Hlboko v lese

Hlboko v lese https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378610/bmid_hlboko-v-lese-e03-378610.jpg 4 464 164

Mladá žena Neve neprežíva najlepšie obdobie. Rozišla sa s priateľom, trochu vystrája, práca ju ubíja a nemá vlastné bývanie. Keď za záhadných okolností zdedí zanedbanú malú chatu v lese v malebnom Cornwalle, neváha a rozhodne sa, že hektický Londýn dočasne vymení za vidiek. Zdá sa, že osud jej ponúkol riešenie na všetky nahromadené problémy. Lenže postupne vychádza na povrch, že nečakané dedičstvo jej život nezjednoduší, ako dúfala. Ba čo viac, zrejme ukrýva tajomstvo. Také, ktoré jej môže prevrátiť život naruby. Ak Neve chce vykročiť novým smerom, bude sa musieť najprv vrátiť hlboko do minulosti.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

In a Cottage in a Wood , 2017

Zzuzzka
15.12.2019 4 z 5

Prečítané za 2 večery... Napínavá kniha s mrazivou atmosférou, mna by teda do tej chalupy nedostal nikto:) akurát hlavná hrdinka nie veľmi sympatická, jej správanie ma vyslovene iritovala, takáto nezrelosť by sa dala pochopiť, keby mala tak o desať rokov menej

mareksevc
10.12.2019 2 z 5

čakal som kedy dej dostane rýchlejší spád, nedočkal som sa , ale neurazilo

kackahracka
08.12.2019 3 z 5

Připomnělo mi to knížku "Na loučení nebyl čas". Naprosto skvělý rozjezd, moc fajn sloh, hodně zajímavá zápletka. A pak najednou, někde za půlkou, nepříjemné rozčarování. Tak skvělý příběh a oni tam musí fláknout vraha, nějakou příšernou příhodu z dětství, pro jistotu to několikrát zopakovat a probrat hezky ze všech úhlů, to aby čtenář strachy ani nedutal. Tak já vážně ne. Tohle ve mě nebudí strach, ale znechucení. Stejně tak jako akcent na záporné vlastnosti hlavní hrdinky, její věčnou připopilost, nezodpovědnost, umaštěné vlasy a fakt, že si na sebe opakovaně oblíká zpocené zválené oblečení. Její oblíbená věta "do prdele", se vyskytovalo tak často, že jsem se cítila poněkud vyvedená z míry, když pro jednou zaklela "zatraceně". Takže takhle-doporučuju přečíst první půlku, a pak skončit. Jinak hrůza.

Laila85
26.11.2019 5 z 5

Kniha se mi moc libila, precteno jednim dechem. Napeti nechybelo, za me super.

ErikaJ
03.11.2019 5 z 5

Knížka se mi moc libila. Děj knizky me drzel v napětí po celou dobu. Bylo to čtivé, žádný krvák, podezirala jsem všechny, pomalu i Jarvise, nebo jak presne se ten pes jmenoval... :-) Urcite si rada přečtu i druhou knížku autorky.

Adél784
29.10.2019 5 z 5

Super knížka, autorka píše čtivě, konec byl překvapivý
Asi si přečtu další knížku od autorky:)
5/5

pastelka53
02.10.2019 3 z 5

Tajemné a pochmurné prostředí anglického venkova a Chaloupka u hlodáše, plna otázek, které čekají na odpovědi. Prostředí působilo strašidelně, ale nebylo to nic přemrštěného, takže lehce k uvěření.
Neve spadne do klína dědictví od neznámé Isabell, proč by to odmítala, že.
Opravdu Neve někdo straší a nebo je to jen výplod její bujné fantazie?
Vyklubal se z toho skvělý, leč průměrný psychothriller!

Hvězdinka
29.09.2019 2 z 5

Takový průměr, neurazí, nenadchne....

Zlatinka.Emilly
17.09.2019 5 z 5

Moc se mi tato kniha líbila. Jen jsem nepochopila: proč se Isabelle ptala Neve na její jméno?

katchamccall
16.09.2019 3 z 5

Ubírám kvůli hlavní hrdince. Hrozná dorota. Ale jinak se knížka četla dobře a zápletka byla zajímavá.

blebuska
02.09.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, živě jsem si představovala stísněnou a strašidelnou atmosféru v domku... Místy neuvěřitelné, sousedi předvídatelní, ale závěr překvapivý! Bavilo mě to

Danago
24.08.2019 4 z 5

Děj je tak dvě třetiny knihy dost pomalý, potom se to rozjede a konec je překvapivý. Vše do sebe zapadne. Poslední třetina knihy to dokonale zachránila. Zápletka je originální a neotřelá. Doporučuji vydržet a knihu dočíst.

