Hodinář

Hodinář https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234747/mid_lincoln-rhyme-hodinar-65u-234747.jpg 4 1152 163

Případy Lincolna Rhyma série

Za mrazivé prosincové noci, kdy na černé obloze nad New Yorkem září úplněk, jsou brutálně zavražděni dva lidé. Jejich trýznivou smrt doprovází cynická pachatelova vizitka: hodinky s ciferníkem ve tvaru měsíce, které odtikávají poslední minuty života obětí. Vyšetřování se ujímá Lincoln Rhyme se svým týmem. Na dopadení šíleného „Hodináře" má jen několik hodin, poněvadž pachatel dal jasně najevo, že další útok je otázkou striktně vymezeného času. Rhyme ví, že vraha je nutné brát v tomto ohledu vážně, protože právě posedlost časem ho nutí plánovat příští masakry s přesností jemného hodinového strojku. Lincoln postupně zjišťuje, že Hodinář možná není jen šílenec oddávající se vražednému běsnění, nýbrž mnohem úskočnější zločinec, než si kdo dokázal představit. V souboji dvou geniálních mozků čeká na čtenáře více zápletek a nečekaných zvratů než v předchozích Deaverových knihách – a také střetnutí s nejděsivějším a nejuhrančivějším zločincem, jakého kdy tento autor stvořil.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Cold Moon , 2006

Tabby
27.04.2016 5 z 5

Deaver opět nezklamal a zvratů v knížce je opět hodně. Tahle série s Rhymem mě zatím nikdy nezklamala, a ani teď to nebylo jiné. Až do konce knížky jsem netušila kdo, co, jak a proč, je nezkutečné jak dokázal vymyslet tolik zvratů a identit v jedné knize a do poslední stránky nás čtenáře udržet v nevědomosti. Vždycky mě dokáže překvapit jak dokáže něco co zdánlivě spolu nesouvisí skvěle propojit pouze pár větami.
A konečně jsme uviděli i že někdo může našeho chytrého Rhyma přechytračit, Budu čekat kdy se zase s Hodinářem opět setkáme. :)

DickBach
20.04.2016 2 z 5

Klasický Rhymovský děj, nezklame, ale ani extra nepotěší. Na můj vkus trošku moc nereálné. Kdyby měla policie tolik možností jako nemohoucí Rhyme, tak neexistuje ani jeden bandita... :o)

rlupinek
28.03.2016 4 z 5

Řekl bych klasická Deaverovka - dobře se čte, děj je napínavý, zvratů je taky hodně... Pro mě ale je v této knize až moc falešných identit, až jsem se začal bát, jestli se z Lincolna Rhyma nevyklube "zvídavý invalida Karásek". Trošku mě taky zarazil konec knihy, čekal jsem ho jiný. Tak tedy na shledanou, Duncane...?

škwor
15.03.2016 5 z 5

3/4 knížky hodně dobrý, ale ke konci jsem měla pocit, že je to celkem nereálný, to, jak policie vždy všechno ví a ty zvraty, který tam nastávaj mi přišly až přehnaný, ale jinak dobrá detektivka :)

Voliarty
11.03.2016 5 z 5

Veľa zvratov, zaujímavý záporák a obľúbený Lincoln Rhyme.

TeaPeter
26.02.2016 5 z 5

Hodinář patří jednoznačně ke špičce série s Lincolnem Rhymem. Deaverovské zvraty nedají člověku vydechnout.

Radza
14.02.2016 3 z 5

Celkem stale stejna pisnicka. Kniha se cte dobre, dobre zvraty. Ale zkratka jsou vsechny knizky na jedno brdo a na dalsi dil se Saxovou dostanu chut vzdycky az po par mesicich. V kazdem dile je vysvetlovani proc je Rhyme na luzku, jaky jsou vysetrovaci metody, atd.. - docela to unavuje. Jedinej rozdil v tomhle dilu je, ze Rhyme z nejakyho duvodu nema chut na sebevrazdu - ze by to bylo pritomnosti pani "Tenecnici":)?

