném čase mě nebavilo dost a asi bych to zase nedočetla, nevědět, že tam je ten skvělý příběh. Některé detaily mi přišli mnohem lépe provedené než ve filmu, a ten se mi líbil moc. Stejně ale musím dát jen 3*.

Původní komentář:
Bez hvězdiček, protože jsem se nedostala přes první kapitoly. Bylo to nudné, vztahy byly zmatené a taky psaní v přítomném čase mi moc nesedí. Jsem zvědavá, jestli budu Hodiny schopná někdy dočíst a jestli potom budu mít lepší pocit.

Graine
15.08.2012

Po přečtení Paní Dallowayové od V. Woolfové jsem se dala do čtení tohoto díla.. A byla nadšená - doporučuji! Ani film mě nezklamal.

SaDiablo
04.08.2012 4 z 5

Prvně jsem viděla film (a to jenom kvůli Meryl), když jsem zjistila, že kniha vyhrála Pulitzerovu cenu, byla jsem na ni zvědavá. Velmi mě zaujalo, že je psána v přítomnosti, není to obvyklé, ale byla to příjemná změna. Líbila se mi a v budoucnu se chystám na Paní Dallowayovou.

Sykysan
30.07.2012 5 z 5

Kniha, kterou bych chtěl napsat.

Barbastelle
13.06.2012 4 z 5

Opovážila bych se říct, že jde o knihu, která učiní jednu z vašich hodin výjimečnou a nezapamatovatelnou, protože vás uvrhne do úvah o sobě samých, vašem vztahu ke smrti. Smrt figuruje ve všech třech příbězích, ač nechceme, je všudypřítomná. Autor ji dovedl podat tak, že ji vnímáme jako běžnější jev, než by se na první pohled zdálo.
A určitě mě kniha naladila na přečtení Paní Dallowayové, jsem na ni zvědavá.
Rozhodně to ale není čtení do dob, kdy máte špatnou náladu.
Milé překvapení pro mě byl konec knihy - měla určtié vyvrcholení, příběhy se hezky propojily, což jsem možná zas tolik nečekala.

zuzulique
20.02.2012 5 z 5

Za Clarissu by som mala dať o hviezdu menej, občas mi liezla na nervy. Ale nebudem taká zlá, lebo by som odoprela Cunnighamovi to, čo mu právom patrí za jeho poctu Virginii Wolfovej, ku ktorej ma to po prečítaní Hodín ťahá ešte viac :-) Doteraz som o nej toho veľa nevedela, tak som si okamžite hľadala info na internete a Pani Dallowayová už čaká v knižnici :-)

elpiska
19.01.2012 1 z 5

Asi ovlivněna recenzemi o mistrovském díle jsem čekala víc. Četla se sice dobře, ale smysl mi unikl.

Locika
17.12.2011 5 z 5

Úžasná kniha amerického autora, která propojuje tři časová pásma (začátek 20. století, polovina 20. století a konec 20. století). Filmové ztvárnění taktéž vynikající, navíc s výborným hereckým obsazením.

zdencaaa
17.07.2011 2 z 5

Snažila jsem se v knižní předloze najít něco z toho kouzla, které jsem objevila ve filmu...žel nenašla jsem jej...