Amitiel76
18.08.2019 4 z 5

Nejsem zrovna příznivcem thrillerů, a tenhle žánr obyčejně nevyhledávám. Přesto mě zlákala anotace knihy, a já si ji koupila. Ale musím říct, že jsem očekávala něco opravdu jiného. Možná víc napětí, trochu toho mrazení v zádech, větší dávku tajemna ....prostě víc všeho.
Hlavní hrdinka byla poněkud zvláštní. A zrovna moc mi k srdci nepřirostla. Kamarádky by z nás asi nebyly :-)
Přesto jsem knihu přečetla za dva večery, a nakonec se mi i líbila. Zvlášť ten konec byl překvapivý.... A jako plus jsem vítala i to, že hlavní postava nebyla jako v jiných knihách, žádná bohatá a úspěšná manažerka, se skvěle našlápnutou kariérou, vozící si zadek v luxusním autě a mající vše, po čem jen zatouží. Tahle žena, byla doslova ztroskotanec. Bez práce, bez peněz, bez vlastního domova a bez partnera. O to víc, jí člověk fandil, a snad i chápal....
Nakonec knihu hodnotím čtyřmi hvězdičkami, protože toto dílko v mé knihovně zůstává.

KáťaM.
18.08.2019 3 z 5

Bohužel tohle byl jeden z těch slabších thrillerů. Nalákal díky skvěle zvládnuté anotaci, ale obsah? Námět se mi vcelku líbil, ale zpracování pokulhávalo. Potvrzuji to, co psali čtenáři níže, hlavní hrdinka je naprosto šílená, ufňukaná a slabá a je to v knížce to jediné, z čeho mrazí. Nemám ráda silné hrdiny, ale tohle je snad ještě horší, pořád si něco dopřává, pořád je unavená, protože teď toho děsně moc prožila, přitom se jen bezcílně plácá a nic nezvládá. Myslela jsem si, jak budu tematická, když vezmu knížku s sebou na dovolenou do lesa, ale víc v lese jsem tedy byla já, než děj knihy. Za mě bohužel průměr.

Kika162
16.08.2019 5 z 5

Super kniha :)

Arwen777
27.07.2019 3 z 5

Podle názvu jsem se těšila na horůrek a bohužel se mi zdá, že autorka nevyužila potenciál nápadu. Děsivé to vůbec nebylo, hlavní hrdinka mě svým chováním iritovala, navíc byla samé "hihňání a pisklavý hlásek" jako puberťačka, neustálé připomínání, že se chová dospěle a zbytečná sprostá slova. Já jsem konec neodhadla a alespoň ten kvituju s povděkem, protože do toho zapadl ten podivný dar... Dopisy vložené do děje bez nějaké souvislosti mi také připadaly "mimo mísu". Takže abych to zkrátila, nejhorší to nebylo, ale také nic, co by mě nadchlo. A je to škoda. Téma sice není nic originálního, ale určitě se z toho dalo vytěžit daleko víc.

playada
25.07.2019 3 z 5

Čtivá, ale konec trošku překombinovaný...
Ale jinak dobrá.

Jahudkas
24.07.2019 3 z 5

Kniha je dobře napsaná. Napětí tu nechybí do poslední stránky a opravdu se nedá předvídat, jak to dopadne. Co bych vytkla je až moc táhlý začátek, který jsem musela přelouskat.

Janík511
15.07.2019 4 z 5

Právě dočítám a za mě přiměřený počet stran s napětím. Žádná kapitola není zbytečně natažená a už se těším na závěr, jak to celé dopadne.

Hella
12.07.2019 3 z 5

Na více hvězdiček by to bývalo chtělo více vygradovat napětí i padoucha, ale jinak dobrý - čtivý, poutavý a originální.

thrillery pro ženy

Cass Green (p)
britská, 1965
2018  74%Sama v černém lese
2019  66%Sousedky
2022  68%Vražedné sklony

Kniha Hlboko v lese je v