Selinute
10.02.2016 5 z 5

Neznalá série Lincolna Rhyma jsem si v knihovně půjčila Hodináře. Toto moje první setkání s Deaverem mě hodně překvapilo spoustou dějových zvratů, kdy si myslíte, že všechno je vyřešeno a ono je to úplně jinak a to ještě několikrát. Děj má rychlý spád, je napínavý, se zajímavým otevřeným koncem. Knížka se mi líbila, a proto to příště vezmu od prvního dílu - Sběratel kostí už doma čeká na přečtení.
Jsem zvědavá, jak se bude lišit od filmového zpracování.

Wries
03.02.2016 5 z 5

Jasně, zvratů je tu více než vystřídaných náboženství nadstrážmistra Zbrožka a konec je celkem nijaký. Nemohu však Deaverovi upřít jednu věc: Poslední tři dny jsem jen přišel z práce, uvařil něco k snědku a zalehl k Hodinářovi. U některých twistů jsem se musel smát a říkal jsem si, 'to už trochu přehání', avšak pořád mě to nutilo číst a číst do poslední stránky. A podle mě se takhle pozná dobrá kniha. Taková, která mě udrží a vyplivne až na konci a nechá mě si to přebrat po svém. Takže na brzkou shledanou, Duncane!

jasmína
13.10.2015 3 z 5

Do více než půlky byla kniha dokonale napínavá, říkala jsem si, jaký je Daver Mistr, a to on nejspíš je, ale bylo to na mě ke konci tolik překombinované, a jak vidím v komentářích, nejsem jediná, ale rozhodně zkusím zase něco od něj.

A doufám, že nebude už pachatele x-krát měnit, pro mě to byla první kniha na doporučení mého přítele, který je z něj nadšený hodně.

Weezing
10.10.2015 3 z 5

No ke konci už jsem se tomu ději musel smát, protože těch zvratů bylo prostě přehnaně moc, ale jinak celkem dobré.

Lenča89
01.10.2015 5 z 5

Opět nezklamal!!!

KateBeckett
19.09.2015 5 z 5

Az do teto knihy jsem si myslela, ze nemuze byt nikdo chytrejsi nez Lincoln Rhyme. Ale Hodinar me naprosto uchvatila a odrovnal. Musim rict, ze na konci knihy me velice potesilo, ze Lincolna prechytracil. Je to uzasna kniha, uz od prvni stranky jsem vedela, ze to bude ta nejlepsi kniha, kterou jsem kdy cetla tedy az dokud jsem si neprecetla Horici drat a Sberatel kuzi.

Marčullkas
02.09.2015 2 z 5

Mému hodnocení nejspíš ublížilo to, že jsem ji četla rozkouskovaně. Bohužel měla jsem co dělat, abych knížku dočetla. Možná jsem si čtení téhle knížky špatně načasovala a nesedla mi, má chyba.

išinda15
08.08.2015 4 z 5

Při čtení jsem vystřídala více pocitů. Na úvod - zklamání. Pachatele znám, a to mám číst skoro 500 stran? Vydržela jsem a byla nadšená - spád, zrníčka psychologie. Nabízené řešení i motiv uspokojující .Avšak jede se dál. Další motiv a řešení.... Jako bych se divila, kolik se vleze do kornoutku kopečků zmrzliny. Taková porce se zdá fajn , ale pak se to nějak rozpouští, přetéká, chutě se míchají.... Ale ty první 3/4 rozhodně stojí za to.

konformita
29.07.2015 3 z 5

Bylo to dobré, ale na Deavera trochu málo.

pidalka777
13.07.2015 5 z 5

Prvni co jsem cetla a byla jsem uplne nadsena. Přečetla jsem ji jednim dechem

hanka.hradkova
08.07.2015 5 z 5

Další super knížka s Lincolnem Rhymem...

anishta
26.05.2015 5 z 5

Opět skvělé! I když nečtu Deaverovy knihy chronologicky (občas vím nějaký ten spoiler) tak mě opětovně dokáže Deaver překvapit. Zas mě to bavilo a předpokládám, že to není moje poslední kniha o Rhymeovi.

petrels
04.05.2015 5 z 5

Perfektní čtení. Od začátku se nebudete nudit. Doporučuji.