Hodiny

Hodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4506/bmid_hodiny-t0H-4506.jpg 4 978 188

Scéna ze života anglické spisovatelky Virginie Woolfové, osud prosté americké dívky v 50. letech, drama mladé lesbičky a majitelky nakladatelství: tři příběhy o umírání a bezmoci, ale také o ohleduplnosti a lásce; autor obdržel za román Pulitzerovu cenu. Hodinám se dostalo titulu kniha roku od nejprestižnějších amerických deníků (New York Times, Los Angeles Times, Boston Globe, Chicago Tribune) i časopisů věnovaných vydavatelskému průmyslu (Publishers Weekly). Následovaly prestižní ceny – Pulitzerova a PEN/Faulkner, kterou uděluje americká pobočka celosvětové spisovatelské organizace.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Hours , 1998

-Lenicka-
13.07.2011 1 z 5

Tak bohužel musím říct, že tato kniha mne moc nezaujala. Kdybych si nepřečetla anotaci, nevěděla bych o čem to je. Zřejmě mi nebylo přáno, abych nějak více pochopila tuhle knihu .. jinak věřím, že nápad dobrý .. takže také dávám jednu hvězdičku za myšlenku knihy .. musela jsem se nutit, abych jí vůbec dočetla.. film jsem neviděla ..

Žanet
10.07.2011 5 z 5

Možná, že kdybych knihu přečetla na jeden zátah, měla bych z ní větší zážitek, takhle se mi postupem času všechny dojmy vytrácely. To je taky nejspíš důvod, proč na mě mnohem silněji zapůsobil film. Tím ale rozhodně nechci knihu shazovat, Cunningham píše krásně. Pro mě 4,5.

kroftik
12.04.2011 3 z 5

Jsem na rozpacích. Něco mi říká, že bych knihu měla ocenit, že je to jedno z těch děl, o kterých se dá dlouho a zasvěceně diskutovat při vysedávání po kavárnách s šálkem zeleného čaje. Asi jsem konzument. Prostě jsem ji přečetla, chvílem mě bavila víc, chvílema míň, výsledek nulový. Můžu o této knize říct, že jsem ji přečetla. Nic víc, nic míň.

Štěchýto
04.04.2011 1 z 5

Tak tenká kniha, a tak dlouho jsem jí četl. Jednu hvězdičku za myšlenku knihy.

Baobab
28.02.2011 5 z 5

Knihu musím dohnat, ale film je opravdu úžasný.

jasmína
22.02.2011

Je to delší doba, co jsem tuto knihu četla, ale zaujala mě moc, nezklamalo mě ani filmové zpracování.

Zzanka
13.01.2011 3 z 5

Knihu jsem si přečetla až po shlédnutí filmu. Film se mi líbil víc.

levente
30.11.-0001 5 z 5

Geniální román. Pro mě jedno z nejlépe sepsaných děl moderní literatury. Žádné specialitky, žádné experimentování, čisté a průzračné vypravování plné inteligentních dialogů, které čtenáře pomalu vyvádějí z nížin do hor. V horách se lépe dýchá a hlavně mnohem dál uvidíte...