Lučištník

Lučištník https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12495/bmid_lucistnik-WpQ-12495.jpg 5 348 55

Hledání svatého grálu série

První kniha trilogie Hledání svatého grálu. Brutální nájezd neznámých ozbrojenců, kteří se v roce 1342 vylodili na anglickém pobřeží a vypálili poklidnou vesnici Hookton, přežije pouze mladý lučištník jménem Thomas. Tento syn místního pastora přísahá umírajícímu otci, že vrátí do Hooktonu posvátnou relikvii uloupenou nájezdníky a bude až na konec světa pronásledovat černě oděného rytíře, zloděje a otcova vraha. To je začátek cesty, která zavede Thomase z Hooktonu do Francie, kde bojuje ve službách svého krále Eduarda III., zamiluje se do krásné bretaňské vdovy a po dobrodružství s ní je nucen prchat před Francouzi i Angličany, až ho vrtkavý osud přivede do situace, kdy se milenci stanou nepřáteli a nepřátelé spojenci. Nakonec se Thomas vrací do anglického vojska a v jeho řadách se zúčastní první velké bitvy v rozvíjející se stoleté válce – bitvy u Kresčaku, v níž padl i slepý český král Jan Lucemburský. Thomasovo předsevzetí pomstít otcovu smrt a získat zpět posvátnou relikvii však osud změní v mnohem obtížnější a vyšší úkol: najít svatý grál. Lučištník je první kniha ze série Hledání svatého grálu, v níž Bernard Cornwell zamýšlí vylíčit alespoň část z války, která od roku 1337 s různou intenzitou pustošila západní Evropu a později dostala název válka stoletá.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Oldag

The Archer's Tale , 2004

ilicka
22.01.2016 3 z 5

Je to dost plochý, na druhou stranu ale poměrně čtivý román.

kryspin66
20.12.2015 4 z 5

Čekal jsem trochu větší zápletku, ale jinak docela dobrý čtení.

rezzba
28.10.2015 4 z 5

Fandit anglánům nebo frantíkům a pak naopak :) trošku mně chybělo nějaké překvápko namísto těch moc "náhod" jak potkat nepřítele hlavně Simona, ale prostě jsem to přečetl skoro najednou. Strašně fajn se to čte i bitvy a těším se na 2. díl.

Joges
22.10.2015 3 z 5

Spletitý příběh hlavní postavy, lučištníka Thomase z Hooktonu a jeho přátel, je docela zajímavý, nezklamal, ale polovinu knihy tvoří vleklé a popisné bitvy stoleté války, které jsem zrovna nadšeně nehltal. Četl jsem i jiné historické romány, které mi bohužel nastavily srovnávací laťku docela vysoko, proto to nižší hodnocení. Ale od Cornwella si ještě rád něco přečtu.

oli.rock
30.06.2015 4 z 5

S jakou nadějí jsem jí vytáhla z regálu s takovou nadějí jsem jí dočetla. Moc se mi kniha líbila.

Dymond
11.04.2015 5 z 5

Naprosto skvělá kniha... Vtáhne do děje a čte se jedním dechem...

Ládja
04.03.2015 5 z 5

Skvělý Cornwell. Opět nezklamal. Přečteno za dva dny. Vlastně si říkám, jestli tam bylo nějaké hluché místo, nejspíše ano, ale i tak rychle přešlo, že si na něj pořádně nepamatuji. Skvělý historický výlet do začátků stoleté války, až by člověk skutečně chtěl být lučištníkem. Jako příjemné beru zmínku o Janu Lucemburském a jeho smrti u Kresčaku. Je vidět, že Cornwell z historické stránky má podklady dobře prostudované. Hurá na druhý díl.

slezakmartajh
08.05.2014 5 z 5

Super čtení,už se těším na 2díl.

kosmi
20.01.2014 5 z 5

Co dodat, prostě Cornwell

hardrock
17.11.2013 5 z 5

Kniha opisujuca zaciatok storocnej vojny. Vyborne... Zaver opisujuci bitku vycerpanych Anglicanou oproti obrovskej presile Francuzov bol uchvatny, aj ked sme poznali vysledok, lebo historia nepusti. Takto by mali byt pisane knihy dejepisu :-)

airsoprano
21.05.2013 5 z 5

Naprosto ulitmátní knížka a už se těším na další díly a na další série tohoto autora. První knížka co jsem četl od Cornwella a jsem unešen.

klokan.1905
27.02.2013 5 z 5

Perfektní čtení... :)

Palika
28.03.2012 5 z 5

naprosto vynikající, silně čtivé ...

mijagi80
09.11.2011 4 z 5

Zpočátku mi kniha přišla trochu moc romantická a obával jsem se, že vztah prostého anglického lučištníka a francouzské hraběnky se bude prolínat celou knihou. Nakonec, ale převážilo barvité líčení celého tažení anglického krále Eduarda proti francouzskému FIlipovi, proto jsem knihu dočetl a líbila se.

yloveiou
30.11.-0001 5 z 5